Šta je novo?

GeForce GTX 770 Thread

Dobio sam kodove, ali ne za watch dogs, vec za daylight i vaucer za warface, path of exile i heroes of newerth. U svakom slucaju sam zadovoljan.
 
Ovo softvera sto sam isprobao da vidim kako radi karta, izgleda da je 2500k na 4,5ghz usko grlo za ovu kartu.
 
Ovo softvera sto sam isprobao da vidim kako radi karta, izgleda da je 2500k na 4,5ghz usko grlo za ovu kartu.

Nije usko grlo ni ja defaultu taj procesor za tu kartu, a kamoli na 2500k, uživaj
 
Kazem zbog gpu usage u 3dmarkovima, crysis 2 3, metro ll koji nije konstantno 99%, dok je na 660ti bio. Ali kad pada usage framerate je iznad 60, tako da nije strasno.
 
Kazem zbog gpu usage u 3dmarkovima, crysis 2 3, metro ll koji nije konstantno 99%, dok je na 660ti bio. Ali kad pada usage framerate je iznad 60, tako da nije strasno.

Proveri ti to malo bolje, ne verujem bas. Terao sam CF 7950,jeste da je cpu bio na 4.7-4.8,ali radilo je sve kako treba, nije bilo dropova
 
Nisam sad kod kuce, ali to je na brzinu pogledano. Praceno sa afterburnerom. Treba da mi stigne novo napajanje, pa cu se malo detaljnije pozabaviti sa karticom dok je ovih kisovitih dana.
 
kako mrzim kad procitam "bottleneck" :D
evo i kod mene nije GPU usage bas 100% ,malo varira...... a recimo kad igram igrice sa Vsync-ON onda GPU usage bude mnoooogo manji...... u nekim igrama temp ne prelazi ni 35-45C ,mene zanima dal' bi bilo dobro za 4770K da ubacim neku memoriju preko 1600, recimo 2133 ili 2400 recimo corsair..... ne znam al cim vSync ode na OFF, kao da se poveca CPU usage i ne radi tecno..... samo znam da sam dao skoro 900eur za plocu ,proc i grafiku i traljavo radi, mozda je do tih igara.....
WBVGypL.jpg
 
@core.graphics

Kod mene je ddr3 exceleram na 1600 mhz i sve OK.
Probaj da skines dve plocice ram-a... ostavi 2x4gb...

Nego jesil kod instalacije sistema raskacio hardove i uradio SSD Secure Erase ?
 
Poslednja izmena:
hmmm.... ne znam, mislim da sam probao da skinem dve plocice....

kod instalacije sam samo jednom radio SSD Secure Erase.... i nisam nista raskacivao....!!!
mislim da mi je 100% load GPU used kad u Contol Panelu uklucim Power maximum prefer....
 
Rekao sam da je usko grlo ne bottleneck :d :p

Ista je situacija vsync verovatno kod svih, cim je ukljucen gpu usage pada ali radi kako treba, cim se iskljuci ume da zeza sa naglim padovima, ali je opet fps visok i primecuje malo cimanje. Doduse ovo je u crysis 3 kod one travuljine najizrazenije. Trenutno je 337.50 beta instalirana, pa moguce da je i do drajvera posto ima bagova u crysis 2.

Sto se tice ssd secure erase, to sam zaboravio kako se radi posto je sistem instaliran mozda pre skoro 2 godine. Moguce je i da kod mene sistem ima uticaja na sve. E sad ako nije problem da @solajam podseti kako se radi secure erase pre instalacije. Moze i na pm, naravno ako nije problem.
 
secure erase uradi obavezno pre podizanja novog sistema ! Moguce da problemi proizilaze bash iz tog razloga.
Imam ssd koji je radio na fx8320 i posle instalacije ssd na 4770k bilo je problema, reseno sa secure erase i novom instalacijom os.

Asus hero ima u bios-u secure erase, kad se izabere opcija za brisanje ssd-a verovatno ce traziti da iskljucis naponski kabl sa ssd-a, to odradi, vrati nazad kabl, obrisi ssd i stavi novi sistem.

Mozda i gtx780 propeva ;)



hmmm.... ne znam, mislim da sam probao da skinem dve plocice....

kod instalacije sam samo jednom radio SSD Secure Erase.... i nisam nista raskacivao....!!!
mislim da mi je 100% load GPU used kad u Contol Panelu uklucim Power maximum prefer....
 
kako mrzim kad procitam "bottleneck" :D
evo i kod mene nije GPU usage bas 100% ,malo varira...... a recimo kad igram igrice sa Vsync-ON onda GPU usage bude mnoooogo manji...... u nekim igrama temp ne prelazi ni 35-45C ,mene zanima dal' bi bilo dobro za 4770K da ubacim neku memoriju preko 1600, recimo 2133 ili 2400 recimo corsair..... ne znam al cim vSync ode na OFF, kao da se poveca CPU usage i ne radi tecno..... samo znam da sam dao skoro 900eur za plocu ,proc i grafiku i traljavo radi, mozda je do tih igara.....

Evo sta kaze Linus o frekvenciji memorije i koliko je bitna:



Cekaj, ti imas gtx780? I koja od ovih igara gore ti pravi problem? Od tih tvojih kod mene BF3, BF4, Bioshock Infinite, Mark of the Ninja i Trine 2 rade odlicno, sve maksimumu na 770 i 2500k. VSync nikada ne ukljucujem.
 
Zavisi...u nekim igrama kao sto je npr ArmA III, brzina rama ima uticaja i to puno... LINK
 
...... a recimo kad igram igrice sa Vsync-ON onda GPU usage bude mnoooogo manji...... u nekim igrama temp ne prelazi ni 35-45C.....

To je sasvim normalno da je gpu usage manji kada je uključen vsync. Tada se karta upošljava onoliko koliko je potrebno da bi se održavalo stabilno tih 60 fps-a ili koliko je već osvežavanje monitora. Koliko posla dobija karta, toliko se i uposli, ne može preko toga :)
 
Poslednja izmena:
sve igre rade losije kada je vSync OFF, oseca se zapinjanje.... i cudi me, jako me cudi,..... imao sam [email protected] i gtx770 i bf4 u 1920x1200 na ultra sa 4x nije mogao da radi odlicno sa tom grafikom na toj rezolcuji (bar kampanja-).... imao je prejmove ispod 50.... ,takdoje Bioshock Inf. kao i bf4 igre za koje ces naci milion komentara kako ne rade kako treba!!!, moguce da je kod tebe ok, necu da pricam nista......
ja cu da promenim napajanje i memoriju, eto cisto da vidim dokle ce da ide..... onda cu taman imati sve novo :D ,pa ako radi OK, ako ne taman cu prodati teba mi za HOYT luk..... ;)
 
Poslednja izmena:
Hocu da uzmem ovu graficku kartu MSI N770 TF 2GD5/OC dali cu pogresiti i dali je ova graficka kata bolja od ATI R9 280X molim ya savet
 
Nećeš pogrešiti, kartice su u istom rangu performansi. Odluka se svodi na lične simpatije prema proizvođaču ili konkretnom modelu. Objektivnih razloga za preporuku jedne u odnosu na drugu nema.
 
Ako ces se samo igrati i neces rudariti onda je preporuka NVidia zbog njihovog monopolskog ponasanja i cinjenice da od 10 naslova kod njih radi bez greske 10, a kod aATI od 10 naslova radi 8,5 :D Ostalih 1,5 po obicaju "krpe" mesecima. najsveziji primer ti je Battlefield 4.
 
Imam ja daoticnu kartu i nemam zamerki. Za najjeftiniji 770 stvarno je dobra karta. Max temp 75 u crysis 3, ako ti to sta znaci. Max boost 1241 za gpu i 1900 za memoriju bez podizanja napona, asic 73. Na idle se ne cuje, pod opterecenjem jedva da se malo cuje.
 
I ja evo uzeh trecu po redu MSI Gaming 770. Ovaj put 4Gb verziju. Vidim ima backplate za razliku od 2gb verzije i moram reci da je primetno hladnija od ove prethodne dve. Zasto je tako, ne znam. Ali na defautu ne prelazi ~70c u npr Tomb Raideru posle sat vremena loopovanja. A ove prethodne su isle do 75-77c. Sve sa default vent profilom. Asic je isti kao na jednoj od ove pomenute dve 78%.
 
prijatelji pomozite mi u ponedeljak treba da uzmem graficku kartu,ali u dilemi sam pa mi treba savet od ove tri grafike koja je najbolja
1.MSI GTX770 TF 2GB GDDR5 OC
2.EVGA GTX770 2GB GDDR5 ACX
3.Gainward GTX770 2GB GDDR5 Phantom

da li su ove tri grafe bolje od sledecih ATI-a
1.SAPPHIRE R9 280X 3GB GDDR5 Vapor-X
2.SAPPHIRE TOXIC R9 280X 3GB GDDR5
 
Zdravo tole :)
Ja licno bih isao ovim redosledom:

Plan A=EVGA GTX770 2GB GDDR5 ACX
Plan B=Gainward GTX770 2GB GDDR5 Phantom
Plan C=MSI GTX770 TF 2GB GDDR5 OC(imao sam 560tiTF2 i lose se pokazao sto se tice dugovecnosti ventilatora)
Plan D=SAPPHIRE TOXIC R9 280X 3GB GDDR5(imao nekada davno 5770 od ovog proizvodjaca, pregrevala se dosta tako da ovu marku proizvodjaca vise i ne pratim)
Plan F=SAPPHIRE R9 280X 3GB GDDR5 Vapor-X
 
Poslednja izmena:
hvala na pomoci znaci EVGA JE DOBRA MARKA PO TEBI A STA KAZES SA ASUSOVU GRAF KARTU Asus GTX770 OC 2GB GDDR5
 
Poslednja izmena:
Posto je i ja imam , kazem da je jos bolja :D
Salu na stranu EVGA je jako dobra marka, osim ako se nisu nesto pokvarili pa su zato poceli da se pojavljuju po prodavnicama u nasim krajevima.
Ako bas zelis Asus, probaj ovde da vidis da'l je imaju http://www.nova.co.rs/artikli/1995/gf-gtx-770-[gtx770-dc2oc-2gd5].htm
Ja sam je kupio jos pre povecanja pdv na 20%(22.11.2013) za 41 kRSD(doduse u novikomp-u)
 
Poslednja izmena:
Posto je i ja imam , kazem da je jos bolja :D
Salu na stranu EVGA je jako dobra marka, osim ako se nisu nesto pokvarili pa su zato poceli da se pojavljuju po prodavnicama u nasim krajevima.
Ako bas zelis Asus, probaj ovde da vidis da'l je imaju http://www.nova.co.rs/artikli/1995/gf-gtx-770-[gtx770-dc2oc-2gd5].htm
Ja sam je kupio jos pre povecanja pdv na 20%(22.11.2013) za 41 kRSD(doduse u novikomp-u)

DEFINITIVNO ODLUCIO SAM SE ZA ASUSOVU KOJU I TI IMAS HVALA PUNO
 
SAMO JOS JEDNO PIANJE DALI SE OVA ASUSOVA GRAFICKA KARTA Asus GTX770 OC 2GB GDDR5 ZBOG SVOJE DUZINE STAMPANE PLOCE SAVIJA U SLOTU ILI SU TO SAMO PRICE
 
Deluje mi da se poprilicno iskrivila ali stvarno mi to nije toliko vazno koliko da ona radi onako kako meni treba.
 

Prilozi

  • IMG-20140622-00334.jpg
    IMG-20140622-00334.jpg
    804.7 KB · Pregleda: 123
Nazad
Vrh Dno