Šta je novo?

Google Chrome

Da li jos neko ima problema sa otvaranjem nekih linkova? tipa uptobox i sl. onda na sajtu opensubtitles desni klik 'open link in a new tab" nista se ne desava i slicno...?
Sajtovi koje si naveo su se nedavno pojavili na nekim DNS block listama zbog zloupotrebe. Ako koristiš pihole, VPN, ili neke secure DNS servere kao što su adblock DNS serveri, moraćeš to privremeno da isključiš. Ili skini TOR, iz njega otvara bez problema.
 
Slabo razumem... onaj protokol 4 mi stoji na 8888/8844 dok protokol 6 automatik..?
 
Postavi na 9.9.9.9

Sad sam probao, i otvara oba sajta bez problema. Kada koristim sopstveni DNS koji se oslanja na block liste, oba sajta su blokirana i to se jasno vidi u
logovima.


blokada.jpg
 
Niti na jednom funkcionise... nista preko edza cu to.dasdsad.jpg
 
Moraš da ugasiš safe browsing u Chrome podešavanjima jer on koristi DNS over HTTPS (DoH) i zaobilazi lokalno setovan DNS. Takođe, posle svake promene DNS-a, na mrežnom adapteru moraš odraditi

Kod:
ipconfig /flushdns

I jednostavno disconnect pa connect. Chrome takođe moraš restartovati kod promene DNS-a.
 
Najbolje Chrome(ium) ekstenzije su uBlock Origin i DeepL. Ko ima premium nalog, DeepL ekstenzija prevodi cele strane, sa besplatnim nalogom prevodi selektovan tekst samo
 
Ka više koristim adguard, nekako kao da mi bolje blokira od ostalih.
 
Da, uBlock Origin najbolji u najvažnijim parametrima...

ad-blockers-cpu-fe7b461f4cac9b4a0f659a28083c478b.png

ad-blockers-all-cpu-8d7512440aa20f964c863f6e826215ef.png





Nikako uBlock





 
Poslednja izmena:
Ka više koristim adguard, nekako kao da mi bolje blokira od ostalih.
AdGuard po defaultu ima aktivan mnogo veći broj block listi a imaju i sopstvene liste koje njihovi paid i free korisnici redovno dopunjavaju. Više je up to date što se tiče najnovijih adova, pa onda i bolje blokira od uBlock-a kada se koristi sa out of the box podešavanjima. Inače je te liste moguće dodati u uBlock ili Brave i dobijaš manje više isto.
 
Ako je neko koristio oba, definisao sam gomilu svojih filtera u AdBlock, da li bi ista sintaksa radila za uBlock?

...
nova.rs##DIV[id="onesignal-slidedown-container"][class="onesignal-slidedown-container onesignal-reset slide-down"]
nova.rs##IFRAME[src="[URL]https://adria.contentexchange.me/adria-storage.html?x4[/URL]"]
novosti.rs##div#footer.clearfix
novosti.rs##div#header.w-full
...
 
Ako je neko koristio oba, definisao sam gomilu svojih filtera u AdBlock, da li bi ista sintaksa radila za uBlock?

...
nova.rs##DIV[id="onesignal-slidedown-container"][class="onesignal-slidedown-container onesignal-reset slide-down"]
nova.rs##IFRAME[src="[URL]https://adria.contentexchange.me/adria-storage.html?x4[/URL]"]
novosti.rs##div#footer.clearfix
novosti.rs##div#header.w-full
...
Da.

Običan copy / pate završava posao.

Primer sintakse i uBlocker-a.

Kod:
www.youtube.com###guide-inner-content
www.youtube.com###guide-content
www.youtube.com###contentContainer > .ytd-app.style-scope
www.youtube.com###contentContainer
www.youtube.com##ytd-mini-guide-renderer.ytd-app.style-scope
www.suse.com###onetrust-group-container
www.suse.com###onetrust-button-group
 
Da li je moguce da samo u chromu mis radi dvoklik 🤔 postoji li neki takav virus? ili ja tripujem
 
zasto chrome ne mozee da otvara novi tab na srednji klik?

To svaki browser moze osim njega, a nekada je moglo koliko se secam
 
Erm, može. Kako tačno pokušavaš?

Ja iz bukmarka npr. bilo koji tab mogu na srednji klik da otvorim kao novi tab - isto važi i za bilo koje linkove iz pretrage ili sa neke strane.
 
Može još uvek, nešto ti se tu pobrkalo. Znaju ponekad ti bagovi da budu i do miša...
 
U pravu ste, malo sam se lose izrazio.
ja u stvari klikcem na plus (novi tab) srednjim klikom i nece da otvori novi tab
Iz linkova hoce

Koliko mi tesko da uradim levi klik... :rolleyes:
 
Ne mogu da natjeram chrom da koristim nvidia super resolution. Radi ok na Edge i to je to. Ima li kakva fora?
 
Nestali su mi smajlici u live chatu na Youtube, dok kad se logujem na Edge tamo im ima.. o cemu moze biti problem i fix? tnx1111.jpg2.jpg


update nesto sam gledao u opcijama....


123.jpg1111111111.jpg
 
Poslednja izmena:
Nemam vise onaj Ambient mode na Youtube-u (kad se pozadina menja u odnosu na boje sa videa), mislim da se desilo prelaskom na Win11. Jel zna neko kako da ga vratim..
 
Ne znam kako ti je to nestalo, ali definitivno nije do Win 11.
Jeste do windowsa na kraju (mozda ne specificno do 11), kad se ode tamo u 'performance options' pa 'visual effects', bio sam podesio da bude best performance, sad kad sam vratio na 'adjust fort best apperance' vratio mi se ambient mode na YT-u.. Ne znam tacno koja od tih opcija sto imaju da se stikliraju utice na to.
 
Koristim windows 10,imam problem sa Chrome /mozzila.Kad god gledam neki film,emisiju,hbo aplikaciju i kad izlaze titlovi u donjem delu,ceo ekran mi zatreperi cim se pojavi titl i skloni.Iritira me,a ne znam da li trebam nesto da instaliram ,posto sam nedavno uzeo racunar.Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno