Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Kada kredit istekne posle 3 meseca, obustavlja se odlazni saobraćaj na broju. Koliko dugo posle toga važi SIM, bez da se dopunjava kredit?
Vec je pisano na ovu temu, ja sam isto to pitao:

Dovoljno je da jednom u 6meseci pozovete ili Korisnicki servis ili neki drugi broj ili vas da pozovu..kako bi SIM bio u zivotu, prakticno ne trebate da dopunjujete kredit uopste 🤠

Akrivirajte opciju poziva kroz aplikaciju ako zivite u inostranstvu 👌🏻
 
Da li broj koji se prenosi mora biti postpejd ili može biti i pripejd. I da li se potpisuje neki ugovor pri prenosu ako se prenosi pripejd broj?
 
Da li broj koji se prenosi mora biti postpejd ili može biti i pripejd. I da li se potpisuje neki ugovor pri prenosu ako se prenosi pripejd broj?
Broj koji se prenosi ne mora biti postpaid, moguće je preneti i prepadi broj, samo je veoma važno da proveriš sa trenutnim operaterom da li je broj registrovan ili neregistrovan.
Prilikom podnošenja zahteva potpisuju se samo zahtevi (ne i ugovori) za prenos broja. :)
 
Neregistrovan je broj. Da li mora biti registrovani pripejd broj ili ne?
Nije neophodno. Jedina razlika je što će ti za zahtev za prenos neregistrovanog prepaid broja trebati serijski broj kartice (ICCID) i PUK kod. Ovi podaci se nalaze na okviru SIM kartice, ukoliko to ne poseduješ više, možeš navedene podatke zatražiti od trenutnog operatera.
 
Pozdrav,interesuje me kakva je pokrivenost signala i kvalitet.Možda je neko objasnio ali nisam našao.Hvala...
 
Što se tiče Grčke, evo iz prve ruke, Globaltel je totalno neupotrebljiv, ništa ne funkcioniše, svakih 15 sekundi pada mreža, brzina interneta je na nivou GSM 2g, sramotno koliko je loše, imam dosta tolerancije prema Globaltelu, ali ovo baš nema smisla. Neću menjati mrežu, jer sam 95% vremena u Srbiji, ali za Grčku se ne smete pouzdati. Aplikacija toliko baguje, dal zato što net nestaje bukvalno na svakih 15 sekundi, ne znam, ali se ne može koristiti, faktički ničemu i ne služi.
Srdačan pozdrav za ekipu Globaltel podrške sa Evije.
 
Što se tiče Grčke, evo iz prve ruke, Globaltel je totalno neupotrebljiv, ništa ne funkcioniše, svakih 15 sekundi pada mreža, brzina interneta je na nivou GSM 2g, sramotno koliko je loše, imam dosta tolerancije prema Globaltelu, ali ovo baš nema smisla. Neću menjati mrežu, jer sam 95% vremena u Srbiji, ali za Grčku se ne smete pouzdati. Aplikacija toliko baguje, dal zato što net nestaje bukvalno na svakih 15 sekundi, ne znam, ali se ne može koristiti, faktički ničemu i ne služi.
Srdačan pozdrav za ekipu Globaltel podrške sa Evije.
Aplikacija je dno dna, i dok ne plate nekoga ko ima nesto u glavi, da je ljudski napravi, tako ce biti i u buduce.
 
Svuda gde ima A1 ima i globaltel jer koristi njihove repetitore......
Nije uvek svuda ista situacija.
Desava se da na istom mestu - sa istim ( dual SIM ) telefonom , A1 i Globaltel kartice imamo razlicite rezultate za net i kvalitet razgovora.

A1 u mnogim manjim mestima ima losu pokrivenost pa ko se krece u takvim sredinama treba da proveri situaciju na terenu.
 
Nije uvek svuda ista situacija.
Desava se da na istom mestu - sa istim ( dual SIM ) telefonom , A1 i Globaltel kartice imamo razlicite rezultate za net i kvalitet razgovora.

A1 u mnogim manjim mestima ima losu pokrivenost pa ko se krece u takvim sredinama treba da proveri situaciju na terenu.
To je verovatno poslovna tajna. Ali vrlo je moguće da ne koriste celu mrežu A1. Da iznajmljuju pod određenim ograničenim uslovima dok A1 koristi verovatno pun kapacitet repetitora i frekvencija
 
Što se tiče Grčke, evo iz prve ruke, Globaltel je totalno neupotrebljiv, ništa ne funkcioniše, svakih 15 sekundi pada mreža, brzina interneta je na nivou GSM 2g, sramotno koliko je loše, imam dosta tolerancije prema Globaltelu, ali ovo baš nema smisla. Neću menjati mrežu, jer sam 95% vremena u Srbiji, ali za Grčku se ne smete pouzdati. Aplikacija toliko baguje, dal zato što net nestaje bukvalno na svakih 15 sekundi, ne znam, ali se ne može koristiti, faktički ničemu i ne služi.
Srdačan pozdrav za ekipu Globaltel podrške sa Evije.
Internet nestaje zbog preopterećenosti Vodafone mreže u Grčkoj, nema veze sa Globlatelom. Mislim, njihova krivica je što su izabrali Vodafon za roaming partnera.
 
Evo me u Turskoj na odmoru. Imam Globaltel broj u rezervnom telefonu (Huawei Mate 8), poneo sam ga zbog rominga i radi. Morao sam malo da eksperimentišem sa STK Services alatom, prebacujem mrežu sa automatske na ručne i proradilo je. Radi pod Vodafone mrežom.

Međutim, u telefonu moje ćerke (neki Wiko) je takođe Globaltel broj i NIKAKO ne uspevam da ga povežem na mrežu ovde. Neće ni automatsko biranje mreže ni ručno, u okvitu mrežnih podešavanja. Kad izlista dostupne mreže, pored svake piše "zabranjeno", računajući i Vodafone. Nije pomoglo ni prebacivanje u nekom SIM toolu.
Ali kad probam da pošaljem *100# na ekranu piše da je nevažeći kod, i to od Vodafone TR. Kao da je delimično prijavljen na mrežu! O čemu se radi? Na ćerkinom telefonu nismo koristili Globaltel aplikaciju niti je registrovan broj, kupljen je na kiosku i u Srbiji radi dobro.
 
Ni meni ne radi Globaltel u Grčkoj. Radio je od Dojrana do Soluna, posle toga ne može da se nakači ni na jednu mrežu - sve su Forbiden. I još su mi dva puta aktivirali (i naplatili) isti paket, koji sad ne mogu ni da koristim.
Na svu sreću, Bonbon fercera za sve kune, a Globaltel će verovatno u kantu.
Pozdrav
 
Evo me u Turskoj na odmoru. Imam Globaltel broj u rezervnom telefonu (Huawei Mate 8), poneo sam ga zbog rominga i radi. Morao sam malo da eksperimentišem sa STK Services alatom, prebacujem mrežu sa automatske na ručne i proradilo je. Radi pod Vodafone mrežom.

Međutim, u telefonu moje ćerke (neki Wiko) je takođe Globaltel broj i NIKAKO ne uspevam da ga povežem na mrežu ovde. Neće ni automatsko biranje mreže ni ručno, u okvitu mrežnih podešavanja. Kad izlista dostupne mreže, pored svake piše "zabranjeno", računajući i Vodafone. Nije pomoglo ni prebacivanje u nekom SIM toolu.
Ali kad probam da pošaljem *100# na ekranu piše da je nevažeći kod, i to od Vodafone TR. Kao da je delimično prijavljen na mrežu! O čemu se radi? Na ćerkinom telefonu nismo koristili Globaltel aplikaciju niti je registrovan broj, kupljen je na kiosku i u Srbiji radi dobro.
Molimo te da nam proslediš broj telefona u inbox, kako bi smo izvršili dodatne provere. Važno nam je da ti sve funkcioniše kako treba. :)
 
@Globaltel Support Posto vec nekoliko puta dobijam oprecne informacije,moram da vas pitam da li su dolazni pozivi preko app u romingu besplatni?
U kol centru kazu da nisu,a par puta su rekli da jesu,mozete li se uskladiti sa odgovorima?
 
Više ljudi je iz prakse ovde potvrdilo. Dolazni pozivi preko App su besplatni u romingu.
 
Više ljudi je iz prakse ovde potvrdilo. Dolazni pozivi preko App su besplatni u romingu.
Video sam,ali ne razumem kako ovi iz kol centra nikad da imaju identican odgovor.
Veoma su konfuzni,nikad ne znam da li je info koji su dali tacan ili nije.
Pa proveravam iz desetine puta.
 
Dolazni pozivi kroz APP su uvek besplatni.
Odlazni pozivi kroz APP uvek troše paket koji imaš u Srbiji.

Troši samo internet - kao bilo koja druga voip aplikacija.
 
Dolazni pozivi kroz APP su uvek besplatni.
Odlazni pozivi kroz APP uvek troše paket koji imaš u Srbiji.

Troši samo internet - kao bilo koja druga voip aplikacija.
Ne mora nuzno da znaci, ne trose se minuti iz paketa ako se poziva Globaltel korisnik kroz app 😉

P.S. Slozicete se da je malo je pe*erski napravljeno,da su pozivi u mrezi besplatni samo kroz app?!👎🏻
 
P.S. Slozicete se da je malo je pe*erski napravljeno,da su pozivi u mrezi besplatni samo kroz app?!👎🏻

Uz bilo koji paket, makar i onaj koji sadrži samo interent, može se neograničeno zvati globaltel mreža putem mobilne mreže.

Preko aplikacije je besplatno u svakom slučaju, pa čak iako nema aktivan paket ili je broj bez kredita.
 
Nestala mi opcija naplata paketa platnom karticom, zvao ih i rekli da odem direktno na sajt i tamo da ubacim karticu i onda je proradilo.
Tako da si bio u pravu, app nesto zabrljala 👻
 
Nazad
Vrh Dno