Šta je novo?

Google Pixel 8 / 8 Pro

Kod mene sve funkcioniše besprekorno, nije bilo nikakvih prekida, niti sam bio nedostupan nekome.
 
Takođe. Čak mislim da modem radi bolje nego na p6pro. Tamo sam imao gubljenje u gajbi dok zovem nekoga ovde je sve ok.
Ali i pored toga, mislim da Google mora da pređe što pre na qulacomm 5g modem.
Ovo što pokušavaju sa exynos modemom je u najmanju ruku smešno.
 
Stigao update:

*[1] Pixel 8 Pro, Pixel 8
*[2] Pixel 8 Pro, Pixel 8, Pixel Fold
*[3] Pixel 5, Pixel 5a (5G), Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel 7a, Pixel Fold, Pixel 8, Pixel 8 Pro
*[4] Pixel Tablet

Camera

Fix for users facing Camera crashes in certain conditions *[3]

User Interface

Fix for users facing flashing black screen when playing video in certain conditions *[1]
Fix for users unable to exit Setup Wizard in certain conditions *[4]
Fix for Wallpaper on home screen showing black in certain conditions *[2]
 
Za razliku od prethodna dva, ovaj mi je dostupan za preuzimanje već danas. Prethodne sam čekao po nekoliko dana.
 
Ovaj dec upgrade nikako da sleti :)
A već mi je došao na pixel 6 pro :) ko zna kako oni to puštaju
Potvrđeno, na 6 pro je stigao još u decembru, decembarski patch.
Da li kome radi volte na Google telefonima, urađen je shizuki patch aktivirana opcija u meniju, no gospoda iz A1 tvrde da kod njih nije ubačen ni jedan Google telefon u volte sistem..
 
Potvrđeno, na 6 pro je stigao još u decembru, decembarski patch.
Da li kome radi volte na Google telefonima, urađen je shizuki patch aktivirana opcija u meniju, no gospoda iz A1 tvrde da kod njih nije ubačen ni jedan Google telefon u volte sistem..
Opste poznato nazalost, radi na yetelu i mts-u, a na a1 ne radi sto se tice pixel telefona.
Nemaju ih ni ovi u sistemu, jer jelte nisu zvanicno podrzani kod nas, pa radi. Ne znam sta izvodi A1..
 
Opste poznato nazalost, radi na yetelu i mts-u, a na a1 ne radi sto se tice pixel telefona.
Nemaju ih ni ovi u sistemu, jer jelte nisu zvanicno podrzani kod nas, pa radi. Ne znam sta izvodi A1..
Neverovatno, pitah usmeno gospodu iz A1 suptilno wtf, ono potrudiće se da urade..
 
Neverovatno, pitah usmeno gospodu iz A1 suptilno wtf, ono potrudiće se da urade..
Verovatno si dobio odgovor od "prve linije odbrane" odnosno operatera, tako da...nemoj da sumnjaš da će ovih dana da omoguće VolTe na Pixel telefonim ;) Ali tu je mnogo veći problem do Googla, po mom mišljenju.....
1704361152156.png
 
Evo ja sam koristio na 7 pro sad ovih dana u Holandiji 5g, niiiista bolje iskustvo nego 4g iskreno. Osim sto vise baterije trosi.
 
^^
Ko je to javio ? Mislim da će ove godine pixel u Srbiju.. nema preterano logike u tome. Jedino ako se misli na pixel 7a,8a itd.

Slična priča je bila i prošle godine, pa se ništa desilo nije
 
Evo ja sam koristio na 7 pro sad ovih dana u Holandiji 5g, niiiista bolje iskustvo nego 4g iskreno. Osim sto vise baterije trosi.
Meni je uvek na 5g, ide to 1gbs, ne zalim se. Nisam probao bateriju na 4g ali i ovako je ok.
 
Meni je uvek na 5g, ide to 1gbs, ne zalim se. Nisam probao bateriju na 4g ali i ovako je ok.
Ali u realnom radu nisam osetio razliku.
Isto mi učitava društvene mreže, youtube itd. Ne skidam ništa toliko veliko na fon da mi treba tolika brzina.
Sve ostalo nema razlike između 4 i 5g. Prosto ti učitava istom brzinom i tjt.
Okej je baterija, ali nekako kao da je jača na 4g, što mi je i logično.
 
Vidi, ucitavanje ima neki limit gde brzina interneta ne igra vise ulogu, isto kao i na PC-u.
 
^^
Ko je to javio ? Mislim da će ove godine pixel u Srbiju.. nema preterano logike u tome. Jedino ako se misli na pixel 7a,8a itd.

Slična priča je bila i prošle godine, pa se ništa desilo nije

Aukcija za dodelu frekvencija za 5G mrežu planira se sledeće godine, izjavio je ministar Mihailo Jovanović na otvaranju 31. telekomunikacionog foruma "Telfor".
Sredinom ove godine bi trebalo da bude tender za frekvencije kako su pricali.
Nakon toga nece proci mnogo vremena dok ne pocnu da pustaju komercijalno po vecim gradovima, posto su svi operatori vec poceli odavno sa instalacijom opreme, ali ne mogu da puste dok ne dobiju dozvole.

Sto se tice pixela u Srbiji, I highly doubt. Ima ga tek u nekoliko evropskih zemalja, zestoko sumnjam da ce ova nasa crna rupa da se nadje na toj listi..

edit: ok, ti si izgleda pisao za ovaj deo 'pixel u srbiji', tu se slazemo zapravo :D
 
Vidi, ucitavanje ima neki limit gde brzina interneta ne igra vise ulogu, isto kao i na PC-u.
Pa upravo o tome i pričam, 4g je dostigao taj limit za telefone što se tiče učitavanja. Barem za društvene mreže, youtube, aplikacije za banku, karte itd, u suštini ono što se koristi na telefonu inače.
 
Vi koji imate Pixel telefone, da li i kako ste menjali bateriju ako ste to radili posle X godina koriscenja?

Da li ste poručivali delove sa Ifixit? Pitam čisto da znam za ubuduće da li da se upuštam, ako budem menjao telefon ove godine uzimao Pixel 8/8Pro ili neki sledeći koji izađe. Navikao sam se na Pixel Experience, pa ne bih menjao okruženje.

 
Mislim da se kod ovih pixela upravo baterija i najteže menja. Pitanje da li bi se neki divlji servis i upustio u tu priču.
Što se tiče delova, mislim da je isporuka samo u podržanim EU zemljama.
 
Meni je zanimljivije to sto 2 godine za redom budzet model pobedjuje flagship.

6a i 7a imaju Sony senzore, dok 6, 7, 8 Pro imaju Samsung. Jesu nijanse u pitanju, ali opet.

Bicu smeo da kazem da 6 Pro ima bolju telephoto od 7 Pro i 8 Pro, jer takodje ima Sony senzor koji je veci od 7 i 8 Pro Samsung senzora na telephoto kameri.
 
Meni je zanimljivije to sto 2 godine za redom budzet model pobedjuje flagship.

6a i 7a imaju Sony senzore, dok 6, 7, 8 Pro imaju Samsung. Jesu nijanse u pitanju, ali opet.

Bicu smeo da kazem da 6 Pro ima bolju telephoto od 7 Pro i 8 Pro, jer takodje ima Sony senzor koji je veci od 7 i 8 Pro Samsung senzora na telephoto kameri.
za 6 pro slažem se, ne vidim neki veliki skok na 7pro i 8pro modelima, osim malo jaceg marketinga :)
 
Za oko 450 eur (na kp) nema boljeg telefona, mislim da je odnos uloženo/dobijeno kod njega najbolji. Ali svako treba da proceni za sebe, neko hoće noviji model zbog novijeg procesora, modema, kamera, dizajna, nekom doplata od par stotina evra ništa ne znači itd. I to je ok. Ako mi dođe da se častim nekad, nije problem ni 900 eur za npr 8 pro ili S23U. Mada ja i dalje imam psihološku granicu da ne treba dati više od 500 eur za mobilni telefon.
 
Pitanje u kom su stanju ti modeli p6 pro sa kp. Na kom se još tržištu prodaju novi pixel 6 pro modeli ?
Ali kada smo već kod toga, da nisam olomio ekran na p6pro pitanje da li bih išao na 8 pro :)

6pro nekako lepše leži u ruci i ako me pri korišćenju uvek nervirao edge ekran.
8pro radi za nijansu lepše od 6pro mada mi se i dalje mnogo više sviđaju boje na 6pro ekranu.
jedna očigledan prednost p8pro je glasnoća zvučnika pri razgovoru, makar duplo je glasniji. Mada možda je moj 6pro bio faličan što se toga tiče :)
 
Nazad
Vrh Dno