Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Prvi ozbiljan KIKS:
Nisam uspeo da registrujem broj kod Intesa banke. Na šalteru mi direktno rekli da "ne podržavaju Gobaltel", bez izuzetka ni pojašnjenja.
Tako da niste u mogućnosti da koristite :NFC, Wawe2pay ni plaćanje slanjem širfi preko SMS-a.
 
To je neupućenost šalteruša, pre više od 2 godine je radilo. Pošalji zahtev na kontakt mail, vrlo brzo su rešavali te stvari.

Ili drugi šalter/smena/ekspozitura
 
Prvi ozbiljan KIKS:
Nisam uspeo da registrujem broj kod Intesa banke. Na šalteru mi direktno rekli da "ne podržavaju Gobaltel", bez izuzetka ni pojašnjenja.
Tako da niste u mogućnosti da koristite :NFC, Wawe2pay ni plaćanje slanjem širfi preko SMS-a.
zovi Globaltel oni to rese
 
Prvi ozbiljan KIKS:
Nisam uspeo da registrujem broj kod Intesa banke. Na šalteru mi direktno rekli da "ne podržavaju Gobaltel", bez izuzetka ni pojašnjenja.
Tako da niste u mogućnosti da koristite :NFC, Wawe2pay ni plaćanje slanjem širfi preko SMS-a.
To je novi broj Globatelov, nije prenet iz neke druge mreze?
 
Da li postoji opcija uplati drugom globaltel broju sa svog globaltel kredita ?
 
Podeli kredit

Aktivacija:
  • Pozovi *100#
  • Odaberi Usluge
  • Odaberi Podeli kredit
  • Unesi broj osobe sa kojom deliš kredit (u formatu 06X)
  • Unesi sumu koju želiš da podeliš (minimum 50 RSD)
 
Hvala na odgovorima, to samo vazi ako je broj u globaltel mrezi, ako je broj u mts mrezi onda ne moze da se prebaci kredit ?
 
Hvala na odgovorima, to samo vazi ako je broj u globaltel mrezi, ako je broj u mts mrezi onda ne moze da se prebaci kredit ?
To ni kod jednog operatera nikad nije bilo moguće. Novac koji uplatiš kao kredit nekom operateru - zauvek ostaje njemu, nisu ludi da novac prebacuju nekom drugom.
 
Podeli kredit

Aktivacija:
  • Pozovi *100#
  • Odaberi Usluge
  • Odaberi Podeli kredit
  • Unesi broj osobe sa kojom deliš kredit (u formatu 06X)
  • Unesi sumu koju želiš da podeliš (minimum 50 RSD)
Da li ovo može i iz applikacije? Ja ne uspevam
iOS app
 
Ta opcija nije dostupna u aplikaciji, za sada samo iz USSD menija.
 
Hocu da prebacim postpaid broj u globatel, kako to funkcionise u praksi i koliko traje?

popunio sam sve preko sajta i platio karticom.
kako funkcionise ta automatska dopuna putem MC ima li kakvih mana?

Od kada tece "paket"?
posto kazu da treba 10 dana za prebacivanje broja.
 
Prvo dobikes kurirskom službom da potpišeš zahtev za prebacivanje u Globaltel i tom prilikom dobijaš SIM sa privremenim brojem iz g-tel mreže. Paket se aktivira onda kad aktiviraš SIM. Bonus od 200GB dobijaš - kad se završi prenos i kad tvoj broj iz druge mreže bude aktivan na toj kartici.

Automatska obnova paketa funkcioniše besprekorno (dovoljno je da na kartici imaš raspoloživa sredstva).

Ako te uhvate neki praznici može i preko 10 dana da traje prenos, a ako je "regularno" vreme, onda oće i za 5-6-7 dana, zavisi i od kurira kad vrati tvoj potpisan zahtev u globaltel.
 
  • Like
Reagovanja: mnt
To je novi broj Globatelov, nije prenet iz neke druge mreze?
Prenet je iz A1
To je neupućenost šalteruša, pre više od 2 godine je radilo. Pošalji zahtev na kontakt mail, vrlo brzo su rešavali te stvari.

Ili drugi šalter/smena/ekspozitura
Juče se obrtio Intezi, danas odgovor od njih:
... možete posetiti kada Vam odgovora . Podržavamo Globatel mrežu,ali je postojalo usporenje priliko realizacije,koje je sada prevaziđeno. ...

sitra probamo ponovo ;)
 
Paket se aktivira onda kad aktiviraš SIM. Bonus od 200GB dobijaš - kad se završi prenos i kad tvoj broj iz druge mreže bude aktivan na toj kartici.

Automatska obnova paketa funkcioniše besprekorno (dovoljno je da na kartici imaš raspoloživa sredstva).
jel moze da se aktivira sim tek kada se zavrsi prenos broja?

Sta se desi ako na kartici nema sredstava?
funkcionise kao prepaid bez kredita?

Globatel koristi MTS repetitore?
 
jel moze da se aktivira sim tek kada se zavrsi prenos broja?
Nisam siguran.
Sta se desi ako na kartici nema sredstava?
funkcionise kao prepaid bez kredita?
Da, mada možeš i na trafici kredit da uplatiš, pa da iz kredita kupuješ bilo uzbudljivi prepaid bilo freepaid pakete.
Ako nemaš kredita, rade dolazni pozivi. Ako imaš kredit a nemaš paket, ima standardan cenovnik za pozive i sms, a internet ne radi.
Globatel koristi MTS repetitore?
Globaltel koristi bazne stanice A1 mreže.
 
Nije mi jasno kako su uspeli jutros da mi dostave karticu kada sam tek juce posle podne porucio...alal im vera na brzini.

ja sad ne moram jos da aktiviram karticu, kontam da nece nikako moci pre ponedeljka da krenu u prenos broja?
 
Ako si kupio i aktivirao freepaid onda slobodno ubaci karticu i koristi telefon normalno sve sto ima u paketu jer ti je to privremen broj dok se ne izvrsi prenos.
 
Nije mi jasno kako su uspeli jutros da mi dostave karticu kada sam tek juce posle podne porucio...alal im vera na brzini.

ja sad ne moram jos da aktiviram karticu, kontam da nece nikako moci pre ponedeljka da krenu u prenos broja?
Blago tebi,ja cekam vec 4-5 dana.Amateri sto se mene tice.
 
Prenet je iz A1

Juče se obrtio Intezi, danas odgovor od njih:


sitra probamo ponovo ;)
Nije uspelo ni danas, uprkos više pokušaja u pirotskoj poslovnici banke.
Rekli su da će izvestiti svojju centralu i da će me neko iz Intese kontaktirati.
Po meni je problem što je broj nna 061xxxxxxx, prenet odavno iz A1 mreže. Oni rekoše da nije to pregledaše i podršavanja fona, i ništa. Idemo dalje.
 
Možda je nešto i do telefona ili moje SIM kartice, ko če ga znati?!?

SIM Kartica je Globaltelova,
prvo došla sa nekim njihovim brojem, posle preneto na moj broj 061X... koji sam iz A1 (nekadašnji Vip) preneo. Uredno regostrovano na mene lično.
Dobijam uredno SMS poruke što sa drugih ličnih telefona, što sa raznih servisa:MTS-a, PostEkspresa, EPS-a, .... vladinih servisa itd.

Aparat je Xiaomi Redmi Note 8 Pro, uredno kupljen u zvaničnoj prodavnici, radi bez problema već godinama, održavan, upgrade-ovan....
 
Radi hotspot na globaltelu bez ikakvih problema. Jedino nakon potrošenih 40GB u mesecu brzina drastično pada na 128kbps, a vraća se u normalu 1. u sledećem mesecu.
 
Trebq posebno da podesiš APN za hotspot na iPhone-u.

Podešavanja treba da budu identična kao glavni APN.
 
Nazad
Vrh Dno