Šta je novo?

Google Pay Srbija

Trenutni dizajn je i odličan naspram prethodnih, uzimajući u obzir da su ga poprilično unazadili na Masteru za ex mts Račun plus (nisu imali gde da denu Meštrovićevog Pobednika sa stare PŠ Dine pa ajde neka ga tu, umesto da su ga prebacili na mts Dinu).
 
Da li neko ima problem da mu dodavanje kartice na GooglePay izazove blokiranje kartice?

Vec neko vreme pokusavam da dodam Master Gold na Google Wallet i sveki put blokira karticu, a protom vec imam standardnu Master karticu na istom Goole Wallet-u.
UniCredit je banka.
 
Da li neko ima problem da mu dodavanje kartice na GooglePay izazove blokiranje kartice?

Vec neko vreme pokusavam da dodam Master Gold na Google Wallet i sveki put blokira karticu, a protom vec imam standardnu Master karticu na istom Goole Wallet-u.
UniCredit je banka.
Jeste, i meni se to desilo. Pošalje verifikacioni kod, ja unesem, i onda kad je ubacim u wallet momentalno blokira karticu.
 
Kad misli NLB Banka uvoditi Google Pay? Uveli su u NLB u Sloveniji, BiH, Crnoj Gori i Makedoniji, a u SR ne...
 
Kako sam mogao da ispratim situaciju, prvobitno su to imali u vidu. Međutim, kako je kod NLB Pay navodno rešena boljka za Android 12/13 i novije verzije, odustali su od priključivanja na GPay. Zaključak je da će ga se držati dokle god bude radilo i čim se desi novi problem, preći će na Wallet. Moje mišljenje je da Kombank Pay je loše rešenje zbog polukompatibilnosti i da bi najpre zbog toga trebalo da ga se u potpunosti odreknu.
 
Kako sam mogao da ispratim situaciju, prvobitno su to imali u vidu. Međutim, kako je kod NLB Pay navodno rešena boljka za Android 12/13 i novije verzije, odustali su od priključivanja na GPay. Zaključak je da će ga se držati dokle god bude radilo i čim se desi novi problem, preći će na Wallet. Moje mišljenje je da Kombank Pay je loše rešenje zbog polukompatibilnosti i da bi najpre zbog toga trebalo da ga se u potpunosti odreknu.
Svašta... oni i Raiffeisen stvarno navaljuju sa tim njihovim aplikacijama za plaćanje.
 
Bar ih imate. Ja nisam imao u Euro, nemam sad u Euro-Direktnoj a koliko vidim nema ni AIK pošto se njoj pripaja moja banka.
 
Ja imam master card u OTP banci. Nisam znao za ovu akciju do pre dve nedelje. Pretproslog vikenda sam u idea-i kupio robu za 4000 i posle par dana mi je vracen iznos od 1010. Zatim sam opet sledeceg vikenda kupio robe za slican iznos ali mi nije nista uplaceno, ne znam koga treba da kontaktiram, da li MC ili OTP banku?
 
Pretproslog vikenda sam u idea-i kupio robu za 4000 i posle par dana mi je vracen iznos od 1010. Zatim sam opet sledeceg vikenda kupio robe za slican iznos ali mi nije nista uplaceno, ne znam koga treba da kontaktiram, da li MC ili OTP banku?
Po pravilima je Mastercard uplaćivao do 15. decembra za ceo novembar, odnosno čekaćeš najkasnije do 15. januara.
 
Pokusavam da ubacim master-postanska na novi android koji sam uzeo ali mi ne daje. Uredno mi radi na starom. Da li treba da odjavim na starom da bi mi prihvatio na novom telefonu? Cini mi se da je ranije moglo na 2...

Probai sad na drugom, isto starom telefonu, daje mi. Definitivno nesto nije u redu vezano sa ovim novim. Banka odbija da verifikuje
 
Poslednja izmena:
Može i više od dva uređaja, ako ti ne stiže sms, pročitao sam na drugoj temi da trenutno Poštanskoj kasne poruke pa je možda do toga, ako nije to iskreno ne znam šta bi bio problem.
 
Sad mi googke blokirao na 24 casa zbog velikog broja pokusaja.zvacu ih
 
dešavao mi se isti problem sa custom romom, ali je sređeno apdejtovanim Gpay modulom, sada sve radi
 
Da li se nekom desava da prilikom placanja sa google pay (intesa ispire kartica), POS aparat javi gresku "kartica istekla" a transakcija normalno prodje, POS odstampa priznanicu za transakciju... Znaci sve normalno radi osim poruke da je kartica istekla...
To mi se redovno desava na jednom RF POS i juce mi se desilo na drugom POS u apoteci (ne znam koja banka)

Naravno, kartica nije istekla, nije ni blizu isteka...
 
Da li je neko imao problem sa dodavanjem BPS kartica (bivsa MTS banka) u Google Wallet? Uzeo sam novi telefon (Xiaomi 13T Pro) i nece da mi prodje dodavanje kartica, dok je na starom radilo bez problema.
 
Da se nadovezem sam na sebe.

Konaktirao sam banku, nesto su oni sredili i sada sam dodao kartice bez problema.

@laksativ
Vidim da imas slican problem, probaj da im pises na [email protected]
 
Da li je neko imao problem sa dodavanjem BPS kartica (bivsa MTS banka) u Google Wallet? Uzeo sam novi telefon (Xiaomi 13T Pro) i nece da mi prodje dodavanje kartica, dok je na starom radilo bez problema.
Ja. Poslao im.poruku preko forme na sajtu. Odgovorili mi na mail da probam opet i uspeo sam. Razlog-nije poznat . Mozda neka njihova zastita
 
Ja. Poslao im.poruku preko forme na sajtu. Odgovorili mi na mail da probam opet i uspeo sam. Razlog-nije poznat . Mozda neka njihova zastita
Samo da se nadovezem na isti problem i resavanje problema, morao sam da kontaktiram BPS (MTS racun), MC dodavanje u Wallet, nakon odgovora e-mailom sve proslo glatko. Aktivacija je bila na novom telefonu, Samsung telefon je u pitanju, a morao sam i model da navedem. Sve reseno za nekoliko sati.
 
Da li ima kakvih informacija za Raiffeisen? Stvarno sramota da nisu uveli GP svo ovo vreme...
 
Za sad su samo Erste i Komercijalna najavili GooglePay, Komercijalna u toku ove godine a Erste nisu precizirali kad (pretpostavljam kad budu uveli George.
 
Nazad
Vrh Dno