Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Već 47 minuta mi je online data sesija na globaltelu. Lokacija Pirot. Preko A1 LTE mreže naravno. Uredno rade i dolazni i odlazni pozivi sa SIM kartice. Ne znam da li se diskonektovao pre toga.
да занимљиво..мени ради глобалте картица која у а1 рутеру и која се користи само за нет...али обе на телефонима не раде. сад видим да ова трећа ради :)
и то ради без прекида нон стоп
 
Kroz aplikaciju sam pozvao broj u A1 mrezi, radi bez problema. Dolazni poziv iz A1 mreze primljen u aplikaciji bez problema. Aplikaciju sam za ovaj test koristio kroz LTE net na samoj kartici. Radi i kroz wifi.
 
Da preko aplikacije sve radi i dolazni i odlazni pozivi
Samo jos sim da proradi :)
 
Pa ne može sve 🙄
 
Тешка хаварија.
 
Desava se svakih 5-6 meseci ovakva situacija.
 
мени само да ми нет проради на мобу :) али много тражим изгледа
 
Znaci sat vremena nije funkciinisalo, podnosljivo. Bravo za globaltel...
 
Прорадило коначно,сад летиии😂
Мени два сата и кусур.
 
Ukoliko je broj koji se prenosi registrovan, tada je potrebno da zahtev inicira osoba na koju se vodi broj.

Zahtev za prenos broja možeš da podneseš na više načina, lično u poslovnici, pozivom korisničke podrške ili putem Globaltel web sajta.
Ukoliko zahtev za prenos iniciraš pozivom korisničke podrške celokupna procedura je besplatna, uključujući dostavu sim kartice i zahteva.
Ako se ipak odlučiš da zahtev podneseš putem web sajta, u tom slučaju prvo vršiš odabir paketa, a isti možeš da platiš odmah putem platne kartice ili pouzećem kada ti kurir donese pošiljku. Svakako i u ovom slučaju plaćaš samo paket, dostava je besplatna.

Možeš kupiti karticu na trafici, pozvati korisničku podršku i inicirati zahtev za prenos, ali nam samo naglasi da već imaš našu sim karticu :)
Hvala.
 
Imam par pitanja u vezi Globaltela:
Da li sve stiže na kućnu adresu, i SiM kartica i Mastercard kartica
Da li se potpisuju neki papiri za Freepaid,tipa ugovor na neodredjeno ili tako nešto?
Kako se plaća mesećni račun?
Kakav je signal i pokrivenost mreže?
Da li neko koristi njihovu Mastercard karticu, i ako da kako se uplaćuju sredstva na njoj, i koja banka je izdaje?
 
mastercard vec duze ne moze da se dobije...ako nesto nisu promenilu u poslednjim nedeljama....
ali vec mesecima je ne izdaju.
nema ugovora za freepaid. Globaltel jer iskljucivo provajder sa pripaid varijantama. Platis unapred pa koristis...

A na kucnu adresu ti naravno stize sim ako porucis
 
Narucio sam pa ako ne valja mogu da prenesem broj svakako. Najvise sam i zbog broja uzeo.
Nego kakve su im usluge generalno, brzina neta stabilnost i naravno poziv i sms?
 
Internet radi odlično, u prvih 40GB mesečno Globaltel korisnici imaju nešto veći prioritet na A1 mreži od A1 prepaid korisnika i korisnika na paketima sa neograničenim internetom (NeoNeo, NeoNeo Max i Vikend net). Naravno, APN moraš ručno da podesiš. Koristim nekoliko kartica za net konstantno, i stvarno nikakvih problema nemam.

Pozivi rade dobro (bez VoLTE usluge).

SMS, uglavnom rade dobro, mada je SMS najslabija karika Globaltela. Dešavaju se neki problemi povremeno. Najviše su se ljudi žale na OTP i slične stvari. Mada u poslednje vreme to radi mnogo bolje nego ranije.
 
O pa znači lažno reklamiranje za Mastercard karticu, ipak je delovalo to good to be true. Hvala na odgovoru.
 
Koristim uzbudljivi prepaid, iz meseca u mesec skupio sam puno minuta i gigabajta koje ne trošim. Postoji li neki način da ih pošaljem nekom drugom? (Na primer kao što se kredit može preneti.)

Pretpostavljam da znam odgovor.
 
Koristim uzbudljivi prepaid, iz meseca u mesec skupio sam puno minuta i gigabajta koje ne trošim. Postoji li neki način da ih pošaljem nekom drugom? (Na primer kao što se kredit može preneti.)

Pretpostavljam da znam odgovor.
Obzirom da ne koristis za poziv a vidim i net ne puno ako ti broj nije vazan a obzirom da kupac ima mogucnost isti da menja ja bih prodao sim. Ako se isplati naravno i ako nije vazan. Bar 50% od sadrzaja vrednosti sadrzaja bi trazio.
 
Nazad
Vrh Dno