Šta je novo?

GeForce GTX 980 Ti Thread

Postoji nacin, kroz custom biose.

Recimo, i ova moja Hybrid je takodje na TDP od 250W. Koristim vec par meseci jedan modovan bios od TDP 375W i limit od 150% i nemam nikakve probleme.

Moja kartica je na defaultu bila na 1.243v.

Koristio sam i bios na 1.255v , TDP od 460W i radila je kartica super. Postoji bios i od 1.271v i radi kod ljudi, nema problema.

Ovde imas razne modovane biose. Odatle sam i skidao razne biose, bas za 980Ti Hybrid kartu.

Znaci, nema problema, kartica sljaka dobro i sa visim TDP i sa visim limitom i visom voltazom. Tako je kod mene , a koliko vidim i kod ovih ljudi na ovom forumu ( odakle sam i skinuo bios ), koji koriste ovu Hybrid karticu.

http://www.overclock.net/t/1573308/nvidia-gtx-900-cards-custom-bios-upon-request/3010

Hvala, procesljacu malo custom biose :wave:. U medjuvremenu sam naisao na ovaj post: http://forums.evga.com/FindPost/2378111. Tako da nije iskljuceno da cu pokusati samo TDP sam da povecam (GPUZ javlja da je kartica dostigla power limit na 1.243v i 1500+ Mhz). Otvorio sam stock bios i vidim da je trenutno na 110% limit 275W, uporedicu ovo sa ovim custom biosima cisto da vidim koje vrednosti stavljaju ostali, javljam kako je proslo :)
 
Hvala, procesljacu malo custom biose :wave:. U medjuvremenu sam naisao na ovaj post: http://forums.evga.com/FindPost/2378111. Tako da nije iskljuceno da cu pokusati samo TDP sam da povecam (GPUZ javlja da je kartica dostigla power limit na 1.243v i 1500+ Mhz). Otvorio sam stock bios i vidim da je trenutno na 110% limit 275W, uporedicu ovo sa ovim custom biosima cisto da vidim koje vrednosti stavljaju ostali, javljam kako je proslo :)

Kolega, moj najiskreniji savet je, bolje nemoj da probas.

Ja sam vec sam modovao biose, onoliko koliko znam, nije ta stvar za igranje, nikako. Molim te, poslusaj me, znam sta pricam. Recimo, promenis nesto malo TDP, moze se desiti, posle nekog vremena, da skoci klok kartice na maximum i tako ostane. Mora ponovo da se flashuje.

Lepo, procesljaj dobro temu za koju sam ti dao link, postoje skoro deset razlicitih biosa za ovu nasu Hybrid karticu. Nadjes koji ti odgovara, flasujes i uzivas.
 
Poslednja izmena:
Ajde da te ne izneverim :)

file:///E:/Unigine_Valley_Benchmark_1.0_20161201_1630.html
 
Poslednja izmena:
Vecina igara ugreje ovu moju Poseidon 980Ti do 50C ( overklokovana i hladi se vodom, radijatori 360+240) medjutim, upalim danas Ashes of the Singularity i posle nekih pola sata izbije na 54C. To ni Firestrike ni Heaven nnisu uspeli da postignu, kako nemam pojma.
 
Vecina igara ugreje ovu moju Poseidon 980Ti do 50C ( overklokovana i hladi se vodom, radijatori 360+240) medjutim, upalim danas Ashes of the Singularity i posle nekih pola sata izbije na 54C. To ni Firestrike ni Heaven nnisu uspeli da postignu, kako nemam pojma.

Kako stoje temperature u Tomb 2016 ?

Kod mene, u ovoj igri su najvise temperature do 52C, ali na full HD i 60fps. Dosad su temperature bile oko 45 - 47C najvise. Takodje Firestrike i Heaven oko 47C.
 
Jesu li ok temp za strix na 2k posle 3h heavena na extreme od 50c za strix kartice?
 
Kako stoje temperature u Tomb 2016 ?

Kod mene, u ovoj igri su najvise temperature do 52C, ali na full HD i 60fps. Dosad su temperature bile oko 45 - 47C najvise. Takodje Firestrike i Heaven oko 47C.

Moracu da iskopam narodnu verziju, znam da je imam negde :d Ne igram to aktivno samo kao benchmark koristim. Da takve temp budu kao kod tebe u BF1 i slicnim igrama, stim da je kod mene u sobi 26C i karta radi na 1,224V :D

@Villy_Da_Man
Odlicne su ti temp, nista ne brines :D
 
Sto kaze sone jos malo sam je nategao :) Mislim da je ovo neki limit za sad :)

ss1.jpg ss2.jpg ss3.jpg

Valley bi bio jos bolji skor da imam jaci proc jer je malo i CPU bound bench. Temperatura nije prelazila 62c sa ventovima na 100% i otvorenom stranicom kucista.
 
Poslednja izmena:
Ma, 980Ti je sigurno mala 'zvercica' od grafike, narocito zbog neverovatnog overklok potencijala, koji skalira i preko 30%.

Imam jedan mali savet za sve one koji planiraju kupovinu grafike.
Neka se malo strpe. Stize 1080Ti kartica. Mislim, da ce dosta ljudi sa 980Ti kartom, cak i sa 1070, prodavati svoje karte. Ja, recimo, planiram da uzmem novu 1080Ti ( ako bude do nekih 800E ). Za nekih 300 - 350E ce moci da se biraju polovne 980Ti i 1070 kartice, koje su jace od 1060 i 480 kartica za nekih 40 - 50%, a cene svih ovih kartica ce biti priblizno slicne.

Znaci, bolje malo sacekati i uzeti 50% jacu karticu za nesto malo skuplju cenu. Ja bih tako odradio kupovinu grafike. Kako su ove nove igre sve zahtevnije, mislim, da ce ove 1060 i 480 karte , za godinu dana biti u rangu ovih danasnjih 970 i 290X kartica.

Sad, sigurno za 980Ti i 1070 treba i neki bolji i jaci procesor i brza memorija, ali, takav je danasnji gaming, sta da se radi.
 
Ajd nategni to jos malo,samo mora sacekas nize temperature,10C nize skalira oko 20Mhz gore,tako je kod mene...
Ne moze vise ovo je limit neki za sad. Kao i sa temperaturama. Jedino na terasu komp da stavim :D Ali posle tebe imam najbolji rez na forumu sa ovom kartom koliko vidim :) Doduse tebe proc vadi.
 
Naravno da ima udela CPU,koji su ti klokovi,real boost?
 
Naravno da ima udela CPU,koji su ti klokovi,real boost?
Pa pazi, busta mi kartica na 1550, cak moze za bench 1575 ali troltuje karta, bolje rezultate imam kad stavim 1550 npr. :) Kad bih imao neku nabrijanu i7cu imao bi fps sigurno za 3,4 bolji. :)
 
Pretpostavio sam da moraku klokovi preko 1550 da bi imao 112.5 fps u heavenu,mema jel moze preko 8500Mhz?
Sa mojim CPU-om bi u valley score bio sigurno 5100 dok i heavenu bi otiso mozda na 115/16
Probaj kada dodjes sa limitom za GPU i memu da obaras po 10Mhz za gpu a povecavas memu,sve zavisi koliko moze mema,moja sa otkljucanim naponom ide na 9250Mhz,to je max sto sa izvuko za sada,cekam neki dobar mraz da vidim moze li vise ali za vazduh je extra
Sa vodenim bi mozda isla bolje ali krastavac kada nema bloka za matrix(ima ali treba se plati debelo jer ga nema uopste u okolini) tako da za sada cemo sibati vazduh :)
 
Poslednja izmena:
Mozda je isla preko 1550 u heaven ali nije mnogo jer karta troltuje preko 1570. Mema ide na +620 sad kolko mi to tačno dodje ne znam jer preko toga imam artifakte i puca mi bench doduse nekada i na +650 prodje ali sa artifaktima. Sta god sad uradio to je to ne može bolji skor jer ako bilo šta podignem dolazi do pucanja. Ono sto je zanimljivo je da Valley ima mnogo vecu toleranciju i tesko puca. Tu mi je karta bustala na 1575 bez pucanja ali sam imao losiji rezultat nego sa 1555 npr. :)
 
Epa poenta kod kloka grafe je da se nadje balans,zlatna sredina izmedju GPU i memare,jer ako moze memara da ide dosta bolje onda spustiti GPU je ce vise baciti skor sa memorijom
Primer kod mene,ako stavim jezgro na 1540Mhz onda memorija ne moze preko 8700Mhz ali spustenjem jezgra na 1520 ode memorija na 9200Mhz,dobro memorija me zapala samo tako :)
 
Uglavnom 980 ti je sjajna graficka cekam da vidim 1080ti pa ko prvi kupi da vidimo testove :)
 
Poslednja izmena:
Tako je a opet tih 20 Mhz apsolutno nista ne znaci u odnosu koliko ce memorija da donese.
Neso, sto ne uzmes kao covek universal vodeni block kad vec volis da benchujes?
Da sam na tvom mestu uzeo bih to odavno ali se vise ne bavim u toj meri tim stvarima kao nekad.
 
Bas zbog toga sto i sam naziv kaze :D,necu da budjim oko grafe,mora angazujem tajfune da hlade memu i naponsku a ne volim da mi grafa izgleda ko rascopani motor :)
 
I ti ga sad pretera. Pa sta se pre koristilo kada full cover nije ni postojao nego universal?!
I dan danas se koristi a ostane ti za sva vremena. Kapiram ja tebe svakako ali imas hladnjake za memoriju, sta je problem?
Full cover kad kupis mozes da se pozdravis sa prodajom istog. Ja cu da uzmem za karte svakako ali sam svestan toga da mi block-ovi ostaju najverovatnije
kada karte budem prodavao.

Za universal sam ti rekao jer vidim da si nalozen na te testove i score-ve, dobro znam kako je to, nekad sam i ja bio u tom fazonu pogotovu kada smo se takmicili i kada se gledala ta hwbot lista.
Da sam na tvom mestu odavno bi to uzeo pa bi eksperimentisao, nema sanse da bi ostao ravnodusan da to ne probam :)
 
Bio bi neiskren kada bih reko da ne volim benceve :),ali aHW bot me ne zanima,ovo radim za svoju dusu,ne volim da mi neko diktira sta treba da uradim da bi prihvatili rez ,hvala neka to rade mladji nisam iz te garde
Da sam ravnodusan ne bih ni jurio za dobrim primercima i naravno da me kopka koliko moze pod vodom :D videcemo,mozda je i stavim pod vodom ali tek kada proverim na debelom minusu koliko moze,da vidim da li se isplati da je stavim pod vodom ili ne...
 
Hahaha, svaka cast :D Ali temperature su tek brutalne, kome treba voda jos :d
 
Uporedicemo ubrzo temperature,kao sto znas ide pod vodom :)
 
Poslednja izmena:
Odstikliran bio fullscrin,windoved u pitanju

A za drivere vec reko,zadnji su njesra za OC,razlika je velika u korist 376.19
 
Nazad
Vrh Dno