Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Koliko sam uspeo da procitam - Hybrid PhysX stvar je glupost za nove igre jer ne radi, nVidia lokovala drajvere, zbog komplikovanosti posla developer napustio projekat tj projekat je mrtav drugim recima. Hybrid PhysX radi sa igrama do Borderlands 2 - posle te igre ne. A i sam proces je komplikovan i mora da se prilagodjavaju neki parametri za svaku igru pojedinacno(tako kazu) , znaci hoces fiziku - kupis nVidia kartu, kraj. Ne znam kakva je situacija za nVidia + nVidia combo :eyebrows:
 
sha velite, koje je referentno hladjenje bolje za gtx 970?

ona golemija varijanta shto lichi na referentni gtx 980, ili pak ona kompaktnija, shto lichi na referentne gtx 670 i 660ti, shto je pcb skracen, a kuler ide josh 7-8cm preko?

uzeo bih neku referentnu za mini itx kompic, pa ne mogu da nadjem neki konkretniji info na netu.
 
Uzmi onu MiniITX verziju što je kratka po oba osnova - i pcb i cooler, ipak je to ITX, gde ćeš neki golemi cooler da uglavljuješ. :d
 
Hoce li padati malo cena na 970? Ako smem da pitam? :)
 
Ima mesta 31cm po duzini, kucishte je bitfenix phenom.
problem je sa disanjem grafe koja je zagushena stranicom, referentna ce se bolje izboriti sa tim,
plus izbacivace sav topao vazduh napolje.
 
Neki spominju da izasla rev 1.1 za Gigabyte g1 i kao je dosta bolja!?
 
^ Imas MSI gtx970 Twin Fan za 38930din. Verujem da je ok karta za te pare ako su ti pare problem. G1 revizija 1.1 postoji, da. Ali stvarno ne znam koja je razlika. Ko kaze da je dosta bolja? Pa jel moze uopste bolje od ovoga ;) hladna kao led klokuje se kao blesava. I jos uz to besumna.
 
Poslednja izmena:
^ Imas MSI gtx970 Twin Fan za 38930din. Verujem da je ok karta za te pare ako su ti pare problem. G1 revizija 1.1 postoji, da. Ali stvarno ne znam koja je razlika. Ko kaze da je dosta bolja? Pa jel moze uopste bolje od ovoga ;) hladna kao led klokuje se kao blesava. I jos uz to besumna.

Neki klinci se sprdaju izgleda na it sv.t kao dosta hladnija od 1.0 nisam bas ni imao volju da citam sve.
 
ITSvet :) pusti to... Navodno eliminisali su coil whine na 1.1. Ali evo ja imam 1.0 i nema coil whine-a. Zajebani ima dve karte i isto nema cw.
 
1.1 mu hladnija za 15c :d jedino ako ih drzao u sli pa 1.0 uvlacila topao vazduh.

Resio sam da prodam 7950 i eto mene u drustvu zelenih :D
 
Jel neko probao ili moze da proba Black Flag ili GTA4 bez modova sa 970 ? Makar na stocku.
Pocinjem da tripujem.

Black Flag radi sa 50-60fps-a sve max physics off ali antialising MSAA, ako ga stavim na SMAA 2x ili 4x onda fps pada na 40.

U gta 4 unutar zgrada imam 200fps-a, u gradovima gotovo uvek 40, tu i tamo 70. Temp na grafi u Black Flag-u predje i do 64c ali to zato jer mi je grejanje malo blize kompu sada i verujem da je u sobi oko 24-25c.

Jel ovo realno ? Tomb Raider je okej po benchu, Heaven gura 59fpsa average (extreme, 8x AA, 1920x1080). Procesor je okej temperature ispod 60 uvek.

Ako te brojke nisu realne onda mi OS hard disk koji je samo acceptable u sentinelu pravi problem, ali napominjem igre su mi na sata3 i ssd-u i pratim disk usage.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je do porta. Instalirao sam ponovo Far Cry 4, SMAA za antialisiging i imao sam average 70fps-a, 54 najmanji drop usred blize eksplozije. Kontam ako to i benchovi rade sve je pitanje drajvera i porta. Black Flag, Watch Dogs, Gta IV nema sanse na 60fps lock.
 
black flag je od izlaska i do sad sa svim pecevima i dalje broken igra.

sta ti je tu cudno?

ako neka igra nije optimizovana od strane developera mozes da imas komp kakav oces :)
 
Dobro iscimao sam se, previse losih portova. Black Flag, Gta 4, Watch Dogs.. Nisam testirao te do sada i onda sam odjednom pomislio eto ga opet kao ranije problem koji ne moze da se ustanovi :D Znam da ne prelazi 60 niti jurim nesto preko 60, samo ti padovi su me zbunili. Oba BF i Unity samo sa FXAA rade sa 60, sve preko obara do 40.
 
Moze li da crkne grafa/procesor od hladnoce ? Idem na 2-3 dana zbog NG van grada, nisam grejao prethodne veceri sada dok kucam nakon 12 sati rada, idle procesor je 17c, grafa 24c ? :D

Haha radim Prime95 ono 55c, imam vodeno hladjenje !
 
Poslednja izmena:
Pa kako bi se grafika hladila tečnim azotom da joj smeta hladnoća? :d
 
Sve ce biti ok.. ne smeta hladnoca nista. Pre se pazi pucanja silikonskih cevi i radijatora hladnjaka na -20c ako vec par dana neces biti u kuci... :D
 
Poslednja izmena:
Jedino sto moze ostetiti komp je ako previse brzo zagrejes sobu i na hardveru se kondenzuje malo vode. Mada, tako brzo grejanje sobe je maltene neizvodljivo. Problemi oko kondenzacije se moze naci samo kada hladan objekat ubacis u vec toplu sobu.
 
Jedino sto moze ostetiti komp je ako previse brzo zagrejes sobu i na hardveru se kondenzuje malo vode. Mada, tako brzo grejanje sobe je maltene neizvodljivo. Problemi oko kondenzacije se moze naci samo kada hladan objekat ubacis u vec toplu sobu.


Ok hvala. Sada pratim preko teamviewera cpu je na 15c, grafika na 19c medjutim ubagovao teamviewer i ne mogu nista. A sto se tice grejanja ide postepeno, ne bi trebalo da bude problema
 
COD AW 670gtx 48 fps min, 970gtx 92 fps min, ista podesavanja, ovo je bre 100 % ubrzanje strasno !!!
 
ma strasno kako ova graficka radi, odusevljen sam :D toliki skok u nekim igrama :D
 
Razmisljam mozda da uzmem ovu MSI kartu kao najjeftiniji izbor 4GD5T OC ili G1. Ili najjeftiniji model ili najskuplji, ne isplati mi se nesto ovo izmedju koliko citam :) Da li neko ima neke informacije o 4GD5T OC MSI kartici?
 
Imam 980 i sve u svemu nemam neke zamerke, sem sto gpu baca artifakte na nekom ne tako velikom kloku od 1560mhz. Sve ostalo je vise nego dobro vrm hladjenje nivo buke, sve je bolje nego kod ostalih modela, pre svega ASUS koji je blagi uzas, Memorija kod mene ide na 2100mhz sto je bolje nego kod g1. G1 je najbolja karta bez konkurencije u svakom pogledu, tako da tu nema greske, ali nije vredna razlike u ceni od 5000din, posto je msi oko 43000 a G1 48000. Vrm je kod g1 na 65c maksimum sto ostali modeli ne mogu nikako da postignu, a jako je bitana stavka ako hoces da je kloknes, a da taj klok bude stabilna u visecasovnom igranju. MSI isto tako moze dobro da se klokne, a da taj klok bude stabilan u visecasovnom igranju, ostale karte ugalvom ne mogu, narocito ne ASUS... Imam jos uvek i 970 G1, imao sam ih u sli, savrsen proizvod :)

Sve u svemu uzmi MSI ako ti je problem 5000din razlike, ako nije nemoj da pravis kompromis ;) To ti je moj savet, a ako ga napravis i uzmes MSI neces pogresiti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno