Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Poz ljudi,
ko je u inostranstvu trenutno pa da proveri roming pošto mislim da ima rešenja, jer sam čuo da radi i u hr, i u sloveniji i austriji.
Dakle potrebno je da tamo u acsess point names gde vam je mts wap sve izmenite u globaltel, naziv i apn.
Eto nek mi neko potvrdi pa da vidimo.
 
Ja jesam, tj zivim u HR. Al nemam paket za roming aktiviran
 
Da se ova tema lagano gasi. Ja imam dve crte jedva na Novom Beogradu, gde mi sve mreže imaju pun 4G. Šta mi pričamo više.MTS je odlučio da spušta zavese, pre ili posle.
Šta znači da je MTS odlučio da "spušta zavese". Meni broj radi odlično i bez ikakvih problema zapravo od prelaska na MTS i bolje. Nema onih problema sa gubljenjem mreže nakon poziva.
 
Poz ljudi,
ko je u inostranstvu trenutno pa da proveri roming pošto mislim da ima rešenja, jer sam čuo da radi i u hr, i u sloveniji i austriji.
Dakle potrebno je da tamo u acsess point names gde vam je mts wap sve izmenite u globaltel, naziv i apn.
Eto nek mi neko potvrdi pa da vidimo.
Kolegi je u Austriji radio internet bez problema, apn namešten na globaltel, kao što je i ranije bilo, nije menjao podešavanja na mts. Jedino je nezgodno što je sada Mađarska zona 1, a Austrija zona 2 za roming.
 
Nema šanse da MTS spusti zavesu, njima je u interesu da zadrže i prevedu korisnike kod sebe a ne da ih oteraju.
U stvari to bi bilo logično ali državni MTS i logika, sve je moguće.
 
Nema šanse da MTS spusti zavesu, njima je u interesu da zadrže i prevedu korisnike kod sebe a ne da ih oteraju.
U stvari to bi bilo logično ali državni MTS i logika, sve je moguće.
OT
Možda zbog dugova jedino. Izgleda da je prodaja stubova imala limitiran efekat jer su dužni ko Grčka pa, čitam neki dan, biće i prodaje 20% kontrolnih akcija, da se skrpi za premier ligu i sponzorisanje raspalih klubova.
 
Bonus sadržaj je bonus od 1GB... Nije nešto baš..mada, kad je fraj u dupe trpaj. 💪
Koga interesuje, registraciju sam zatražio preko sajta i dobio papire na potpis brzom poštom.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240206_144702_com.google.android.apps.messaging.jpg
    Screenshot_20240206_144702_com.google.android.apps.messaging.jpg
    87.5 KB · Pregleda: 49
Bonus sadržaj je bonus od 1GB... Nije nešto baš..mada, kad je fraj u dupe trpaj. 💪
Koga interesuje, registraciju sam zatražio preko sajta i dobio papire na potpis brzom poštom.
Ja sam cekao preko tri nedelje da mi @Globaltel Support posalje papire na potpis,a sve to je moglo digitalnim potpisom da se zavrsi za par minuta ili u jednom danu.
 
@JoveBoy

Kada si podneo zahtev za registraciju broja ?

Ja sam ih zvao 100 puta zbog najrazlicitijih pitanja i svaki
put napomenem da imam i zahtev za registraciju broja i duze od
mesec dana nisu nista uradili...
 
@JoveBoy

Kada si podneo zahtev za registraciju broja ?

Ja sam ih zvao 100 puta zbog najrazlicitijih pitanja i svaki
put napomenem da imam i zahtev za registraciju broja i duze od
mesec dana nisu nista uradili...
Pojma nemam kada sam beše podneo zahtev... oko 3-4 nedelje ima sigurno. Došao kurir i kaže imaš neki ugovor,a ja stao zbunjen i nije mi jasno o čemu se radi dok nisam pročitao papir i setio se da sam to stvarno tražio.
 
Kao da je proradila nova hidroelektrana, boga mu. Pa kad su uzeli ko zna koliko para. Ja kupio u petak za test i oprostio se od toga. Verovatno nikad neće stići. Srećom stavio onaj najmanji paket od 200 dinara. I nema bog s tim ništa, hvala MTS-u. Ali šta je smisao svega ako stari broj ne može da se prebaci na ESim nigde? Baš tužno da jedna mreža koja smatra sebe najboljom, ne može virtuelnog operaterčića od jedva sto iljada korisnika da dovede u red. Mene bi bilo sramota.
 
Kao da je proradila nova hidroelektrana, boga mu. Pa kad su uzeli ko zna koliko para. Ja kupio u petak za test i oprostio se od toga. Verovatno nikad neće stići. Srećom stavio onaj najmanji paket od 200 dinara. I nema bog s tim ništa, hvala MTS-u. Ali šta je smisao svega ako stari broj ne može da se prebaci na ESim nigde? Baš tužno da jedna mreža koja smatra sebe najboljom, ne može virtuelnog operaterčića od jedva sto iljada korisnika da dovede u red. Mene bi bilo sramota.
Bilo bi ih sramota da obraza imaju.
 
Poz ljudi,
ko je u inostranstvu trenutno pa da proveri roming pošto mislim da ima rešenja, jer sam čuo da radi i u hr, i u sloveniji i austriji.
Dakle potrebno je da tamo u acsess point names gde vam je mts wap sve izmenite u globaltel, naziv i apn.
Eto nek mi neko potvrdi pa da vidimo.
Trenutno u HR radi kada se promene name i apn na globaltel, pre toga sa mts nije htelo.
Mora samo da se ugasi mreza pa upali.
 
Od juce uvece mi ne stizu SMS poruke, a mogu da ih saljem, pozivi normalno funkcionisu. Prebacio sam karticu u drugi telefon (oba su glupa, nisu pametna), isti slucaj. Da li je neko imao ovakvu situaciju, da li je do mreze? Zovem naravno podrsku, niko se ne javlja.
 
Od juce uvece mi ne stizu SMS poruke, a mogu da ih saljem, pozivi normalno funkcionisu. Prebacio sam karticu u drugi telefon (oba su glupa, nisu pametna), isti slucaj. Da li je neko imao ovakvu situaciju, da li je do mreze? Zovem naravno podrsku, niko se ne javlja.
Da li si u romingu? Meni isto ne stizu SMS, u romingu sam vec par meseci. Imama aktivan freepaid paket uredno. Ne znam do cega je.
 
Nisam u romingu. Skroz cudno, ovo mi se nikad nije desilo.
 
Od juce uvece mi ne stizu SMS poruke, a mogu da ih saljem, pozivi normalno funkcionisu. Prebacio sam karticu u drugi telefon (oba su glupa, nisu pametna), isti slucaj. Da li je neko imao ovakvu situaciju, da li je do mreze? Zovem naravno podrsku, niko se

Pisao sam o tome imao isti problem, zvao podršku najbolje je oko 23:00 h uveče, čovek ponudio kao po običaju da restartujem telefon pošto je on tamo nešto kliknuo što naravno nije pomoglo, zvao sam opet da javim da ne pomaže tu je on zapisao problem i do sutra je bio rešen.
Od juce uvece mi ne stizu SMS poruke, a mogu da ih saljem, pozivi normalno funkcionisu. Prebacio sam karticu u drugi telefon (oba su glupa, nisu pametna), isti slucaj. Da li je neko imao ovakvu situaciju, da li je do mreze? Zovem naravno podrsku, niko se ne javlja.
Pisao sam o tome imao isti problem, zvao podršku najbolje je oko 23:00 h uveče, čovek ponudio kao po običaju da restartujem telefon pošto je on tamo nešto kliknuo što naravno nije pomoglo, zvao sam opet da javim da ne pomaže tu je on zapisao problem i do sutra je biorešen.
 
Globaltel više ne postoji, sve dalje je mučenje korisnika. Gledajte da broj prebacite kod drugog operatora.
 
Moje iskustvo sa Globaltel i ovom žurkom oko prelaska na mts:

Prvi broj koji su prebacili je ispadao iz mreže na svakih minut-dva. Nije bilo moguće koristiti ga nikako. Posle par dana ga prebacio u A1 na prepaid i tako rešio problem.

Drugi broj prebačen bez ikakvih problema. Sve prošlo glatko i čak mi radi roaming u Mađarskoj bez ikakvih problema.

Drugi broj sam ostavio kod njih za sada.
 
Kako koga zalomi izgleda.Meni od kad su presli na mts sve radi npr.Nisam vise nedostupan stizu verifikacione poruke itd.
Za 888 din freepaid ja prezadovoljan.Dok traje traje :)
 
@JoveBoy

Kada si podneo zahtev za registraciju broja ?

Ja sam ih zvao 100 puta zbog najrazlicitijih pitanja i svaki
put napomenem da imam i zahtev za registraciju broja i duze od
mesec dana nisu nista uradili...
Ja globaltel broj koristim 2 godine ali ga nisam registrovao. U mts-u su mi rekli da moram u Makenzijevu jer to je poslovnica za Globaltel. Tamo mi je žena rekla da sada registracija može samo preko korisničke podrške ali druga opcija je da kupim drugu karticu (300 din), registrujem je odmah na svoje ime i da mi ona prebaci stari broj na tu novu karticu. Tako sam i uradio i za pola sata sam bio registrovan.
 
Pa ne mora odlaskom u poslovnicu, operateri su dužni da omoguće i elektronsku registraciju kartica.S obzirom da će registracija trajati do 10.02.2025. godine, a ovo najviše pogađa Globaltel, je je 99% kartica pripejd, da će to morati da uvedu u nekom trenutku tokom ove godine.
 
Pa ne mora odlaskom u poslovnicu, operateri su dužni da omoguće i elektronsku registraciju kartica.S obzirom da će registracija trajati do 10.02.2025. godine, a ovo najviše pogađa Globaltel, je je 99% kartica pripejd, da će to morati da uvedu u nekom trenutku tokom ove godine.
Mozda su duzni,ali ne postuju nova pravila. Kao jos nemaju tu "opciju". Mada ne razumem sta tu ima da nemaju,ali to sigurno ni oni ne znaju,jer im tamo na vodecim mestima rade priuceni strucnajci koji su pre radili na pijaci na buvljaku.
 
Koliko vremenski traje proces prebacivanja broja iz yettela na globaltel? Vidim da su nesto prsli od kako su presli u mts i da nisu bas azurni sto se tice korisnika, pa ne znam jel su isto tako neozbiljni i kada je prenos broja u pitanju ili to ide sve dobro posto ce da uzimaju pare?
 
Za obrnutu situaciju mogu da ti kažem da sam pred novu godinu u subotu podneo zahtev za prenos iz Globaltela, a isti me je pustio u ponedeljak popodne i već u utorak ujutru oko 5h mi je broj bio prenet u A1. S druge strane, Yettel me je letos kočio 10 dana da pređem u Globaltel. Najverovatnije je da problem pravi Yettel.
 
Nazad
Vrh Dno