Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Kredit sam dopunio pre 10ak dana. Danas mi stiže poruka kako je TV Paket deaktiviran i da trebam dopuniti kredit kako bih mogao pratiti televiziju putem aplikacije. U aplikaciji piše da TV Paket ističe za 353 dana, a kada pokušam neki kanal pustiti, kaže da nije dozvoljeno reprodukovanje (niste pretplaćeni na paket). Da li zna neko o čemu se radi ? Do sada je sve normalno funkcionisalo.
Molimo te da pozoveš našu tehničku podršku na 0677 1234. :)
 
Zvao sam tehničku podršku i rečeno mi je da moram da imam aktiviran bilo koji paket da bi TV Paket radio. Međutim od kada sam kupio Globaltel karticu pa do danas, TV Paket mi je radio bez obzira da li ili ne. Takođe za TV paket stoji obaveštenje da se za korisnike Globaltel kartice, paket sam obnavlja.
 
Kredit sam dopunio pre 10ak dana. Danas mi stiže poruka kako je TV Paket deaktiviran i da trebam dopuniti kredit kako bih mogao pratiti televiziju putem aplikacije. U aplikaciji piše da TV Paket ističe za 353 dana, a kada pokušam neki kanal pustiti, kaže da nije dozvoljeno reprodukovanje (niste pretplaćeni na paket). Da li zna neko o čemu se radi ? Do sada je sve normalno funkcionisalo.
Делује као или да си потрошио интернет квоту гледајући ТВ преко пакета или је пакет погрешно активиран, па се покарамбасило све. Приликом прве активације мени су активирали неки други припејд уместо плаћеног и одабраног Фрипејда, те сам се био збунио али брзо се све исправило након позива упућеног кол центру.
 
Zvao sam tehničku podršku i rečeno mi je da moram da imam aktiviran bilo koji paket da bi TV Paket radio. Međutim od kada sam kupio Globaltel karticu pa do danas, TV Paket mi je radio bez obzira da li ili ne. Takođe za TV paket stoji obaveštenje da se za korisnike Globaltel kartice, paket sam obnavlja.
Kolege nam kažu da je u pitanju "glitch" sa naše strane i da će biti ispravljen.
 
Danas mi je prabacen broj i sve je proteklo super, pohvale sa moje strane.
Kako se trenutno ne nalazim u Srbiji, testirao sam app na ios-u i primanje poruka/sms putem iste. Sve je ok, super zvuk, sms odmah dodje/ode. Takodje, nakon deaktiviranja, odmah prebaci poruke na normalni medium. Da li imate u planu razdvajanje usluge primanja poziva i sms poruka putem app? Brdo servisa salju sms poruke i ne bih voleo da budem u situaciji da zbog nedostatka interneta ne dobijem sms poruku. (Nisam testirao primanje sms poruke kada mi je iskljucen internet na telefonu)
 
Danas sam ubacio 49 ambalaža u reciklomat u Knezu, međutim pisalo je da imam 490 dinara za dopunu broja, i 154 dinara za bus plus. Bus plus uredno dopunjen sa 154 dinara, a globaltel broj samo sa 90 dinara.
 
Danas mi je prabacen broj i sve je proteklo super, pohvale sa moje strane.
Kako se trenutno ne nalazim u Srbiji, testirao sam app na ios-u i primanje poruka/sms putem iste. Sve je ok, super zvuk, sms odmah dodje/ode. Takodje, nakon deaktiviranja, odmah prebaci poruke na normalni medium. Da li imate u planu razdvajanje usluge primanja poziva i sms poruka putem app? Brdo servisa salju sms poruke i ne bih voleo da budem u situaciji da zbog nedostatka interneta ne dobijem sms poruku. (Nisam testirao primanje sms poruke kada mi je iskljucen internet na telefonu)
Zdravo, ne znam da li sam dobro razumeo, ali ne moraš da koristiš Globaltel aplikaciju za primanje poziva i SMS, takođe nije potreban internet za primanje istih.
Danas sam ubacio 49 ambalaža u reciklomat u Knezu, međutim pisalo je da imam 490 dinara za dopunu broja, i 154 dinara za bus plus. Bus plus uredno dopunjen sa 154 dinara, a globaltel broj samo sa 90 dinara.
Prosledićemo kolegama problem. Ako im budu potrebne dodatne informacije, nadamo se da nije problem da ti pišemo u inbox. :)
 
Zdravo, ne znam da li sam dobro razumeo, ali ne moraš da koristiš Globaltel aplikaciju za primanje poziva i SMS, takođe nije potreban internet za primanje istih.

Prosledićemo kolegama problem. Ako im budu potrebne dodatne informacije, nadamo se da nije problem da ti pišemo u inbox. :)
Nikakav problem, slobodno mi pišite :)
 
Kolko dana otprilike traje prenos broja u Globaltel?
 
Računaj 7-10 dana u zavisnosti od toga da li ideš lično ili ti kurirom šalju zahteve i karticu.
 
Zdravo, ne znam da li sam dobro razumeo, ali ne moraš da koristiš Globaltel aplikaciju za primanje poziva i SMS, takođe nije potreban internet za primanje istih.

Prosledićemo kolegama problem. Ako im budu potrebne dodatne informacije, nadamo se da nije problem da ti pišemo u inbox. :)
Nismo se razumeli. Moje pitanje je bilo da li u planu imate razdvajanje opcija za primanje poruka i poziva putem aplikacije, na samo primanje poruka ili primanje poziva putem iste. Ja bih koristio samo pozive putem app, dok sms putem standardne mreze.
 
Možda @Globaltel Support da uradi wish list anketu za opcije u aplikaciju i da im programeri daju prioritet za updejt.
Na primer ja želim da aplikacija ima mogućnost za:
  • podešavanje za preusmerivanje poziva (always, when busy, itd.)
  • poziv na čekanju
  • konferencijska veza

Sve ovo može preko SIMa ali preko aplikacije bi se izbegli troškovi za roaming kada smo u inostranstvu.
 
Možda @Globaltel Support da uradi wish list anketu za opcije u aplikaciju i da im programeri daju prioritet za updejt.
Na primer ja želim da aplikacija ima mogućnost za:
  • podešavanje za preusmerivanje poziva (always, when busy, itd.)
  • poziv na čekanju
  • konferencijska veza

Sve ovo može preko SIMa ali preko aplikacije bi se izbegli troškovi za roaming kada smo u inostranstvu.
Od toga nema ništa... Ja sam silne predloge slao i predlagao, pisao i izgubio vreme džabe., Ne mogu dve ikonice na tv kanalima da promene. Zahtevao da mi obrišu dva broja koja ne koristim i opet ništa. Tako da nema ništa od toga.
 
Nismo se razumeli. Moje pitanje je bilo da li u planu imate razdvajanje opcija za primanje poruka i poziva putem aplikacije, na samo primanje poruka ili primanje poziva putem iste. Ja bih koristio samo pozive putem app, dok sms putem standardne mreze.
Nažalost ta opcija nije moguća.
Hmm, zanimljiv predlog. Prosledićemo ga programerima. :)
 
Možda @Globaltel Support da uradi wish list anketu za opcije u aplikaciju i da im programeri daju prioritet za updejt.
Na primer ja želim da aplikacija ima mogućnost za:
  • podešavanje za preusmerivanje poziva (always, when busy, itd.)
  • poziv na čekanju
  • konferencijska veza

Sve ovo može preko SIMa ali preko aplikacije bi se izbegli troškovi za roaming kada smo u inostranstvu.
Tvoji zahtevi traze vise kodiranja, moj je samo dodavanje jos jednog booleana 😁

Nažalost ta opcija nije moguća.
Hmm, zanimljiv predlog. Prosledićemo ga programerima. :)
Hvala, ako vam fali radne snage, mogu da pomognem 😁
 
Pitanja za globaltel support:
1. Da li se preko Globaltel SIM kartice moze primiti poziv u roamingu u SAD?
2. Da li se preko Globaltel SIM kartice moze pozvati u roamingu iz SAD?
3. Da li se preko Globaltel SIM kartice moze primiti SMS u roamingu u SAD?
4. Da li se preko Globaltel SIM kartice moze poslati SMS u roamingu iz SAD?
5. Da li se moze koristiti internet u roamingu u SAD?

Zašto ovo pitam?
Na stranici: https://www.globaltel.rs/roaming-internet vidim SAD u zoni 2 - sa cenom od 1000 dinara za 1GB, što je zanimljivo.
Na stranici: https://www.globaltel.rs/roaming-tarife.php ne vidim SAD, ali vidim Aljasku (koja je deo SAD), sa cenama dolaznog poziva 14.80dinara, što je stvarno primamljivo. Primiti poziv iz Srbije na SIM karticu za ~15din po minutu u Americi je baš dobra ponuda, ako je to uopšte moguće?

Unapred hvala na odgovoru :)
 
Pitanja za globaltel support:
1. Da li se preko Globaltel SIM kartice moze primiti poziv u roamingu u SAD?
2. Da li se preko Globaltel SIM kartice moze pozvati u roamingu iz SAD?
3. Da li se preko Globaltel SIM kartice moze primiti SMS u roamingu u SAD?
4. Da li se preko Globaltel SIM kartice moze poslati SMS u roamingu iz SAD?
5. Da li se moze koristiti internet u roamingu u SAD?

Zašto ovo pitam?
Na stranici: https://www.globaltel.rs/roaming-internet vidim SAD u zoni 2 - sa cenom od 1000 dinara za 1GB, što je zanimljivo.
Na stranici: https://www.globaltel.rs/roaming-tarife.php ne vidim SAD, ali vidim Aljasku (koja je deo SAD), sa cenama dolaznog poziva 14.80dinara, što je stvarno primamljivo. Primiti poziv iz Srbije na SIM karticu za ~15din po minutu u Americi je baš dobra ponuda, ako je to uopšte moguće?

Unapred hvala na odgovoru :)
Zdravo, za sva pitanja iznad odgovor je - da može. :) Dolazni poziv je 14.8 RSD/min, odlazni 120 RSD/min, a SMS je 15 RSD. Prosledili smo web developerima da provere zašto su te informacije izostale sa sajta.
 
Globaltel me je ponovo oštetio na reciklomatu u Knezu. Ubačena 51 ambalaža, piše dostupno 510 dinara, međutim leglo mi je samo 400 dinara kredita, dakle 110 dinara manje. Sa onih 400 manje od pre neki dan, to je ukupno 510 dinara manje, ili 51 "pojedena" ambalaža. Dok sam i ovog puta uredno dobio kredit od 235 dinara na bus plus kartici. Nadam se da će problem biti rešen u najkraćem roku, ili napišite ako ima neki limit. Unapred zahvalan.
 
@Globaltel Support na listi roaming zona nema Severne Makedonije, ni Bosne i Hercegovine. Greška na sajtu ili Globaltel zaista nema roaming ugovore sa operaterima iz dve navedene zemlje?
 
@Globaltel Support na listi roaming zona nema Severne Makedonije, ni Bosne i Hercegovine. Greška na sajtu ili Globaltel zaista nema roaming ugovore sa operaterima iz dve navedene zemlje?
Zdravo tarife za navedene zemlje se nalaze na dnu liste: www.globaltel.rs/roaming-tarife.php
Globaltel me je ponovo oštetio na reciklomatu u Knezu. Ubačena 51 ambalaža, piše dostupno 510 dinara, međutim leglo mi je samo 400 dinara kredita, dakle 110 dinara manje. Sa onih 400 manje od pre neki dan, to je ukupno 510 dinara manje, ili 51 "pojedena" ambalaža. Dok sam i ovog puta uredno dobio kredit od 235 dinara na bus plus kartici. Nadam se da će problem biti rešen u najkraćem roku, ili napišite ako ima neki limit. Unapred zahvalan.
Preneli smo kolegama, ako možeš napiši nam okvirno vreme kada se desilo.
 
Izvinjavam se, nisam dobro postavio pitanje. Gledao sam roaming internet dodatak, pa u spisku zona nisam pronašao dve navedene zemlje.
Da li je moguć internet roaming u dve navedene zemlje?
Imamo internet, koji se obračunava po potrošnji za te zemlje. Sutra će kolege proveriti zašto nema informacije na sajtu, pa ćemo se javiti sa informacijama. :)
 
Nazad
Vrh Dno