Šta je novo?

Google Pixel 4 / 4 XL

Baterija je sasvim solidna. Floss ga napljuvao dosta ali zasluzeno. Heroj oladi malo sa Samsung trolovanjwm.

https://youtu.be/1VrRGAZlVfA

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Meni je kamera primarna u celoj priči, mogao sam da iskeširam koji god od svih pomenutih telefona ali jednostavno Pixel je tu bolji.
Razumljivo je da ljudi kojima treba dual sim, ultra wide, veca autonomija baterije a kamera dolazi posle svega toga ne trebaju da gledaju ovaj telefon.

Sto kaze flossy kamera i 64gb nece da ide kome treba, bez mem kartice. Ko se baci fotografijom, YT snimanjem itd napuni to jako brzo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Flossy priča o tome da za tu cenu treba da bude ponuđen veći početni kapacitet skladištenja, bez obzira na savremene mogućnosti tipa cloud.
Kome ne smeta što mora da prebacuje fotografije/video snimke/sve ostalo na komp/cloud, ne treba da ga zanima base storage.

Naravno, kao i većini slučajeva, Flossy white shoes je u pravu :)
 
Svako bira prema potrebama, za ono što ja hoću od telefona OP7 jednostavno nema sta da trazi.. ali mi je cudno opet da je bas toliko brze potrošio bateriju..
Sto se tiče Pixela 4, malo je manji overall brightness ali za sada nisam imao priliku da vidim to kao problem.. Auto brightness radi odlično, nemam zamerku.
 
Si uzeo manji ili xl model?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
XL sam uzeo, pošto volim da fotkam ipak je veci viewfinder..
Iskreno ocekivao sam da baterija nece izvuci vise od 5h ali za sada je znatno bolje od toga.
Pretpostavljam da zavisi i koje aplikacije se koriste u toku dana jer ako bi gledao iz iskustva sa Pixel 1 XL koji sam koristio pre, kamera je urnisala bateriju.
Juce sam slabo koristio kameru na ovom telefonu, baterija je izgurala 7h displeja sa auto brightness.
 
Pozdrav iz Srbije... Nadam se da ce ovo uskoro omoguciti jer nije realno da nismo na listi zemalja gde sme da radi ova opcija za detekciju pokreta.
Sve ostalo za sada ostavlja jako lep utisak.
Model- mali pixel 4 narandzasti (boja mi se bas svidja jer nije svakodnevna).
 

Prilozi

  • Screenshot_20191030-212222.png
    Screenshot_20191030-212222.png
    101.7 KB · Pregleda: 194
  • Screenshot_20191030-212310.png
    Screenshot_20191030-212310.png
    132.3 KB · Pregleda: 183
  • Screenshot_20191030-212327.png
    Screenshot_20191030-212327.png
    114.2 KB · Pregleda: 186
Presao sa pixel 3, za sada ne vidim problem sa baterijom, manje vise isto kao i na trojci, eventualno za nijansu krace traje, ali izdrzi ceo dan... Verovatno uz vece maltretiranje kamere ne moze.
 
Ako traje krace nego na trojci, @Proday ce da se obraduje [emoji56] Rekord u dopunjavanju u najavi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Conquer ma jok, znaš da ga ne uzimam u razmatranje ni najmanje! Čeka se s11 u nekoj odgovarajućoj izvedbi ;)
 
Da,.. novi iPhone je brzi od svih trenutnih android telefona samo šteta što je...... ...... .... iPhone..

Kamera za fotke mu je za nijansu slabija od Pixela nazalost..
Ali da, ovo je prvi put da sam uopšte uzeo iPhone u razmatranje ove godine prilikom kupovine..
 
Ja bih reko za nijansu bolje na 11, plus wide I bolji video. Pixel možda vodi samo još u portret modu. Google se opustio, koristi isti senzor već 4 godine
 
Nisam mislio na "turbo" efekte, ali za 4 godine su morali nešto da poprave da bi ostali najbolji a to im je bio jedan od glavnih aduta. Ja sam pixel "fan" ali treba biti iskren
 
Kamera za fotke mu je za nijansu slabija od Pixela nazalost..
Teško da Pixel vodi na polju kamere. Meni se u većini uslova više sviđaju fotke na ajfonu. Na noćnim možda ima više svetlosti, ali ima i više šuma od Ajfona. Plus ajfon ima wide kameru, čak i u "običnom" 11 modelu. Jedino gde je Pixel uglavnom bolji jeste portret mod. Video nema potrebe komentarisati, osetno bolji na ajfonu.
 
Juče sam imao prilike da se igram malo sa Pixel-om 4.

Moja zapažanja su:
- osvetljenje na displeju je jako lose, dosta losije nego na mom Pixel-u 2. Na 50% se skoro nista ne vidi...
- 90Hz se primećuju ali nista drastično
- volume buttons (kao i Power Button) su očajno urađeni, imaju dosta lufta i daleko su od onih kao sto su na P2 i P3

- kamera jeste fenomenalna, tu nema sta da se doda

Dečko iz Google-a je pokušao da mi objasni da je ova kamera budućnost u odnosu na wide angle i da mi predstavi taj Motion sensor ali to je sve sto je imao da kaze...

Iskreno, ne mislim da je vredno prelaziti na ovaj model samo zbog motion sensor-a i ovih 90Hz...mislim da Pixel 3 je mnogo bolja opcija za manje para

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Mislim da ne vredi prelazak sa 3xl na 4xl.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Ne vredi kupiti ijedan Pixel, kamo li prelaziti s jednog na drugi :)
 
^ nije bas bez veze, da bi ekran radio stalno u 90hz ceo hardver radi brze a sa tim i trosi vise bateriju pa bas zbog tog razloga je opravdano sto svi pljuju po bateriji to jest sto je mali kapacitet.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno