Šta je novo?

GeForce GTX 980 Ti Thread

Ako ti nije problem izvrti Sky Driver Stress Test sa tim setovanjem pa okaci rezultat.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ako ti nije problem izvrti Sky Driver Stress Test sa tim setovanjem pa okaci rezultat.


Sent from my iPad using Tapatalk

Hahhaha,sa tim podesavanjima ni heaven ne moze kamo li Sky Driver Test,to je max rez za benc koliko moze memara inace u SDST moze 1510/8700 valjda,provericu bas tacno

ele@

Ma ide dobro mema samo zeza napon hbg
 
Poslednja izmena:
Ok Nenade 980ti. Juce sam prvi put pokrenuo taj stres,slucajno.Kad izadje novi drajver ja imam neki svoj redosled sta provrtim da vidim cisto kako se ponasa karta na nekim mojim max vrednostima.Sve sto testiram kod mene ide 1190 i 1700 i ta moja testiranja prolaze bez anomalija,ali Sky kaze faild.Aj skini malo opet faild i tako do 1150 i 1600 i dobio skor 97,2% ,a sa 97% se prolazi test.I sa tim klokom sam na samoj donjoj granici.Samo sam se interesovao kako se kod tebe ponasa karta u tom stresu na max stabilnom kloku.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Sky je po tom pitanju tata-mata,skojim klokovima u njemu prodjes stim klokovima ja karta spremna za sve i i ne treba vise testiranja sto se tice stabilnosti,ovi ostali programi su za jurenje poena :D
 
Ok,mada i Time Spy je osetljiv na memoriju.U svakom slucaju fala za info.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Zdravo drugari, evo i ja da se pridruzim klubu 980ti korisnika :)

Prvi put OC karticu koja koristi boost clock. Pratio sam malo kako procedura ide i za sada testirao sa EVGA PrecisionX sledece:

Power target 110% (ne moze vise)
Temp target: 91C (priority)
GPU: +100
MEM: +350
Voltage: nisam menjao (80% Asic)
Hladjenje nisam dirao

Nakon Valley benchmarka:
Boost Clock: 1479Mhz (stabilan)
Memory: 3855Mhz
Temp: 47C
Voltage: 1.199

E sada, pitanje: da li i koliko smem bez bojazni da povecam voltazu s obzirom da vec na +105 karta nije stabilna? To mi je i donekle razumljivo jer se vec blizi "psiholoskoj" granici od 1500Mhz koju, ako sam dobro shvatio ne moze svaki primerak da dostigne.
 
Ja na mom Poseidonu krkam +87mV, to je max koliko mogu da dodam, jer je krs primerak i sa tim ide na 1450Mhz na vazduhu, videcemo sta moze pod vodom. Dok god mozes da ohladis, nece joj nista biti. Posebno ne na toj hibridnoj :d
 
Zdravo drugari, evo i ja da se pridruzim klubu 980ti korisnika :)

Prvi put OC karticu koja koristi boost clock. Pratio sam malo kako procedura ide i za sada testirao sa EVGA PrecisionX sledece:

Power target 110% (ne moze vise)
Temp target: 91C (priority)
GPU: +100
MEM: +350
Voltage: nisam menjao (80% Asic)
Hladjenje nisam dirao

Nakon Valley benchmarka:
Boost Clock: 1479Mhz (stabilan)
Memory: 3855Mhz
Temp: 47C
Voltage: 1.199

E sada, pitanje: da li i koliko smem bez bojazni da povecam voltazu s obzirom da vec na +105 karta nije stabilna? To mi je i donekle razumljivo jer se vec blizi "psiholoskoj" granici od 1500Mhz koju, ako sam dobro shvatio ne moze svaki primerak da dostigne.

Koliko vidim to je 980Ti Hybrid.

Ova moja 980Ti Hybrid, na deafult je, voltage 1.243v i 110% Power Target.

Asic je oko 74% i overklok je oko 1.540mhz. Ako je tvoja na voltazi od 1.199v i asic 80%, sa visom votlazom ce moci i mnogo vise da se overklokuje.

Posto je vodeno hladjenje, mozes voltazu da dodas kolko' 'oces. :p Recimo, ja imam nekih 4-5 custom biosa, sa povecanim TDP i voltazom od 1.243 do oko 1.271v .

Mislim, da bi ta tvoja sa voltazom od 1.271v mogla da ide i preko 1.550ghz. Samo ako hoces da flashujes neki custom bios.....
 
Poslednja izmena:
Jedno malo paradoksalno ponasanje moje Poseidon. ASIC joj je 70%. Na vazduhu moram da nakrkam +87mV za max klok od 1450Mhz na jezgru i 7500MHz na memoriji i isla je do 77C na auto fan i malo obori boost na 1425MHz. Ok sve ocekivano. E sad na vodi, za taj isti klok ne smem da dam napon, jer sa bilo kakvim offsetom zabode, da crn ekran, dok bez napona prolazi Heaven sa max temp od 48C. Soban je u oba slucaja bila 25-26C.

Kako ovo da objasnim ? :d
 
Koliko vidim to je 980Ti Hybrid.

Ova moja 980Ti Hybrid, na deafult je, voltage 1.243v i 110% Power Target.

Asic je oko 74% i overklok je oko 1.540mhz. Ako je tvoja na voltazi od 1.199v i asic 80%, sa visom votlazom ce moci i mnogo vise da se overklokuje.

Posto je vodeno hladjenje, mozes voltazu da dodas kolko' 'oces. :p Recimo, ja imam nekih 4-5 custom biosa, sa povecanim TDP i voltazom od 1.243 do oko 1.271v .

Mislim, da bi ta tvoja sa voltazom od 1.271v mogla da ide i preko 1.550ghz. Samo ako hoces da flashujes neki custom bios.....


Izvinjavam se sto nisam ranije stigao da se javim. Ako sam te dobro razumeo ide do 1540Mhz sa 1.271v naponom, zar ne?

Bez custom BIOS-a sa podignutom voltazom 1514Mhz, temp max 50C.
Ne verujem da cu se igrati sa custom BIOS-em, radije cu da smanjim malo voltazu i pokusam da odradim "fine-tuning" na 1500Mhz za 24/7 :)


Inace, karta je zver. Sve sto sam joj do sada pustio je progutala, doduse stvarno je overkill za 1680x1050, pa makar i 120Hz :D Najbitnije je da moze da izvuce supersampling za vecinu VR naslova a da pri tome FPS ostane na 90. Za sada sam prezadovoljan :D
 
Evo da se i ja javnem, uzeo sam novu, ovog puta G1 verziju. Asic je 74.5. Samsung memorija. Doduse memorija nije neki kloker. Igrao sam se danas i juce malo sa njom, neki max koji sam uspeo je 1542/4000. Za svaki dan mi je 1520/3950.
Evo i heavena.

Screenshot_1.jpg

Odradicu jos neki test ovih dana, samo da nadjem viska vremena i volje. :)
 
Evo i ja da postavim nikada to nisam ni gledao kod mene
a53a22d2f3e208cbc050d6c0e7d61075.jpg
72f16b12b6a72d869d6124d71605dcd7.jpg


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Inace temperatura sa ovim hoce da ide 76,77 ali je stabilno. To mi je i rekao Zajebani kada sam kupio kartu od njega [emoji4]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Haha pa ovo je za svaki dan ja sam zadovoljan a preko nisam ni pokusavao. Posto mi je i on rekao da je njemu ovaka bilo tako da ga nisam nikada nista povecavao.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Haha pa ovo je za svaki dan ja sam zadovoljan a preko nisam ni pokusavao. Posto mi je i on rekao da je njemu ovaka bilo tako da ga nisam nikada nista povecavao.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Moze to jos lagano, podizi po 10 core sve dok ne primetis nestabilnost, posle dizi mem po 20.
 
Moze to jos lagano, podizi po 10 core sve dok ne primetis nestabilnost, posle dizi mem po 20.
Mrzime da se na pinjem sada sa tim kada budem imao vise vremena pokusacu nesto da odradim. Inace nemam samsung memoriju i asic je valjda 66 [emoji3]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Mrzime da se na pinjem sada sa tim kada budem imao vise vremena pokusacu nesto da odradim. Inace nemam samsung memoriju i asic je valjda 66 [emoji3]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Onda verujem da ti je ovo neki limit, nije ti zapao bas sjajan primerak. Ali pokusaj, nista neces izgubiti sem malo vremena. :)
Evo i ja da okacim jos 1 rezultat.

ss.jpg
 
Iskreno ja sam zadovoljan. Po korektnoj ceni sam je uzeo tako da sa ovim podesavanjima je stabilna za svaki dan.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Izgleda da je onaj test od metro-a bio na def, radio sam ponovo danas reko da testiram nove drajvere. Zanimljiva stvar je kada upalim Vsync da dobije bolji fps za 1. :)

ss.jpg

Evo i Firestrike.

firestrike.jpg

I heaven.

heaven.jpg
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim to je 980Ti Hybrid.

Ova moja 980Ti Hybrid, na deafult je, voltage 1.243v i 110% Power Target.

Asic je oko 74% i overklok je oko 1.540mhz. Ako je tvoja na voltazi od 1.199v i asic 80%, sa visom votlazom ce moci i mnogo vise da se overklokuje.

Posto je vodeno hladjenje, mozes voltazu da dodas kolko' 'oces. :p Recimo, ja imam nekih 4-5 custom biosa, sa povecanim TDP i voltazom od 1.243 do oko 1.271v .

Mislim, da bi ta tvoja sa voltazom od 1.271v mogla da ide i preko 1.550ghz. Samo ako hoces da flashujes neki custom bios.....

Izgleda da bih mozda mogao preko 1514Mhz ali da kartica dostize power limit (zbog samo 10% dozvoljenih default). Da li postoji nacin da se limit poveca, tipa na 120% i koliko je to bezbedno za kartu koja ima TDP 250W i "samo" 8+6pin za napajanje?
 
Izgleda da bih mozda mogao preko 1514Mhz ali da kartica dostize power limit (zbog samo 10% dozvoljenih default). Da li postoji nacin da se limit poveca, tipa na 120% i koliko je to bezbedno za kartu koja ima TDP 250W i "samo" 8+6pin za napajanje?

Postoji nacin, kroz custom biose.

Recimo, i ova moja Hybrid je takodje na TDP od 250W. Koristim vec par meseci jedan modovan bios od TDP 375W i limit od 150% i nemam nikakve probleme.

Moja kartica je na defaultu bila na 1.243v.

Koristio sam i bios na 1.255v , TDP od 460W i radila je kartica super. Postoji bios i od 1.271v i radi kod ljudi, nema problema.

Ovde imas razne modovane biose. Odatle sam i skidao razne biose, bas za 980Ti Hybrid kartu.

Znaci, nema problema, kartica sljaka dobro i sa visim TDP i sa visim limitom i visom voltazom. Tako je kod mene , a koliko vidim i kod ovih ljudi na ovom forumu ( odakle sam i skinuo bios ), koji koriste ovu Hybrid karticu.

http://www.overclock.net/t/1573308/nvidia-gtx-900-cards-custom-bios-upon-request/3010
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno