Šta je novo?

GeForce RTX 4000 Thread [za adapter, konektor i kabl postoji posebna tema]

Verovatno neki bag, imam vec 6h u igri i nijedno pucanje, sve na max, isto 1440p
 
Može li neka dobra duša da okači rezultat superposition testa u 1080p extreme sa 4090 na stock cpu i gpu klokovima?

Verovatno mi cpu pravi bootleneck polako a nemam uslova da ga ocujem. Jedino nekoliko jezgara da podignem pa da vidim.

Nije da mi pravi ikakav problem u igrama koje igram, čak je overkill, nego čisto sa hardverske strane da vidim da li je sve ok.
Evo moj skor, još je stariji driver kad sam radio. CPU i GPU na default
 

Prilozi

  • C6A3B20A-DFBC-426E-9533-14C483B82445.jpeg
    C6A3B20A-DFBC-426E-9533-14C483B82445.jpeg
    330.9 KB · Pregleda: 111
kod mene je cpu bottleneck. poigracu se malo oc-om cpu-a kad imam vremena da vidim koliko ce da utice na rezultat.

evo mojega :)

Screenshot_1.png

jeste ovo 1080p rezultat i vise se opterecuje cpu u toj rezoluciji nego u 3440x1440 ali sam hteo da vidim da li i koliko cpu gusi gpu.
 
Meni je pucala igra sa high texturama zbog VRAM-a na 3080 u 1440p
Nesto tu debelo ne valja. Ako ja sa rx 6600 xt igram u 4k sve namesetno u igri na high i nemam pucanja d4 onda tu nesto ne stima kako treba.

Ako ti je kartica overklokovana ili undervoltovana vrati sve na fabricko pa probaj tako.
 
uspeo sam da izvucem skoro 1.000 poena.
CPU sam stavio 4.4Ghz na sva jezgra, 1,15v bez throtlovanja u testovima. na 4.5 ne mogu da ga ohladim.
videcu jos neki fine tuning. bilo bi lepo da izvucem barem 20k.

Superposition_Benchmar.png
 
^ malo je bolje ali definitivno si zreo za menjanje procesora
 
Iskreno bih vise voleo da mogu još da ga kloknem na vazduhu nego sve da menjam. Ne prelazi mi se na mainstream nikako.
Na vodi bih mogao lagano 4.8 ali cores ali bilo kakva voda kod mene ne dolazi u obzir.
Svakako mi nije hitno jer je ova grafika i prejaka za ono što igram.
Ali sam hteo da vidim koliko je do cpu-a.
 
^ ako ti zadovoljava potrebe ostani tu gde si, ja ću sledeći put kad budem menjao ići sve na vazduh i bez rgb-a
 
Uzeh Palit, preporuke za NBG opciju, iako ima povoljnije. Grafika je špircer, 60c load, masivna, dobra izvedba. Prošlo je par generacija od poslednjeg Palita koji imah (1080). :)
 

Prilozi

  • 20230318_162546.jpg
    20230318_162546.jpg
    299.5 KB · Pregleda: 67
  • 20230318_162554.jpg
    20230318_162554.jpg
    340.8 KB · Pregleda: 73
  • 20230318_181755.jpg
    20230318_181755.jpg
    392.5 KB · Pregleda: 84
Valjda cu se sutra i ja upisati u klub :D
 
Opa, neka vas obojicu lepo služe. Bome veliki broj kolega je prešlo na 4000 😀
 
Ono što sam zavrteo da proverim posle 3080ice i što sam igrao juče/danas je vidno unapređeno. Pošto su cene ispod MSRP, valjda se nismo mnogo prodali đa'olu... :)
 
Samo da ne zatreba garancija...
 
Ne sećam se da mi je ikada zatrebala za GPU... ako nije DOA prilično sam siguran da će biti u redu. Zapravo, 99% komponenti koje posedujem i te mučene Palite koje sam prodao i dalje posle kopanja (ne kod mene) - sve još uvek uredno radi. :) Rizik je uvek tu, svakako.
 
^ ako cena može da opravda rizik onda je prihvatljivo, u slučaju da je dosta jeftinija od kartice sa garancijom
 
^ kako su neki pisali da su samo uzimali ludaci na kraju jedno 15 ljudi je uzelo.
 
Uzeh Palit, preporuke za NBG opciju, iako ima povoljnije. Grafika je špircer, 60c load, masivna, dobra izvedba. Prošlo je par generacija od poslednjeg Palita koji imah (1080). :)
Okreni taj radijator od Arctica, creva trebaju gore da idu, lako ostane u pumpi vazduha.
 
Nije tema, ali mislim da si pomešao kako tečnost kruži. Radije bih da si u pravu, ali nažalost nije tako. :) Pumpa mora biti ispod nivoa vrha radijatora, creva sa donje strane su uvek pod vodom i vazduh uvek 'beži' gore, tj. u vrh radijatora, tako da jedino može biti mehurića u vrhu radijatora, gde ne prave nikakav problem. :) Imaš par videa na temu kod popularnih jućubera.

Generalno može i kontra, dok je pumpa ispod nivoa vrha radijatora, ali...
 
Poslednja izmena:
Cene padaju malo po malo i vec polako dolaze na nivo gde mi postaje interesantan upgrade sa ove moje 3080.
Sa druge strane znam da cu u narednih godinu dana verovatno da igram vecinom Diablo 4, pa ne znam ni koji ce mi jaca karta.

Jedno su gladne oci, a drugo realna potreba.
Cini mi se da mi je ipak bolje da sacekam seriju 5000 I tu uzmem flagship, to mi govori zdrav razum :D
O tome ti i govorim. Za ljude koji igraju u 2K, mislim da ce 3080 biti sasvim dovoljna, ako se ukljuci zdrav razum. E sad sto mi svi volimo zver u kucistu..
 
Bas sam racunao - 2k vs UW 2k, na kom se ja igram/koristim/radim. To je problematicna rez. za 3080, jer mora 30ak % vise piksela da izrenderuje. Tako da je u tom smislu prelazak na 4080, u mom slucaju, doneo boljitak. Za regualrni 2k 3080 ce biti dovoljna jos neki period, svakako.
 
O tome ti i govorim. Za ljude koji igraju u 2K, mislim da ce 3080 biti sasvim dovoljna, ako se ukljuci zdrav razum. E sad sto mi svi volimo zver u kucistu..
Naravno. Mada ja igram u 4K na televizoru 90% vremena. Tu vec mislim da ima veceg smisla za prelazak na 4080.
 
Bas sam racunao - 2k vs UW 2k, na kom se ja igram/koristim/radim. To je problematicna rez. za 3080, jer mora 30ak % vise piksela da izrenderuje. Tako da je u tom smislu prelazak na 4080, u mom slucaju, doneo boljitak. Za regualrni 2k 3080 ce biti dovoljna jos neki period, svakako.

Potpisujem,istu ovu situaciju sam skoro imao.

Ali isto tako , treba naglasiti da buduci da mi je monitor stigao nesto ranije od graficke pa sam imao vremena i da malo testiram.Na HIGH detaljima(ne ultra) baca pristojnih 80-90fps-a dok 4080 na Ultra sada ne spusta ispod 150-160fps(90% vremena iznad 160 do 200) u vecini danasnjih naslova

Pa eto nekog sirovog poredjenja sa brojkama koga zanima.E sad,da li se isplati upgrade...terace i treca generacija svakako jos dosta ,posebno 3080&3090 karte..Tera i moj poslovni iphone XR na daily nivou isto sve kao i moj privatni iphone 14pro npr ,pa ce se opet sa moje strane ispratiti taj mainstream over and over ,krastavac ljudi smo..🤷‍♀️😃
 
Nije tema, ali mislim da si pomešao kako tečnost kruži. Radije bih da si u pravu, ali nažalost nije tako. :) Pumpa mora biti ispod nivoa vrha radijatora, creva sa donje strane su uvek pod vodom i vazduh uvek 'beži' gore, tj. u vrh radijatora, tako da jedino može biti mehurića u vrhu radijatora, gde ne prave nikakav problem. :) Imaš par videa na temu kod popularnih jućubera.

Jeste da nije tema, ali ovo utiče i na grafiku. :) U pravu si za položaj AIO, ali zašto su ti ventilatori na njemu namešteni da uvlače vazduh IZ kućišta??? Koliko vidim, samo dva donja ti uvlače vazduh, a čak četiri izvlače???
 
Poslednja izmena:
Prošlu gen. sam napravio propust zbog cena i kripto ludila pa nisam išao odmah na flagship, nego uzeh 3070. Pre toga sam imao 2070s, na istom monitoru. Tako da sam progresivno išao sa 2070S, 3070, 3080 do 4080 uz isti UW i 180hz koje može da isporuči i tek sada GPU može da parira. Razume se da ne mora da se igra za početak na Ultra i RT, ali... :)
Pritom je 4000 serija stvarno impresivna sa potrošnja/thermals kombinacijom, gde recimo 4080 za 20 i kusur % više FPS troši preko 100W manje od 3090Ti. Nije za baciti. :)
U pravu si, ali zašto su ti ventilatori na AIO namešteni da uvlače vazduh IZ kućišta??? Koliko vidim, samo dva donja ti uvlače vazduh, a čak četiri izvlače???
Dva uvlače (tri mesta ima, ali 15mm Noctua ne može da se zavuče pod creva ispod radijatora), jedan izvlači nazad. Dva na AIO guraju napred kroz prednju stranu kućišta, jer nema smisla da vraćaju unutra preko ploče i CPU-u a i GPU-a. Ovako barem kroz donji filter ide svež vazduh na GPU i ka CPU, napolje kroz zadnji fan a ostalo se pomera desno ka AIO i opet napolje.
Problem kod Enigme je mesto za 240 AIO i napajanje sa gornje strane, tako da nema mnogo opcija za AIO, osim napred. Ima plate na ovoj zadnjoj strani, gde je MB i to se skida i može, čini mi se, 3x12 da se montira. Onda bih mogao AIO fanovi na pull pa odmah da te 12ice vade to napolje bočno. Ali push je za početak efikasnija metoda kroz rad. i uzevši u obzir da je GPU prekrio skoro sve gde bi išle te 12ice...

Mislim se već odavno da pređem na neko veće/bolje kućište, ali nije prioritet. :)
 
Poslednja izmena:
20230320_115234.jpg

Ko ce sada docekati 18:30 da dodjem sa posla i upakujem je 😅
 
Jel se ta Palitova karta deli negde dzabe, ako da kazite gde da stanem i ja u red.
 
Nazad
Vrh Dno