Šta je novo?

Google Pixel 6

Zasto bi bilo gotovo?
Sigurno nije lošije od prethodnih modela, moze biti samo bolje.
Nikada me review nije ubedio da kupim ili ne kupim nesto, volim ih pogledati samo iz radoznalosti ako nesto nije dostupno.
Tebi nije, ali milionima koji gledaju content creator-e jeste.
 
Ne zapinje im u ovom momentu, jer će potražnja svakako biti veća od ponude. U prvih mesec dana će svakako biti dovoljno ličnih utisaka korisnika po forumima...
 


 
Definitivno će morati još malo da prorade na kameri, ali sve u svemu najbolji android uređaj u ovoj godini ako izuzmemo fold rešenja.
 
Na više mesta spominju da senzor za otisak nije baš među najboljima.
Za kameru se ne brinem :)
 
Ta meh kamera sasvim dovoljna da razbije sve druge kamere 😁
 
Zanimljivo kako je Google iz prvog pokušaja "napravio" SoC koji parira qualcomm rešenju.
Šta će biti u budućnosti sami možete da zaključite :)
 
@sinda
Nije kamera ''meh'' nego su generalno kamere na vodećim smartfonima toliko napredovale da najbolji automatski HDR mod (neretko sa fejk ''vajbom'' snimljene fotografije) više nije dovoljan adut da se priča o nekakvom ''dranju, kidanju, svetlosnim godinama bolja'' itd.

Generalno, Pixel 6 Pro je najbolji Gugl telefon ikada, u smislu odnosa cene i kvaliteta (šaomi fans) i prvi pravi Google flagship (bez većih mana), samo da QC problemi to ne pokvare.
Pixel 6 je trebalo da naprave u kompakt formi, u primetnom manjim dimenzijama od 6 Pro, kao kontrast većem modelu i za popunjavanje te rupe na tržištu, jer je veoma mali broj dobrih flagship telefona kompaktnih dimenzija.
 
Poslednja izmena:
Pixel 6 je trebalo da naprave u kompakt formi, u primetnom manjim dimenzijama od 6 Pro, kao kontrast većem modelu i za popunjavanje te rupe na tržištu, jer je veoma mali broj dobrih flagship telefona kompaktnih dimenzija.
Veliko je pitanje koliko je to tržište u stvarnosti. Apple je izgleda to saznao na teži način i od sledeće generacije će biti 14, 14 max, 14 pro i 14 pro max.
 
@sinda
Nije kamera ''meh'' nego su generalno kamere na vodećim smartfonima toliko napredovale da najbolji automatski HDR mod (neretko sa fejk ''vajbom'' snimljene fotografije) više nije dovoljan adut da se priča o nekakvom ''dranju, kidanju, svetlosnim godinama bolja'' itd.

Generalno, Pixel 6 Pro je najbolji Gugl telefon ikada, u smislu odnosa cene i kvaliteta (šaomi fans) i prvi pravi Google flagship (bez većih mana), samo da QC problemi to ne pokvare.
Pixel 6 je trebalo da naprave u kompakt formi, u primetnom manjim dimenzijama od 6 Pro, kao kontrast većem modelu i za popunjavanje te rupe na tržištu, jer je veoma mali broj dobrih flagship telefona kompaktnih dimenzija.
Paaaa...ono,ocekivao sam bas neki bum,mada sto kazes,to je to,ako se ispostavi da su fotke na nivou IP13,nema tu sta da se prica...posle ovoga OP8 verovatno cu na PIXEL 6 Pro model,samo da se malo slegnu utisci....
 
Iskreno mnogo vise sam ocekivao.
Cekao sam da ga vidim samo zbog kamere, ne vidim sa ovim kvalitetom kamere zasto bih ga uzeo pre iphone-a ili S22 koje ce se tek pojaviti i gori sigurno nece biti.
Delim isto mišljenje u potpunosti, iz onog do sada viđenog, i dalje više aduta po pitanju kamere imaju iphone ili čak S21U koji je izašao pre 9 meseci. Mogu misliti šta će tek biti sa S22U.

Izgleda da je ipak Ricciolo1 sa tvitera bio u pravu.
 
Zato što taj S22 objektivno nikada neće raditi tako pouzdano kao Pixel 6 i neće imati tako dobru podršku, na malo duže staze.
Samsung korisnici i dalje moraju da se cimaju da li će im neko dolazeće ažuriranje osakatiti kvalitet kamere ili trajanje baterije. Nije uvek tako ali svakako postoji rizik da nešto upropaste.

Pixel telefone kupuju oni koji u startu planiraju takav najbolji softverski Android paket - jednostavnost UI-a u kombinaciji sa najboljom instant/P&S kamerom. Sada konačno na sve to mogu da računaju i u kombinaciji sa pravim flagship hardverom, bez većih mana, i sa korektnom cenom u odnosu na prosek vodeće klase. Tako da je Pixel 6 Pro pun pogodak u tom smislu, ali istovremeno nije sad neko neviđeno čudo tehnologije.

Paaaa...ono,ocekivao sam bas neki bum,mada sto kazes,to je to,ako se ispostavi da su fotke na nivou IP13,nema tu sta da se prica...posle ovoga OP8 verovatno cu na PIXEL 6 Pro model,samo da se malo slegnu utisci....
Pa nema više prostora za nekakav veliki bum na polju kamere, a xenon retko ko ima interes da ugradi na telefon, jer ovo nije period 2006-2012.
Uz to se čeka i najavljeno ažuriranje mada je u startu jasno da će Pixel 6 kamere biti samo malo bolje od P4/XL i P5, koje su same po sebi više nego dovoljno dobre za sve, a većina ih koristi za soc. mreže i slične potrebe gde kvalitet i nije presudan.
 
Poslednja izmena:
Bolje pravi fotke mi8 sa gcam nego ovaj pixel 6 (pro).
 
Zato što taj S22 objektivno nikada neće raditi tako pouzdano kao Pixel 6 i neće imati tako dobru podršku, na malo duže staze.
Samsung korisnici i dalje moraju da se cimaju da li će im neko dolazeće ažuriranje osakatiti kvalitet kamere ili trajanje baterije. Nije uvek tako ali svakako postoji rizik da nešto upropaste.

Pixel telefone kupuju oni koji u startu planiraju takav najbolji softverski Android paket - jednostavnost UI-a u kombinaciji sa najboljom instant/P&S kamerom. Sada konačno na sve to mogu da računaju i u kombinaciji sa pravim flagship hardverom, bez većih mana, i sa korektnom cenom u odnosu na prosek vodeće klase. Tako da je Pixel 6 Pro pun pogodak u tom smislu, ali istovremeno nije nikakvo neviđeno čudo tehnologije.



Pa nema više prostora za nekakav veliki bum na polju kamere, a xenon retko ko ima interes da ugradi na telefon, jer ovo nije period 2006-2012.
Uz to se čeka i najavljeno ažuriranje mada je u startu jasno da će Pixel 6 kamere biti samo malo bolje od P4/XL i P5, koje su same po sebi više nego dovoljno dobre za sve, a većina ih koristi za soc. mreže i slične potrebe gde kvalitet i nije presudan.
Pricajmo iz perspektive Srbije, S22 sa garancijom je ipak mnogo ozbiljnija prica nego Pixel nelegalnim kanalima. Jedino sto je moglo da me natera da ga kupim je kamera bolja od drugih, ako ostane ovako kako je nazalost necu ga ni razmatrati. My 2 cents.
 
Bolje pravi fotke mi8 sa gcam nego ovaj pixel 6 (pro).
Ja stvarno ne znam cime da zamenim svoj mi8 a da nije telefon od 800+ evra. :D
Merkam ovaj Pixel 6, pa taman dok mu se cena unormalni ili naleti neki popust da oni to jos malo ispeglaju :D
 
Sve sami profesionalni fotografi. 😁
Upravo suprotno, muka mi je da nosim DSLR u svim situacijama kada mi realno nije potreban.
Telefon od 500eur mi zavrsava 99% potreba kao i svima i ne vidim zasto bih platio vise od toga bilo koji telefon ukoliko nije u stanju da ozbiljno zameni kompakt foto aparat.
 
Mislim da ljudi imaju prevelika očekivanja od kamere, jednostavno ovo je prvi ozbiljan rebuild kamera sistema u Pixelima, trebaće vremena da software tim isprati promenu hardvera i odradi peglanje algoritama, kako bi se došlo do nivoa perfekcije istog, kakva je na prethodnim Pixelima.
 
Ja stvarno ne znam cime da zamenim svoj mi8 a da nije telefon od 800+ evra. :D
Merkam ovaj Pixel 6, pa taman dok mu se cena unormalni ili naleti neki popust da oni to jos malo ispeglaju :D
Ja ga zamenio za Mi 10 i strašno mi nedostaje Mi 8 Gcam. 😁
Za 2-3 godine će uspeti da iskoriste pun potencijal senzora, polako tako su peglali i onaj matori 12mpx.
 
Bolje pravi fotke mi8 sa gcam nego ovaj pixel 6 (pro).
Važi...




A posto i sam znas da fotkas, složićes se da fotke ne pravi uredjaj nego osoba iza..
Necu da komentarišem šaomi, jer ovde to nije tema.

Ovi svi "semplovi" sto su na ovim prvim reviews, kao da je fotkao bluemoon (ako se neko seca postova siblja i granja na "postavite fotke sa mobilnog telefona" temi)
Kreativne fotke koje sam video na pixel 6 u prodavnici su jawdrop.
 
Kamera daleko od loše, ali očekivali smo svi bolju realno, prvenstveno zbog novog soc-a i hardvera kamere, vidi se da je fokus ostao na softverskom peglanju stvari, ali šta je tu je. Meni su mnogo veće razočaranje zvučnici, gornji je na Pro verziji opet ispod ekrana a to me je na 5tici baš nerviralo, zvučao je za klasu ispod konkurencije, a i ovaj isto tako funkcioniše koliko vidim. Osim toga i neki prvi testovi baterije nisu ništa specijalno uzevši u obzir kapacitete baterija, čist andorid, varijabilno osvežavanje ekrana...
 
Vrh Dno