Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Zaboravi na evga kartu, nista posebno. G1 je najbolja od karti koje su dostupne kod nas, zatim MSI gaming... ASUS nikako, prtevise se greje vrm...
 
koju bi ste mi vi preporucili msi ili gigabyte. moje kuciste prima garficku velicine 320mm,G1 je 312mm,a msi mi se vise svidja na oko, mada i obozavalac sam gigabyte. :)
 
@Voki88
G1 je u svakom slucaju najbolji izbor zbog boljeg hladjenja naponske sekcije, ako hoces da ustedis nesto para onda MSI koji je takodje vrlo dobar sto se tice hladjenja. Sto se tice overclocka, to je lutrija i zavisi od chipa do chipa.
 
imam jos jedno pitanje vezano za velicinu G1.Moje kuciste prihvata velicinu 320mm da da li treba da brinem posto ostaje samo 8mm ili je to uredu?
 
Glavni problem je sto ove nereferetne kartice izbacuju topao vazduh u kuciste za razliku od referetnih koji teraju vazduh van kucista. Zbog toga treba da imas bas dobro provetreno i veliko kuciste. Ako to nemas ova dodatna toplota od kartice se skuplja u kucistu i utice na povecanje temperatura ne samo grafike nego i ostalih komponenta.
Kod mene je razlika bila i do 5C vece temperature sa zatvorenim i lose provetrenim kucistem i sada sa otvorenom jednom stranicom kucista.
Tako da sam proceni, neznam kako je stanje sa hladjenjem kod ovog tvog kucista, ali je sustina stvari da bi trebalo da imas bas dobro provretreno kuciste sa vise ventova.
Razumes, ako ti grafika bas knap staje u kuciste bice malo prostora za cirkulaciju toplog vazduha od grafike i proca pa ce se skupljati velika toplota u kucistu. Mozda bi trebalo da razmislis i o skidanju jedne stranice kucista.
Dobro razmisli, nije ovo bas tako mali problem kako se cini na prvi pogled.
 
20150109_144303.jpg 20150109_135949.jpg
Danas pristigla,prvi utisak Grafa je Puno Teska:d
 
Poslednja izmena:
reviewsrb
versa II kuciste imam 3 ventilatora 2 izbacuju toplotu,jedan uvlaci vazduh. 120mm su ven. dva su marke cooler master jetflo.
 
Ja sam imao Coolermaster advanced 690 II, cini mi se slicno ovom tvom i kada sam ubacio gtx780 sa Extreme III ventom, nekako su mi se sve komponente vise grajale. Onda sam ga prodao i vratio se na svoje staro Chieftec kuciste serija BA iz 2008. godine, dosta vece i prostranije od Advanced 690, izbacio sve pomocne ventove,(ne volim buku), otvorio levu stranu kucista i prosto su se temperature dosta snizile. Evo temperatura sada dok pisem.
111.png 2222.png
Imam rodjaka sa MSI 7950 i nekim Fractal kucistem i temp. u mirovanju od 39-40C. Kuciste bukvalno ne moze da izvuce toplotu.
Ne znam, ako lepo namestis kable menagment u kucistu i dobro podesis ventove, mozda bude nekako zadovoljavajuce. Na kraju, mozes i da otvoris stranicu, iskljucis vecinu ventova i verovatno ce biti okey, a i po mom iskustvu imaces i manje prasine u kompu.
 
Poslednja izmena:
Sta pazariti sada: 970,780,780ti za razumnu cenu? A da mi zameni GTX 680? Da se vidi razlika neka u fps....
 
Poslednja izmena:
Definitivno GTX970 - jeftiniji a bolji proizvod.
 
Poslednja izmena:
da da 970gtx ubedljivo, sve je tim karticama sada podredjeno :D
 
Stigao i meni Gigabyte GTX 970 G1.
Asic 74,2%. Izvrteh Heaven, boost-uje na default-u na 1404 Mhz, temperatura 60 C.
 
^
Neka te lepo sluzi... To je skroz ok, imao sam takav isti boost sa kartom slicnog acis-a. Imaces stabilnih oko 1500mhz ako je dodatno overklokujes ;)

@ SrdjanKs
Definitivno kao najbolji moguci izbor 970, 980 je preskupa, a brza svega oko 20% od 970, skuplja oko 70%... 970 je braza za nekih 50% od 770.
 
WOW 50% od 770 pa to je extra sobzirom da 770 je malte ne isto sto i 680... Znaci da jurim gigabajt ili msi....
 
WOW 50% od 770 pa to je extra sobzirom da 770 je malte ne isto sto i 680... Znaci da jurim gigabajt ili msi....

Pre ce biti da je ta razlika oko 40% u nekim testovima ide do 50%, ali u nekim i do 30% pa ti ga ispadne da je to oko 40%, mozda kad se GTX970 klokne, a GTX770 ostane na def taktovima da ta razlika ode na 50%, ali poznato da se i jedna i druga mogu klokati, tako da prihvati realnost to je oko 40% sto je opet ogroman dobitak plus 2GB rama vise u korist GTX970.
http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_970_Gaming/27.html
 
Ja sam imao Coolermaster advanced 690 II, cini mi se slicno ovom tvom i kada sam ubacio gtx780 sa Extreme III ventom, nekako su mi se sve komponente vise grajale. Onda sam ga prodao i vratio se na svoje staro Chieftec kuciste serija BA iz 2008. godine, dosta vece i prostranije od Advanced 690, izbacio sve pomocne ventove,(ne volim buku), otvorio levu stranu kucista i prosto su se temperature dosta snizile. Evo temperatura sada dok pisem.
Pogledajte prilog 159482 Pogledajte prilog 159483
Imam rodjaka sa MSI 7950 i nekim Fractal kucistem i temp. u mirovanju od 39-40C. Kuciste bukvalno ne moze da izvuce toplotu.
Ne znam, ako lepo namestis kable menagment u kucistu i dobro podesis ventove, mozda bude nekako zadovoljavajuce. Na kraju, mozes i da otvoris stranicu, iskljucis vecinu ventova i verovatno ce biti okey, a i po mom iskustvu imaces i manje prasine u kompu.

Evo ti slika mog kucista sa sadasnjom mojom karticom gigabyte gtx 770 oc pa mozes da vidis kakvo je stanje u kucistu
20150110_101310.jpg
 
Imam utisak da ti kablovi mogu malo bolje da se postave.
Da, pa koje su ti temp. za proc i ovu grafu sada? Ako su okey, kada malo sredis kablove i nastelujes ventove, trebalo bi i sa gtx970 da bude okey.
 
Ja sam dobio u odnosu na 670 gtx u novom cod 100 % ubrzanje, idi bre bruka sta radi grafa :D
 
@goldi
techpowerup po meni ima najgore testove vezano za grafiku... Imao sam karte i dovoljno ih detaljno testiro tako da je mojih 50% daleko relevantnije, narocito ako poredimo 970 G1 koja bostuje na preko 1400mhz sa bilo kojom 770. Igre koje nesto vrede, a imaju dobro oprimizovan i zahtevan engine daju razliku oko 50%, dok ove koje koriste matori engine mogu da daju razliku ispod tih 50%, ali takve igre ne mogu da se koriste kao referenca...

3d markovi, Metro LL, Metro 2033, Heaven Benchmark 4.0, Tomb Raider pokazuju razliku za nesto malo preko 50%, tako da je ta razlika pre 50% i vise, nego 40%... Nije nesto mnogo bitno posto svakako vredi zameniti 770 za 970, ali cisto da se zna sta je realnije ;)
 
Poslednja izmena:
Imam utisak da ti kablovi mogu malo bolje da se postave.
Da, pa koje su ti temp. za proc i ovu grafu sada? Ako su okey, kada malo sredis kablove i nastelujes ventove, trebalo bi i sa gtx970 da bude okey.

kada se komp stoji nista se neradi gpu se krece 27-30 a procesor oko 30 i nesto.temp su dobre ali misli da nece biti problema sa g1 da stane :)
 
Da li je 770 4gb verzija kompletno ista kao i 2gb ver ? Pitam jer sam ja imao 2gb, to me je uglavnom kocilo, nakon upgradea na 970 4gb totalno druga prica, pa me zanima cisto teoretski da li je razlika izmedju 970 i 770 4gb i dalje ~40% razlike ?
 
@goldi
techpowerup po meni ima najgore testove vezano za grafiku... Imao sam karte i dovoljno ih detaljno testiro tako da je mojih 50% daleko relevantnije, narocito ako poredimo 970 G1 koja bostuje na preko 1400mhz sa bilo kojom 770. Igre koje nesto vrede, a imaju dobro oprimizovan i zahtevan engine daju razliku oko 50%, dok ove koje koriste matori engine mogu da daju razliku ispod tih 50%, ali takve igre ne mogu da se koriste kao referenca...

3d markovi, Metro LL, Metro 2033, Heaven Benchmark 4.0, Tomb Raider pokazuju razliku za nesto malo preko 50%, tako da je ta razlika pre 50% i vise, nego 40%... Nije nesto mnogo bitno posto svakako vredi zameniti 770 za 970, ali cisto da se zna sta je realnije ;)

Vidi druze ti si testirao ok sve postujem, ali ja niti igram 3dmark ni taj heaven ko ni ti, a ni taj metro meni licno nista ne znaci neke igre kao recimo GRid2, F1 itd meni interesantne mozda ne daju ti 50%, onda takodje ti si testirao GTX770 davno sa nekim starim drajverima, a gtx970 sa novim a ko zna koliki su boost dali sami drajveri....da ne idem dalje,mozda Tp tebi nije relevantan ali ima bar 15 igri pa se moze izvuci prosjek nije samo TP imas i druge relevantne testove koji ne govore o 50% razlici, to sto se kod tebe pokazalo na sintetici i par igri ne kazem da nije tako, ali jedna stvar kazem prednost moze biti u razlicitim drajverima druga stvar to je sintetika, treca mali broj igri da se izvuce neki generalni zakljucak :)

Da je GTX970 trenutno best buy i u high end segmentu nesto sto se ne smije propustiti ko ima lova to jeste extra performanse za razumnu sumu (volio bi ja da je i jeftinije :D)
 
Ja sam se dokopao (jedva) MSI GTX970 4GD5 OC modela, pa rekoh da prenesem utiske posto sam izgleda prvi ovde sa ovom karticom.

Da objasnim rezonovanje iza kupovine prvo... Trazio sam karticu koja je brza, koja moze da mi stane u kuciste (visina je problem, Silverstone Grandia GD04 microATX) i koja izbacuje vruc vazduh van kucista. To je eliminisalo prakticno 95% GTX970-ica, jer su ili previsoke za moje kuciste ili imaju top-down coolere, a najcesce oba.

Kao izbor su mi samim tim ostali modeli sa blower tipom coolera od raznih proizvodjaca. Medju njima sam nasao ovaj MSI, koji je koliko znam jedina GTX970 radjena na GTX980 referentnom dizajnu, sto mi je nekako ulivalo vise poverenja od "recikliranih" PCB-ova sa starijih generacija koje ostali proizvodjaci koriste.

Prvi utisci su odlicni, karticu na idle-u ne cujem, na load-u fan pojaca ali je i dalje tisa od ostatka konfiguracije. Posto mozda malo "izvlacim" iz napajanja vise nego sto bi bilo preporucljivo (Seasonic S12II 380W), ono mi u load-u pravi vecu buku od graficke, tako da imate predstavu koliko je tiha, s obzirom da su Seasonic napajanja medju najtisima. U Furmark-u temperatura dogura do 83 stepena, u igrama ne prelazi 80, na idle-u stoji na 34 (sobna temperatura 24, dakle dosta toplo). Na 83 stepena se fan vrti na ~65%, dakle moglo bi dosta bolje ako se zrtvuje tisina zarad par stepeni. Interesantno je da su mi temperature identicne bez obzira da li mi je otvoreno ili zatvoreno kuciste, sto znaci da blower odlicno radi svoj posao izolovanja toplote od ostatka sistema. Od coil whine-a ni traga, pretpostavljam da je za to zasluzan referentni GTX980 PCB.

6-pin PCI-E konektori mi se bukvalno naslone na poklopac kucista kada ga zatvorim, ali ipak sve staje kako treba bez upotrebe sile. Dole je slika PCB-a (nije moj primerak), i kako to sve izgleda u mom kucistu.
 

Prilozi

  • MSI-GTX-970-4GD5-OC-GeForce-GTX-970-4GB-GDDR5.jpg
    MSI-GTX-970-4GD5-OC-GeForce-GTX-970-4GB-GDDR5.jpg
    734.5 KB · Pregleda: 86
  • IMG_0137.jpg
    IMG_0137.jpg
    803.1 KB · Pregleda: 92
Da li je 770 4gb verzija kompletno ista kao i 2gb ver ? Pitam jer sam ja imao 2gb, to me je uglavnom kocilo, nakon upgradea na 970 4gb totalno druga prica, pa me zanima cisto teoretski da li je razlika izmedju 970 i 770 4gb i dalje ~40% razlike ?

Ista je. Imao sam MSI Gaming 770 2gb kao i verziju sa 4gb (x2). Sve je potpuno isto s tim da verzija sa 4gb ima backplate. To za backplate naravno vazi samo za MSI karte za ostale ne znam. Performanse su im naravno identicne.
 
@goldi
Drajveri od mog zadnjeg testiranja nista nisu doneli 770 kartama, ali zato ce doneti 970/980. Tako da ako sada uporedimo rezultate koje previ 970 sa 770, a to pordjenje u tih par terstova kaze 50%, moze samo da se ocekuje vise od toga. Opet cu napomenuti da igre koje imaju mator engine ne mogu da se uzmu kao referenca, a markovi su najbolji pokazatelje razlike medju kartama, ne igraju se, ali ako je engine igre optimizovan dobro kao markovi, pokaza ce istu razliku kao i markovi. Sto govore mnoge novije igre koje pokazuju upravo tu razliku, procentualno istu kao i markovi... Meni je razlika u takvim igrama bitna, a ne u nekoj ne zahtevnoj igri koje ce zbog engine u kome je uradjena pokazati razliku od 10%, sto nikako ne moze da bude ralni i refrentno za izvlacenje nekog zakljucka.

@ topuz
Uzivaj u igrama :)
To je to od referentnog dizajna...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno