Šta je novo?

Gigabyte GA-970A-D3 radi na LC Power napajanju - na CM i Chieftec od 500W nece

neva

Cenjen
Učlanjen(a)
11.02.2012
Poruke
5
Poena
151
Zdravo,

Imam plocu iz naslova koja normalno pali racunar i radi sa LC Power 500W, oznaka LC500H-12 v2.2.

Sa druga dva napajanja sa kojima je testirana Cooler Master 500W, oznaka RS-500-ACAB-M3 i Chieftec 500W, oznaka CTG-500-80P
nece ni da upali racunar, bilo na dugme, bilo spajanjem pinova srafcigerom.

Druga ploca radi sa sva tri napajanja normalno. Da li uopste postoji mogucnost da ploca bude nekopatibilna sa nekim napajanjima?
Da li je neko imao slucna iskustva? U cemu je problem sa ovom plocom?

Hvala,
 
Ako je sve ispravno rade ta napajanja sigurno na toj ploci.
Jedino mi pada na pamet da ti nesto nije uredu sa 5v naponom.
Da ploca trazi malo veci napon a da taj LC Power to isporuci, a da ova dva
koja su jaca i kvalitetnija se striktno drze tih vrednosti.
Ploca da bi upalila trazi 5v napona, ostupanja su 5-10%, moguce da ta trazi nesto vise.
Napisi sta imas na toj ploci da nije do neke komponente?
 
GTX 650, Athlon II 450 i 2x2 GB DDR3 nista specijalno, sve je to radilo na MSI 770 c45 bez problema i MSI pali sa sva tri pomenuta napajanja, takodje, bez problema.
Master i Chieftec su otprilike iste klase, mozda je u tome stvar, izvorno napajanje na kojem je radila Gigabyte je neki TT od 560W. Sve komponente su u garanciji sem ploce.

Ali sa ova dva uopste ne reaguje, ni vetilatori se ne zavrte, sve mrtvo, dok ne ubacim LC - onda sve sljaka bez ijedne anomalije.

Ovo prvi put vidim da ploca radi sa kinezom besprekorno a sa jacim tj napajanjima vise klase nece.
 
Taj "Rana" je 95w nije neki potrosac, MSI ima 4-pin dodatno za procesor.
Gigabyte ima 8-pin sad da tu ne dolazi do zabune kod povezivanja na pocu?
Probaj da razdvojis te 8-pince i da stavis samo 1x4 -pin.
Mozes da probas i bez dodatnog napajanja, nece mu nista lose desiti.
 
Poslednja izmena:
Probacu, ali zasto ne dodje do zabune kod LC-a, isto ima 8 pin za CPU kao i ova dva...
 
Nagadjam, da to nije ipak "Propus" jezgro i da je taj Athlon II 450 "sakati" Athlon II X4 650?
Taman mu nedostaje jedno jezgro i 512kb kesa...
Vidim sada da bi mogao biti i Phenom x4 to jest "Denebi"jezgro.
Tako da moguce da bi trebao odraditi reset biosa, da ga ploca pravilno ocita.
 
Poslednja izmena:
Probao sam sve, 4 pin konektor umesto 8 pin, clear cmos, vadio bateriju, ubacio poslednji bios, instalirao sistem i dalje radi samo na LC Power-u,
na ova dva nece ni da cuje...
 
Probao sam sve, 4 pin konektor umesto 8 pin, clear cmos, vadio bateriju, ubacio poslednji bios, instalirao sistem i dalje radi samo na LC Power-u,
na ova dva nece ni da cuje...

Probaj da povadis sve komponente sa maticne ploce osim procesora i vidi da li ce da se ukljuci,potom ih vracaj jednu za drugom i testiraj.
 
Nazad
Vrh Dno