Šta je novo?

Ghost of Tsushima Director's Cut

Ako krenemo da usporedjujemo svet u Origin,Odisej ili Walhala....sa ovim,to šta ti kažeš @Labello Ubishift,lepši mi je UBISHIT svet.

Nekako mi više ima smisla,bolje rasporedjen

Ko da bi usperedjivao Black Desert sa Elder Skroll Online,nebo i zemlja razlika

Ne kažem da nije lep,al brate ponekad su boje prejake....Golden Forest,prva sauna,pa onda non stop tmurno nebo,ko da sam u Kanadi a ne u Japanu
 
Ah naravno, ulazi dosta tu kalkulacija, kutura,vera,obicaji kod targetiranog godista,zarade, zakoni o pirateriji, "zakoni" on blood and gore, itd itd.
Ovo je od Helldivers 2 PSN restrikcija al to je to.Mozemo da diskutujemo na prste koje bi od ovih zemalja napravile SONY-ju neke pare.
Sve je to cista ekonomija i istrazivanje trzista.
Izvinjavam se na offtopic-u.
Ne radi se o tome koja bi od tih zemalja napravila $oniju pare, mada ih tu ima bar 10-15 koje nisu ni malo za bacanje. Fora je sto su mogli, sa minimumom truda, da izbace SP only verziju igre koju bi zalivadili tu, za recimo 10 evra manje, i da samo kupe kajmak.
Mogli su da naprave global SP verziju, a da Legends daju kao free DLC samo tamo gde je podrzan PSN.
Zato ta odluka nema smisla, bilo je dosta jako lakih nacina da se to resi.
 
Negde sam na sredini igre i hteo bih da promenim da pricaju na japanskom umesto engleskog ali kad hocu da promenim pita jel sam siguran i da sve do sad moze biti obrisano, pa se plasim da me ne vrati na pocetak. Jel moguce da se tokom igre promeni jezik kojim govore?
 
Ne radi se o tome koja bi od tih zemalja napravila $oniju pare, mada ih tu ima bar 10-15 koje nisu ni malo za bacanje. Fora je sto su mogli, sa minimumom truda, da izbace SP only verziju igre koju bi zalivadili tu, za recimo 10 evra manje, i da samo kupe kajmak.
Mogli su da naprave global SP verziju, a da Legends daju kao free DLC samo tamo gde je podrzan PSN.
Zato ta odluka nema smisla, bilo je dosta jako lakih nacina da se to resi.
Cim je ovako postavljeno/izvrseno..Ima smisla SONIJU kao "prodavcu" a to je ona strana koja prodaje proizvod i koja jedina bitna u lancu na zalost.Evo glupog primera basic bukvalno : Steam kao platforma uzima 30% od prodaje naslova na platformi.Ako ce tamo(U sad vec izostavljenim zemljama) da spuste cenu igre ili je nasteluju za te zemlje (primer) a zarada po prodanoj jedinici ne zadovoljava njihov predvidjeni minimum zarade isplativosti i uz to uzmes da zemlja nema osnovne zakone o pirateriji ili se ne primenjuju, taj ispod-predvidjeni minumum(ako se usude da prodaju u teoriji) se pretvara u statisticku gresku u zaradi, jer boze moj svakako ce je tesko piratizovati = nije vredno truda.
Pricamo ipak o gigantima.Jesu alavi oni, ali na nivou ako nesto nema bar sedam nula, zasto bi se cimali.
Svakako mislim da gaming i muzika trebaju biti dostupni svakoj zivoj osobi na planeti.
 
Cim je ovako postavljeno/izvrseno..Ima smisla SONIJU kao "prodavcu" a to je ona strana koja prodaje proizvod i koja jedina bitna u lancu na zalost.Evo glupog primera basic bukvalno : Steam kao platforma uzima 30% od prodaje naslova na platformi.Ako ce tamo(U sad vec izostavljenim zemljama) da spuste cenu igre ili je nasteluju za te zemlje (primer) a zarada po prodanoj jedinici ne zadovoljava njihov predvidjeni minimum zarade isplativosti i uz to uzmes da zemlja nema osnovne zakone o pirateriji ili se ne primenjuju, taj ispod-predvidjeni minumum(ako se usude da prodaju u teoriji) se pretvara u statisticku gresku u zaradi, jer boze moj svakako ce je tesko piratizovati = nije vredno truda.
Pricamo ipak o gigantima.Jesu alavi oni, ali na nivou ako nesto nema bar sedam nula, zasto bi se cimali.
Svakako mislim da gaming i muzika trebaju biti dostupni svakoj zivoj osobi na planeti.
Sve to stoji, i $oni ima pravo da radi kako zeli. Ali bar Balticke (i vrv druge evropske drzave) plus neke Azijske vec cine vise od statisticke greske. I danas bas gledam, $oni revenue 2-3 puta veci nego Nintendov, ali profit duplo manji.
To sto su giganti ne znaci da su uvek u pravu, pogotovo $oni, koji na PC trzistu nema mnogo iskustva. Ja sve ocekujem da ce da probaju da zalivade placeni online, ne bi bilo prvi put da je to neko pokusao :D
 
Ne znam što govorite kao da je Sony zabranio prodaju u tim zemljama, kad je to Steam u pitanju, zbog toga što jedan od zahteva jeste PSN nalog (bez obzira što je samo za MP), i zbog toga je Steam stavio sve te zemlje na listu iako postoje načini da se taj problem zaobiđe, mislim - i mi pravimo naloge za US i UK iako legitimno možeš kupiti konzolu u Srbiji :D
Ovo bi se sigurno rešilo na neki način ali su bukvalno odabrali najgori momenat za to, jer se par nedelja unazad desio fijasko sa Helldivers2 i čitavom tom pričom, te se ovo samo nadovezalo na to, dok u međuvremenu nisu našli bolje rešenje.

Pritom, fascinantno mi je kako pc gejmeri kukaju za launchere i naloge, a svaka malo veća publishing kompanija ih već ima, od EA do Ubisofta. Sony makar ne stavlja denuvo gluposti na njihove igre, i realno - ovi portovi su bili svi sjajni, čak i kad nisu u startu bili skroz ispeglani, rešili su to vremenom. Dok recimo i dalje ne možeš da igraš Star Wars Jedi Survivor/Fallen Order igre bez užasnog stutteringa.
 
Lepsi Open World nisam igrao. RDR2 jeste superiorniji po raznim pitanjima ali se GoT odvija na daleko lepsoj lokaciji.
Nisam do sada bio ljubitelj samuraja ali sa ovom igrom pokusavam da se uzivim u taj svet i shodno tome uopste mi ne fali interakcija sa open worldom i NPCijevima, cak bi mi i kvarila zen atmosferu.
Sve je uradjeno minimalisticki i ostavlja prostor masti maltene kao knjiga. Sada kapiram zasto su stare igre imale "to nesto" i sto ih se i dan danas secam.
Krenuo sam Act 2 a prethodni deo ostrva ocistio skoro do kraja.
Mnogo mi se svidja sto neprijatelji izgledaju fenomenalno sa sve detaljnijim i markantnijim uniformama kako igra odmice i kako postaju tezi.
Borba je dosta teza nego sto sam mislio. Cilj mi je da mogu da rasim grupu bez ijednog poteza macem u prazno. Za sad veslam i dodzujem tamo vamo pa "ko koga" :D
Stvarno fenomenalna igra, jedva cekam da vidim kako izgleda ostatak ostrva pa onda i DLC ostrvo.
 
Ne znam što govorite kao da je Sony zabranio prodaju u tim zemljama, kad je to Steam u pitanju
$ony je zabrani, Steam support je rekako da je lista sastavljena na zahtev izdavaca.
Onda je, kada je izasao GoT, uocena "administrativna greska" kako je rekao CEO Arrowhead-a, pa ju jos valjda 3 balticke zemlje dodate (sto, koliko citam, mozda nije bas po zakonu EU, cije su clanice).
Nakon toga, opet na zahtev izdavaca, izdvojene teritorije US tipa Porto Riko i sl, su skinute sa liste (ali ne i izdvojene teritorije Francuske i Velike Britanije, na pr).
 
Grafički rekoh da izgleda odlično, ali mimika lica, u dijalozima, reakcije, nekako mi djeluje mlako.
Opet bolje nego Assassins Creed. :)
Sve je uradjeno minimalisticki i ostavlja prostor masti maltene kao knjiga. Sada kapiram zasto su stare igre imale "to nesto" i sto ih se i dan danas secam.
Pa pogledaj samo HUD - neama ga. :) Nema glupavog kompasa i raznih elemenata koji stoje non stop i zatrpavaju ekran kao u AC serijalu, kvest marker je vetar u igri sto je fenomenalno.
 
Koja je ovo igretina!
Stavio sam Hellblade 2 na pauzu i krenuo ovo, borba je fenomenalna.
Priča za sada odlična, u startu je uspela ono što zadnje tri Assassin igre nisu, da se povežem sa likovima, glavnim i sporednim. I odlična vizuelna prezentacija, stil je čist, jednostavan i funkcionalan, podseća donekle na Sifu (ili obrnuto). I ima odličan foto mod, ima da se rasturim od slikanja.
Ghost of Tsushima  Directors Cut Screenshot 2024.05.23 - 14.36.14.90.png Ghost of Tsushima  Directors Cut Screenshot 2024.05.23 - 06.47.04.81.png
Ghost of Tsushima  Directors Cut Screenshot 2024.05.24 - 02.29.02.14.png Ghost of Tsushima  Directors Cut Screenshot 2024.05.24 - 00.38.20.07.png
 
I optimizacija je odlicna.
Ja teram sa GTX1650 sto je reso od karte u 21:9, doduse ne mogu 3440x1440 ali je na 2560x1080 i detalji na low/medium i izmedju 30ish i 50ish fps imam.
Na nekom krstenom i novijem laptopu vrv suri.
I koliko je (meni barem) lakse na misu i tastaturi relativno PS kontroloru.
 
^ na laptopu sa 4070 u 4K i nekim detaljima spuštenim ide u 100fps. Kod mene u 3440x1440 sa max detaljima ide do 160fps.
 
Da, odlično radi, rtx 2060, 60 fpsa, 2k, sve na very high, uključen fsr3 i fg.
Inače... jedna od ložana mi je kada posle one-shot-slice Stendoff-a vratim katanu u korice i Jin automatski istrese krv sa sečiva, čak ima i nekoliko različitih animacija za to. :p
 
Radovao sam se ponovnom prelasku u kojem bih isao putem cistog samuraja ali sad videh da to na pricu nema nikakvog uticaja.
Sto mi je malo bezveze obzirom da mi je sve izgledalo kao da postoji vise krajeva.
 
Kad ga Nixxes portuje... Sve na TOP i FHD sa 4GB grafickoj u ovoj igri (od 55-60FPS), ziveo i FG :p H:FW sam prekinuo pred kraj glavne price da ovo probam...I ostajem da ovo igram, lepo je sve upakovano. Sjajna igra!
 
Ja sam sad u procesu H:FW i nema sanse da prekidam. Prica nije tako sjajna kao H:ZD, ali gameplay mi je vrh. Jedino sto treba igrati na very hard ili ultra hard (mada je ovo drugo bolje za NG+).
 
Imas pravo, malo malo pa trazim vatreno koplje kod ovog samuraja... :p Vracam se bar da reesim igru do DLC (kontam da je tu pristojno napraviti pauzu)
 
Poslednja izmena:
Sjajna igra!
S obzirom da sam je igrao na tastaturi i misu na normal težini, meni zadnje borbe uošte nisu bile lagane, generalno kao i kompletna igra jer vidim da je vecini nešto prelagana bila. Predpostavljam da je na dzojstiku lakse i prirodnije ovakve igre igrati, ali to je neko moje iskustvo.
 
Oslobodio sam celo ostrvo i jel ima neki kraj kao kraj ili mora da se odrade i ove sporedne stvarcice? Ili je to to kad oslobodis celo ostrvo deinstaliras igru ili ako hoces trcis po ostrvu do mile volje?
 
pa ono, igra ima ocigledan kraj u poslednjoj misiji, nema sanse da je propustis, jedino ako ti nije bila nista specijalno pa si odmah zaboravio 😆
 
pa ono, igra ima ocigledan kraj u poslednjoj misiji, nema sanse da je propustis, jedino ako ti nije bila nista specijalno pa si odmah zaboravio 😆
pa bio mi je zvanican kraj, krenula odjavna spica ali posle toga mi se igrica nastavila jer je ostao jos zadatak da se oslobodi celo ostrvo, i to sam zavrsio i ono sad stojim trckaram pentram se nema vise nista a ni odjavne spice :D
 
pa bio mi je zvanican kraj, krenula odjavna spica ali posle toga mi se igrica nastavila jer je ostao jos zadatak da se oslobodi celo ostrvo, i to sam zavrsio i ono sad stojim trckaram pentram se nema vise nista a ni odjavne spice :D
To je manje vise standard u open world igrama.
 
Yep, nećeš dobiti nikakvu nagradu za 100% completion osim možda achievementa. Imaš i DLC ako to nisi odigrao, dodatno ostrvo.
 
igraj sada Iki island DLC, dobro upotpunjuje pricu i neke stvari iz Jinove proslosti
 
Zdravo ljudi, registrovao sam se da pitam da li je iko mozda nasao kljuc koji moze da se aktivira u Srbiji na Steam-u? Pitam zato sto nekoliko igraca iz Baltickih drzava (Litvanije i Latvije) je uspelo da aktivira Europe key za GoT PC.

Kazu da je kupljeno od Gamivo prodavnice. Ali zanimljivo mi je to sto su i oni u restrikciji isto kao mi, i nemaju poseban Steam package koji bi im omugucavao aktivaciju. Pa samo da vidim da li je iko slucajno isprobavao neke kljuceve. Igru sam presao + Iki island DLC, i svidja mi se nenormalno. Zalim sto mi nije u Steam kolekciji zbog Sonijevog glupiranja.
 
Zdravo ljudi, registrovao sam se da pitam da li je iko mozda nasao kljuc koji moze da se aktivira u Srbiji na Steam-u? Pitam zato sto nekoliko igraca iz Baltickih drzava (Litvanije i Latvije) je uspelo da aktivira Europe key za GoT PC.

Kazu da je kupljeno od Gamivo prodavnice. Ali zanimljivo mi je to sto su i oni u restrikciji isto kao mi, i nemaju poseban Steam package koji bi im omugucavao aktivaciju. Pa samo da vidim da li je iko slucajno isprobavao neke kljuceve. Igru sam presao + Iki island DLC, i svidja mi se nenormalno. Zalim sto mi nije u Steam kolekciji zbog Sonijevog glupiranja.
Nema kljuca koji moze da se aktivira ovde. Te zemlje ili imaju odvojen paket koji moze da se aktivira ili to jednostavno nije istina.
 
Nema kljuca koji moze da se aktivira ovde. Te zemlje ili imaju odvojen paket koji moze da se aktivira ili to jednostavno nije istina.
I mene je zbunilo, ali izgleda da jeste istina. https://steamcommunity.com/app/2215430/discussions/0/7093810350789875955/

Kazu dva lika u tom thread-u, jedan iz Latvije a drugi iz Litvanije (Kitsuragi i SkiXiD), da su uspeli da aktiviraju taj Europe key sa Gamiva. Moze da se vidi igra na njihovim Steam profilima. Kad pogledam na SteamDB ocigledno nema paketa za njih (https://steamdb.info/app/2215430/subs/). Pa se zato pitam kako. Sta god da je, mislim da verovatno ne vazi za nas, jer bi se valjda proculo da neki kljuc radi do sada.
 
Iskreno, meni je sve to, što bi moj otac kazao, sistem "zamutljavim te gospodine".
Čisto sumnjam da postoji neka opcija da kupiš igru, ako je zaključana za naš region, jedino da se zezaš sa nekim VPN-om i sličnim glupostima.
Ali svakako ne bih rizikovao svoj account zbog jedne igre, a pritom sam je još odigrao i imam je na PSN-u.
 
Ma ne, ja mislio ako ima kljuc da kupim i aktiviram. U suprotnom nema logike rizikovati Steam nalog sa stotinama igara zbog PSN gluposti. Cekacu da vidim da li ce ikakvih promena biti sto se tice restrikcija, ali sumnjam jer nisu ni zucnuli o tome vec mesec dana.
 
Ne znam kako je za ključ, ali PSN nalog se lako napravi na US i slično. Morao sam da pravim i hrvatski, jer GoW DLC ne radi sa US nalogom u Evropi. Ali radi kad sa hrvatskog naloga skineš DLC, pa pokreneš sa US naloga??!
Inače imam GoT igru na PS5 i ne igram je, verovatno bi je prešo da je uzmem za PC.
 
Nazad
Vrh Dno