Šta je novo?

Google Announces Stadia: A Game Streaming Service

onda je moguće da će biti AV1 (a ne AVC, tj H.264, ili HEVC, tj H.265) za video i opus za audio (kao što se gura na YouTube, npr). Google je u ekipi koja stoji iza razvoja AV1 (nastao kao odgovor na HEVC, tj. licenciranje istog).
 
Poslednja izmena:
Danas u 7 AMA na Redditu.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Jedno veliko, znate sta.. :D
 
Šta ?
 
"unplayable BS"
 
 
Drndao malo juče i jutros preko VPNa. Od kuće mi je radila katastrofa. Na poslu u 720p radi, ali ono, ko želi da igra u 720p? Preko toga se guši VPN. Lag je sasvim korektan i u D2 i Samurajima.

Zanimljivo je da za Mađarsku, Austriju, Švajcarsku, Rumuniju npr. ne treba VPN, u prevodu one su u sledećem talasu da budu podržane. Mi ko zna kada ako i ikada.

Ne mogu da donosim nikakav utisak i zaključak zato što nije namenjeno za igranje preko VPNa. VPN ubije veliki deo onih fensi tehnologija za kontrolu saobraćaja na relaciji server-igrač.

Prodaja im je definitivno slabo išla, tako da će to možda razjuriti izdavače da rade igre. O podeli ključeva koja traje nedelju dana, i isporukama koje kasne... da ni ne pričam.

Sve u svemu, ovaj nalog je prodat, uz dogovor da mi se da BuddyPass kad bude. Da ga imam, pa neka smrdi, možda nas i odblokiraju.
 
Na stranu launch, ljudi su prilično zadovoljno kako radi.
 
Ajd da bacim neki utisak nakon malo vremena. Odigrah prvu igru na Stadiji, Tomb Raider 2013. Nađoh kršten VPN koji za razliku od prethodnog nema gubitke paketa. Fino to sve radi, naročito ako se uzme u obzir da se kačim na Italijanske servere. Kad dođe nešto bliže biće to još malo bolje.

E sad, samo lansiranje platforme je generalno prošlo katastrofa, pre svega zato što su PR i marketinški timovi skroz zakazali što se komunikacije tiče. Platforma je stabilna realno od prvog dana. Ljudi pre svega imaju problema zbog svog interneta.

Po populaciji u Destiny vidi se da je prodaja generalno slaba i da ima malo igrača. U RDR2 se ljudi žale da ne mogu uopšte da igraju MP. Može se lako desiti da zbog toga Stadija izgubi interesovanje izdavača, za koje ovo uopšte nije beznačajan trošak portovanja i da se priča završi kao Windows Mobile. Staro pitanje, šta je starije, koka ili jaje. Lepo zamišljeno, ali bez igara je to puška.

Npr. iz moje perspektive, osim TR i RDR2 igara, nema ničeg drugog interesantnog a RDR2 kupovinu sve nešto odlažem i čekam kao neki popust, kog verovatno biti neće.

Jedno je sigurno, tehnologija je tu i šljaka, od ovoga vremenom može biti samo bolje. Biznis model, odnosi sa zajednicom i izdavačima... videćemo već. Ja sam konkretno igrao u 1080p, nema štucanja, ni artifekata u TR. Bilo bi strava da licenciraju svoj tech recimo Microsoftu :) . Realno, Microsoft ima zicer šansu da skroz izdominira streaming servisima, samo da upeglaju i oni tehnologiju.

Koliko ovo zadovoljstvo može da vas košta trenutno? Recimo da se Buddy Pass sa 3 meseci Pro pretplate (trenutno 4 igara, do isteka tih 3 meseci, će ih verovatno biti 7-8) ide za 30ak $/€ po netu, što je korektno da se proba priča.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da li si probao možda još neki server, recimo nemački?
 
Nisam. Generalno mi je do samih VPN servera u Nemačkoj dosta veći ping. Gađao sam u frankfurtu. Ajd probaću sutra baš pa ti javljam. A zašto ti je za nemačku bitno? Nalozi nemaju region lock.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Pomislio sam da bi možda malo bolje radilo ali ok ako si već proverio. Obično su nam nemački serveri bili sa najboljim odzivom.
 
Evo probah i Nemačke servere. Na njima mi je ping 41ms naspram 31ms na italijanskim. Možda kada bih našao dobar VPN sa serverima u Minhenu bi bila drugačija situacija, ovo je u Frankfurtu.
 
Nema šanse da ovo bude kod nas bez VPNa.barem nekoliko godina.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ako neko želi da proba Stadiju, imam jedan nalog koji sam voljan da podelim sa zajednicom kako bi par ljudi probalo na po 2 nedelje.

Nalog trenutno ima pristup sledećim igrama:
Tomb Raider Definative Edition
Destiny 2 Collection
Farming Simulator 19 Platinum Edition
Samurai Showdown

Od prvog januara se očekuju još 2 igre.

Uslov je da imate pouzdan žičani internet na PC računaru i ping ka 136.115.98.86 manji od 40ms.

Mogu da podelim i VPN pristup na servisu koji radi ok u kombinaciji sa Stadijom mullvad.net.
 
Pricaju da ce Stradiu ponuditi besplatno na par meseci, da bi privukli ljude i to bez potrebe da se uzima konzola ili bilo sta, samo se pristupi data centru, ne znam kako to funkcionise i ne znam dal ce biti recimo samo za americki region ili za ceo svet.
 
Stadia Base će biti free servis, ali nema najave kada. Realno se Stadia Pro ključevi sa 3 meseci pretplate mogu naći za 10-15$ što je smešna para, a dovoljno je za probu. Naš region nike podržan i mora se koristiti VPN.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Na njihovom mestu bih se trudio da blokiram VPN provajdere svim silama jer to ima potencijala samo da stvori anti-reklamu jer ce svako kasnjenje i seckanje korisnici tada pripisati samom servisu iako je verovatno prouzrokovano losom vezom.
 
Tako je, nek crkne komšiji krava! Ja bi im pustio i Crni prišt kroz net.
 
Da su pametni oni bi trebali da rade blokiranje pre svega na osnovu pinga i opšteg kvaliteta veze, a ne geo-lokacije.
 
I da pišu kazne svima sa slabim netom
 
Stadia Pro besplatan 2 meseca. Ima samo 9 igara koje su uključene u Pro pretplatu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Stadia Pro besplatan 2 meseca. Ima samo 9 igara koje su uključene u Pro pretplatu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Pre svega iznajmljuju hardver... igre mu dođu kao bonus, tako da ja po posmatram kao "čak 9 besplatnih igara"...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Samo sam se registrovao za Pro preko android aplikacije. Nisam probao još uvek.

Edit: probao, ne radi bez vpn-a. Play store nalog mi je USA pa mi je dozvolio registraciju.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A šta je ovo igre su 50tak evra... zar nije trebalo da bude mesečno plaćanje tipa 15tak evra?
 
Nazad
Vrh Dno