Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Ako je bude na jos vecem popustu, ja je vrlo rado kupujem :)
Po jacini kao gtx 1080ti koje idu na KP po 650-700e bez garancije, dakle macka u dzaku (cak se i prodaju po toj ceni ), a ovo je novo za skoro iste pare s 2 godine garancije i novijom tehnologijom (DLSS, besplatnih 30-40fps )...bude li je za 70-75k na crnom petku, eto meni nove graficke, iako je osakacen model.
 
Ako je bude na jos vecem popustu, ja je vrlo rado kupujem :)
Po jacini kao gtx 1080ti koje idu na KP po 650-700e bez garancije, dakle macka u dzaku (cak se i prodaju po toj ceni ), a ovo je novo za skoro iste pare s 2 godine garancije i novijom tehnologijom (DLSS, besplatnih 30-40fps )...bude li je za 70-75k na crnom petku, eto meni nove graficke, iako je osakacen model.

Znači dostupna je karta slične snage i cene kao i one kojoj će u martu biti 5 godina. A nekada je ta vremenska razlika bila između GF 3 i GF 8...
 
Tuga. Al eto, Nvidia i AMD nikad bolji kvartal nisu imali uprkos nestasici cipova. Nabijem majnere na ... neomasceni.
 
Još samo malo narode, pa navalite!

 
Bice nemoguc i za koriscenje.

Koliko sam procitao micron ce proizvoditi vram bez toplotnih senzora. To u kombinaciji sa nacinom izrade (zaboravljali su i delove gumenih rukavica ispod hladnjaka ,tokom sklapanja) na brzaka da bi se snabdelo trziste (majneri) na vreme , gotovo garantuje opravdanu cenu od 3000 evra. 🐏
 
Sigurno će biti i jače od 3000€, sada košta MSI ventus 2970€ dok modeli tipa strix prelaze 3000€. Ovo je totalna budalaština od cena, ali opet ima ljudi koji će dati te pare i na osnovu toga će cena ostati visoka i na 4xxx seriji.
 
Baš loša situacija kojoj se ne nazire kraj. Grfička je postala kamen spoticanja prilikom sklapanja konfiguracija. Dosta ljudi odlaže upgrade upravo zbog ovoga.
 
@Alex to si totalno u pravu, ispada da je skuplja od celog PC. Zato mnogo ljudi odlazi na konzole
 
Bice nemoguc i za koriscenje.

Koliko sam procitao micron ce proizvoditi vram bez toplotnih senzora. To u kombinaciji sa nacinom izrade (zaboravljali su i delove gumenih rukavica ispod hladnjaka ,tokom sklapanja) na brzaka da bi se snabdelo trziste (majneri) na vreme , gotovo garantuje opravdanu cenu od 3000 evra. 🐏
Mislim da ima dosta fuseraja, meni je sapphire pulse 6800xt na reklamaciji, mislio sam da mi je napajanje popustilo posle dosta godina, ali ne uzeo novo i isto se ponasa karta, oborim klokove i kao radi, ali puca ipak...da bude jos gore reinstaliram win, sve sveze i onda vise nisam mogao da joj doskocim, jos se gore ponasala....krastavac.....sory za off.....
 
Baš loša situacija kojoj se ne nazire kraj. Grfička je postala kamen spoticanja prilikom sklapanja konfiguracija. Dosta ljudi odlaže upgrade upravo zbog ovoga.
Ja vijam GPU od novembra 2020. i nisam uspeo da uzmem. Bila je ona sansa na Benchu sa EVGA grafickama, ali u tom trenutku nisam imao ~135k. Cene su posandrcale, a rudari ne prodaju svoj stock. Iskreno i rudarski rtx3080 bi mi odgovarao za gaming ispred 4K TV-a.

Kako je krenulo, bice situacija jos gora sa RDNA3 i RTX40...
 
Tih 8 je zbog rudara i marketinga. A kao što reče jurodiv i raja bi kukala.
 
Poslednja izmena:
Ali čemu i 24gb na 3090ti ili 16gb na 3070ti? To je samo dodatno uzimanje para a apsolutno nepotrebno u gamingu. Realno ni jedna igra u 4K neće povući preko 10gb.
 
Video igre nisu jedina namena grafičkih, neko ih koristi i za polu-profi video editing gde dosta pomaže.
 
  • Like
Reagovanja: mic
^ slažem se, ali jeftinije da uzme Quadro i neku srednju klasu gaming kartice nego 3090ti.
 
ako se ne varam, 3090 je nekadašnji Titan. Titan je dobar za deep learning i tako to gde ima značaja veća količina memorije
 
Koliko god bude jaka, nece biti vredna novca po kojim ce se prodavati.
 
@momsab sve je to ok ali generalno su namenjene za gaming, mislim da je preskupo uzimati za polu-profi korišćenje.
 
Quadro je dosta skuplji i dalje. Npr. 3090 (cena 3000e) je po rendering performansam tu negde sa A6000 (cena 5000e). Jedino što A6000 ima više memorije. Kome ne treba više od 24GB uzeće 3090 npr.
 
samo mi nije jasno šta će 3050-ici 8GB, ako se ne uzima u obzir rudarenje

S obzirom da su RX Vega 56 i GTX1070 takodje imale 8GB i itekako umele da ih iskoriste, veoma je smisleno da i RTX3050 - karta tog ranga performansi, ako ne i malo jaca od njih - takodje ide sa 8GB vrama.
 
Quadro je dosta skuplji i dalje. Npr. 3090 (cena 3000e) je po rendering performansam tu negde sa A6000 (cena 5000e). Jedino što A6000 ima više memorije. Kome ne treba više od 24GB uzeće 3090 npr.
Nije stvar samo u sirovim performansama već i u (certifikovanim) drajverima i softverskoj podršci, što je možda glavni razlog što profesionalci uzimaju Quadro karte umesto "gejmerskih"...
 
Naravno. Treba samo razgraničiti prave profesionalce koji ne pitaju za cenu i one da kažemo polu-pro. Na njih sam mislio.
 
^ slažem se, ali jeftinije da uzme Quadro i neku srednju klasu gaming kartice nego 3090ti.
Nope. U 3D modeliranju i animaciji , workflow ti je takav recimo da koristis vise programa istovremeno a svi imaju real time rendering.
Recimo izmodelirao si nesto u 3ds maxu (koji stoji otvoren jer mozda ces morati neku izmenu da napravis) , a model si prebacio u rizom zbog uvw mapiranja (isto ti je otvoren zbog mogucnosti ispravki i dorade). pa neke stvari exportujes u substance 3d painter na texturisanje.
Ta 3 programa mogu komotno da ti pojedu sav ram na grafickoj, u zavisnosti od kompleksnosti scene, velicine i broja tekstura, i td.

Sad, u zavisnosti od potreba, ako ne radis neke scene za lucas arts ili animirane scene za pixar, Quadro moze biti overkill. Da ne pricam o tome sto vecina u 3d industriji bi radije da kupi jaku grafu ove generacije, pa kad dodje vreme da kupi i jacu kada se predstave neke nove tehnologije, umesto da sve vreme jase Quadro koji kosta kao obe vec pomenute.
 
A i lakse je posle prodati nego Quadro, jer moze da je kupi i igrac i majner.
 
Nazad
Vrh Dno