Šta je novo?

God of War Ragnarök

Kad vec nece da vracaju store page u Balkane, mogli su barem da stave paket na Steam da nas puste da aktiviramo sa key sajtova. Smaraju sa region lock u ovo doba. Kao da smo u 2010. godini.
To možeš zahvaliti greedy Sony-ju koji hoće da guraju PC igrače na PS ovako na silu. Sve je ovo počelo od Helldivers 2, čista glupost po mom mišljenju. Trebali su sve lepo da puštaju kao GoW, tako i Ragnarok i ostale Sony igre kao sad Until Dawn na PC-Steam, itd.
Nisu samo na balkanu zabranili nego u dosta više regija: https://steamdb.info/sub/833972/info/
 
Sve neke banana drzava, naravno mi prvi. :D
 
Prvi smo zbog lokacije uključene. Ono što mi je privuklo odma pažnju je ovo crveno na dnu što se ne poklapa sa ovim leon što je napisao nedavno...
 

Prilozi

  • Screenshot_20240920_115225_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240920_115225_Samsung Internet.jpg
    91.9 KB · Pregleda: 91
Prvi smo zbog lokacije uključene. Ono što mi je privuklo odma pažnju je ovo crveno na dnu što se ne poklapa sa ovim leon što je napisao nedavno...
Ma znam da je zbog lokacije, ali pola ovih drzava sa kojima smo svrstani, i ne znaju sta je Steam, GOW, internet...
 
To možeš zahvaliti greedy Sony-ju koji hoće da guraju PC igrače na PS ovako na silu. Sve je ovo počelo od Helldivers 2, čista glupost po mom mišljenju. Trebali su sve lepo da puštaju kao GoW, tako i Ragnarok i ostale Sony igre kao sad Until Dawn na PC-Steam, itd.
Nisu samo na balkanu zabranili nego u dosta više regija: https://steamdb.info/sub/833972/info/
Ma znam, nego dosta tih regija ima paket na SteamDB koji im omogucava da aktiviraju igru preko kljuceva. Na primer, Ghost of Tsushima i HD2 imaju pakete za drzave iz Azije, Juzne Amerike, itd. (https://steamdb.info/app/2215430/subs/) Sigurno ce tako i biti za Ragnarok, nego im treba neko vreme da sve dodaju.

Cak i ljudi iz Baltickih drzava mogu da aktiviraju ove igre (ali, medjutim, nemaju vidljivi paket na SteamDB stranama, iz nekog razloga). Znaci bukvalno smo samo mi onemoguceni sto se tice aktivacije. Zaboravili da stave, ili ih zabole.
 
Nisam samo nikad do kraja dobio odgovor, ako dam bratu koji je u USA svoj steam nalog i on se tamo uloguje/koristi, onda on ima mogućnost da kupi i doda te igre ili ne?
 
Nisam samo nikad do kraja dobio odgovor, ako dam bratu koji je u USA svoj steam nalog i on se tamo uloguje/koristi, onda on ima mogućnost da kupi i doda te igre ili ne?
U sustini ista stvar kao menjanje regiona uz pomoc VPN-a.
Da, radi ali rizikujes bezveze da ti banuju nalog zbog toga.
Skini piratsku verziju kao i ostatak sveta koji nema pristup igri i uzivaj.
 
Ma nemam potrebe za tim, prešao sam i Tshushimu i Ragnarok na ps5 (imam igre i 100% achievements, davno sam još u temi pisao)...čisto me interesuje politika stima i kako funkcioniše to oko kupovine preko.

Hvala na infos
 
Ako imas frenda u zemlji gdje se igra moze kupit onda ti moze poslati gift bez problema. Neki dan mi je friend poslao steam card od 50e i ja sam mu za te pare kupio GOT. Mislio sam da nece moci medjutim sve super prodje.

Pogledajte prilog 458926

Hmm, I ja sam o tome razmisljao juce. Znaci ovo bi trebalo da radi i za Ragnarok?
Citam podrsku i nesto nisam siguran da li ce raditi kako treba.
 
Giftovi ne zaobilaze region restrikcije, ne znam na koju foru je proslo ovo sa GOT ali inace ne moze da se giftuje.
 
Mislim da cu sacekati da se stvari malo izbistre. Vidim na instant gaming da imaju kodove i da ne pise da je region restricted. Medjutim negde kazu da nije potrebno logovanje na PSN nalog a negde kazu da je potrebno samo inicijalno kao. Tako da bolje ne rizikovati.
Veoma glupo od Sonija, ali mislim da nece promeniti odluku tako da cu kontaktirati InstantGaming da vidim da li je sigurno moguce aktivirati kodove kod nas.

Edit:
Stvarno su glupi. Objavili su na srpskoj verziju sajta sve lepo ali ti treba PSN nalog koji inace nije moguc u Srbiji 😂
 
Poslednja izmena:
Neprijatno iznenađenje za 4GB VRAM, a lepo mi kolega govorio :giggle: No ima neki "bajpas" za NVidia karte - fajlic koji ubacih u instalaciju za moju AMD kartu... I prodje 😉
 
Mislim da cu sacekati da se stvari malo izbistre. Vidim na instant gaming da imaju kodove i da ne pise da je region restricted. Medjutim negde kazu da nije potrebno logovanje na PSN nalog a negde kazu da je potrebno samo inicijalno kao. Tako da bolje ne rizikovati.
Veoma glupo od Sonija, ali mislim da nece promeniti odluku tako da cu kontaktirati InstantGaming da vidim da li je sigurno moguce aktivirati kodove kod nas.

Edit:
Stvarno su glupi. Objavili su na srpskoj verziju sajta sve lepo ali ti treba PSN nalog koji inace nije moguc u Srbiji 😂

Javi kada saznas odgovor.
 
Mislim da cu sacekati da se stvari malo izbistre. Vidim na instant gaming da imaju kodove i da ne pise da je region restricted. Medjutim negde kazu da nije potrebno logovanje na PSN nalog a negde kazu da je potrebno samo inicijalno kao. Tako da bolje ne rizikovati.
Veoma glupo od Sonija, ali mislim da nece promeniti odluku tako da cu kontaktirati InstantGaming da vidim da li je sigurno moguce aktivirati kodove kod nas.

Edit:
Stvarno su glupi. Objavili su na srpskoj verziju sajta sve lepo ali ti treba PSN nalog koji inace nije moguc u Srbiji 😂
Meni generalno situacija sa PSN i Playstation u Srbiji nije jasna. Prodaju konzole, igre, softver i sve zivo kod nas (preko partnera/zastupnika nekog zvanicnog "BRIV") .

Sajt Playstation-a je isto lokalizovan na nasem jeziku. Takodje, ima stranica za proveru statusa PSN usluge u Srbiji. https://status.playstation.com/ (click, dropdown, "Serbia - Srbija"). Sad ne znam da li sam u pravu, ali meni izgleda kao da su sve postavili, samo nas blokiraju iz ciste formalnosti. Samo zato sto nema Srbije na listi drzava kad napravis PSN nalog.
 
Javi kada saznas odgovor.
Odgovorili su. Nisu ni oni sigurni ali refundiraju u slucaju da ne moze da se aktivira igra zbog regiona. Sve u svemu skinucu narodnu verziju posto Sony ne zeli moj novac, ne bih da rizikujem neprijatna iznenadjenja.
 
Poslednja izmena:
Meni generalno situacija sa PSN i Playstation u Srbiji nije jasna. Prodaju konzole, igre, softver i sve zivo kod nas (preko partnera/zastupnika nekog zvanicnog "BRIV") .

Sajt Playstation-a je isto lokalizovan na nasem jeziku. Takodje, ima stranica za proveru statusa PSN usluge u Srbiji. https://status.playstation.com/ (click, dropdown, "Serbia - Srbija"). Sad ne znam da li sam u pravu, ali meni izgleda kao da su sve postavili, samo nas blokiraju iz ciste formalnosti. Samo zato sto nema Srbije na listi drzava kad napravis PSN nalog
Ovo je sa helldivers 2, kacio sam na Ghost of Tsushima, zabranjene zemlje.99.9% ovih zemalja, da se skupe zajedno ne mogu da doprinesu 10% za ekonomiju Sonija, s kupovinama.

rrzzzz.jpg
 
Mozda, mozda ne. Ali cinjenica je da je GoW 2018 imao pik prve subote oko 73K, a GoW:R oko 31K. Razlika je znacajna, da li ce Soni da se potrese oko toga, cisto sumnjam.
Until Dawn ce da flopne na PC, sto zbog PSN-a, sto zbog nenormalne cene.
Nisu oni bas u vinkli sto se PC-a tice, a moguce i da im je to, sto se kaze, pocket change.
 
Mora da se predje i na PC-u sada, kao i prethodni deo. Prvo na PS, pa PC.
 

Do I need a PSN account to play PlayStation games on PC?

No, you currently do not need a PSN account to enjoy PlayStation Studios games on PC, but you will need a Steam account to redeem your voucher code. Some of our PlayStation Studios titles also offer incentives for linking your Steam and PSN accounts.

Znaci da po ovome problem moze biti samo Steam i region lock.
 
Ovo je sa helldivers 2, kacio sam na Ghost of Tsushima, zabranjene zemlje.99.9% ovih zemalja, da se skupe zajedno ne mogu da doprinesu 10% za ekonomiju Sonija, s kupovinama.

Pogledajte prilog 459179
Pare su pare. Kao sto kaze drug, nije Soniju potrebno ni da portuje na PC. To im je side-side-gig.

Interesantno mi je da je Capcomov pristup kompletno drugaciji, prodaju gde god zivo mogu, I prate kupovine po regionu. Nisu to ogromne pare (sto se tice naseg regiona), ali trend raste zato sto ostaju u tim drzavama. Ne ovo, cas mi se prodaje ovde, cas ne.

1727007312201.png
 
Pare su pare. Kao sto kaze drug, nije Soniju potrebno ni da portuje na PC. To im je side-side-gig.

Interesantno mi je da je Capcomov pristup kompletno drugaciji, prodaju gde god zivo mogu, I prate kupovine po regionu. Nisu to ogromne pare (sto se tice naseg regiona), ali trend raste zato sto ostaju u tim drzavama. Ne ovo, cas mi se prodaje ovde, cas ne.

Pogledajte prilog 459217
Razumemo se skroz, i treba da bude dostupno svima.Pricamo o gamingu.Pa ko ima kesa i postuje izdavace uzece.Makar na popustu.
 
Videh da je narodna verzija sa DLC-om.Posto sam zavrsio na PS5, naravno i DLC, preporucujem i radi price obavezno zavrsiti i DLC. Al otom potom, ima sati da se ubija muski do DLC-a.
 
Nazad
Vrh Dno