Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

bolje da pitaš u temi za RX 6000 grafičke
 
Koja je tiša i hladnija od ove dvije kartice (ako neko ima iskustva), ne netu nijesam mogao da nađem bilo kakav prikaz:
Kućište je mini itx, cooler master elite 130
 
ASUS Dual je bolji model. imao sam priliku da ga testiram na kratko vreme i hladna je kartica popirlicno, oko 60-62c u loadu, takodje uz undervolt je jos hladnija bila
 
Takođe moj glas za Asus Dual, odlično hlađenje.
 
Grafička kartica je ipak umrla nije napajanje. Napajanje je antec 750. Grafika je bila od minera. Radila je kod nas nekih 6 7 meseci. Sada vidimo da ima 6900xt za 700 eura nova po kupujem prodajem. Mislim da ćemo to uzeti. Da li je napajanje dovoljno za ovu grafiku? Hvala
Nemam pojma zasto mi je moderacija obrisala post.

A garancija te crknute? Morala bi biti u nekoj garanciji negde... Nije mala para pa da se ne iscimas da pojuris to, nije da je karta od 50 evra pa ko ce da se cima kad ce i trosak da se to pozavrsava biti toliko (preko sverecera, vozaca autobusa, sta god)...
 
Ipak će morati ova Gigabyte, Asus je 5, 2 cm širine a kućište može do 5
 
Kakvo je doslo vreme sad mora na velicinu sve 3 ose kartice da se pazi. Prvo ih nije bilo da se kupe, pa su preskupe pa sad kad su krenule da padaju cene a dostupnost i polovnih je krenula da raste, ja sam isto mislio da kupim ali sva sreca pa sam gledao neki youtube video i skapirao da moram da pazim na to da li je 2.5 ili 2.7 slot jer mi nece stati grafa u kuciste. A sad kod ovih novih vidim bice problem pored velicine i napajanje. Pakao
Zdravo
Imamo 3080 10gb i izgleda da je napajanje pregorelo. Da li je 750 W dovoljno bilo za 3080 i 12700k?

Hvala
@Mijucin Za to bi ti trebalo 850W ili jace bilo kog proizvodjaca. Moglo bi i neko 750W ali da je kvalitetnije (gold ili platinum) i od "jaceg" proizvodjaca kao na primer EVGA, SeaSonic, Corsair i slicna. Uostalom mozes da pogledas na newegg sajtu imaju power calculator pa ubacis sta sve imas i on ti izracuna koliko ti kopm trosi pa kupis napajanje shodno tome.
 
Poslednja izmena:
Čisto ako neko bude imao ovaj problem da zna o čemu je riječ jer sam se doslovno ubio oko ovoga od juče... :D

Radio update biosa od ploče, bzv iz dosade jer je malo bajat bilo (sve je radilo kako treba i sa starim), odradim update, restartuje se računar i kada se podigao paf plavi ekran sa greškom "video scheduler internal error".

Guglam, može biti da je pukao driver od grafičke, može biti da je oštećen neki sistemski file, uglavnom klasika odem u safe mode, sa DDU očistim sve, prije toga zabranio automatski update od strane OS-a i podignem ga tako bez drivera i pustim da radi. Kako 10-ak minuta nije bilo plavog ekrana ustanovim da je definitivno driver problem jer mi je odmah pri podizanju prije bacao plavi ekran svaki put. Pustim instalaciju najnovijeg drivera kad ne lezi vraže, na kraju instalacije paf, plavi ekran sa istom greškom, ŠOK.

Uglavnom, odradim čekiranje diska i još milion stvari, više puta i spuštao verzije gpu drivera, uvjek dobijem ili na kraju instalacije ili posle restarta taj plavi ekran. Taman ubacim flešku da odradim novu instalaciju OS-a, zvekne mi u glavi da mi grafička nije klasično u slotu matične već je u riseru koji je treće generacije i kad sam uzimao H1 kućište trebalo je u biosu podesiti PCIx16 na 3-gen mjesto na defaultno "Auto". :D , Kako sam flešovao prethodno bios, podešavanja su se vratila na fabrička. Apsolutno mi ništa po netu nije izlazilo vezano za vezu te greške sa ovim podešavanjem, mogu mislit kako bih se smorio da sam odradio novu instalaciju i da sam na čist sistem dobio opet plavi ekran. :)
 
I nV mora da zaradi koji dinar u ovoj recesiji, koja to nije...

 
^ meni super kad budem prodavao 3080ti😀
 
Naručih si Gigabyte RTX 3070 Eagle pa nek ide život . Ko mi je kriv što nisam odmah kupio Define 7 XL umjesto običnog pa ne mogu razmatrati 3070 Ti/3080 samo zato što volim da ventovi duvaju preko hardova.
 
Od danas vlasnik bele Strix 3080 :love: Nego imam jedan problem. Karta je V2 tj LHR i nigde za nju ne mogu da nadjem BIOS-e... Ima za obicnu verziju ima za belu ali ne i za V2.
Da li zna neko gde mogu naci, posto na zvanicnom nema..
 
Ne znam odgovor ali cisto iz radoznalosti u cemu je razlika izmedju biosa za V1 i V2?
I u cemu je razlika izmedju obicne V1 (pretpostavljam da crnu tako zoves) i bele V1? 🤔
 
V2 je LHR a V1 je ista kao i obicna Strix tj crna stim sto je samo bela verzija karte
 
A zasto hoces da menjas bios na karti ?
 
Od danas vlasnik bele Strix 3080 :love: Nego imam jedan problem. Karta je V2 tj LHR i nigde za nju ne mogu da nadjem BIOS-e... Ima za obicnu verziju ima za belu ali ne i za V2.
Da li zna neko gde mogu naci, posto na zvanicnom nema..
Prve verzije su dobile bios koje nisu bile LHR oko malog smanjenja potrošnje struje, dok V2 već ima u sebi taj bios. A sto bi menjao? Imaš na njoj silent i performance mode pa biraš koji hoćeš da koristiš.
 
Od danas vlasnik bele Strix 3080 :love: Nego imam jedan problem. Karta je V2 tj LHR i nigde za nju ne mogu da nadjem BIOS-e... Ima za obicnu verziju ima za belu ali ne i za V2.
Da li zna neko gde mogu naci, posto na zvanicnom nema..
Ako ti je zbog LHR-a rekose da zadnji drajveri skidaju LHR sa svih kartica i da vise nema razlike LHR i onih koje nisu to bile. Mada LHR kartice su pravile samo problem prilikom kopanja jer su davale manji hashrate a za gejming nije bilo nikakakve veze da li je ova ili ona.

 
Kakva je 3070 ventus 3x oc? vredi li 400e polovna ili da dodam 40 za msi suprim x
 
^ po meni idi odmah na suprime x, mnogo dobra kartica kao i Strix.
 
Prve verzije su dobile bios koje nisu bile LHR oko malog smanjenja potrošnje struje, dok V2 već ima u sebi taj bios. A sto bi menjao? Imaš na njoj silent i performance mode pa biraš koji hoćeš da koristiš.
Kuleri joj rade na 40c, to je bila greska i kod drugih stix modela u startu... Samo zbog toga
SharedScreenshot.jpg
 
Pogledaj preko gpuz koji ti je bios na kartici i ako ima noviji skini ga. Mislim da nećeš imat problem pri stavljanju ako je V1 ili V2

94.02.71.40.9A je moji i to ne mogu nigde da nadjem u bazi kod techpowerup da neko ima izbacenu tu verziju. ima sa XX.9B ali ne znam da li je to noviji?
 
Sto ne kontaktiras ASUS direktno. MSI forum npr daju ti poslednji BIOS kad im posaljes part number kartice, mozda je i kod ASUS slicna situacija...
 



Oslabljene 3060-ce (128-bit bus za memoriju) iznad, a ojacane 3060 Ti -ce ispod (GDDR6X memorija)




Poplava 3060-ce i novih i polovnih (u svetu xD). Ponovni izlazak 3000 serije, pokusaj br.2

Takodje konacno i mala ITX 3050-ca od Zotac-a


Valjda ce uskoro da stigne i prepakovana oslabljena 3050 SE (Nvidia najverovatnije ceka Intel ARC A580 da preklopi)
 
Poslednja izmena:
^ zato je bez zurbe sa 4000 serijom. Izbacili najskuplju i kuliraju
 
^ možda USA, kod nas malo teze. Ali možda se i iznenadimo
 
Nazad
Vrh Dno