Šta je novo?

Google Pay Srbija

Uključen mi je NFC.
Mogu da razumem da ne postoji ova opcija, ali ne mogu da razumem da se pojavi u pretraživanju, a da ne postoji :)
 
Lock screen na ekranu vrsi placanje?
Tehnicki neko da ga ukrade moze da izvrsi placanje?

Kod mene to ne moze.
Pevo, nisi u pravu i ja sam ranije mislio da MORA ekran da se otkljuca da bi platio male iznose ili uopste da bi platio ali sam vremenom video da nije bas tako i zadnjih 4-5 meseca placam tako sto samo aktiviram ekran bez da otkljucam isti.
Tehnicki DA, ali i da ti neko ukrade fizicki karticu isto moze da ti izvrsi placanje, buk sve isto do limita moze i karticu i tel da ti "siluje" sa kupovinom do kod MC bese 4 ili 5000 din vec sam i zaboravio koji je prag.
Imam Xiaomi 13T Pro Android 14 i ranije isto Xiaomi 10T Pro sa A12, sve je isto samo moras da upalis ekran i placa bez problema.
Mozda tvoj tel ne moze ali ima nekih koji mogu. A ti si tvrdoglavo zauzeo stav NE MOZE i tacka, a nije tako brt.
 
Plaćanje bez otključavanja radi bez problema na S23, do limita koji važi za karicu, a da nije potreban pin. Oni koji ne mogu da plate na taj način neka provere da li je Google Wallet postavljen kao podrazumevana aplikacija za plaćanje NFCom. Mogući problem da je podešeno da plaća onom aplikacijom koja je trenutno otvorena, pa samim tim telefon ne zna koju aplikaciju da koristi kada se plaća zaključanim ekranom.
 
evo meni malopre odbilo placanje sa zakljucanim ekranom...

prvo sam mislio da ne moze da se placa sa zakljucanim a upaljenim ekranom (i to verovatno zato sto stvarno nije htelo kad sam probao u pocetku), pa sam pre nedelju-dve dana kada se ovde povela polemika oko toga, probao ponovo... Radilo je bez otkljucavanja... Sad probao ponovo, i nece... Dobio sam notifikaciju da ne moze bez otkljucavanja telefona...

Important: Coming soon, your credit and debit card won’t be charged for retail payments unless you’ve recently used a verification method, like your fingerprint or PIN. Some users may already need to verify to make a payment. If you’re asked to verify it’s you, complete verification steps on your device to make a payment.

 
Meni upravo proslo bez otkljucavanja kao i uvek, racun 600 rsd a malo pre ove transakcije u apoteci 802 din racun isto.
 
ajde probaj da ne koristis/otkljucavas telefon 10-15min pre placanja... mozda to ima veze, kao sto kazu (u prethodnom mom postu u quote)
 
Ako meni kazes, redovno je tako, pred placanje samo omogucim nfc i zakljucam telefon, upalim ekran i uvek prolazi, iskljucim nfc i cao.
 
Ako meni kazes, redovno je tako, pred placanje samo omogucim nfc i zakljucam telefon, upalim ekran i uvek prolazi, iskljucim nfc i cao.
da tebi.
poenta je da probas da samo upalis ekran a da ne otkljucavas telefon 15min pre kupovine

vidis na na gpay help pise da ukoliko se nisi u skorije vreme autentifikovao na telefonu, placanje nece biti autorizovano. to sam hteo da probas, jer ako ti svaki put otkljucas tel, ukljucis nfc, zakljucas tel da bi platio, uvek ce ti proci placanje... ja jutros ne znam da li sam otkljucavao tel pre placanja... bas cu i ja to istestirati...
 
da tebi.
poenta je da probas da samo upalis ekran a da ne otkljucavas telefon 15min pre kupovine

vidis na na gpay help pise da ukoliko se nisi u skorije vreme autentifikovao na telefonu, placanje nece biti autorizovano. to sam hteo da probas, jer ako ti svaki put otkljucas tel, ukljucis nfc, zakljucas tel da bi platio, uvek ce ti proci placanje... ja jutros ne znam da li sam otkljucavao tel pre placanja... bas cu i ja to istestirati...
A kako bre da ukljucim nfc ako ne otkljucam tel i ukljucim?
A kako mislis da platis ako ti nije ukljucen nfc, a niko normalan isti ne drzi ceo dan ukljucen, ne vidim poentu.
Teoretski mogu to da uradim, prakticno glupost
 
NFC apsolutno ne troši bateriju dok se ne koristi i totalno je besmisleno (ako već koristiš beskontaktno plaćanje telefonom) da ga bilo kada isključuješ, osim ako se iz nekog razloga plašiš zloupotrebe.
 
+1
Na iOSu i ne mogu da iskljucim NFC cak i da hocu. :D
 
evo meni malopre odbilo placanje sa zakljucanim ekranom...

prvo sam mislio da ne moze da se placa sa zakljucanim a upaljenim ekranom (i to verovatno zato sto stvarno nije htelo kad sam probao u pocetku), pa sam pre nedelju-dve dana kada se ovde povela polemika oko toga, probao ponovo... Radilo je bez otkljucavanja... Sad probao ponovo, i nece... Dobio sam notifikaciju da ne moze bez otkljucavanja telefona...



Upravo sam platio bez otkljucavanja (samo aktivirao ekran), telefon je bio zakljucan nekih sat i po vremena.
S tim sto ja i kad otkljucam u pitanju je FR na starijem Andoridu, koji nema tezinu po pitanju autentifikacije za platne usluge, ukljucujuci GPay (vec smo o tome pisali ovdje na temi).
Znaci, moze se reci da non-stop placam bez otiska prsta, vise puta dnevno (nekad i vise dana uzastopno), u kontinuitetu, izuzetak su transakcije iznad ranije pominjanog limita i tad moram da otkljucam telefon unaprijed sa otiskom (naravno, vece transakcije su rjedje, nekad se ne dese ni po 5-6 i vise dana, pa tako ni otkljucavanje uz otisak, bar kod mene).

Moguce da postoje neki generalni limiti i ogranicenja (postavljeni od strane Google-a) po broju transakcija bez autentifikacije (kod starijih Androida to je primarno otiskom ili pinom/paternom), ali cini mi se i da odredjeni proizvodjaci kroz odredjene verzije Andorida postavljaju neka svoja ogranicenja i kastomizacije - kao sto smo vidjeli iz ranije diskusije, NFC je razlicito konfigurisan na razlicitim tipovima telefona i verzijama Andorida (pricam o podrazumijevanim postavkama), sto indirektno utice na razlicito ponasanje prilikom koriscenja platnih aplikacija, kao sto je GPay.
 
NFC apsolutno ne troši bateriju dok se ne koristi i totalno je besmisleno (ako već koristiš beskontaktno plaćanje telefonom) da ga bilo kada isključuješ, osim ako se iz nekog razloga plašiš zloupotrebe.
Znam da ne trosi ali ne bih bas da razmisljam dosta mi je sto zbog auta moram da razmisljam o keyless go jos o nfc na fonu da mislim
 
A kako bre da ukljucim nfc ako ne otkljucam tel i ukljucim?
A kako mislis da platis ako ti nije ukljucen nfc, a niko normalan isti ne drzi ceo dan ukljucen, ne vidim poentu.
Teoretski mogu to da uradim, prakticno glupost
nisam ni mislio da ga gasis i palis... upali pa ne diraj tel i idi da platis... :ROFLMAO:
 
Ma ok nego ne vidim poentu kad nikad ne drzim nfc ukljucen nego po potrebi kad trebam da platim ukljucim.
 
iznenadio sam se, zvao sam OTP banku da aktiviram karticu za Google Wallet i kaze mi da ne radi aktivacija. Pitam da li ima neko obavestenje o tome i gde mogu da ispratim kad ce biti popravljeno, kaze nema, pitam kad ce biti moguce kaze zovi za par dana :)
Iznenadio sam se zato sto sam imao aktiviranu tu karticu do pre mesec dana i kao sad ne moze. Radi im aktivacija za Apple(aktivirao pre nedelju dana) tako kazu al za android ne radi
 
iznenadio sam se, zvao sam OTP banku da aktiviram karticu za Google Wallet i kaze mi da ne radi aktivacija. Pitam da li ima neko obavestenje o tome i gde mogu da ispratim kad ce biti popravljeno, kaze nema, pitam kad ce biti moguce kaze zovi za par dana :)
Iznenadio sam se zato sto sam imao aktiviranu tu karticu do pre mesec dana i kao sad ne moze. Radi im aktivacija za Apple(aktivirao pre nedelju dana) tako kazu al za android ne radi
radi ja pre 7 dana tacno dodao MC PLATINUM u google wallet ... i placam sa njom sve radi ok ...jesi probao da je uneses u google wallet
 
Ne radi dodavanje Master kartice u Google Pay Wallet kod OTP banke, ima već bar 2-3 nedelje.
 
Meni su danas dodali MC karticu kod OTP banke.Menjao juče telefon i nisam mogao sam aktivirati.Nazvao telefonom,pitali koji telefon imam i dal sam menjao ime telefona u podešavanju.Za nekih pet minuta dobio sms da mi je dodato na wallet.
 
kad si zvao? izgleda da moja sagovornica nije upucena, ja ih zvao pre 12h, kaze pitala koleginicu da potvrdi...
 
Ja evo već 3 nedelje kako sam promenio telefon, ne mogu da dodam ni Platinum ni Gold MC iz OTP Banke. Kada sam im poslao mejl, rekli su da ne znaju kada će biti popravljeno da i da koristim OTP Pay iz njihove mBank aplikacije. Sramotno.
 
Možda je ovo ono o čemu smo pisali, izgleda da su počeli da traže fp za svaku transakciju. Mada boga pitaj, očigledno zavisi od osobe do osobe, nije globalno roll-out odrađen..
Zanimljivo je da u US ovo nikad nije ni radilo, tj mora unlock za sve transakcije..


Google Wallet users, particularly in Europe, are reporting a change in how contactless payments are authorized. Unlike before, regardless of the transaction amount, users are now required to unlock their phones with a fingerprint or PIN for every tap-to-pay purchase.

 
I AIK banka je na listi
 

Prilozi

  • Screenshot_20240323-075526.png
    Screenshot_20240323-075526.png
    111.4 KB · Pregleda: 65
Upravo sam probao da dodam MC Sberbank, sadašnja AIK ali mi odbija. Vidi da je AIK u onim uslovima itd. Kontaktirajte banku itd.
 
Isti problem i kod mene, originalna AIK banka, nije Sber.
 
Ja i dalje ne mogu da dodam svoju Mastercard gold debit OTP banke u svoj novčanik. I dalje istu grešku izbacuje kao i pre dva meseca kada sam zamenio telefon i pokušao da dodam karticu u novčanik.
 
Nazad
Vrh Dno