Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

isti kao G1 ne OC varijanta, samo mali za SFF buildove :)
 
Ja je imam i velicine je kao gtx750 :) Cudo. Ali mi nije jasno zasto su one druge karte sa vise napajanja i vecim pcbom? Ne vidim razliku i plus je fabricki klokovana. Ima veci airflow po kucistu bar kao neku prednost...
 
pa onu sa vise elektronike mozes vise da kloknes. Bolje pegla napone verovatno i bolje se hladi. hladnjak je veci i ima tri venta. Takodje, ta mala ima sve sto i velika samo nabijeno sto znaci vece temperature u startu
 
Ne znam moja ne prelazi 63c u full loadu. A pritom joj je fan na 47%. :)
 
to je gpu. a ostale komponente?
 
Pojma nemam. Mada imam super provetreno kuciste. :) I pritom sam primetio da karta ima super kuler koji prekriva sve sa jedne strane. Dok sa druge nista, niti ima backplate.
 
trebao bi ti ir termometar i g1 velika kao referenca pa da testiras temperature. Tvoje dobro provetreno kuciste sigurno pomaze u problematici!
 
Pa ne moze da se klokuje jer nema dovoljno voltaze. Vec je utegnuta fabricki :)
 
Postoji nacin da se digne voltaza na GTX 980 kartama na 1,3V, ne znam da li radi sa GTX 970 kartama - u svakom slucaju moze da se proba. Na Guru3D nisu imali srece da dobiju bolji OC sa povecanjem voltaze, mada nije lose probati cisto iz zabave ,)

"We will need more voltage allowance if we want to go even higher, now if your search for a little tool called HOF_NVVDD which is created by an enthusiast party, not GALAX you might bump voltage to 1.3 Volts. We did so, and we did unfortunately not achieve substantial stable enough results above the 1.5 GHz marker."
 
uzeo asus strix, boostuje na 1330 mhz temepratura bude 67 C, a naponske 85c dal je to ok, i imao sam kabl 6pin plus 8pin, 6pin u napajanje, a osmica u grafu dal je i to ok? hvala unapred :D
 
Samo ne znam odakle ljudima informacija da se G1 bolje klokuje od MSI karte, ali hajde.
 
Gigabyte bolje hladi naponsku i to 20ak stepeni sto bi trebalo da donese nesto bolje oc rezultate.
 
Ovaj ASUS je majka, kakva kartica ventovi se pale na 63 stepena, a grafa ide do 66 stepena full opterecena :D
 
G1 ima dosta bolje hladjenje naponske od Gaming gtx970. Sto bi trebalo u proseku da doprinese vecem oc dometu.
 
Guru3d :p

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_970_g1_gaming_review,9.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_970_gaming_review,9.html

Bolje hladjenje = veci oc potencijal. Mada naravno zavisi i od primerka. Konkretno imao sam Asus Strix gtx970. Odlicna karta ali hladjenje naponske je ocajno. Uz neki malo jaci OC VRM dostize 100c u recimo FC4 i tu nema govora o nekom ozbiljnom stabilnom OC-u. Jednostavno zadati klokovi pucaju posle sat vremena jer VRM konstantno radi na 100+ stepeni.
 
Debelo ste se zaznuli sa tim asus-om, upravo zbog hladjenja vrma. Ne znam kako ovo asus-u da se desi, karta dobr u sustini ali ovaj problem stvarno iritira. Neko rece da moze da radi na 125c, ma super kako da ne, moze da radi, ali zdrav razum kaze da je 125c previsoka temperatura, cak i za ringlu, a kamoli za kraficku :D

Problem se delimicno resava podizanjem broja obrtaja venta ne vezano za temperaturu gpu-a...
 
Po oni to testiraju sa Tetrisom :) . Kao MSI, karta na defaultu sa power limitom na 100% ide do blizu 90c naponska. Kakav tu OC moze da se ocekuje. Pusti FC4 i / ili 3dmark13 prvi test onaj loop i gledaj vrm temperaturu i kako puca drajver.
 
Mozda malko off topic - izvinjavam se.

Sto se tice temperature naponskih, to sve vazi na hladjenje vazduhom tj stock coolerima. Kakva je situacija kada se na te iste kartice (G1, strix, msi) stavi blok za vodeno. Koja se onda najbolje klokuje? kada se jednostavno skloni iz igre ta "promenjiva" tj problem sa pregrevanjem naponske. :) Kontam ima i nas koje i to zanima, neki sigurno planiraju vodeno za iste kartice, makar u nekoj buducnosti. ;)
 
Manje vise isto, zavisi od toga koliko je dobar sam primerak gpu-a. Imas na guru3d test asus-a sa vodenim, navodno stabilan klok 1580mhz, sto i nije nesto posebno, ali sve je ispod 50c, sto opet nije bitno jer kod jedne g1 tepmerature ne prelaze 65c sta god da joj radis, a vrm je mozda 70c, tako da vodeno nema bas nekog smisla dok se ne pojavi neki mod bios gde moze napon da se podigne ;) Sem sto ces videti do 20c nizu temperaturu, neces nesto posebno dobiti po pitanju overkoloka... Sve u svemu trenutno to bi bila promasena investicija.
 
prosli put kad sam ja rekao da na 9xx gtx je absurd stavljati blok svi su mi se smejali po forumu...
 
Asus Strix vram 85 C boostuje na 1330 mhz, meni super, tako napravljena, a ja sad da je motam za 3 fps bole me :D
 
Default radi kako treba, ali oc nikako sem da se vent malo odvrne... Razlika je i do 30% oc vs default, zavisi koji model se poredi, daleko od toga da je to zanemarljivo ;)
 
Nazad
Vrh Dno