Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Padaju cene grafičkih kartica. 3080 imaju nove da se pazare za 1100e. Ja gledam 3060ti za 80000 dinara. Da li još da čekam zbog krize koja dolazi? Mislite da če padati još cene? 3060 je trebala biti 350eur?
 
Pa cene nisu pale dok cena u prodavnicama ili na kp-u nije 50e veca od preporucene. Do tad su kartice i dalje preplacene.
 
Pa cene nisu pale dok cena u prodavnicama ili na kp-u nije 50e veca od preporucene. Do tad su kartice i dalje preplacene.
Iskreno mislim da je to nerealno očekivanje, sve do izlaska nove generacije, pa možda ne i tad. MSRP koji je najavljen za te kartice nije uzeo u obzir karantin i potražnju.
 
Upravo sam pazario gigabyte 3080 10gb iz rudnika bez garancije za 85000 od rudara iz Subotice. Probavao sam 1.5-2 sata večeras na Cyberpunk2077 i 3D Marku. U sredu mi stiže procesor :) Otišla su 4 rudara sa 4-5 kartica za 6 sati, kako mi je kazao. Ja sam jedini pribavao kako nemam cpu.
Nadam se da forumaš skot nije u pravu za glad koja dolazi i da je neću morati prodavati. Tako da počinje rasprodaja narode :)

Šta da gledam na kartici? Pastu da joj menjam? Izduvavam kompresorom?
 
Opet odlična kupovina za te pare.
 
Definitivno padaju cene.

I ja sam se ponovio sa MSI Gaming Z 3080 za 1200e.

Sva sreca pa sam uspeo svoju 5700XT da utopim za 700e.

Tako da je doplata nekih 500e, koliko sam iskreno mislio da ce biti i da su cene regularne (nekada davno sam razmisljao da cu svoju prodati za 300 a 3080 kupiti za 750-800).
 
tema nije diskusija o kretanju cena, koliko god da su (ne)realne, i utiscima o prodavnicama. hvala na razumevanju
 
Da li ima neka informacija kada će krenuti klasa 4000 ?

Klasa 1000 je izasla u junu 2016.
Klasa 2000 je izasla u oktobru 2018.
Klasa 3000 je izasla u oktobru 2020.
Po ovome, ne bi trebala još pola godine...
 
Sigurno septembar oktobar, pre neće
 
Da li ima neka informacija kada će krenuti klasa 4000 ?
tema za najave u vezi 4000
 
Naruciz, probas, imas 14 dana ukoliko porucis onlajn da je vratis
 

RTX 3090ti Strix za samo 5000+$ 😂
 
Da ne otvaram novu temu postaviću ovde pitanje jer je vezano za ovu seriju GPU, a i možda će još nekome valjati odgovor ukoliko ga dobijem :D
Naime imam Chieftec napajanje CTG - 750W koje ima 2 grane za napajanje grafike. Planiram prelazak na 3080 na verziju koja ima tri 8 pinska konektora. S obzirom da moje napajanje ima 2, ukoliko bih uzeo spliter
8 pin (6+2) na 2x 8pin (6+2) da li bi to bilo rešenje mog problema?
 
Ako uzimaš 3080, imaš sigurno i 100e za napajanje gde nećeš takve egzibicije praviti. Da može 8pin na 2x8pin i da je sigurica, dobio bi tako i iz fabrike.
 
Da ne otvaram novu temu postaviću ovde pitanje jer je vezano za ovu seriju GPU, a i možda će još nekome valjati odgovor ukoliko ga dobijem :D
Naime imam Chieftec napajanje CTG - 750W koje ima 2 grane za napajanje grafike. Planiram prelazak na 3080 na verziju koja ima tri 8 pinska konektora. S obzirom da moje napajanje ima 2, ukoliko bih uzeo spliter
8 pin (6+2) na 2x 8pin (6+2) da li bi to bilo rešenje mog problema?
Imas i ovu temu, pa mozes malo da prelistas, svasta je tu pisano, a i nekako je najspecijalizovanija za tvoje pitanje :)

 
Ovaj meme o 4090 sa direktnim priključkom na električnu mrežu postaje sve bliži stvarnosti
 
Dakle, 4090 biće 4-slotna karta.
Ovaj MSI izgleda ima najmasivniji hladnjak dok sad, Asus 2070 Noctua jeste 4.3 slot-a, al nije nesto hladnjak masivan, kad bi se stavili isti A12x25 ventilatora na ovu novu MSI, bila bi minimum 5 slot, ako ne i malo vise.

U stvari mozda je ipak Gigabyte Aorus Master 3080 Ti/3090 hladnjak jos uvek najmasivniji, tesko je proceniti.
 
Poslednja izmena:
Ovaj meme o 4090 sa direktnim priključkom na električnu mrežu postaje sve bliži stvarnosti

to nije meme već prošlogodišnja prvoaprilska fora :D mada, ispade proročanstvo

no, za 4000 (Lovelace) postoji posebna tema koja je već linkovana
 
Poseban osigurač za GPU od 16 A iznad ulaznih vrata u stan...
 
500-530W trose modeli, ima malo lufta za OC. Vazdusno hladjene rade laganica to "hladno" i "tiho" i po GamersNexus-u ima lufta za jos dosta. 2 karte vec imaju 2x600w nova Gen5 konektora:



GALAX-HOF-3090Ti-1-768x545.jpg
 
Poslednja izmena:
 
Heh, nema više memorije pozadi, odmah normalnije temperature... čak fantastične imajući u vidu potrošnju.
 
Samo da cene ne budu fantastične
 
Nazad
Vrh Dno