Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Hteo sam da uzmem ovaj paket od 999 dinara
Medjutim nejasno mi 2gb i 30gb?
Da placao bih 999 svaki mesec jel mogu da ne placam 3 meseca da uplatim 4 mesec?
jer nisam nikad koristio globatel
 
2 GB + 30 GB -> 2 GB je osnovna količina u paketu, a ovo 30 je trenutna promocija, bonus.
Mesec koji ne uplatiš, poništiće ti se sve što imaš, odnosno da bi prenosio sve što ne potrošiš iz tekućeg meseca u sledeći mesec, moraš redovno uplaćivati.
 
A šta ako uplatim na vreme ali manji paket od onog koji trenutno koristim? Tj ako se downgrade-ujem? Jel i tada imam bonus GB?
 
GB se prenose ako uplatiš bilo koji paket koji ima internet u sebi.
Koristim "Uzbudljiva konekcija", 340din za 5GB na 30 dana jer mi pozivi nisu potrebni.
Nakupilo se gigabajta tokom dve godine...
 
Ja sam pobegao od A1 koji me je brutalno opljačkao romingom i prodigal cenu paket skoro duplo a paket usluga ostao isti.
 
2 GB + 30 GB -> 2 GB je osnovna količina u paketu, a ovo 30 je trenutna promocija, bonus.
Mesec koji ne uplatiš, poništiće ti se sve što imaš, odnosno da bi prenosio sve što ne potrošiš iz tekućeg meseca u sledeći mesec, moraš redovno uplaćivati.
Najvise me zanimalo roming
Sad ne znam dal da uzimam jer nebi bas svaki mesec da uplacujem 1000 dinara
 
Možeš uzeti neki manji paket, ali onda nemaš neograničene minute i poruke, ali se internet zbraja iz meseca u mesec sve dok uplaćuješ paket u kom ima interneta, pa makar i najjeftiniji.
 
Možeš uzeti neki manji paket, ali onda nemaš neograničene minute i poruke, ali se internet zbraja iz meseca u mesec sve dok uplaćuješ paket u kom ima interneta, pa makar i najjeftiniji.
Onda necu da uzimam da placam 999 samo za internet nikako
Dok bio globatel dobar bio dok otkupio mts sve ukinuli
 
Da li neko zna da li se pozivi ka zapadnom Balkanu tarifiraju ukoliko imam aktivan Freepaid paket? Uspeo sam pronaći da je cena 11,5 dinara/min za odlazne pozive, ali ne znam da li se tarifira ukoliko imam aktivan paket.
 
Šta je uopšte definicija "zapadnog Balkana"?
 
Onda necu da uzimam da placam 999 samo za internet nikako
Ako plaćaš Freepaid od 999 RSD, imaš 2 GB (+30 GB do 1.7.), neograničene pozive/SMS sa svim mrežama u Srbiji, kao i 1 GB interneta u romingu. Imaš sve informacije na njihovom sajtu.

Da bi prenosio nepotrošeni internet saobraćaj iz meseca u mesec, možeš da uplatiš bilo koju kombinaciju koja sadrži bar 1 GB interneta.

Da li neko zna da li se pozivi ka zapadnom Balkanu tarifiraju ukoliko imam aktivan Freepaid paket? Uspeo sam pronaći da je cena 11,5 dinara/min za odlazne pozive, ali ne znam da li se tarifira ukoliko imam aktivan paket.
Šta je uopšte definicija "zapadnog Balkana"?
1716057940333.png

Ako sam dobro razumeo, to ukidanje rominga za region Zapadnog Balkana odnosi se kod svih operatera samo na postpaid korisnike, a na prepaid korisnike se ne odnosi. Pošto je Globaltel praktično samo prepaid operater, na slici iznad su navedene cene za sve usluge, s tim što 1 GB roming interneta koji se dobija sa Freepaid paketima može da se koristi i u regionu Zapadnog Balkana.
 
Ako plaćaš Freepaid od 999 RSD, imaš 2 GB (+30 GB do 1.7.), neograničene pozive/SMS sa svim mrežama u Srbiji, kao i 1 GB interneta u romingu. Imaš sve informacije na njihovom sajtu.

Da bi prenosio nepotrošeni internet saobraćaj iz meseca u mesec, možeš da uplatiš bilo koju kombinaciju koja sadrži bar 1 GB interneta.



Pogledajte prilog 442958

Ako sam dobro razumeo, to ukidanje rominga za region Zapadnog Balkana odnosi se kod svih operatera samo na postpaid korisnike, a na prepaid korisnike se ne odnosi. Pošto je Globaltel praktično samo prepaid operater, na slici iznad su navedene cene za sve usluge, s tim što 1 GB roming interneta koji se dobija sa Freepaid paketima može da se koristi i u regionu Zapadnog Balkana.
Da, može zato što zapadni balkan spada pod global travel pa onda se i taj 1 gb što se dobija u freepaidu može koristiti i tamo.
Veliki je izbor paketa, sad kome šta odgovara.
Meni je recimo freepaid super baš zbog neograničenih poziva i poruka, em mesec dana, em se sve prenosi, em ti popusti i malo malo pa neka promocija.
Te kombinacije su kao uzbudljivi prepaid a ovo je freepaid.
A jel ima ograničeno koliko recimo minuta-poruka možeš da prenosiš?
 
Da li neko zna da li se pozivi ka zapadnom Balkanu tarifiraju ukoliko imam aktivan Freepaid paket? Uspeo sam pronaći da je cena 11,5 dinara/min za odlazne pozive, ali ne znam da li se tarifira ukoliko imam aktivan paket.
I ja sam ovo pitao Korisnički. U prepaidu za Zapadni Balkan nema onog “u roamingu kao kod kuće” pa ne mozes da koristis minute iz paketa osim 1 GB roaming dodatak iz Freepaida. 11.5 min + 11.5 uspostava veze i 5.9 sms. Dolazni se ne naplacuju.
 
To im je velika mana.
Nadam se da se makar neiskorišćeni roming prenosi
 
Ranije je na Globaltelu bilo da važe minuti u ZB.
Ranije smo imali Globaltel aplikaciju iz koje su minuti važili bilo gde na svetu.

Ranije da, sada pod okriljem mts-a ne.
 
Ranije je na Globaltelu bilo da važe minuti u ZB.
Ranije smo imali Globaltel aplikaciju iz koje su minuti važili bilo gde na svetu.

Ranije da, sada pod okriljem mts-a ne.
Sad gledam za RLAH, MTS i A1 na prepaidu isto ne važi sadržaj iz paketa. Kod Yettela nisam našao ništa posebno o prepaidu u zoni zapadnog Balkana.
 
Cek, jel kod Globaltela ne postoji mogucnost Neta u Zapadnom Balkanu ako si na prepaidu?
 
Kod Globaltela možeš da budeš isključivo na prepaidu :)

 
Uhh, ajde da konkretizujem pitanje.
Ako imam Uzbudljivi Prepaid i zelim da u otputujem na par dana u neku od zemalja Zapadnog Balkana, kako da imam internet tamo?
 
Internet u roamingu u ZB po onoj formuli radi na svim Globaltel karticama koje su registrovane.

Nije važno da li je uzbudljivi prepaid ili freepaid.
 
Ja dobijam na engleskom. Prvo sam pomislio da sam promenio jezik u USSD meniju, međutim postavljen je na srpski. :D
 
Nazad
Vrh Dno