Šta je novo?

Gigabyte (i sve ostale) 4850 - prvi utisci

Više ne :d

Stradao je jedan north bridge cooler sa jedne pentiJum ćetvorke :p

Odrađen je i pencil mod. Do ponoći ćemo znati rezultat. Za sad 3DMark rula lepo.

Kako si fiksirao ove hladnjake na regulatore, posto i ja stavljam zalma vf900 a treba da hladim i ostalo.
 
Imam neku dvostranu samolepljivu traku sa uzdužnim prugastim reljefom.
Neophodno je da i hladnjak i mesto na koje ga stavljaš bude detaljno očišćeno.
Takođe, ukoliko možeš i ako je potrebno, išmirglaj malo hladnjak sa nekom finom šmirglom da dobiješ glatku površinu...
 
Ja sam nesto mislio da iskoristim te dvije rupe sa strana regulatora, da nesto izmajmunisem sa distancerima i vijcima sa oprugama, mozda na kraju i ja naljepim dvostranom trakom mada me brine dali ima velik termicki otpor traka.
 
Moji prvi utisci sa ovom karticom:
- prvo i prvo - mozda i najavaznije - ako nemate MAKAR 8200 nagruvan na barem 3,8GHz - nemojte ni kupovati ovu karticu. jednostavno NISTA ispod toga NE MOZE da isprati ovo cudo !!! evo, ovaj moj E2200 sada na 3,1GHz NE MOZE ni blizu da odradi posao za karticu !!! tacno se vidi da je do bola ugusena. trazi veliku rezoluciju i trazi procesor. KRAJ ! 3d mark 06 sam poterao u svim kombinacijama AA i AF, kada manje zavisi od CPU, a vise od GPU, i , sta da kazem, ono je nevidjeno KRME !! ne oseti nista !!! kako god ja lupao AA i AF, ono radi ko i bez... STRAVA !!!
crysis - u 1280 (e, time sam ogranicen nazalost) lupa 45 - i tacno se vidi da treba bar 50 ili cak i vise % brzi procesor. kada krizu stavim na 4AA + 4AF, pad performansi je maltene zanemariv !!! mozda 15 ili 20% max.
temp - sta da kzem... greje se redovno. i dalje nisu bili kadri da to srede u drajverima, i opet se ponavlja prica da se mora majmunisati (kako je vec gore objasnjeno, i btw, da , radi to tako i preporucujem da ostavite ventilator na nekih 55% brzine - radi a ne cuje se "toliko")
za karticu svaka preporuka, verujem da je ono stvorena kartica za neki 22'' monitor i to sa AA i AF filterima i kraj. po ovoj ceni ovo je apsolutni sampion!
assassins creed - radi nevidjeno !!! :smoke:
ja - prezadovoljan !
 
Moji prvi utisci sa ovom karticom:
- prvo i prvo - mozda i najavaznije - ako nemate MAKAR 8200 nagruvan na barem 3,8GHz - nemojte ni kupovati ovu karticu. jednostavno NISTA ispod toga NE MOZE da isprati ovo cudo !!! evo, ovaj moj E2200 sada na 3,1GHz NE MOZE ni blizu da odradi posao za karticu !!! tacno se vidi da je do bola ugusena. trazi veliku rezoluciju i trazi procesor. KRAJ ! 3d mark 06 sam poterao u svim kombinacijama AA i AF, kada manje zavisi od CPU, a vise od GPU, i , sta da kazem, ono je nevidjeno KRME !! ne oseti nista !!! kako god ja lupao AA i AF, ono radi ko i bez... STRAVA !!!
crysis - u 1280 (e, time sam ogranicen nazalost) lupa 45 - i tacno se vidi da treba bar 50 ili cak i vise % brzi procesor. kada krizu stavim na 4AA + 4AF, pad performansi je maltene zanemariv !!! mozda 15 ili 20% max.
temp - sta da kzem... greje se redovno. i dalje nisu bili kadri da to srede u drajverima, i opet se ponavlja prica da se mora majmunisati (kako je vec gore objasnjeno, i btw, da , radi to tako i preporucujem da ostavite ventilator na nekih 55% brzine - radi a ne cuje se "toliko")
za karticu svaka preporuka, verujem da je ono stvorena kartica za neki 22'' monitor i to sa AA i AF filterima i kraj. po ovoj ceni ovo je apsolutni sampion!
assassins creed - radi nevidjeno !!! :smoke:
ja - prezadovoljan !

Jesi siguran da je procesor toliko usko grlo za 4850? Pogledaj pixellov rez za crysis, C2q 3,6Ghz i sa kartom na def, nije dobio ni 2 frejma vise od tebe.
 
Poslednja izmena:
meni je nesto sumnjivo da je E2 @3,1 bottleneck!? hmmm...
 
Poslednja izmena:
Moji prvi utisci sa ovom karticom:
- prvo i prvo - mozda i najavaznije - ako nemate MAKAR 8200 nagruvan na barem 3,8GHz - nemojte ni kupovati ovu karticu. jednostavno NISTA ispod toga NE MOZE da isprati ovo cudo !!! evo, ovaj moj E2200 sada na 3,1GHz NE MOZE ni blizu da odradi posao za karticu !!! tacno se vidi da je do bola ugusena. trazi veliku rezoluciju i trazi procesor. KRAJ ! 3d mark 06 sam poterao u svim kombinacijama AA i AF, kada manje zavisi od CPU, a vise od GPU, i , sta da kazem, ono je nevidjeno KRME !! ne oseti nista !!! kako god ja lupao AA i AF, ono radi ko i bez... STRAVA !!!
crysis - u 1280 (e, time sam ogranicen nazalost) lupa 45 - i tacno se vidi da treba bar 50 ili cak i vise % brzi procesor. kada krizu stavim na 4AA + 4AF, pad performansi je maltene zanemariv !!! mozda 15 ili 20% max.
temp - sta da kzem... greje se redovno. i dalje nisu bili kadri da to srede u drajverima, i opet se ponavlja prica da se mora majmunisati (kako je vec gore objasnjeno, i btw, da , radi to tako i preporucujem da ostavite ventilator na nekih 55% brzine - radi a ne cuje se "toliko")
za karticu svaka preporuka, verujem da je ono stvorena kartica za neki 22'' monitor i to sa AA i AF filterima i kraj. po ovoj ceni ovo je apsolutni sampion!
assassins creed - radi nevidjeno !!! :smoke:
ja - prezadovoljan !
Ovo zadnje je najbitnije od svega što si napisao u postu:)a inače i ja moram držati moju 3850 na 55% i nema veze nikakve kao što znaš ATI ko ATI jure male zelene pa onda peglaju bug-ove po svemu sudeći izgleda da su ih stigli ako ne i pretekli:D
 
Ovo zadnje je najbitnije od svega što si napisao u postu:)a inače i ja moram držati moju 3850 na 55%

Ja pisao safiru za taj problem sa pregrevanjem karte (da mora u rivi rucno da se namesta i da ne radi automatic) poslali mi novi bios i sada sama ubrzava u zavisnosti od temp (ne treba riva) uglavnom se u idle-u drzi na 50C,ako hoces mogu da ti posaljem bios.
 
Poslednja izmena:
meni je nesto sumnjivo da je E2 @3,1 bottleneck!? hmmm...

CIST, NEPATVORENI BOTTLENECK !
poterao sam krizu u rezolucijama od 800*600 pa do monitor native - maltene ni 1% razlike. sta ti to govori? a tek sto su mi podbacili rezovi u 3d marku. cpu score je boranija. lupam AA i AF - ono maltene ne oseti, znaci da je CPU limitirajuci faktor. na nekim mestima ima slabiji fps nego 8800GT, opet kad se nagruva AA i AF, evo, goranm mi je svedok (bio prisutan na testu) 8800GT nema sta da trazi pored ove kartice !
tako da sam bio VRLO OZBILJAN kad sam rekao da treba 8200 za ovu karticu, jer sve ostalo jednostavno nece moci da isprati !
 
CIST, NEPATVORENI BOTTLENECK !
poterao sam krizu u rezolucijama od 800*600 pa do monitor native - maltene ni 1% razlike. sta ti to govori? a tek sto su mi podbacili rezovi u 3d marku. cpu score je boranija. lupam AA i AF - ono maltene ne oseti, znaci da je CPU limitirajuci faktor. na nekim mestima ima slabiji fps nego 8800GT, opet kad se nagruva AA i AF, evo, goranm mi je svedok (bio prisutan na testu) 8800GT nema sta da trazi pored ove kartice !
tako da sam bio VRLO OZBILJAN kad sam rekao da treba 8200 za ovu karticu, jer sve ostalo jednostavno nece moci da isprati !

Mozes li da okacis uporedne rezultate testova sa tvojom i nekom 8800GT(S) kartom. Bas me interesuju realni dobici tvoje karte. Uzeo bih ja jednu 4850 od mog dobavljaca, ali sam u strasnoj guzvi. Verujem testovima na netu, ali ipak su rezultati iz prve ruke nesto drugo.
Zar ne?
 
nope. cant do :(
nemam nikoga sa GT-jem ili GTS-om... tj imam jednog sa GT-jem, ali ima veliko ALI... on ima 6750 grunut na 3,7giga, tako da bi poredjenje s ovim mojim olovnim vojnikom bilo smesno, ubogo je ono samo tako za ovu karticu veruj mi....
ali, danas cu okaciti nesto kad ponovo izvrtim koji test
 
Poslednja izmena:
Mozes li da okacis uporedne rezultate testova sa tvojom i nekom 8800GT(S) kartom. Bas me interesuju realni dobici tvoje karte. Uzeo bih ja jednu 4850 od mog dobavljaca, ali sam u strasnoj guzvi. Verujem testovima na netu, ali ipak su rezultati iz prve ruke nesto drugo.
Zar ne?
Goran: Evo ja sa njegovog naloga da kazem koju. Situacija je naprosto porazavajuca. ja sam sa E4500 na 3,4Ghz i 8800GT imao 41500 u 3Dmarku03 on sa 3Ghz E2200 i 4850 "celih" 40000. Ja sam u Crysisu imao 47fps, on 45fps. U 3Dmarku 06 isto. Bas kada pocinje test u onom transporteru kada su ljudi jos unutra on ima 81fps, ja sam imao 91. Kada se oni vojnici skrivaju iza noge transportera ja sam imao 24-25 on 18-19. Nije da ne znam kako radi 8800GT, a kako radi 4850. kada smo ukljucili AA i AF rezultati su tek nesto malo opali, ali vrlo malo, dok je kod mene taj pad bio sa 8800GT dosta veci. Da se vratimo na krizu. Kada kamera "ide" oko one antene na vrhu brda 8800GT pad na 29-30fps (E4500 na 3,4Ghz), a 4850 na E2200 na 3Ghz ima 36-37fps. jasna razlika. Jednostavno tu treba neki E8200 "nalupan" na 3,8Ghz+.
Najveci poraz E2200 procesora je Crysis. U 1280 ima celih 45fps, a u 800x600 "celih" 47fps. Treba li da kazem da sam ja u 800x600 imao 58fps na E4500@ 3,4Ghz.. Jednostavno ne vredi bez adekvatnog procesora. ne treba gajiti lazne iluzije da je 4850 nesto previse brz (sigurno ne 2x brzi od 3850), ali da je na nivou 9800GTX to da. Pogledajte malo ljude na forumu koji imaju 9800gtx ili 8800GTS. Ko to od njih ima e2000 procesor. Svi uglavnom "teraju" bar nrki od C2D procesora "nalupan" na 3,6Ghz sa 4MB kesa. Za 150e ovo vredi svoje pare, ali samo ako imate i CPU od bar 120e. :wave:

edit: Naravno nije los ni E2180 na 3,2Ghz ali onda se prednost karte "vidi" tek 1680x1050 na 22" jer radi kao 8800GT u 1280x1024, medjutim svakako brzi CPU treba jer ce se tak onda "raspistoljiti". :)
 
Poslednja izmena:
Evo napokon mi je stigla Powercolor HD4850, i sada moram i ja da se zezam sa hladenjem jer se grije ko svinja na raznju valjda ce VF900Cu moci da to smiri.
 
Goran: Evo ja sa njegovog naloga da kazem koju. Situacija je naprosto porazavajuca. ja sam sa E4500 na 3,4Ghz i 8800GT imao 41500 u 3Dmarku03 on sa 3Ghz E2200 i 4850 "celih" 40000. Ja sam u Crysisu imao 47fps, on 45fps. U 3Dmarku 06 isto. Bas kada pocinje test u onom transporteru kada su ljudi jos unutra on ima 81fps, ja sam imao 91. Kada se oni vojnici skrivaju iza noge transportera ja sam imao 24-25 on 18-19. Nije da ne znam kako radi 8800GT, a kako radi 4850. kada smo ukljucili AA i AF rezultati su tek nesto malo opali, ali vrlo malo, dok je kod mene taj pad bio sa 8800GT dosta veci. Da se vratimo na krizu. Kada kamera "ide" oko one antene na vrhu brda 8800GT pad na 29-30fps (E4500 na 3,4Ghz), a 4850 na E2200 na 3Ghz ima 36-37fps. jasna razlika. Jednostavno tu treba neki E8200 "nalupan" na 3,8Ghz+.
Najveci poraz E2200 procesora je Crysis. U 1280 ima celih 45fps, a u 800x600 "celih" 47fps. Treba li da kazem da sam ja u 800x600 imao 58fps na E4500@ 3,4Ghz.. Jednostavno ne vredi bez adekvatnog procesora. ne treba gajiti lazne iluzije da je 4850 nesto previse brz (sigurno ne 2x brzi od 3850), ali da je na nivou 9800GTX to da. Pogledajte malo ljude na forumu koji imaju 9800gtx ili 8800GTS. Ko to od njih ima e2000 procesor. Svi uglavnom "teraju" bar nrki od C2D procesora "nalupan" na 3,6Ghz sa 4MB kesa. Za 150e ovo vredi svoje pare, ali samo ako imate i CPU od bar 120e. :wave:

edit: Naravno nije los ni E2180 na 3,2Ghz ali onda se prednost karte "vidi" tek 1680x1050 na 22" jer radi kao 8800GT u 1280x1024, medjutim svakako brzi CPU treba jer ce se tak onda "raspistoljiti". :)

Ovo mi puno znaci. Ja imam [email protected], moze on ic na 3.4GHz na 1.45V, ali sve je to skoro pa isto.

Sad ne znam da li uzimati 4850, jer imam 3850 i fino me sluzi. Doplata bi bila oko 70€, ali ne bih davao te pare ako necu imati boost. Opet, procesor mi se ne mijenja, ovaj E2160 na 3.2GHz je jos uvijek brz.

Sve mi se cini da cu cekat Nahalem i narednu generaciju grafickih kartica. :d
 
pa na tvom monitoru i sa tvojim CPUom ces sigurno mocu jedno: SVE u novim igrama na max... bas ko i ja ...dok ne kupim viewsonic 22'' ... onda ce ovo da se "razmase" :banana: (al cu morati sigurno da "kinem" i za CPU)
 
Poslednja izmena:
Mozda je bolji izraz sklapanje. Svaka graficka se sastoji iz bar 4 osnovna dela. U ovom slucaju jezgro pravi AMD.ATI ili u svojim fabrikama ili mu to radi TSMC, memoriju uzimaju od firmi tipa Samsung/Hynix i sl., kuler im radi opet verovatno neka treca firma tipa Arctic Cooling/Zalman i sl., a pretpostavljam da stampanu plocu radi firma koja i sve to sklapa u finalni proizvod. Ima tu sigurno jos gomila sitnica tipa japanski kondenzatori itd. itd. Znaci angazuje se pola sveta da napravi graficku kartu cija je krajnja cena 100-200 evra i onda posle neko ima drskosti da se zali da mu nesto secka :d Dakle nagradno pitanje je ko sve to sklapa i da li taj sto to sklapa pravi bilo sta od gore navedenog? Ne bi me cudilo da taj sklapac na vrhu sklapa i za crvene i za zelene.


Verovali ili ne ,ali radi ih Sapphire. Sapphire je Atijeva fabrika koja je ranije bila u sklopu Ati-ja i pravla cuvene build "by ati kartice" tako da ako hoces cist Ati onda je to Sapphire i sve ove kartice koje se sad pojavljuju sve su slicnih performansi i gotovo identicnog izgleda. To je bila ista situacija i sa 2600XT Asus i Sapphire su bili identicni (cisto sumnjam da je Asus radio Atiju hard launch kartice).
 
Goran: Evo ja sa njegovog naloga da kazem koju. Situacija je naprosto porazavajuca. ja sam sa E4500 na 3,4Ghz i 8800GT imao 41500 u 3Dmarku03 on sa 3Ghz E2200 i 4850 "celih" 40000. Ja sam u Crysisu imao 47fps, on 45fps. U 3Dmarku 06 isto. Bas kada pocinje test u onom transporteru kada su ljudi jos unutra on ima 81fps, ja sam imao 91. Kada se oni vojnici skrivaju iza noge transportera ja sam imao 24-25 on 18-19. Nije da ne znam kako radi 8800GT, a kako radi 4850. kada smo ukljucili AA i AF rezultati su tek nesto malo opali, ali vrlo malo, dok je kod mene taj pad bio sa 8800GT dosta veci. Da se vratimo na krizu. Kada kamera "ide" oko one antene na vrhu brda 8800GT pad na 29-30fps (E4500 na 3,4Ghz), a 4850 na E2200 na 3Ghz ima 36-37fps. jasna razlika. Jednostavno tu treba neki E8200 "nalupan" na 3,8Ghz+.
Najveci poraz E2200 procesora je Crysis. U 1280 ima celih 45fps, a u 800x600 "celih" 47fps. Treba li da kazem da sam ja u 800x600 imao 58fps na E4500@ 3,4Ghz.. Jednostavno ne vredi bez adekvatnog procesora. ne treba gajiti lazne iluzije da je 4850 nesto previse brz (sigurno ne 2x brzi od 3850), ali da je na nivou 9800GTX to da. Pogledajte malo ljude na forumu koji imaju 9800gtx ili 8800GTS. Ko to od njih ima e2000 procesor. Svi uglavnom "teraju" bar nrki od C2D procesora "nalupan" na 3,6Ghz sa 4MB kesa. Za 150e ovo vredi svoje pare, ali samo ako imate i CPU od bar 120e. :wave:

edit: Naravno nije los ni E2180 na 3,2Ghz ali onda se prednost karte "vidi" tek 1680x1050 na 22" jer radi kao 8800GT u 1280x1024, medjutim svakako brzi CPU treba jer ce se tak onda "raspistoljiti". :)

uh, na vecini sajtova testiraju karte na kvadovima na 3-3.2Ghz i nisu rekli da imaju bottleneck. a u vecini igara kvadovi rade kao i dual core, tacnije i nema neke razlike, a opet se pokaze razlika u odnosu na 2. karte. na guru3d cak testiraju na X6800 na defu i opet se lepo skalira. nemam pojma, ja cu verovatno uzeti 4870 i necu nista menjati i mislim da cu imati solidan boost u odnosu na 8800GT...a igram u 12x10...
 
uh, na vecini sajtova testiraju karte na kvadovima na 3-3.2Ghz i nisu rekli da imaju bottleneck. a u vecini igara kvadovi rade kao i dual core, tacnije i nema neke razlike, a opet se pokaze razlika u odnosu na 2. karte. na guru3d cak testiraju na X6800 na defu i opet se lepo skalira. nemam pojma, ja cu verovatno uzeti 4870 i necu nista menjati i mislim da cu imati solidan boost u odnosu na 8800GT...a igram u 12x10...

Jeste, ali ubogi e2200 ima 1 MB kesa, a q6600 ima bese 8MB? Bez obzira sto trce samo dva jezgra ipak imaju celih 8Mb na raspolaganju. Ima i testova sa x6800 koji ima 4Mb i obavezno je kloknut na bar 3,2-3.3Ghz. U svakom slucaju brze od e2200. Cak se i kod maxe u nizim rezolucijama vidi bottleneck efekat. Sve kartice se nekako "slepe" na graficima u 1024, a cesto i u 1280. tek se u 1920 pojavljuje jasna ralzlika ili u 1680x1050 sa AA i AF.
 
Jeste, ali ubogi e2200 ima 1 MB kesa, a q6600 ima bese 8MB? Bez obzira sto trce samo dva jezgra ipak imaju celih 8Mb na raspolaganju. Ima i testova sa x6800 koji ima 4Mb i obavezno je kloknut na bar 3,2-3.3Ghz. U svakom slucaju brze od e2200. Cak se i kod maxe u nizim rezolucijama vidi bottleneck efekat. Sve kartice se nekako "slepe" na graficima u 1024, a cesto i u 1280. tek se u 1920 pojavljuje jasna ralzlika ili u 1680x1050 sa AA i AF.

Ako mozes, izvrti neke testove kod sebe sa procesorom na niskom taktu i kad je overklokovan. Makar da bude GHz razlike. Najbolje bi bilo da samo menjanjem mnozioca odradis to, da u racunicu ne bi ulazili takt chipseta i eventualne razlike u taktu memorije.
U principu, kesh pravi razliku, ali bi mene zanimalo i kako frekvencija CPU utice na rezultat...
 
Verovali ili ne ,ali radi ih Sapphire. Sapphire je Atijeva fabrika koja je ranije bila u sklopu Ati-ja i pravla cuvene build "by ati kartice" tako da ako hoces cist Ati onda je to Sapphire i sve ove kartice koje se sad pojavljuju sve su slicnih performansi i gotovo identicnog izgleda. To je bila ista situacija i sa 2600XT Asus i Sapphire su bili identicni (cisto sumnjam da je Asus radio Atiju hard launch kartice).

e radoslave ti opet kao onda "thermaltake nije CWT nego sami prave napajanja" Sasa je vec rekao da nije Sapphire.
 
Poslednja izmena:
Ako mozes, izvrti neke testove kod sebe sa procesorom na niskom taktu i kad je overklokovan. Makar da bude GHz razlike. Najbolje bi bilo da samo menjanjem mnozioca odradis to, da u racunicu ne bi ulazili takt chipseta i eventualne razlike u taktu memorije.
U principu, kesh pravi razliku, ali bi mene zanimalo i kako frekvencija CPU utice na rezultat...

pa vec kada sam digao sa 2,9 na 3,1 videla se razlika... danas cu da provrtim sve od default pa do max (malo me tu yebe stock kuler, moracu da uzmem nesto "ljudskije", jer ovako nece preko 3GHz...)
 
Jeste, ali ubogi e2200 ima 1 MB kesa, a q6600 ima bese 8MB? Bez obzira sto trce samo dva jezgra ipak imaju celih 8Mb na raspolaganju. Ima i testova sa x6800 koji ima 4Mb i obavezno je kloknut na bar 3,2-3.3Ghz. U svakom slucaju brze od e2200. Cak se i kod maxe u nizim rezolucijama vidi bottleneck efekat. Sve kartice se nekako "slepe" na graficima u 1024, a cesto i u 1280. tek se u 1920 pojavljuje jasna ralzlika ili u 1680x1050 sa AA i AF.
odavno sam ja prestao da se brinem oko kesa. jednostavno - negde ima male razlike negde je nema uopste - od igre do igre. a i taj X6800 radi na defu, dakle na 3Ghz, sto je mozda malo brze od mog na 3.2Ghz...ne znam, kao sto rekoh, mene procesor ne opterecuje previse, a 3D Mark me ne interesuje...kapiram da cu imati solidan boost sa 4870...12x10 nije tako sitna rezolucija, a i ja koristim masne AA i AF, koji su takoreci besplatni na 4800 seriji...
 
Nije stvar više u tome da je na 3.2 bottleneckovan CPU-om, a na 3.9 nije. Jednostavno, CPU je isuviše prespor, a ni igre više NE TREBA da se igraju u rezoluciji manjoj od 16x12 ili 16x10, bar ne sa grafikama kao 4850 i jačim.
 
Sa 4850 kolko vidim glat se djuskaju igre u 1920x1200, znaci 24" se spusta u mase lagano i priprema se podloga za prelazak, 16x10 je odavno standard sa 8800GT, 3870 i 9600GT.
Gledam strane review-ove, odose ljudi na 2560x1600.

Evo jedan lep sajt gde porede karte lepo po tabelama .... BU !
 
Nije stvar više u tome da je na 3.2 bottleneckovan CPU-om, a na 3.9 nije.
meni je to bitno obzirom da imam isti na 3.2Ghz.
Jednostavno, CPU je isuviše prespor,
to treba utvrditi. testirati sa E2180 na 3.2Ghz recimo u 12x10 sa AA i AF i max detaljima i recimo sa E8200 na 3.6Ghz i videti koliko se zaista dobija u igrama. problem je sto takav test nigde necu naci :( po nekom mom osecaju (I could be wrong) mislim da zaista necu izgubiti vise od 10-15% u odnosu na neki (dosta sqplji) E8x00 klokovan do 3.6Ghz ili vise...
12x10 sa nasviranim detaljima i AA i AF i HDR je interesantna za takvo testiranje iz 2 razloga:
1. dosta ljudi koristi 19" i ovo ih efektuje
2. u 10x7 bi svakako bio bottleneck, a u 16x10 (ili visoj) ne bi jer teret mnogo vise pada na grbacu GPU-a...a 12x10 je ni tamo ni ovamo...
zato mislim da bi takav test bio interesantan sirem auditorijumu...
a ni igre više NE TREBA da se igraju u rezoluciji manjoj od 16x12 ili 16x10, bar ne sa grafikama kao 4850 i jačim.
ko nije gadljiv na TN panele svakako treba da kupi makar 22", ali meni savrseno odgovara ovaj 971P i ostacu na njemu sigurno jos 2 godine (ili makar dok cena 24" PVA ne postane razumna), tako da...
 
Poslednja izmena:
Ma nema shanse da 3870, 9600GT i 8800GT teraju 1680x1050. Mislim ni Crysis ne mogu na normalom FPS-u na max, za ugodan rad u toj res ti treba klokovani 8800GTS(isto shto i 9800GTX) ili pak 4850 a to je samo za trenutne naslove, ko zna kako ce da ide zahtevnost, mozda 4870 bude terao sve na max josh 2-3godine u 1680x1050, a mozda vec sledece godine to nece moci da kaze za 1280x1024.
 
Evo ja mogu da dam primer oko uticaja CPU-a na FPS: 8800GT u 1280x1024 daje gotovo u frejm isti FPS na mom E6300@3Ghz kao na Q6600@3,6Ghz. E sad to je bio GPU bench,verovatno bi CPU bench bacio vise,mada cini mi se da za gaming krize bitniji GPU bech.
 
Nazad
Vrh Dno