Šta je novo?

Google Pixel 6a

Evo danas sam presao sa pixela 6 pro na pixel 6a ( sa konja na magarca haha).
Uradio sam prelazak bas da bih video razliku isti dan zbog raznih prica o ekranu itd, sada testiram malo 6a i cekam pixel 7 pro.
Ja primetim razliku u osvezenju ekrana, ali se jako brzo navikne covek i uopste ne smeta, radi kao i na sluzbenom iphone se3.
Mnogo buke digose za to za jedan mid range telefon koji me za sada odusevio kako radi i kako lezi u ruci, ovo je idealna dimenzija telefona, i za dzep i u prosecnoj velicini sake je sve vrlo dohvatljivo jednim prstom.
Zaboravih da slikam pored p6 pro zbog velicine pre nego sto sam prodao, to cu sutra na poslu kolegin pix6 pro da slikam, ali imam slike pored obicnog pixela 6...osetna razlika u ruci i izmadju njih, po mom misljenju opet u korist 6a, nekako prija kao stari dobri pixel 5.
Videcemo baterija koliko ce da drzi sa slicnim koriscenjem kao sa pro nakon par dana...
 

Prilozi

  • IMG-ec2bd9efcbb83c5cf71696c808820381-V~2.jpg
    IMG-ec2bd9efcbb83c5cf71696c808820381-V~2.jpg
    317.7 KB · Pregleda: 101
  • IMG-9c22fd06c7fc3745f55122ed8a6698dd-V.jpg
    IMG-9c22fd06c7fc3745f55122ed8a6698dd-V.jpg
    240 KB · Pregleda: 70
  • IMG-66a816c1c5ea9200c5a633ddb1426cf4-V.jpg
    IMG-66a816c1c5ea9200c5a633ddb1426cf4-V.jpg
    209.3 KB · Pregleda: 62
  • IMG-465c73c6f1907095f2a5be9ad690a078-V.jpg
    IMG-465c73c6f1907095f2a5be9ad690a078-V.jpg
    183.1 KB · Pregleda: 89
Evo ga pored 6pro... Bas dosta je izrazena razlika u ovom bump-u za kameru.
Uzivo je bas velika razlika u velicini i u ruci.
 

Prilozi

  • IMG-fe642215820f9a0d0f407e19a1b36bb9-V~2.jpg
    IMG-fe642215820f9a0d0f407e19a1b36bb9-V~2.jpg
    140.2 KB · Pregleda: 71
  • IMG-9e4a510fe7a64704589c9080c84fef97-V.jpg
    IMG-9e4a510fe7a64704589c9080c84fef97-V.jpg
    178.7 KB · Pregleda: 82
  • IMG-70d0f4348d00ab80938cb3dd00993915-V.jpg
    IMG-70d0f4348d00ab80938cb3dd00993915-V.jpg
    137.9 KB · Pregleda: 79
Jesu ikonice na AOD-u u boji aplikacije (ljubicasta za Viber itd), ne vidim najbolje na slici.. Neverovatno koliko mi to znaci na MIUI-u, iz daljine tipa ako punim telefon dalje od mene, mogu po boji da razaznam koju notifkaciju sam dobio, bez toga bi mesao recimo Viber i Whatsapp..
 
350€ bih dao.
Šteta što mene nisu pitali pri formiranju cene :)
Bio sam ubeđen da će ga pustiti zajedno sa satom, pa bundle bude 250€ i od toga 99€ cash back za Play store :)

Ako sam dobro ispratio uvek oktobra imaju popuste za pixele.
Toliko sam upravo i dao :)

Na nemačkom Google store-u imate ponudu od 20% na sav hardware, danas do kraja dana.
 


Zanimljiva vest.
Ako je ovo tačno, onda deluje da je Google Pixel prvi ozbiljan konkurent (prošlogodišnjim i SE) Apple iPhone modelima, u Japanu.
 
Poslednja izmena:
Sa ovim SoCom i ovako ruznim izgledom tesko ce biti kome konkurencija ali ja nabavih svoj primerak 6a za 350e i trebalo bi sutra da mi stigne. Za te pare prevazici cu ovo sto napisah na pocetku. Videcu kako su ga ergonomsko i baterioloski skockali.
Nastavak kada stigne fon (ako me ne ispale :( )...
 
Da oprobam fon. Kako bih drugačije.
Između ostalog, uvek mogu za toliko da ga prodam i ako je korišćen.
 
Posedujem. Zadovoljan pa zbog toga pitam, cak mi je i izgled skroz ok. Drugačiji.
 
Evo ja sad na odmoru, sunce, plaza, ceo dan na 4g. Navigacija, gomila fotkanja i snimanja, nit je bilo pregrevanja (zagreje se kad uploadujes 2giga materijala na cloud preko 4g, al nista preterano) nit sam morao da dopunjavam bateriju.
 
Ja se prerano obradovao :(
Lik od kog je trebalo da preuzmem telefon doneo mi otvorenu kutiju i kaze da su mu sve otvorene. . . Tako je i okacio oglas gde su kutije slikane da se ne vide oni fabricki 'osiguraci' na kutijama pozadi. . .
Cim su kutije otvorene, za mene je to polovno i nije vise novo, ili mozda gresim ? :(
 
Pa mozda nije polovno, ali sta ga ima otvarati ranije. Eventualno otvaranje pred kupcem, alo dozvoli i to je to.

Pogotovo ono nov, samo isproban...🤮😄

Ne bih kupio iz inata, pogotovo ne kao novo i po cijeni novog.
 
To je svakako dzabe pa makar i otvorena kutija, ako je sve netaknuto, sto da ne... Moje misljenje
 
Moze neka preporuka gde ste kupovali 6a al da ima bar neku iole validnu garanciju..Moze na pm ako je zabranjeno ovde..
 
Pa mozda nije polovno, ali sta ga ima otvarati ranije. Eventualno otvaranje pred kupcem, alo dozvoli i to je to.

Pogotovo ono nov, samo isproban...🤮😄

Ne bih kupio iz inata, pogotovo ne kao novo i po cijeni novog.
To je neki preprodavac sa KP (kao i svi tamo) i nisam hteo, sto rece ti, bas iz principa da kupim mada ni cena nije losa od 350e. Ali prepreden je jer je okacio slike kutije telefona sa prednje strane (normalna slika) i sa zadnje strane samo gornja cetvrtina prema nalepnici sa oznakom modela i na kojoj se svakako ne vide ona 2 fabricka sigurnosna stikera na polovini kutije... Slozio mi je pricu da su mu svi telefoni otvoreni. . . Cim nema one stikere to mi je sumnjivo a i pitanje je koliko ih stvarno poseduje. Dali sao taj jedan koji je poneo meni ili nekoliko koje svakako nisam video.

Cekam drugu priliku. . .
 
Poslednja izmena:
To je neki preprodavac sa KP (kao i svi tamo) i nisam hteo, sto rece ti, bas iz principa da kupim mada ni cena nije losa od 350e. Ali prepreden je jer je okacio slike kutije telefona sa prednje strane (normalna slika) i sa zadnje strane samo gornja cetvrtina prema nalepnici sa oznakom modela i na kojoj se svakako ne vide ona 2 fabricka sigurnosna stikera na polovini kutije... Slozio mi je pricu da su mu svi telefoni otvoreni. . . Cim nema one stikere to mi je sumnjivo a i pitanje je koliko ih stvarno poseduje. Dali sao taj jedan koji je poneo meni ili nekoliko koje svakako nisam video.

Cekam drugu priliku. . .
U ovim slučajevima, kako se to na KP-u radi, ako ne piše "vakuum" pakovanje onda je kutija verovatno i otvorena. Odakle ih dovlače i nabavljaju, pojma nemam. Ali ljudi kupuju masovno bez problema, pršte pozitivne na sve strane.
 
Kad bi samo znali koliko ima refurbished telefona u prodaji...
Dovoljno je(već sam negde pisao o tome...) da na Samsung telefonu instalirate Samsung Phone Info aplikaciju i proveriti serijski broj telefona i sve će vam biti jasno.

Ni mnogi preprodavci ne znaju šta prodaju...
 
Prvi utisak pri prelasku sa 4a na 6a je da je drastična razlika u veličini, debljini, težini...
Videćemo nakon par dana korišćenja.
 
Ne znam sta je problem da uzmete telefone preko Subotice, dali braca cene ispod zvanicno preporucenih, ja kada sam ih iscimao da proverim, svi su imali raspolozive u svim bojama.
Ako ima fabricke stikere na kutiji ne moze biti refurbished, mada i modeli sa kojima sam imao susreta da imaju prelepljene stikere su samo telefoni koji su kupljeni preko mreza (neke mreze jednostavno otvore svaku kutiju iz bilo koje vrste provere).
@zorance Ja licno sam kupovao van Srbije svaki do sada Pixel i nisam imao prilike da aktiviram EU garanciju.
 
Jos gore ako su sa mreze.
Ne moze nikako da im se odradi OEM Unlocking i ko hoce da menja ROMove treba ih izbegavati u sirokom luku.
Ali, kako znati da je sa mreze?!
 
Nisam naisao na zakljucan telefon, kazem samo da su kupljeni preko mreza, koji je zakljucan, naznaceno je uvek, bar u EU, nije to Srbija da kupis macku u dzaku.
 
Mrežnim telefonima zaključan je butloader a ne telefon i ne postoji način da se isti otključa!
 
Prvi utisak pri prelasku sa 4a na 6a je da je drastična razlika u veličini, debljini, težini...
Videćemo nakon par dana korišćenja.
Zato i ne želim da predjem na nove pixele.
Pazaricu ako treba posle 4a neki polovnjak pixel 5 pre 😏
 
Nazad
Vrh Dno