Šta je novo?

Google Pixel 8 / 8 Pro

Napokon sam omogućio Volte preko Suzuki apk. Za sada sve šljaka super. Videćemo da li ću primetiti neki boljitak u odnosu na razgovore na 2g :) mrtvi yettel je u pitanju
Koja je procedura, ja se nešto uvek nećkam sa tim, isto sam na Yettelu.
 
Ništa preterano teško .. ima link na pixel 7 temi. Par klikova, kopiranje koda za wireless debuging i 2 apk instala. Sa time što sam posle izbrisao Suzuki a ostavio pixel ims ( ne znam da li ona sme da se briše )
 
Ništa preterano teško .. ima link na pixel 7 temi. Par klikova, kopiranje koda za wireless debuging i 2 apk instala. Sa time što sam posle izbrisao Suzuki a ostavio pixel ims ( ne znam da li ona sme da se briše )
Zatrebaće ti shizuku posle svakog apdejta, a nekad i posle običnog restarta(retko al nekad se desi).

A link koji sam poslao tamo šaljem i ovde.
Kada jednom odradite svaki sledeći put će vam biti fazon 10 sekundi posla (posle svakog apdejta je potrebno odraditi).

NAPOMENA: volte u Srbiji radi za mts i yetel, za A1 mrežu ne radi, jer su oni nešto zabranili ili ne podržavaju, ne znam, al eto ne radi kod njih.

 
Moje malo kukanje :)
Ovih dana sam gledao sa čime da zamenim moj p8pro čisto razonode radi :)

Ali neverovatno da mi ni jedan telefon nije zanimljiv dovoljno da bih ga uzeo, kao da su se proizvođači dogovarali šta i kako :)

Samsung otpada u startu jer je cigla i zbog TW.

Xiaomi 14 - preskup u EU za ono što nudi. Tcl displej, gg victus 1, android iOS i kamere koje nisu još uvek sam top. Da je oko 600,700e kao u ostatku sveta sigurno bih ga uzeo čisto probe radi.

OnePlus 12 - preskup u EU. Zakrivljeni ekran i nešto lošije kamere, verovatno je i staklo pozadi upitno to jest izrada istog ( razmazio me p8 pro :) )

Svi ovi telefoni imaju znatno bolje baterije i SoC od pixel 8 pro, ali kada ih pogledam kao celinu i dalje mi deluje da za mene nisu bolji od ovog pixela koji je isto prepun mana :)

Nekako mi teško pada što ću morati da čekam još 7 meseci za pixel 9 pro..
 
Moje malo kukanje :)
Ovih dana sam gledao sa čime da zamenim moj p8pro čisto razonode radi :)

Ali neverovatno da mi ni jedan telefon nije zanimljiv dovoljno da bih ga uzeo, kao da su se proizvođači dogovarali šta i kako :)

Samsung otpada u startu jer je cigla i zbog TW.

Xiaomi 14 - preskup u EU za ono što nudi. Tcl displej, gg victus 1, android iOS i kamere koje nisu još uvek sam top. Da je oko 600,700e kao u ostatku sveta sigurno bih ga uzeo čisto probe radi.

OnePlus 12 - preskup u EU. Zakrivljeni ekran i nešto lošije kamere, verovatno je i staklo pozadi upitno to jest izrada istog ( razmazio me p8 pro :) )

Svi ovi telefoni imaju znatno bolje baterije i SoC od pixel 8 pro, ali kada ih pogledam kao celinu i dalje mi deluje da za mene nisu bolji od ovog pixela koji je isto prepun mana :)

Nekako mi teško pada što ću morati da čekam još 7 meseci za pixel 9 pro..

Oppo, Vivo? Huawei Mate 60 Pro?
 
Nije besan nego je hardkor fan Pixel (HDR+) kamera i to je to :D
Zbog toga mu i ne odgovara bilo koji telefon osim Pixela, pa makar imao sve ostalo bolje.

Ja sam u sličnom problemu sa izborom telefona, od P7/P8 Pro me udaljavaju dimenzije i Tensor, neubedljiva autonomija baterije. Od manjih Piksela sve to plus nemaju telefoto kameru.
OnePlus 12 nema baš neke posebno dobre kamere za tu klasu (a takođe nije baš kompaktan fon). Od Samsunga su mi samo S23/S24 Ultra zanimljivi ali su preciglasti i znam da će im osakatiti post-processing kamera pred izlazak S25 serije.
Prokleti Sony izbacio telefoto kameru sa poslednjeg 5 modela, inače bih se možda i iscimao da mi neko donese iz EU.
Honori Magic 5 i 6 preveliki, sa kamerama koje nisu uniformnih karakteristika, pre svega boja. A i softver im je nekako čudan.
Motorole su ok ali ništa posebno dobre i zanimljive.

Ostaje samo Xiaomi 14, to što ima GG Victus 1 mi je nebitno (sva novija gorila stakla su manje-više ista), displej je više nego dobar, kamere po mom mišljenju jedne od najboljih na tržištu, više su u stilu dobrog kompakt fotoaparata nego smartfon kamere. Plus ozbiljno dobra telefoto kamera, što mi najviše fali na tel. koji sada koristim. Uz to su ispravili mane koje su godinama pratile Xiaomi flagship telefone (kvalitet zvučnika, mikrofona, stabilizacije video snimanja, vibra. motor, kvalitet optike svih kamera itd.)
Za sada 14 radi odlično ali veoma lako mogu da upropaste taj telefon sa nekim od sledećih ažuriranja i to me ubedljivo najviše udaljava od kupovine.
Ako bude tako, na kraju me ne bi čudilo da kupim Pixel 8 Pro u nekoj poludivljoj prodavnici u BG, i naručim neki battery case.
 
@Detonate
Previše skupi i bez garancije. Honor Magic mi se ne sviđa, baš odaje utisak klasičnog Kineza. Nešto što nisam voleo još od Huawei-a

Jeste da na papiru nema razlike između gg victus 1 i 2 ali u realnosti ima :) na p6pro sam dobio sitne ogrebotine posle 10 dana na ekranu ovde posle 4m nema ni jedne.
Još jedna stvar vezana za Xiaomi 14, nema trika da mu na suncu bude vidljiv ekran kao p8pro. Što nas opet dovodi do toga da je preskup za ono što nudi. Da je 600,700e u gigatronu koliko i treba da košta pa da se čovek i zaleti. Ovako..
 
Pa ako uzimas vec OnePlus u razmatranje, pre svega zbog validne garancije mislim, ista je stvar i sa Oppo i Vivo modelima. Znaci to i nije onda neki problem, samo jednostavno ne zelis (bez ikakvog razloga), kao i mnogi, da uvrstis glavne perjanice BBK grupacije u potencijalni izbor, a koje su trenutno verovatno i najmocniji telefoni na trzistu. 🙂
Kakav Sony kakvi bakraci, od nekada mocne kompanije, na sta su sada spali. Mobilnu diviziju slobodno mogu da ugase, i bolje nego da se ovako bezidejno koprcaju. Ovo oko konzola sta su poceli da rade, to tek ne vredi komentarisati.
Elem, da ne idemo u off, Kinezi su generalno br 1 trenutno, najmocnije modele imaju na trzistu i to je cinjenica, svodelo se to nekome ili ne. Plus toliko razlicitih vrhunskih proizvodjaca. Izbor je ogroman i prosto je nemoguce da neko ne pronadje ono sto mu odgovara.
 
OnePlus ima zapadni vajb ako gledamo sw :) on je bio prošle nedelje u ozbiljnom razmatranju, mislim da sam odgledao sve klipove na netu :)
Ali na kraju me je odbio kineski dizajn i realno cena. Ali cena i nije toliki problem jer cenim da će za 2 meseca biti oko 750e na divlje.

Otišli smo u off ali šta je tu je :)
 
Probao ja vise puta i?Daleko da je losa al kompletnijih i boljih kamera ima itekako i funkcionalnijih.

Kojih na primer?

Ko jednom proba pixel kameru ne vraća se više nikad nigde

Meni su sve glavne kamere 90% iste na flagshipovima, moras da se napregnes da pronadjes ozbiljne razlike. 80% u najgorem slucaju.

Jedinu razliku vidim u telephoto kamerama, ali kada su glavne kamere u pitanju, preteruju ljudi. Nisu vise ni Pixel ni iPhone ispred drugih po tom pitanju. Sve je to tu negde.
 
OnePlus ima zapadni vajb ako gledamo sw :) on je bio prošle nedelje u ozbiljnom razmatranju, mislim da sam odgledao sve klipove na netu :)
Ali na kraju me je odbio kineski dizajn i realno cena. Ali cena i nije toliki problem jer cenim da će za 2 meseca biti oko 750e na divlje.

Otišli smo u off ali šta je tu je :)
Lepota je u oku posmatraca. Ne kapiram sta je kineski dizajn i kako to OnePlus ima isti, a Pixel recimo ne? 🙂
Svakako su Kinezi, po mom misljenju, i u tom segmentu daleko otisli ispred svih. Stalno dajem primer ZTE Nubia Z60 Ultra modela. Ali bukvalno svaki flagship da uzmemo od bilo kojeg kineskog proizvodjaca, vazi isto. Meixu, Vivo, Oppo, OP, ZTE, Xiaomi, Huawei, Honor, Motorola... Svi imaju vrhunski dizajnirane vodece modele. No dobro. To je definitivno stvar ukusa. Ali se kvalitet ne moze nikako osporiti. 🙂
 
Kojih na primer?



Meni su sve glavne kamere 90% iste na flagshipovima, moras da se napregnes da pronadjes ozbiljne razlike. 80% u najgorem slucaju.

Jedinu razliku vidim u telephoto kamerama, ali kada su glavne kamere u pitanju, preteruju ljudi. Nisu vise ni Pixel ni iPhone ispred drugih po tom pitanju. Sve je to tu negde.

S24U,15 pro max,po testovima i ovaj magic 6 pro pa i xiaomi 14 ultra.
 
@Joxy
Ne znam kao to da objasnim ali da si mi dao OnePlus 12 bez ikakvog brenda na sebi i da prvi put vidim telefon rekao bih da je neki honor Magic 6 lite ili nešto slično. Bukvalno mu kineski dizajn bleji preko čela :)
 
S24U,15 pro max,po testovima i ovaj magic 6 pro pa i xiaomi 14 ultra.

Ti telefoni nemaju bolju kameru od Pixela, nema boga. To sto pisu dxomark i gsmarena, mogu da okace macku o rep placene review-ove, kao i youtube review-eri. Te kamere su sve gotovo iste.

Osoba koja nije koristila Pixel 8 Pro i iPhone 15 Pro Max, sumnjam da moze da razlikuje na blind testu s kog telefona su fotografije.
 
@Detonate
Jeste da na papiru nema razlike između gg victus 1 i 2 ali u realnosti ima :) na p6pro sam dobio sitne ogrebotine posle 10 dana na ekranu ovde posle 4m nema ni jedne.
Ovo za staklo je moguće, mada ja godinama koristim telefon sa GG5 staklom (na koje su se mnogi žalili čim se pojavilo) i posle toliko godina ne vidim ogrebotine po ekranu. A ne štedim telefon inače.
Čak mislim da mnogi brendovi tu nešto muljaju, pa je pitanje da li zapravo koriste GG stakla, ili su samo platili brendiranje za prve serije, a posle prešli na neka ojačana stakla iz sopstvene proizvodnje.

Još jedna stvar vezana za Xiaomi 14, nema trika da mu na suncu bude vidljiv ekran kao p8pro. Što nas opet dovodi do toga da je preskup za ono što nudi. Da je 600,700e u gigatronu koliko i treba da košta pa da se čovek i zaleti. Ovako..
Xiaomi 14 displej ima maksimalno osvetljenje oko 1100 cd/m2, meni je to više nego dovoljno za outdoor upotrebu.
Stvar je u tome što je displej tog osvetljenja (u kombinaciji sa SD 8 Gen 3 i velikom baterijom) mnogo upotrebljivija opcija nego Pixel-ovih 1600 nit-a. Šta mi vredi i 10k nita osvetljenje ako npr. na pola dana nekog putovanja, planinarenja, svadbe ostanem bez baterije?
10000 mAh power bank koristim nekoliko puta godišnje (na kampovanju), korisna stvar ali ne može da bude zamena za krštenu autonomiju baterije kada si u pokretu, van civilizacije ili jednostavno nemaš vremena za dopunu baterije na taj način.

Jedino se slažem da Xiaomi 14 ne vredi više od tih 700e (npr. u GT-u, sa garancijom), a zna sve već da će morati da bude bar 1-2x do kraja godine na akciji za 85k din, jer nema šanse da će se dobro prodavati po aktuelnim cenama.
Ništa od hardvera nije problem na 14, problem je kineski softver i mogućnost da veoma brzo upropaste taj telefon. A ništa gore od bagdroida, džaba onda i najjači hardver na svetu.
 
Poslednja izmena:
Ovo za staklo je moguće, mada ja godinama koristim telefon sa GG5 staklom (na koje su se mnogi žalili čim se pojavilo) i posle toliko godina ne vidim ogrebotine po ekranu. A ne štedim telefon inače.
Čak mislim da mnogi brendovi tu nešto muljaju, pa je pitanje da li zapravo koriste GG stakla, ili su samo platili brendiranje za prve serije, a posle prešli na neka ojačana stakla iz sopstvene proizvodnje.


Xiaomi 14 displej ima maksimalno osvetljenje oko 1100 cd/m2, meni je to više nego dovoljno za outdoor upotrebu.
Stvar je u tome što je displej tog osvetljenja (u kombinaciji sa SD 8 Gen 3 i velikom baterijom) mnogo upotrebljivija opcija nego Pixel-ovih 1600 nit-a. Šta mi vredi i 10k nita osvetljenje ako npr. na pola dana nekog putovanja, planinarenja, svadbe ostanem bez baterije?
10000 mAh power bank koristim nekoliko puta godišnje (na kampovanju), korisna stvar ali ne može da bude zamena za krštenu autonomiju baterije kada si u pokretu, van civilizacije ili jednostavno nemaš vremena za dopunu baterije na taj način.

Jedino se slažem da Xiaomi 14 ne vredi više od tih 700e (npr. u GT-u, sa garancijom), a zna sve već da će morati da bude bar 1-2x do kraja godine na akciji za 85k din, jer nema šanse da će se dobro prodavati po aktuelnim cenama.
Ništa od hardvera nije problem na 14, problem je kineski softver i mogućnost da veoma brzo upropaste taj telefon. A ništa gore od bagdroida, džaba onda i najjači hardver na svetu.
Sve su te baterije na flagship telefonima u 10% razlike, ništa značajno bolji SOT neces dobiti sta god da uzmes, po meni je veći nedostatak sporo punjenje
 
@Joxy
Ne znam kao to da objasnim ali da si mi dao OnePlus 12 bez ikakvog brenda na sebi i da prvi put vidim telefon rekao bih da je neki honor Magic 6 lite ili nešto slično. Bukvalno mu kineski dizajn bleji preko čela :)
Ti si kralj, obozavam tvoje postove. 😂
Postujem misljenje naravno. Meni je dizajn pomenutih modela odlican. Kad bolje razmislim, nema proizvodjaca trenutno koji je los na tom polju. Osim sto postoje oni koji recikliraju, pa iz godine u godinu vidjamo prakticno iste telefone.
 
Ti telefoni nemaju bolju kameru od Pixela, nema boga. To sto pisu dxomark i gsmarena, mogu da okace macku o rep placene review-ove, kao i youtube review-eri. Te kamere su sve gotovo iste.

Osoba koja nije koristila Pixel 8 Pro i iPhone 15 Pro Max, sumnjam da moze da razlikuje na blind testu s kog telefona su fotografije.

Imaju itekako bolju,kompletniju kao ceo paket uvek bi pre njih izabrao od pixela.
 
Kupio sam nov pixel 8 i video ovo juce da je ovakva kamera jel ima neko ovaj problem jel ovo sistemski ili ne znam o cemu se radi resetovao sam telefon ali je i dalje tuoze pomoc

1000000086.jpg
 
Kupio sam nov pixel 8 i video ovo juce da je ovakva kamera jel ima neko ovaj problem jel ovo sistemski ili ne znam o cemu se radi resetovao sam telefon ali je i dalje tuoze pomoc

Pogledajte prilog 434128
Jel i na drugim bojama tj pozadinama isto (a siguran sam da jeste)?! Ovo mi deluje kao hardverski problem ovako sa slike, vraćaj telefon ako možeš.
 
Kupio sam nov pixel 8 i video ovo juce da je ovakva kamera jel ima neko ovaj problem jel ovo sistemski ili ne znam o cemu se radi resetovao sam telefon ali je i dalje tuoze pomoc

Pogledajte prilog 434128
"Mrtvi" pixeli (ovo ima dvostruku konotaciju :sneaky: ) Traži zamenu kod koga god da si kupio. Gigatron sad praktikuje da prilikom kupovine telefona kod njih na licu mesta otvaraju kutiju i uključuju telefon, baš zbog ovakvih stvari.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno