Šta je novo?

Google Pixel 7

Baš sam skoro imao razgovor na wa, sve oke bilo.
 
Da li si po prvom set up-u telefona migrirao aplikacije ili si ga podesio skroz kao novi uređaj?

Zvuči ludo, ali baš dosta korisnika, barem kod Pixel 6 serije, iskustva u vezi sa aplikacijama koje "gore" je povezalo sa prvobitnim podešavanjem telefona uz prebacivanje podataka, dok isti problemi sa istim aplikacijama nisu primećivani kod korisnika koji nisu migrirali podatke po prvom podešavanju uređaja.
I mnogi su prijavili rešenje tih problema nakon svežeg fabričkog bez migriranja.

Ne znam da li važi za sedmice, ali u slučaju šestica važi preporuka da se uređaj konfiguriše preskakanjem migracije aplikacija i da se instaliraju ponaosob kako bi se smanjila mogućnost od pregrevanja tokom njihovog korišćenja.

Sad kakve to veze to ima ne znam, ali po internetu je jedan od univerzalnijih saveta, opet barem u slučaju Pixel 6 uređaja.
 
One drive prebacio sve sa OnePlus telefona i radi bez problema.
 
Ja sam uvek za clean setup, čak i kad flesujem romove triput nedeljno, ne mrzi me. Znam da sa te strane ne može biti greške, grejanja ili battery drain
 

1. Go to Playstore and install Shizuku app.
2. U samoj Shizuku aplikaciji isprati korake kako da uradiš adb preko wifi (Start via wilreless debugging). Kada se uspostavi adb konekcija samo stisni "start" u aplikaciji. Sve se radi na telefonu, ne spaja se na računar niti preko wifi niti preko kabla.
3. Check the app. It should say Shizuku is running.
4. Download and install this apk
5. In your app drawer find Pixel IMS app, open it and click on allow all the time for "Allow Pixel IMS to access Shizuku"
6. Hit the enable VoLTE button at the lower left.
7. The original guide says to restart the phone several times, but for me it started working right away.

Poprilicno jednostavno, podsetilo me na onaj one_click_root iz vremena Samsung Note 3 ("Make it Rain" ili kako se već zvaše).

Ostaje aktivno i posle reboot-a.


Edit: pisali smo u isto vreme izgleda. Ne bi trebalo da ima veze sa esim. Koja si mreža?

шљака све топ на пикселу 6а :)
Још само да провале како да зајачамо херце на 90 овако лако
 
Da ga ne ureknem, ali od poslednjeg apdejta i paljenja volte, nije mi ispao nijednom sa mreže i pozivi rade savršeno kao što i treba kad je volte aktivan.
Naravno zbog volte, nisam više nedostupan sa punim lte dometom itd.
 
Pu pu, da ne ureknem, od momenta izlaska nisam imao nekih bugova... Jedna stvar jednostavno ne funkcionise, telefon ne moze da puni sat, kada se ode na battery share, cim prislonim sat, odmah se gasi battery share cim sat detektuje punjenje. Ok, ne treba cesto ali mi je zatrebalo do sada 2x i potpuno je nemoguce to uraditi. Recimo drugi telefon puni :)
 
To bi moj dobri Valjevac dobio svakako, ali evo ovo je bio okidač da se već jednom nađemo. Hvala mu svakako, mnogima u ovoj temi je baš pomogao!
 
Samo da se pohvalim da sam postao vlasnik Pixel 7 :) Stvarno sam odusevljen kako lepo radi i kako je napravljen telefon.
Naravno snimio Shizuku aplikaciju i aktivirao VoLTE i sve kao zmaj :)
 
Da li mozda ima nekih nedostataka, tj mana u radu sto se tice 7 pro..?

Fold koji imam trenutno mi je postao malo nepraktican zbog posla, i razmisljam, gledam sta bih nesto uzeo a pixel mi se poprilicno svidja..
Najvaznije mi je da nema problema sa mrezom..koristim A1..kamera vidim da je odlicna, a ovo za punjenje, pregrejavanje mi nije problem, nisam zahtevan korisnik..
 
Prijavio sam da i dalje ne radi i to je to, nemaju mogucnost dalje provere :D... nije da mi je neophodno niti da sam imao problema sa signalom, ali eto, htedoh da probam kada vec pisete.

nadjoh ovo na na onom linku mozda ti pomogne
"you just need to activate the sim on another VoLTE compatible phone and then swap the sim on your Pixel"
 
Da li neko koristi Pixel 7 kao dual sim, posto mi je to veoma bitno kod telefona. Kao i da ne ispada iz mreze :))))
 
Jel može da se podesi screenshot ekrana sa 3 prsta npr?
I dole da ima strelice(za back, home, i tabove)
 
Jel može da se podesi screenshot ekrana sa 3 prsta npr?
I dole da ima strelice(za back, home, i tabove)
Navigacija može, screenshot ne može. Nalazi se u tehnički task menageru ili kako se već zove 😄
 
Znaci navigaciju da tražim u podešavanjima?
A screenshot na fizicke tipke
 
Screenshot mozes i double tap na ledja telefona.. moras prvo podesiti.
 
Možeš screenshot i iz recent apps menija.
 
Jesam, i nešto neće :)
A iz task bara piše "administrator onemogućio"
 
Pa jel imas neki device administrator instaliran? Jel se kacis mozda na neki sluzbeni mail?
 
Nazad
Vrh Dno