Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Jel se desava nekom kada na google keyboard dugo drzite npr slovo r, da bi ste dosli do 4ke da on ukucava rrrrrrrrr do neiznemoglosti...desavalo se na vishe slova isto...ako jeste, koji je fix ?
 
Desava se, ako imas garanciju mozes da reklamiras. Meni ne smeta previse, na donjem levom delu ekrana se meni najcesce desava. Trenutno mi ne ometa koriscenje istog, videcu imam jos 8 meseci garancije pa mozda i budem jednom reklamirao.
 
Meni sinoć majkao nexus. Gledala deca crtaće ugasio se bila prazna baterija i više ne możemo da ga upalimo ne reaguje ni na punjač.
 
Šta mislite o Docking station za njega? Jel ima neko, ili neki drugi dodatak?
 
Meni sinoć majkao nexus. Gledala deca crtaće ugasio se bila prazna baterija i više ne możemo da ga upalimo ne reaguje ni na punjač.
Drži ga par sati priključenog na punjač, ponekad pomogne u takvoj situaciji.
 
Drugari imam jedno pitanje za nekog ko ima verziju sa sim karticu? Da li moze da poziva i prima poziva, salje poruke itd? Da li ima funkciju telefona?
 
rutovan sam na stocku 6.0.1 danas mi stiglo obavestenje o updateu, koji je poslednji i dal da turam ?
:)
 
Poslednja izmena:
Ako je modifikovan neki file na system particiji, ota neće uspeti. Mora da se vrati sve na stock pa tek onda OTA.
 
Zavisi na koji punjač ga stavim, koji kabl, a i tada će se razlikovati meni i tebi zbog instaliranih aplikacija.
 
Kakve veze imaju instalirane aplikacije sa vremenom punjenja?

Oko 3h sa fabričkim punjačem.
 
Meni je otisao originalni kabal, pa sam uzeo neki standardni. Na njemu nema nikakvih podataka, niti je bilo na sajtu. Znam da je bitan sam adapter, a adapter mi je originalan.
Cini mi se da se oko 4h puni sad, a i da je u poslednje vreme tako nesto. Kad je kupljen, bilo je oko 2 i po sata. Baterija mi se jos uvek, posle dve i po godine, cini solidnom.
Ovo za instalirane aplikacije i ja prvi put cujem. Nisam znao da to igra neku ulogu...
 
Meni na originalni kabal u poslednje vreme aplikacija ampere pokazuje oko 300ma i sada ga punim sa nekim kablom od 10cm od neke xperie pokazuje normalno 1000ma
 
I meni je isto otisao kabl, koristim neki stari, al tu negde oko 3-4 sata.
 
Kakve veze imaju instalirane aplikacije sa vremenom punjenja?

Oko 3h sa fabričkim punjačem.
Pa ako ga ugasiš dok puniš nemaju veze. Ako imaš dosta app u pozadini koje se vrte, sama potrošnja uređaja je veća, a brzina punjenja manja (jer je količina struje koju dobija fiksna).

Recimo, na istom punjaču, kolega dosta brže napuni svoj Nexus 5 od nule nego ja (ima, recimo do 5 aplikacija na telefonu i 1 mail). A kada ostanu ugašeni isto se pune.
 
Interesantno. Čisto informativno, šta sve koristiš od aplikacija?

Ostavite da se pune telefoni (npr. isti % preostale baterije itd.), ti i kolega, ne dirate ih uopšte i njegov se znatno brže napuni?
 
Poslednja izmena:
Ugasite uređaje i pustite ih onda da se pune i meriti vreme (naravno, od sličnog procenta pa do 100%). Ako s ene pune za isto ili slično vreme onda je problem kabl, punjač, pa baterija (tim redom proveravajte dalje).

P.S. Ako sumnjate da nešto crpi bateriju napravite BBS log pa okačite u temi za tu aplikaciju. Đilkos će da protumači :)
 
Interesantno. Čisto informativno, šta sve koristiš od aplikacija?

Ostavite da se pune telefoni (npr. isti % preostale baterije itd.), ti i kolega, ne dirate ih uopšte i njegov se znatno brže napuni?
Ma imam sve i svašta, tipa 6 mailova, poslovni chat, whatsapp, Hangouts, Facebook.
A punimo na istom kablu. Par puta se desilo da neko od nas dođe na posao sa praznim telefonom, pa sam "odokativno" upoređivao. Kada ostanu ugašeni, to je to otprilike, ali čim ih upalim moj, kreće igranka.
 
Drugari treba mi pomoc,burazer mi juče donio njegov nexus kojem je pukao touch(ne reaguje na dodir)pa prije sigurno godinu ipo i od tada mu stajao negde po stanu i kaže mi evo ti ga ako ti ne treba baci ga u smeće..
I uzmem ga ja jutros rastavim ga celog (malo se igrao),rastavim i moj:) koji je naravno zdrav pebacam plocu,prebacim bateriju(jer moja vec počela da slabi) i sklopim uradim nekolika update jer je bio na 5.0.1 i sve radi top..e sada zao mi da mu ne sredim taj touch da imam dva upotrebljiva tableta pa sam u dilemi!!!!

opcija 1.Samo touch na ebay kosta oko 10€,pitanje koliko bi trebao da platim jos nekom majstoru da ga zameni i kako ce to da ispadne sve ako je to neko radio slicno?

opcija 2.Da porucim zamenski lcd sa touchom(cene originalnih iskreno nisam ni gledao jer mi to nije ni malo isplativa opcija) oko 25-30€ sa ebay ili na Alliexpres opet moram da ga nosim kod majstora i da naravno platim zamenu...

opcija 3. Da porucim komplet ovako nesto i onda ja zamenim bez plaćanja majstora oko 45-50€
http://www.ebay.com/itm/ASUS-Google...098657?hash=item541d50f8a1:g:LHUAAOSwnipWYT2Y

opcija 4. Da ne radim nista nego ako na mom nesto vrisne da menjam;)

Sta je najpametnije ako moze neki predlog???

hvalaaa.....
 
Najbolje je da pogledaš neki video, čisto da vidiš kako se menja i da li bi ti mogao sam to da uradiš.
Što se cene rada nekog majstora, servisa tiče, to ćeš morati sa njima da vidiš.
 
Jel imao neko problem da mu wifi shljaka super ali cim prikljuci bluetooth (sluske ili tastaturu npr) krene da mu opada wifi i ne moze da gleda yt i ako jeste kako resiti?
na 6.0.1 sam rotovan :)
 
Od poslednjih azuriranja google i google+ aplikacija, baterija u stendbaju tece kao iz slavine...po 15-20% na nekoliko sati mirovanja.Kako sam ih disejblovao, tako se normalizovalo.
 
Nazad
Vrh Dno