Šta je novo?

Ghost Recon: Advanced Warfighter

Učlanjen(a)
03.10.2005
Poruke
2,869
Poena
379
Dakle, govorimo ovde o PC verziji :)

Pokusacemo ponovo, jer su neki pokusali, i uspeli da uniste thread od ranije.

Evo, samo da uporedimo sta kazu recenzije za stari Ghost Recon, a i za novi, dakle :

Ghost Recon (2001.) Reviews :

http://www.metacritic.com/games/platforms/pc/tomclancysghostrecon?q=ghost recon

Ghost Recon Advanced Warfighter (2006.) Reviews :

http://www.metacritic.com/games/platforms/pc/tomclancysghostrecon3

Hejteri mogu da pricaju sta im je volja, realnost je nesto sasvim drugo :)

Citiram : "Ghost Recon is the thinking man’s shooter."
Dakle, samo za probrane ;)

:D:D:D:D
 
Probao samo kratko...Nema one sume(sta god bilo) sa pocetka prvog dela,kad te pogode a ti posle sat vremena trazis odakle:smoke: Eto to mi nedostaje.
 
goran.rs je napisao(la):
Probao samo kratko...Nema one sume(sta god bilo) sa pocetka prvog dela,kad te pogode a ti posle sat vremena trazis odakle:smoke: Eto to mi nedostaje.

Slazem se, i meni nedostaju one mape u prirodi, ali, definitivno ce se desiti expanzije, tako da se ne brinem :)

Licno, meni se recimo Desert Siege expanzija najmanje svidela od svih GR1 naslova, jer ne volim desert tematiku uopste ///
 
Igra nije loša, da budemo iskreni. Svidela mi se kao standardna pucičina. O nekoj preteranoj inteligenciji i o tome da je igra samo za odabrane, nema ni reči. Pa za nijansu je komplikovanija od, recimo SW: Republic Commando. Grafika? Pa nije loše, ali mi malo smeta izbor boja. Razumem zašto je tako urađeno, samo su ipak preterali.

I da, priča me nije privukla, pa sam batalio igranje. Ima toliko toga boljeg u ovom trenutku. Mada, nije isključeno da ću joj se vratiti.

Igra svakako zaslužuje thread kao jedini aktuelni FPS, pa bi bilo lepo da se pojedini ne ponašaju kao deca.
 
Nije losha, ali nije ni nista spektakularno, kao sto Goranstajn navodi :)
 
byMaX je napisao(la):
Nije losha, ali nije ni nista spektakularno, kao sto Goranstajn navodi :)

Nigde nisam rekao da je spektakularna, igra je odlicna, i ima tenziju koju nijedna pucacina, osim RS i Op.Flashpoint, ne moze da donese. Probao sam u poslednjih 7 godina gotovo sve shootere na PC-u, i uglavnom ono sto jeste zabavno, ali sigurno nije izazov, i prolazi kod vecine ljudi su npr MOH, COD, BF1 i BF2, Far Cry, itd.itd. i ni u jednoj od ovih igara nisam morao da idem od coska do coska niti imao frku da ostanem ziv, jer sve je to u sustini Run&Gun fazon.... Razumem ja to, to prolazi kod ljudi... Napravi frku, galamu (COD2 prednjaci) i ljudi misle da je to atmosfera :)

Ghost Recon, kao i Rainbow Six, Op.Flashpoint, H&D, ne pucaju na mainstream, vec na onaj deo igracke populacije koja trazi nesto vise.

Ne moze o Ghost Recon-u da sudi neko ko je fan Counter Strike fazon igara, i to je glavni problem....

Evo citat iz jedne od recenzija Ghost Recon-a :

"One more worth mentioning is that you can't jump. That might not be a big deal in the mission portion of the game, but in the multiplayer games that I have played in the past, it’s a well-used tactic to avoid enemy fire."

Mislim da to sve govori kako ljudi uopste ne kapiraju sta Ghost Recon predstavlja u domenu FPS
 
Poslednja izmena:
Ovo cu definitivno da probam.Jos nisam video naslov na benchu sa ovako kontradiktornim opisima...il' je extra, il' je sr**e.Znaci, pravac u prodzu
Zar rainbow six nije postao arkadni bullshit (mislim na najnoviji nastavak)...zar ne moze to i ovom naslovu da se desi?
Ajd reci kakvi su u poredjenju novi rainbow6 i ovaj GR?Nadam se da nisu slicni
 
igra jeste sranje jer je gameplay sranje (konzolashki), a o grafici nikad ne diskutujem jer mi nije bitna....
 
nex999 je napisao(la):
Ovo cu definitivno da probam.Jos nisam video naslov na benchu sa ovako kontradiktornim opisima...il' je extra, il' je sr**e.Znaci, pravac u prodzu
Zar rainbow six nije postao arkadni bullshit (mislim na najnoviji nastavak)...zar ne moze to i ovom naslovu da se desi?
Ajd reci kakvi su u poredjenju novi rainbow6 i ovaj GR?Nadam se da nisu slicni


RS lockdown je port sa konzole i stvarno predstavlja sramotu u celom serijalu, bar sto se PC-a tice......

Sto se poredjenja Lockdowna i GRAW-a tice....jednostavno ne mogu da se porede .... Lockdown je arkada

Igrajte GRAW na HARD pa cete videti sta je mazohizam :D

Ko ne voli takticke shootere, normalno je da mu se nece svideti .....

Jos jedna stvar... GRAW je izuzetno hardverski zahtevan, pozeljna je sto jaca masina.... Ako nekome laguje mis, neka uradi sledecu stvar...

ALT+TAB (minimize) u igri, startovati taskmanager, i na GRAW.exe staviti priority normal...jer po defaultu, igra se startuje sa high priority sto neverovatno opterecuje masinu... Nadam se da ce pomoci :)
 
Poslednja izmena:
Igraću GRAW na najtežem onda kada ti budeš isto tako odigrao FarCry i ne budeš osetio tenziju... svašta.

Slažem se da je GRAW dobra igra, ali mnooogo zaostaje za hardcore-om kao što je Operation Flashpoint, koji i sam navodiš. Ne u zabavnosti, nego realnosti.
 
@:GoRaNStEin:

Veliš Far Cry nije izazov!? Pa ja sam prvi put prelazio FC na veteran nivou, znači na predzadnjem, zadnji je realistic. Neke dijelove igre sam jako teško prešao iako to nije taktički fps. GRAW po pitanju umjetne inteligencije nije ni blizu FC-u, niti bilo koja igra trenutno.

Ali pošto ja volim taktizirati meni je GRAW ok.
No imam problem. Svaki 20-ak minuta me izbacuje. Koristim 84.56 WHQL i 1.06 patch. Muči li koga isti problem?
Grafika nije extra, ali meni ne smeta. Bez problema mogu igrati na "4xAA"/16xAF/1280X1024.
Samo izgleda da ovdje AA ne funkcionira.
 

Prilozi

  • GRAW 2006-05-12 16-00-07-67.jpg
    GRAW 2006-05-12 16-00-07-67.jpg
    146.4 KB · Pregleda: 136
ako ti nesto znaci menije za mojih 15-20 minuta igranja jednom ispao...Inace AA ti ne radi ako je HDR ukljucen.

@goranstein: koju graficku imas ?
 
Poslednja izmena:
gx-x je napisao(la):
ako ti nesto znaci menije za mojih 15-20 minuta igranja jednom ispao...Inace AA ti ne radi ako je HDR ukljucen.

@goranstein: koju graficku imas ?


Nije HDR u pitanju, evo sta kaze covek iz GRIN-a :

"It is not the HDR that hinders AA, it's the deferred lighting."
 
.:GoRaNStEin:. je napisao(la):
Nije HDR u pitanju, evo sta kaze covek iz GRIN-a :

"It is not the HDR that hinders AA, it's the deferred lighting."

Da, kao i u NFS MW...
 
ali meni u NFS MW radi AA sa svime ostalim ukljucenim (mada pretpostavljam da je u prethodnom postu trebalo da stoji [sarkazam] Da, kao i u NFS MW... [/sarkazam] :d )
 
Ima pitanje u vezi ove igre. Kad krene igra, kad krenu da iskacu iz aviona, igra radi al je sve zatamnjeno. E sad u read me pise da kod nVIDIA-e podrzava graficke od 6200 pa navise, a ja imam 5900xt. Predpostavljam da je zbog toga sve zatamjeno. Ima li neki patch ili slicno sto omugucava da igram igru na mojoj grafickoj? Npr. patch za Oblivion ubacuje very low detalje za FX 5700 i 5900. Igru sam probao kod druga na 6600 GT i dobra je.
 
Moram samo da se javno pokajem što sam rekao da igra nje ništa specijalno. Igra je jednostavno IZVANREDNA, i svima preporučujem da je probaju. Ako vam ne radi lepo na aktuelnom hardveru, odložite je sa strane i odigrajte jednog dana, vredi svakako, uživaćete.
 
Odlicna igra, jos kad je igrate sa AGEIA-om(kao npr. ja :D)...
 
S-man je napisao(la):
Ima pitanje u vezi ove igre. Kad krene igra, kad krenu da iskacu iz aviona, igra radi al je sve zatamnjeno. E sad u read me pise da kod nVIDIA-e podrzava graficke od 6200 pa navise, a ja imam 5900xt. Predpostavljam da je zbog toga sve zatamjeno. Ima li neki patch ili slicno sto omugucava da igram igru na mojoj grafickoj? Npr. patch za Oblivion ubacuje very low detalje za FX 5700 i 5900. Igru sam probao kod druga na 6600 GT i dobra je.
Oblivion ti je bolje da igraš na FX-u pomoću Odlbliviona nego na very low, jer mnogo bolje izgleda. To se odlično vidi na ovoj slici.
 
@S-man
Da igrica lepo radi na 6600GT i ja bi je igrao, ali pošto koči nenormalno - nema šanse da je igram dok ne nabavim novi hardware.
 
ghost recon stavim 1024 768 sve stavim na maks samo mi igra neda da detalje stavim na high ,u izboru imam samo medium i low:wall:
 
filipenko je napisao(la):
Moram samo da se javno pokajem što sam rekao da igra nje ništa specijalno. Igra je jednostavno IZVANREDNA, i svima preporučujem da je probaju. Ako vam ne radi lepo na aktuelnom hardveru, odložite je sa strane i odigrajte jednog dana, vredi svakako, uživaćete.

Bas sam je i sam instalirao pre 2 dana, dugo mi je stajala na polici, reko' da probam. Iiiii... mis'im, sta reci. Igra je stvarno izvanredna, na stranu sto je prezahtevna za moju konfiguraciju :trust:

Igracu je i ovako, stvarno vredi. A ono g**no sto izracunava fiziku, ma ne bih uzeo sve da dele uz 'lebac :crash:
 
AGEIA je glupost, ali barem je ideja dobra, izvedba traljava, drajveri bagoviti...
Imao prilike da probam...
:wave:
Ali da dele uz lebac ipak ne bih odbio :D
 
Poslednja izmena:
Da stvarno, trebalo bi da mozes da je igras bez problema...
 
Nazad
Vrh Dno