Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Evo prebačen mi je glavni broj u Globaltel od danas, poruke od NLB Komercijalne i Rajfajzen banke za sada ne dolaze. PayPal poruka je došla 😁.

Videću da odem do svake banke da stave u sistemu da je Globaltel (mada to ne bi trebalo da je bitno, nisam odlazio u banke da to promene kada sam prebacio broj iz mts-a u A1 pa su poruke od banaka svejedno dolazile i radile). Videćemo da li će se za 24-48 sata promeniti nešto.
 
Hvala na ovako iscrpnom odgovoru!
Globaltel ima određenih problema sa nekim servisnim SMS servisima (2FA, informacije od banke itd) - ovo me brine, dnevno dobijam 2FA poruko od klijenata iz inostranstva, to mi je obavezno za rad.
 
Hvala na ovako iscrpnom odgovoru!
Globaltel ima određenih problema sa nekim servisnim SMS servisima (2FA, informacije od banke itd) - ovo me brine, dnevno dobijam 2FA poruko od klijenata iz inostranstva, to mi je obavezno za rad.
Onda bolje ne prelazi na Globaltel, pokusaj preko A1 agenta prodaje da dobijes neki popust na neki tarifu kako bi ostao kod njih.
 
Ja ne mogu. Imam na računu 1070 dinara, a ovaj srednji paket mi je 1050. Sistem kaže da nemam dovoljno novca. Moraću da ih pozovem da mi aktiviraju.
Da odgovorim sebi 🤪. Na računu morate da imate tačan iznos novca od 1100 dinara za fripejd paket, kod mene 8+30 gb. Skida se 1050 dinara koliko iznosi trenutna promocija. Sve se zbraja i produžavaju neiskorišćeni dani prethodnog paketa sa novim.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240513-163040.png
    Screenshot_20240513-163040.png
    135.1 KB · Pregleda: 102
To mi je čudno da neki imaju problema sa pozivom na čekanju.
Danas sam opet intervenisao za reklamaciju,
Operaterka je probala da mi prebaci 50 dinara kredita, da vidimo da li će stići poruka,
ništa.
pre toga je probala da pusti test poruku,
stiglo je.
Probala da me rekonektuje sa mreže, nazvala posle par minuta i opet probala da mi prebaci 50 dinara kredita radi testa,
ništa.
Pre sat vremena proverim, dobio sam poruku za 30 gb promociju,
i odjavljen sa aplikacije.
Trenutno, nemam nikog ko je globaltel mreža da mi prebaci kredit čisto da proverim da li je to znak da je rešeno, jer ne znam kada ste vi dobili poruku za promociju. Daklem, poruka o propuštenim pozivima stiže, kad dopunim kredit ne stiže, kad obnovi se paket ne stiže, kao i kada ističe paket ne stiže. Logovanje na sajt kod stigne kao privera kredita na *100# kao i bilo šta što je vezano za info o paketu i tako to, stiže redovno.
 
Od kako presli u mts nisam aktiviro fripejd , Koj paket mogu da aktiviram i koliko mora da bude kredita.
Hvala na odgovoru
 

Prilozi

  • Screenshot_20240514_105134.jpg
    Screenshot_20240514_105134.jpg
    48.4 KB · Pregleda: 69
Možeš da aktiviraš koji god paket želiš, a kolega @mandrak007 je dva posta iznad napisao da moraš da imaš onoliko kredita koliko košta paket bez popusta, tj. ako budeš nastavio da plaćaš kreditom i da produžavaš Freepaid, svakako ćeš morati da imaš kredita kolika je puna cena paketa da bi produžio. Takođe možeš da uplatiš Frepaid za više meseci unapred, to sam i lično testirao.
 
Možeš da aktiviraš koji god paket želiš, a kolega @mandrak007 je dva posta iznad napisao da moraš da imaš onoliko kredita koliko košta paket bez popusta, tj. ako budeš nastavio da plaćaš kreditom i da produžavaš Freepaid, svakako ćeš morati da imaš kredita kolika je puna cena paketa da bi produžio. Takođe možeš da uplatiš Frepaid za više meseci unapred, to sam i lično testirao.
Da za popust mora da se obnavlja freepaid redovno.
Prva aktivacija je po punoj ceni a onda ide sa popustima redovno obnavljanje.
 
Možeš da aktiviraš koji god paket želiš, a kolega @mandrak007 je dva posta iznad napisao da moraš da imaš onoliko kredita koliko košta paket bez popusta, tj. ako budeš nastavio da plaćaš kreditom i da produžavaš Freepaid, svakako ćeš morati da imaš kredita kolika je puna cena paketa da bi produžio. Takođe možeš da uplatiš Frepaid za više meseci unapred, to sam i lično testirao.
Pa koja je to puna cena paketa ,meni treba jedan mesec minuti samo ,
 
@kalin62

Paket 100 minuta ka ostalim mrezama i istovremeno neograniceno u Globaltelu / 30 dana je 335 dinara

Ako ti treba vise od 300 minuta za 30 dana ka ostalim mrezama onda ti je prva aktivacija
Freepaid paketa 999 dinara

* dopunu mozes naci i sa 20% popusta ;)

fpu.jpg
 
Zanimljivo počele da mi stižu verifikacione poruke od gugla, a već sam digao ruke od globaltela :)
 
Bilo bi idealno da i to reše, ali kolko je to realno, ne znam.
 
Prinudom okolnosti sam morao da uvedem authenticator i brže bolje instalirao Authy. Međutim, ide mi na živce popup da ne radi bez Play usluga pa se nadam da Aegis nema tih problema, a dobro je i što mogu sa Authy-a sve da importujem.
 
Aegis aplikacija je opensource, nudi offline backup, besplatna je i lepo izgleda (material design), a možeš da biraš i ikonice za sajtove:


Skorije je i Bitwarden izbacio 2FA aplikaciju:

 
Poslednja izmena:
Evo prebačen mi je glavni broj u Globaltel od danas, poruke od NLB Komercijalne i Rajfajzen banke za sada ne dolaze. PayPal poruka je došla 😁.

Videću da odem do svake banke da stave u sistemu da je Globaltel (mada to ne bi trebalo da je bitno, nisam odlazio u banke da to promene kada sam prebacio broj iz mts-a u A1 pa su poruke od banaka svejedno dolazile i radile). Videćemo da li će se za 24-48 sata promeniti nešto.
U Komercijalnoj je neophodno da se naglasi operateru da je u pitanju globaltel i onda rade savrseno poruke od banke. Takodje i sa Aik bankom, oni moraju da posalju mail komtrade-u koji je sms operater da konfigurisu globaltel, posle toga rade savrseno sms poruke.
 
jel ima neko problem da kad salje sms, onaj koji prima poruke vidi da su poslate sa 0677...privremenog broja koji sam imao na kartici pre prenosa mojeg ?
dva puta sam vec zvao kontakt centar, i sve mi je podeseno kako treba u telefonu, ali i dalje imam isti problem?
hvala na odgovorima unapred
 
Poz!
Kada ste vi dobili poruku za promociju 30 gb za freepaid pakete?
pošto sam ja dobio preključe posle razgovora sa operaterkom oko reklamacije, pa zato pitam.
E pa dobro je da je proradio poziv na čekanju, valda će sve sesti na svoje mesto.
Očito posle migracije na mts se dešavaju neki određeni problemi.
 
Kada ste vi dobili poruku za promociju 30 gb za freepaid pakete?
pošto sam ja dobio preključe posle razgovora sa operaterkom oko reklamacije, pa zato pitam.
Poruka je samo reklamna, tj. možeš slobodno da kupuješ Freepaid pakete do 1.7. i za svaku kupovinu ćeš dobiti dodatnih 30 GB podataka, nevezano za to da li si dobio tu promotivnu poruku.
 
Konačno sam prelomila i nabavila Globaltelovu pripejd karticu. Za sada radi, čak je stigao i verifikacioni kod za eUpravu. Uspešno sam aktivirala iMessage i Facetime - to zadovoljstvo me je koštalo 30 dinara kredita.
Registraciju kartice na moje ime sam uradila mailom, jer, obzirom da živim u inostranstvu, ne mogu da pozovem Globaltelovu podršku, niti imam prebivalište u Srbiji.
Radoznalosti radi pokušala sam da dopunim kredit, popunila podatke o kartici i kada sam htela da dopunim kredit, dobila sam poruku "Uspešna transakcija! Transakcija je uspešna, ali kredit nije uplaćen". Vratim se na pregled kredita, kredit je uvećan za iznos dopune... lud zbunjenog.
 
Sinoć pogledah transakcije na platnoj kartici i vidim da su mi za uplatu za Freepaid od pre neki dan naplatili 999 RSD iako mi je u aplikaciji stajalo da je cena 950 RSD (pošto je druga uplata). To znači da ova akcija sa smanjivanjem cene za uzastopne uplate nije primenljiva ako se paketi uplaćuju unapred, već važi samo ako se paket produžava mesec za mesec.

@mandrak007 Zbog toga mora i da bude kredita za pun iznos ako se tako plaća.
 
Sinoć pogledah transakcije na platnoj kartici i vidim da su mi za uplatu za Freepaid od pre neki dan naplatili 999 RSD iako mi je u aplikaciji stajalo da je cena 950 RSD (pošto je druga uplata). To znači da ova akcija sa smanjivanjem cene za uzastopne uplate nije primenljiva ako se paketi uplaćuju unapred, već važi samo ako se paket produžava mesec za mesec.

@mandrak007 Zbog toga mora i da bude kredita za pun iznos ako se tako plaća.
Ja sam platio drugu uplatu 2 nedelje ranije iz kredita. Posle sam video da je to bilo 1050 dinara.
 
Sinoć pogledah transakcije na platnoj kartici i vidim da su mi za uplatu za Freepaid od pre neki dan naplatili 999 RSD iako mi je u aplikaciji stajalo da je cena 950 RSD (pošto je druga uplata). To znači da ova akcija sa smanjivanjem cene za uzastopne uplate nije primenljiva ako se paketi uplaćuju unapred, već važi samo ako se paket produžava mesec za mesec.

@mandrak007 Zbog toga mora i da bude kredita za pun iznos ako se tako plaća.
Možda se to ne odnosi na uplate sa karticom, mada nema mi nikakve logike.
 
Ja sam platio drugu uplatu 2 nedelje ranije iz kredita. Posle sam video da je to bilo 1050 dinara.
Hm, baš ću još koji put uplatiti dok traje ovo sa dodatnih 30 GB da vidim u čemu je fora. Sad pogledah u aplikaciji, opet mi stoji cena 999 RSD, iako mi je prethodno stajalo 950 RSD i što bi mi ovo bila treća uplata "zaredom".
 
Hm, baš ću još koji put uplatiti dok traje ovo sa dodatnih 30 GB da vidim u čemu je fora. Sad pogledah u aplikaciji, opet mi stoji cena 999 RSD, iako mi je prethodno stajalo 950 RSD i što bi mi ovo bila treća uplata "zaredom".
Vidi na *100# koliko ti stoji ponuda za tu tarifu. Meni je i tamo 1050 dinara, ali u aplikaciji mi prilikom obnove piše 1100 dinara a kada idem na opciju da sam odaberem paket onda mi stoji 1050. U svakom slučaju, ako ne otklonis problem, kontaktiraj ih i pitaj o čemu je reč.
 
Meni je na pocetnoj strani aplikacije kada udjem u Paket cena 999, a u dodaj paket 949 pa me bas interesuje koliko ce automatska obnova da mi skine sa kartice?😱
 
Nazad
Vrh Dno