Šta je novo?

Google Pixel 8 / 8 Pro

1. Zasto iskljuciti VoLTE?
Kako to utjece na eventualno missed call - da se poziv ne uspostavi i ode direkt u SMS za missed call?
Ako imas LTE signal za data, zasto ga ne iskoristiti i za pozive?
Ako tvoj operater ne podrzava VoLTE, Pixel ce se automatski prebaciti na 3G i poziv se uspostavi ...
Inace VoLTE, kao i WoWiFI se moze ukljuciti ili iskljuciti u postavkama SIM ili spomenutim Shizuku.

2. Zasto iskljuciti 2G?
Ako je 4G ili 3G slab signal Pixel prebaci na 2G koji ima veci domet i omoguci se uspostava poziva - pa to i zelimo.
Sve je to lepo sto si ti napisao i u praksi i jeste tako, ali kao sto smo rekli 100000 puta, A1 mreza u Srbiji ima neki problem sa Pixelima i kada ti je ukljucen volte kod njih u sistemu pravi ti problem na telefonu i imas propustene pozive itd itd itd.

Znaci ti si sve tacno napisao, ali prosto sa A1 ne moze tako i moraju oni iz sistema da mu iskljuce volte zbog nekog baga sa pixel telefonima i njihovom mrezom.
 
Sve je to lepo sto si ti napisao i u praksi i jeste tako, ali kao sto smo rekli 100000 puta, A1 mreza u Srbiji ima neki problem sa Pixelima i kada ti je ukljucen volte kod njih u sistemu pravi ti problem na telefonu i imas propustene pozive itd itd itd.

Znaci ti si sve tacno napisao, ali prosto sa A1 ne moze tako i moraju oni iz sistema da mu iskljuce volte zbog nekog baga sa pixel telefonima i njihovom mrezom.
A sto je sa 2G?
Zasto iskljucivatI i 2G, taj nema veze sa VoLTE?

Ima li neko pojasnjenje kako bi to pomoglo?
 
A sto je sa 2G?
Zasto iskljucivatI i 2G, taj nema veze sa VoLTE?

Ima li neko pojasnjenje kako bi to pomoglo?
Znas kako, meni se desavalo pre dok nije otkriven shizuku da poziv automatski ide na 2g, pa mozda da se spreci to.

Takodje operateri polako i gase 2g bazne stanice, mozda i do toga. A mozda i do same frekvencije koju koristi A1 u kombinaciji sa modemom od pixela.
Nisam toliko ispratio jer sam prvi put video da je neko to predlozio, pa samim tim kontam da je taj lik uzivo probao to, to mu se pokazalo kao dobro i predlozio i ostalima.

Uostalom, vecina u svetu je vec i ugasila 2g, zato i postoji zasebna opcija da dozvolis ili ne dozvolis 2g, tako su je odvojili jer polako izlazi iz upotrebe.
 
Šta mislite, da li će cena osmice kod nas da još dodatno padne uskoro? Vidim da je sad obična osmica 480 evra na KP, a meni se baš kupuje novi telefon što pre jer ću poludeti od ovog SE21, konkretno njegove užasne baterije. A ne bih opet da uzmem telefon pa za mesec dana da još pojeftini.
 
Ja sam ga uzeo za taj novac skoro. Sigurno će još malo dole u naredna dva meseca, kad počne da se prodaje devetka u većoj količini, ali rekao bih da neće ići ispod 450 u skorije vreme...
 
Sa nekim od poslednjih android apdejta i apdejtića, zeza uključenje hotspota. Moram resetovati telefon, pa onda je sve ok.
 
Kako uspeju da izbace apdejt za jedno a zeznu drugo? I koliko sam ukačio, često je tako
 
Svašta se dešava, evo na primer kod mene radi, isprobavam ga ceo dan... Moj prvi Pixel je bio 6, a od skoro sam na 8 i nikada u životu nisam imao manje problema na Androidu. Koristim Android telefone od verzije 2.3... Nije to što @Poolmaker kaže pravilo, niti rezervisano za Pixel.
 
Poslednja izmena:
Malo pre aktivirao hotspot i iz prve se pokrenuo. A jutros i oko podneva par puta startovo pa prekidao. Ne držim ga non stop uključenog. Bio je neki apdejt dal gugl policy, ili android . nešto. Možda sredili. :)

Isprobavao danas napolju, lepo vreme, sunčano 1080p 30fps HDR snimanje videa i dosta je fino. Lepše nego "obično" snimanje 1080p
 
Ikea SJOSS 30W, 800din. Ima i kabl za 300din type-c na c, 1m, takodje podrzava.

Radi i PD za ajfone, i pixele, i SFC za samsunge. Nema boljeg.
Evo da potvrdim što se tiče punjača iz Ikea-e, ja sam uzeo SJOESS 45W punjač koji može da se koristi za Pixel 8 Pro, pa valjda puni maksimalnim kapacitetom telefona, a može i 2 uređaja da puni do 22W, cena 1500 dinara.

Čisto radi poređenja, prethodni Pocophone F1 je sa svojim punjačem snage 15W punio do 2800mA maksimalno kako javlja aplikacija Ampere.

Malo sam bio razočaran što je Pixel 8 Pro osetljiv što se tiče punjača, stare punjače i powerbank koji podržavaju QC 3 ili ne rade ili jako slabim protokom pune, pa sam se sada snašao za svakodnevno punjenje. Jedino moram još da nađem rešenje za punjenje u atomobilu, tu moram da nađem neki koji podržava i standardan USB-A interfejs j da podržava PD/PPS.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240905-212542.png
    Screenshot_20240905-212542.png
    99.2 KB · Pregleda: 85
  • Screenshot_20240911-002855.png
    Screenshot_20240911-002855.png
    271.7 KB · Pregleda: 28
  • Screenshot_20240911-004423.png
    Screenshot_20240911-004423.png
    254.6 KB · Pregleda: 36
Polako svi prelaze na USB tip C, sad jos te protokole da usaglase a ne Huawei mi puni super brzo a Samsung super sporo.
Bilo bi idealno da je jedan standard za sve modele i proizvodjace
 
Nije to što @Poolmaker kaže pravilo, niti rezervisano za Pixel.
Nisam ni napisao da je pravilo ili rezervisano za Pixel. Pročitaj molim te još jednom šta sam napisao umesto da skačeš sa odbrambenim kod mene sve radi.
 
Evo da potvrdim što se tiče punjača iz Ikea-e, ja sam uzeo SJOESS 45W punjač koji može da se koristi za Pixel 8 Pro, pa valjda puni maksimalnim kapacitetom telefona, a može i 2 uređaja da puni do 22W, cena 1500 dinara.

Čisto radi poređenja, prethodni Pocophone F1 je sa svojim punjačem snage 15W punio do 2800mA maksimalno kako javlja aplikacija Ampere.

Malo sam bio razočaran što je Pixel 8 Pro osetljiv što se tiče punjača, stare punjače i powerbank koji podržavaju QC 3 ili ne rade ili jako slabim protokom pune, pa sam se sada snašao za svakodnevno punjenje. Jedino moram još da nađem rešenje za punjenje u atomobilu, tu moram da nađem neki koji podržava i standardan USB-A interfejs j da podržava PD/PPS.

Koja matematika/fizika da se ne bi kupio 1500 din skuplji original punjač
 
Taj IKEA punjač je kvalitetan, ali mislim da nije 100% kao originalni po specifikacijama.
vrv puni malo duže telefon...
 
Hajde potrudiću se da zabeležim koliko dugo mu treba da napuni 15%-85%, sa uključenim adaptivnim punjenjem.
 
Evo započeto punjenje na 27%, SJOSS 45W punjač.

Za sat vremena 27%-90% sa adaptivnim punjenjem.

Koja matematika/fizika da se ne bi kupio 1500 din skuplji original punjač
Ja koliko sam video, KP je preplavljen falš punjačima koje mogu da poručim sa AliExpress-a a cene ga kao da je original, a originala nigde u ponudi.
Meni je IKEA blizu, tako da za malo manje od 20€ sam se obezbedio sa 2 punjača, 1 za kući i da ponesem ako treba i 1 za posao, tako da sam zadovoljan.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240911-150811.png
    Screenshot_20240911-150811.png
    97.5 KB · Pregleda: 36
  • Screenshot_20240911-150832.png
    Screenshot_20240911-150832.png
    512.6 KB · Pregleda: 30
  • Screenshot_20240911-160739.png
    Screenshot_20240911-160739.png
    513.1 KB · Pregleda: 57
Koja matematika/fizika da se ne bi kupio 1500 din skuplji original punjač
1. ne dajes domacim derikozama iz zvanicnih prodavnica boga oca para za nesto sto ne vredi ni RRP-a americkog a kamoli srpskog
2. dobijes i kvalitetan punjac po minimum duplo manjoj ceni (a kad si usput uzmes i par kablova sto mogu 60W da pune)
3. ako si u bg/ns mozes da ga pokupis u roku od sat vremena jer ga skoro uvek imaju na stanju, i jos cufte jedes za rucak tamo
 
1. ne dajes domacim derikozama iz zvanicnih prodavnica boga oca para za nesto sto ne vredi ni RRP-a americkog a kamoli srpskog
2. dobijes i kvalitetan punjac po minimum duplo manjoj ceni (a kad si usput uzmes i par kablova sto mogu 60W da pune)
3. ako si u bg/ns mozes da ga pokupis u roku od sat vremena jer ga skoro uvek imaju na stanju, i jos cufte jedes za rucak tamo

Das 800e za telefon i onda gledas da ustedis 1500 din pa se cimas dal puni dobro il ne

"Boga oca para"

Mislim nek uzima ko sta hoce, samo mi je smesno kad god vidim
 
Desava li se nekome na P8 da se notifikacije ne prikazuju dok se telefon ne otkljuca?
 
Meni povremeno! Ređe nego što radi kako treba, ali se dešava...
 
Mada me Gmail isto tako zezao i na Redmi Note 9 Pro... Opet ne uvek, nego sporadično i ređe nego što radi kako treba.
 
Mada me Gmail isto tako zezao i na Redmi Note 9 Pro... Opet ne uvek, nego sporadično i ređe nego što radi kako treba.
Ako te to buni, isprati ove korake u podešavanjima aplikacije, dodao fotografije.

Pa vidi kako se ponaša, i meni neke aplikacije stignu obaveštenja nakon što otključam telefon, ali me ne buni.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240914-144714.png
    Screenshot_20240914-144714.png
    128.9 KB · Pregleda: 35
  • Screenshot_20240914-144736.png
    Screenshot_20240914-144736.png
    95 KB · Pregleda: 40
  • Screenshot_20240914-144759.png
    Screenshot_20240914-144759.png
    130.5 KB · Pregleda: 57
Hvala ti, znam za to što si mi pokazao.
 
Evo i ja da se upišem, Pixel 8 Pro.

Prošetao se do Novog Sada.
Koliko te izasao i jel nov ili koriscen?
Vredi li sad 7 Pro ici na 8 Pro?
8 Pro su oko 600 eura korisceni.
Baterija na 7 Pro odlican,a punim ga sa Xiaomi 67w punjacem,puni 2 sata. To me malo nervira.Sa drugim punjacima puni 3 sata.
 
Uzeh i ja Pixel 8 pro pre neki dan.
Sa 7 na 8 je samo skok za jednu generaciju, realno razlike su mizerne, furaj 7 pro jos ako te dobro sluzi.
 
Nazad
Vrh Dno