Šta je novo?

GeForce RTX 4000 Thread [za adapter, konektor i kabl postoji posebna tema]

Znaci potvrdjeno kartica za izbegavanje sto se ventova tice.. platis toliko kesa i slusas ventove :)
Zotac nema stickere, i + na to ima zvanicu polisu ohrabrivanja skidanje ventilatora, plastike, odnosno de-shroud-ovanja, tako da Zotac je savrsena karta za ne iskoristiti stock ventilatore xD
 
🙃MSI pripremio 4060-ice bez RGB
ponadah se da izostanak RGB-a znači i niže cene u najavi kad ono 🙁
kako god, pozdravljam izostanak RGB-a


Nekada su se RGB LED modeli plaćali skuplje, a sad će da plaćamo više da nema RGB LEDa.
 
Zotac nema stickere, i + na to ima zvanicu polisu ohrabrivanja skidanje ventilatora, plastike, odnosno de-shroud-ovanja, tako da Zotac je savrsena karta za ne iskoristiti stock ventilatore xD
Ma ko da se bakce sa tim stvarima.. Za toliki kes. Mada kinez, ne znam ni ja sta sam ocekivao
 

Imas tu zotac amp airo, ako si na taj model mislio, generalno sa 4070 nema neke greske jer se svaki model slabo greje.
 
Trebalo bi da je ok, mada lično više volim Inno3D model jer je kompaktna.
Asus Dual je dobra i spada u jeftinije takođe...
 
MSI pripremio 4060-ice bez RGB
ponadah se da izostanak RGB-a znači i niže cene u najavi kad ono 🙁
kako god, pozdravljam izostanak RGB-a

Pa šta si mislio kakva je to grafa bez RGB...takav retro stav mora da se iskoreni :)
 
Ljudi ne znaju da rgb digne oko 5% FPS i zato ga ne izbacuju 😀
 
^ tuf se odlično pokazao u 3000 i 4000 seriji
 
Osim TUF 3070Ti, gde su "presadili" hladnjak iz 3080-ice ali raspored komponenti na PCB-u nije isti pa je deo VRAM čipova ostao delom nepokriven...izbegavajte TUF 3070Ti.
 
nije tema o RTX 3000
 
^ ovo može biti 4090ti, ne vidim poentu tolikog hladnjaka kad je 4090 hladna kartica.
 
 
ASUS GeForce RTX 4060 Dual OC

PNY GeForce RTX 4060 8GB

MSI GeForce RTX 4060 VENTUS 2X BLACK 8G OC
 
Jedva cekam da kupim RTX 4050 za 50K kod nas. :D
A slabija od 3060, hahahahahhaha, smece!

Jos jednom 6700 XT najbolja kupovina trenutno.
 
S’ obzirom da se pojavila vest da ce nova RTX 5000 serija tek negde 2025, do tada je vrlo verovatno da ce vremenom izbaciti RTX 4080 Ti i RTX 4090 Ti i tako zaokruziti ponudu sa ovom generacijom. Dosta zavisi od toga sta ce AMD uraditi.

Verujem da nVidia ima vec spremne ove modele, samo je pitanje da li ce biti u nekom trenutku ‘ugrozeni’ od strane AMD-a, pa ce ih kao i proslosti izbaciti kao direktan odgovor na mozda neke nove modele suparnickog tima.

Svakako, trenutno nema potrebe za tim, jer igre koje postoje danas nisu dovoljno zahtevne za nesto jace od RTX 4090.
 
^ divota Božija, neka izbace 5000 seriju sto kasnije. Nema potrebe da ide na dve godine.
 
Ova karta zaokružuje jadnu ponudu ove generacije, a konkurenciju nisu imali evo punih 15 godina pa se tu ne treba previše nadati...
 
RTX 4060 par procenata bolji nego što sam očekivao, mislio sam da će da završi iza RX 7600 u HD rezoluciji ali je ipak malo brži.
Isto tako sam za 4060 ti očekivao da će biti brži. Ispada da je 4060 ti brži od 4060 samo za 20-ak posto iako ima ~45% više TFLOPS-a. Stvar je u tome što Ti ima lošiji balans jedinica gde oba imaju 128-bit magistralu i 48 ROP jedinica dok Ti ima mnogo više shejdera. Ti je morao da ima barem 64 ROP-a i veći mem. bandwidth da bi imao neke normalne performanse.
 
na koju vremensku zonu se odnosi dostupnost na tržištu? 🤔 29.6. je, prošlo 10 u ovoj našoj zoni, ne vidim da ima na amazon.com.


Asus Dual GeForce RTX 4060
 
Nazad
Vrh Dno