Šta je novo?

Google Pixel 10 / 10 pro

Što ne GPhotos Revanced? Godinama nijedan problem, a eno sad već 23k slika i videa na njemu XD


E ja sam baš proverio jutros pošto sam na Jetelu i imam novi novi limitiran paket, samo se izgleda još nisu setili da flipnu prekidač.

Limit je valjda 100, ali na 4G kod mene u stanu standardnih 312Mbps a 5G zato 565Mbps.
Mozes li me ukratko uputiti sta sve nudi revanced i da li unlimited storage stvarno radi? Nisam ni znao da postoji gphotos revanced, skoro instalirao immich na lokalnom serveru pa hteo da se prebacim polako. Ukoliko revanced radi posao rado bih ga koristio. Za sada koristim jedino YT revanced.

Da be bude da sam skroz offtopic, da li zvanicno radi 5G na Pixel 10a na nasem trzistu? 😀 Planiram kupovinu istog, presao par stranica koliko vidim radi.
 
Zvanicno radi od Pixel 8 serije pa na novijim. I VoLTE i 5G.

E sad drugo pitanje, meni radi airdrop jos pre dolaska A17, a night-u ne radi jos uvek a on je vec par meseci na beti.

Da li vama ostalima radi airdrop/quickshare?
 
Mozes li me ukratko uputiti sta sve nudi revanced i da li unlimited storage stvarno radi? Nisam ni znao da postoji gphotos revanced, skoro instalirao immich na lokalnom serveru pa hteo da se prebacim polako. Ukoliko revanced radi posao rado bih ga koristio. Za sada koristim jedino YT revanced.

Da be bude da sam skroz offtopic, da li zvanicno radi 5G na Pixel 10a na nasem trzistu? 😀 Planiram kupovinu istog, presao par stranica koliko vidim radi.
U principu revanced ne radi ništa specijalno, glavno je što spufuje potpis telefona pa Gugl misli da je uređaj Piksel 1 XL ili nešto tako. Isto to može da se postigne kod nekih kastom ROM-ova bez revanced modifikacija, ali revanced ipak daje određenu fleksibilnost. Na ovim varijantama ne rade stvari tipa magično brisanje i druge serverske AI funkcije, tako da kome trebaju, moraće da drži i revanced i original u paraleli. Kod mene je podešeno da revanced radi samo automatski bekap, dok čistu aplikaciju koristim za sve ostalo. Pored toga revanced ima i jedan sitan bag a to je da periodično iskoči iz ulogovanog naloga pa mora ponovo da se selektuje kad se uđe u aplikaciju, ali nema ponovnog logovanja.

Što se benefita tiče, praktično koliko god fotografija i videa da se bekapuje u izvornom kvalitetu, ništa se ne računa u storage cap. Ja imam običan nalog bez ikakvih pretplata sa 15GB limita, a imam bekapovano preko 23k fotki i videa. Poslednji put kad sam radio eksport sa Gugla, to je izašlo na više stotina gigabajta, i to tako radi godinama (5+) bez greške. Da danas to počinjem da radim, za svaki slučaj bih napravio novi Gugl nalog samo za to, ja sam eto krenuo sa glavnog naloga, ali ko će sad sve to prebacivati pa ponovo kačiti na Gugl. Mislim da se definitivno ne treba oslanjati samo na ovu foru, jer može da se desi da npr. ukinu Pikselu 1 taj benefit ili zakrpe rupu, ja za svaki slučaj imam još jedan bekap ali je svakako zgodno imati i ovo ovako.
 
P9P i iP14 proverio upravo i radi.
Msm meni radi u svakoj kombinaciji, probao sam sa više ajfona od više ljudi i sve radi kako je i zamišljeno.
Sa mojim poslovnim iPhone 15, od devojke 14 pro, 15 pro od drugarice itd..

A eto njemu ne radi nikako.
 
U principu revanced ne radi ništa specijalno, glavno je što spufuje potpis telefona pa Gugl misli da je uređaj Piksel 1 XL ili nešto tako. Isto to može da se postigne kod nekih kastom ROM-ova bez revanced modifikacija, ali revanced ipak daje određenu fleksibilnost. Na ovim varijantama ne rade stvari tipa magično brisanje i druge serverske AI funkcije, tako da kome trebaju, moraće da drži i revanced i original u paraleli. Kod mene je podešeno da revanced radi samo automatski bekap, dok čistu aplikaciju koristim za sve ostalo. Pored toga revanced ima i jedan sitan bag a to je da periodično iskoči iz ulogovanog naloga pa mora ponovo da se selektuje kad se uđe u aplikaciju, ali nema ponovnog logovanja.

Što se benefita tiče, praktično koliko god fotografija i videa da se bekapuje u izvornom kvalitetu, ništa se ne računa u storage cap. Ja imam običan nalog bez ikakvih pretplata sa 15GB limita, a imam bekapovano preko 23k fotki i videa. Poslednji put kad sam radio eksport sa Gugla, to je izašlo na više stotina gigabajta, i to tako radi godinama (5+) bez greške. Da danas to počinjem da radim, za svaki slučaj bih napravio novi Gugl nalog samo za to, ja sam eto krenuo sa glavnog naloga, ali ko će sad sve to prebacivati pa ponovo kačiti na Gugl. Mislim da se definitivno ne treba oslanjati samo na ovu foru, jer može da se desi da npr. ukinu Pikselu 1 taj benefit ili zakrpe rupu, ja za svaki slučaj imam još jedan bekap ali je svakako zgodno imati i ovo ovako.
Jasno! Hvala na iscprnom objasnjenju.

Trenutno sam na 90% google one plana od 100GB i ne ide mi se na veci pa trazim alternativu, cak bih se vratio i na osnovni - free, uradio sam full bekap preko google takeout-a.

Verovatno cu ga probati pre pune migracije na Immich gde cu imati 100% kontrolu nad fotkama + podrska za iOS (zena presla na iPhone) ali po cenu komplikovanijeg setup-a. To sa odvojenim google nalogom je dobra ideja, do sad sam YT revanced koristio neulogovan.
 
Jasno! Hvala na iscprnom objasnjenju.

Trenutno sam na 90% google one plana od 100GB i ne ide mi se na veci pa trazim alternativu, cak bih se vratio i na osnovni - free, uradio sam full bekap preko google takeout-a.

Verovatno cu ga probati pre pune migracije na Immich gde cu imati 100% kontrolu nad fotkama + podrska za iOS (zena presla na iPhone) ali po cenu komplikovanijeg setup-a. To sa odvojenim google nalogom je dobra ideja, do sad sam YT vanced koristio neulogovan.
Gugl ima onu foru Partner Sharing, ja sam jednom tako povezao ženin i moj nalog, i jednim klikom importovao sve njene fotke kod mene, jedino se ne sećam da li je ona tada bekapovala sve slike na Gugl na onih 15GB ili ne, i kako je to tačno išlo. Ali svakako preko tog Partner Sharing-a mogu da se gledaju materijali na drugom nalogu, i po potrebi skinu.
 
Gugl ima onu foru Partner Sharing, ja sam jednom tako povezao ženin i moj nalog, i jednim klikom importovao sve njene fotke kod mene, jedino se ne sećam da li je ona tada bekapovala sve slike na Gugl na onih 15GB ili ne, i kako je to tačno išlo. Ali svakako preko tog Partner Sharing-a mogu da se gledaju materijali na drugom nalogu, i po potrebi skinu.
Tako je, mi to i radimo trenutno ali isto tako delimo jednu Google One pretplatu.

Morao bih da vidim sta se desava u slucaju Gphotos Revanced 😀 bez pretplate. Ako radi onda 🚀
 
Postoji bug koji me jako nervira na a17. A to je da mi makar 1 na dan pomeri sliku na lock screenu na levo ili desno.. jako iritira. Jedino način da vratim sliku kako je bila je da restartijem telefon. ( Ukoliko neću ponovo da je tražim i nameštam preko setingsa )
Mrtvi vibe coding
 
Postoji bug koji me jako nervira na a17. A to je da mi makar 1 na dan pomeri sliku na lock screenu na levo ili desno.. jako iritira. Jedino način da vratim sliku kako je bila je da restartijem telefon. ( Ukoliko neću ponovo da je tražim i nameštam preko setingsa )
Mrtvi vibe coding
Jel to slučaj ako imaš wallpaper koji si zumirao i uklopio? Na Pixel 9 sa a17 imam wallpaper koji sam unapred smanjio na tačne dimenzije i nemam taj problem.
 
Kakva je situacija sa baterijom na Pro verziji? Neodlučan sam šta da uzimam, dal 10 Pro, Xiaomi 17, X300. Muke sa compact telefonima i slabom ponudom.
 
Ako ti je baterija bitna, ne bi trebalo da gledaš u pravcu Pixela 10 Pro.
Imao sam ga, i sa mojim načinom korišćenja(bez Facebooka, Instagrama TToka) jedva dan izdržavala.
 
To je slučaj. Prilagodio sam na slici koji deo da bude wallpaper. Sraman bug.
Uh, i mene bi to izludelo. Doduše, kad sam prvi put podešavao wallpaper na a16, sećam se da izgled nikako nije ispadao kao na preview, zumirani deo nikad nije bio tačno kako treba pa sam zato morao da kropujem sliku ručno.
 
Bože ne mogu da verujem da na oglasima ljudi ladno prodaju uredjaje koji su na mdm plaformi zakljucani… i posle 15. poruke kad objasniš coveku da znaš šta je to, on kaže “tako nekako”
 
Nazad
Vrh Dno