Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

A sta konkretno vam nedostaje kod 3080? 2gb vrama ce vam nadoknaditi DLSS i brza GDDR6x memorija... :p :p
Logicnije deluje prelaz sa 3080 na 3090, ako vec zelite da spaljujete lovu, barem zbog patkometrije.
Ili sacekate 4000 seriju, ta 3080 ce svakako vise biti na ceni nego 3080ti down the road kada iskoci sledeca generacija.
Ucipiti je sada za 3080ti ima manje logike nego onaj Linusov i Dzejov shill infomercial za 3080ti...
 
@Yojinbo ma ne nedostaje ništa, nego vidiš da kolege pokušavaju da uhvate (daj bože poslednji) talas majnerskog ludila i uvale 3080 u rudnik, zarade keš i otplate za gejming bolju 3080Ti i da im ostane.
 
@Čika_Kure
Mislim da ce ludilo da se nastavi do kraja proleca iduce godine, sada je bukvalno zatisje pred novu buru jer se situacija ciklicno ponavlja
3080 ce biti daleko trazenija opcija kasnije nego 3080ti, taman toliko mogu da je zadrze do nove generacije i ucipe za bolji hw i performanse...
A performanse u igrama izmedju vanila i Ti su mizerne da bi opravdalo bilo kakvu doplatu/razmenu, posebno u ovom trenutku.
Ja sam moju 6800xt mogao na keca da prodam za 1k i prakticno odradim besplatan upgrade na referentnu 6900xt, ali sa ovom generacijom u oba tabora apsolutno ne vidim svrhu 3080ti/3090/6900xt modela, njihove performanse (vs 3080/6800xt) ne opravdavaju doplatu. Pricamo o 8-10% uplifta.
 
Poslednja izmena:
A sta konkretno vam nedostaje kod 3080? 2gb vrama ce vam nadoknaditi DLSS i brza GDDR6x memorija... :p :p
Logicnije deluje prelaz sa 3080 na 3090, ako vec zelite da spaljujete lovu, barem zbog patkometrije.
Ili sacekate 4000 seriju, ta 3080 ce svakako vise biti na ceni nego 3080ti down the road kada iskoci sledeca generacija.
Ucipiti je sada za 3080ti ima manje logike nego onaj Linusov i Dzejov shill infomercial za 3080ti...
Bas me zanima da li ces da uspes. Javi ovde, jer bi onda i ja to radio.
Ako mozemo besplatno da dobijemo brzu karticu, novu, jer ipak koristimo ove 3080 vec neko vreme, zasto da ne? Posebno ako imamo etickih ili drugacijih rezervacija prema miningu koje nas sprecavaju da udjemo u tu pricu.
Kad mining prsne, vecu vrednost na polovnom trzistu ce imati jaca i novija kartica koja je jos "ogranicenih mining sposobnosti".
 
Pa da znas da si u pravu...
Ako su mogli da uvale gimpovan produkt sa 10gb vrama, i taj isti su ljudi kupovali lagano za 1-1.2k eura (iako je msrp bio 750e u EU), da bi posle pola godine prodali ono sto su trebali u startu za 70% vise ( a bice i 100-150% za AiB) i 10% brze... Kada ima ljudi koji na keca polete sada jer su skapirali da su se zeznuli, iako takav potez nema mnogo veze sa logikom gledajuci cak iz perspektive potencijalo dobijenih performansi u igrama. Ako se uopste zbog toga kupuje takva karta
Sa poslovne strane je apsolutno genijalan potez nVidije jer zna sa kakvim kupcima ima posla, zbog takvih i zasluzujemo sada karte od 1,5-2k.
Jer se ocigledno karte iz tog segmenta uzimaju zbog merenja fps-a a ne zbog igranja...
Igraci kupuju graficke iz srednjeg segmenta, koji je sada zvanicno i mrtav... A eto majning je mrtav jos od onog crasha od pre 3 godine.
 
Ne dam ja nikom moju zver EVGA 3080
 
Imao MSI pa je prosledio dalje😃
 
To ispade još i dobra cena, kakve su na zapadu RTX 3080TI
Kako stvari stoje, ne vidim razlog da se ikada cene svedu na MSRP.
Svesce se kad budu prodali 100 komada za godinu dana. Nece to vise niko kupovati kada postanu beskorisne za kopanje.
 
Svesce se kad budu prodali 100 komada za godinu dana. Nece to vise niko kupovati kada postanu beskorisne za kopanje.
to si u pravu u Svajcarskoj skoro dva meseca dostupni neki modeli 3070/80 niko nece da kupi,
3070 prodaju za 1500 Franaka a 3080 za 2500 franaka
 
Јел може мало појашњење око ових 3070,3080 и 3090,видим да долазе са неком
мини ПЦ опцијом. Као неко мало кућиште. Да ли је карта у том боксу или се одвојено ставља.
Да ли тај бокс има и напајање?
 
Mislis na Zotac Zbox? Ima svoje napajanje cpu i maticnu i 3070. Ubacujes ram i storage sam
 
Видим да за 3090 има и ссд и рам.
А где графика иде?
Већ је у том боксу или се качи негде?
 
Okaci link na sta mislis tacno
 
Ja sam pricao o Zotac Zbox Magnus One. Ima ga u firmi na E za 199.999din. U nekom momentu je mozda bio i ok kupovina jer se dobije unutra punokrvna Zotac Twin Edge 3070 i i7 desete generacije. Sada padaju cene, ima za 1000e 3070, oni top modeli su oko 1200. Jedino ko voli bas kompaktno kuciste je zgodno
 
Мислим да не могу линкови да се каче,али е* и т*******а сад имају 3090 на стању,Зотак,са тим мини-пц варијантом.
Може лако да се нађе.
 
Poslednja izmena od urednika:
To je bundle (360k dinara). Daju ti mini PC uz grafičku da se ne osetiš prevareno :) . Inače taj mini PC je 50k dinara.
 
Zanimljivo da su sad 3080 i 3080Ti dostupne po cenama 1899e/1699e i ne nestaju sa lagera preko noći.
 
Ima da se nadje u A**m Palit 3070Ti za 125.000rsd pa ko voli nek izvoli
 
Da vidimo da li imaju na stanju.
 
Nazad
Vrh Dno