Šta je novo?

Google Pixel 5

Kakva je danas situacija sto se tice pogodnosti od strane Googla kada su u pitanju Pixel korisnici? Ako se ne varam, ranije su Pixel korisnici imali neograniceno prostora na GPhotos, i tako neke "sitnice"?
 
Mi 10T Pro sam zamenio Pixel 5-icom.

'Ajde da vidimo i to Pixel iskustvo. Uzeo sam zbog dimenzija i softvera, mali telefon posle 3 "cigle" je osvezenje, kao i stock Android posle MiUI-ja koji je krenuo u losem pravcu u poslednjih godinu dana.

Videcemo koliko ce ovaj da izdrzi :D
I, koliko je izdržao? :)
 
Izdrzava i dalje. Sve mi odgovara, jedino je FP senzor djubre, dosta nepouzdan.
 
Kako iskustva mogu da budu različita...ili standardi.....meni je FP na P5 bio savršen...i moja žena, koja ga je nasledila;) ima isto mišljenje ( nakon nekog Samsunga A serije ).....Priznajem da kod mene verovatno utiče i poređenje sa P6...koji je po mom mišljenju katastrofa
 
To je to ponasanje, previse je osetljiv na vlagu i prljavstinu. Dodao sam prste vise puta, probacu ovo sa trakom kad krene vise da me nervira.
 
To je to ponasanje, previse je osetljiv na vlagu i prljavstinu. Dodao sam prste vise puta, probacu ovo sa trakom kad krene vise da me nervira.
I na mom trenutnom xiaomi mi 8 isto kad je prst mokar ili musav ne radi baš sjajno. Ja mislio da je to normalno za kapacitivne FP. Videćemo kako se ponaša 5a kad stigne za nedelju dana.
 
Na Mi 10T Pro FP sa strane je otkljucavao kao blesav, drasticno bolje od ovog sa P5 koji bi u teoriji trebalo da bude bolji jer je povrsina veca.
 
Na Mi 10T Pro FP sa strane je otkljucavao kao blesav, drasticno bolje od ovog sa P5 koji bi u teoriji trebalo da bude bolji jer je povrsina veca.
To mi govori da koriste isti kapacitivni FP kao i na svim prethodnim Pixelima koji su imali FP pozadi. Posto ja prelazim sa telefona sa identicnim FP meni nece biti problem, necu ni videti da je losiji xD
 
I na mom trenutnom xiaomi mi 8 isto kad je prst mokar ili musav ne radi baš sjajno. Ja mislio da je to normalno za kapacitivne FP. Videćemo kako se ponaša 5a kad stigne za nedelju dana.
Jeste to je očekivano. Na 5a verujem da je prisutno u uobičajenoj meri i da nije izraženije.
Kod mene na 4a je isto kao i kod svakog drugog kapacitivnog senzora koji sam koristio, zadovoljan sam fingerprintom.
 
To mi govori da koriste isti kapacitivni FP kao i na svim prethodnim Pixelima koji su imali FP pozadi. Posto ja prelazim sa telefona sa identicnim FP meni nece biti problem, necu ni videti da je losiji xD
Koristio sam pre ovoga 3 razlicita kapacitivna FP senzora. P9 Lite, Redmi Note 5 i Mi 10T Pro. Svi su radili odlicno i pouzdano, jedino se Pixel 5 dosta buni.
 
Ako su čitaci isti kao kod 4a 5g, a pretpostavljam da jesu, ja nikakvih problema nemam. Otključavanje je u 99% slučajeva, to jest ne sećam se kada nije iz prve otkljucao.
 
I kod mene na 4a 5G otključavanje radi odlično.
 
Stigla mi je ova maskica. Materijal prijatan, lepo lezi u ruci. Nije najsjajnija zastita jer je gore, dole i kod dugmica otvorena, ali nisam je zato ni uzeo :D
 
Poslednja izmena:
Presao sam skoro sa P3 na P5 i moram da priznam da nisam odusevljen. Zvuk je katastrofa, prakticno imas mono zvucnik. Drugo, ekran ima toliko prigusene boje i kontrast (na adaptive modu displeja), deluje mi kao neki LCD. Vise osvezavanje ekrana je takodje izvikana opcija, ne znam cemu toliki hajp i ne primecujem razliku. Brzina obrade fotki ista kao na P3, wtf!?

Balans bele mi jako vuce ka toplijim nijansama (na zuto), ne znam da li je to do mog primerka ili je svaki takav?
Znam da pixel 3 ekran vuce ka hladnijim tonovima, ali mi je mnogo lepse izgledao od ovog na pixel-u 5

Jedino sto mi se svidja je dizajn i velicina, bas lep telefon.
 
Stvar je vrlo jasna; pixel 3 je bio bio flagship, pixel 5 nije. Da je baterija malo bolja, preporučio bi ti pixel 4 mali da uzmeš; to je i danas odličan telefon!
 
Slazem se, ali P5 ima flagship cenu cak i polovan.

A za ekran jel moze neko da mi kaze, da li je to normalno?
 
Pixel 3 ima flagship chipset, a Pixel 5 ima midrange chipset. Iako je 2 godine stariji, P3 ima bolji chipset. Ja sam zadovoljan ekranom, nisu napucane boje kao na Samsung telefonima.

Zvuk nije nista posebno, drugi zvucnik je ispod ekrana, pa se cuje drugacije od klasicnog zvucnika na telefonu.
 
Ja evo da se javim sa Pixel 5A iskustvom. Dosta glasni zvucnici za moj pojam, ali mi je merilo Xiaomi mi8 koji nije bio bas sjajan, ali mogu primetiti da je glasnoca donekle ujednacena, zvuk iz slusalice je dosta dobar i za razliku od 4A nije glasan prilikom poziva da i ljudi pored cuju razgovor.
Vibracioni motor je nista vise nego samo ok, baterija je ludnica, 2 dana lagano gura bez da se oznoji. Ekran jeste malo losiji nego sto sam imao na mi8 i telefon je sporiji pri obradi slika. I dalje mi nije jasno zasto nisu makar stavili SD778 ili nesto slicno, mada bi time ubili Pixel 5 koji niko ne bi hteo da kupi u USA i JP posto je za sada 5A samo tamo dostupan.
Sto se tice otiska prsta, radi normalno kao i svi prethodni koje sam koristio. Standardno ne voli mokre/masne prste.
Kamera je dobra, nocne slike su mekane iako ima dovoljno svetla. Slikanjem iste scene ali sa Nightsite opcijom kao drugi telefon a ista brzina slikanja....cirkus logika :D
Veci je od 5ice ali ne previse i vredi vise kao telefon jer nudi sve ono sto fali 5ici za manje para.
 
Da li 5a ima rupu za slusalicu i zvucnik ili je sve ispod ekrana kao na p5?
 
Da li 5a ima rupu za slusalicu i zvucnik ili je sve ispod ekrana kao na p5?
Ima regularan zvucnik i normalnu slusalicu koja je drugi zvucnik i to prilicno glasan (vidi se lepo na slici), ima i izlaz za slusalice sa gornje strane.
Takodje je vodootporan kao 5ica.
1646139751503.png
 
Ali je prilično veći po dimenzijama ako se ne varam
 
Velicina je za mene dealbreaker, ali inace top telefon. Iako nije jeftin, dobijas vise za iste pare kao P5
 
Jeste kabastiji ali daleko od danasnjih standarda

1646140798532.png
 
Zvuci razmazeno, ali ja u dzepu primetim razliku od +2mm visine telefona :)
 
Zvuci razmazeno, ali ja u dzepu primetim razliku od +2mm visine telefona :)
Ja sam dobio opciju da mi donesu 5A iz USA i rekoh ajde, nije prevelik telefon, bukvalno je bio par milimetara uzi od starog i to mi je bilo dovoljno da je konforniji za koriscenje.
 
Kako mislis neupotrebljivo?
Do juce smo ziveli sasvim normalno sa takvim ekranima, sad su odjednom neupotrebljivi. 😄
Po mom misljenju se previse hajpuje taj novi "feature". Ako cemo tako, moze se reci za "obicne" 90/120/144 Hz ekrane da su neupotrebljivi jer nisu LTPO tipa i nemaju adaptivno osvezavanje.
Uvek cu pre izabrati bolju autonomiju u odnosu na bilo kakvo visoko osvezavanje.
 
Nazad
Vrh Dno