Šta je novo?

GeForce GTX 680 Thread

Sve u svemu zakljucak je da ne radi kako treba, ili kako bi mi to voleli. Odvrnes klok na 1250mhz i to zaista bude 1250, a ne ovo, budalastina koja daje 50mhz vise na 1000 i to ako uslovi dozvoljavaju, ali zato moze da spusti na 700 bez ikakvog razloga, divota :D Necu uopste da razmislja da to moze da se desi, ne vezano za razloge a narocito ne ako znam da je razlog za to vanseriska i nedostizna tehnologija :p koja ce ako se udobrovolji da da +5% performansi, ali zato neprimetno moze da degradira performanse za -30% :p Dok ne iskljuce ovu budalstinu ja je necu kupovati, nvidia ce to osetit po finansijama :D
 
Poslednja izmena:
Pa onako, nije loša ali svi mi čekamo EVGA Classified 4 GB izdanje koja će verovatno biti fabrički overklokovana na 1200 MHz i, moguće, 6.8 GHz za memoriju.

Što se tiče tog GPU Boost-a, u pravu su ljudi koji se pribojavaju ove tehnologije, jer očiogledno da ne radi kako treba. Nadam se i ja da će to biti moguće potpuno isključiti iz drajvera.
 
Fini rezultati ovog Palita, samo je ružna za medalju :D
 
GeForce GTX 680 Overclock Guide !

*Nisam video da je ovo neko kacio pa ako je bilo sorry *

Ovo je vec nesto.
Postignuti stabilan klok od 1300 Mhz i ubedljivo najbrza karta na planeti.
Uz ove klokove prestize i GTX 590,jedino je Asus Mars brzi.

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-680-overclock-guide/2

2ns44l3.png


It will be interesting to see custom cooled GeForce GTX 680 cards as I have no doubt a stable 1400 MHz
is achievable on air cooling as well alongside a tiny bit of extra voltage.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Tekst lepo kaze

That's still a ~20% clock increase and that is huge all by itself.

Za 15% uvecanja performansi (3d mark rezultat), sto je sasvim dobro skaliranje...
 
Poslednja izmena:
Dobro je i tako kad je brza u startu. Procenat se gleda od glavnice.
Evo ovaj bf3 npr. Klok od +30% gpu i oko +19% za memoriju. Bust oko 15,5%. Tako je za sada u bf3.

Možda ne skalira kao AMD karte pri ocu ali i ovako kida jer je "glavnica" kod AMD manja tj. Manji fps na defaultu.
To je igra procentima. Nvidinijih 20% je više od AMD-ovih 20% fledajuci fps samo.

AMD 7950 treba znatno više % busta da stigne uopste 680 gtx default. Konkretno za gornji bf3 grafikon 42,5% za 7950 od PCbeast-a.
Pa za to treba klok bar 50% gore da ide i pitanje je da li bi stiglo. 7970 treba 24%.
AMD kjartice moraju dobrano da se napucaju da bi stgle 680gtx. ali i kod njih ta navodno linerana kriva može da opada, pogotovo sa porastom f-cije da se sve manje i manje dobija na bustu.
Doduše ja sam gledao samo bf3 ali tako je manji više svugda sa izuzecima sigurno zbog neoptimizacija drajvera isl. npr. kriza 2.

Bitku ne bije broj Mhz nego broj fps-a.

To što AMD tako dobro skalira može samo da mu olakša da kasnije eventualno izbaci fab. oc kartice. i tako se nekako drži.
Neverovatno kako su se stvari promenile. Ranije je nv pravio monilitni cip i gurao 384-bita a sada AMD radi to a nv se "vratila" na 256-bita i potukla ih sa GK104.
 
Poslednja izmena:
^
Obrati paznju koliko je u proseku 680 na 1300mhz brza od 7950 na 1150mhz, beza dirt 3 i mafie 2 ;) Ovo su stabilni pretestirani klokovi.
Po mojoj proceni zanemarljivo, okvirno 5% a razlika u ceni 100e. Naravno sve ovo bi bilo mnogo drugacije da tih +300mhz kod 680 imaju efikasnost od +28% performansi kao sto bi trebalo da bude, a doterani drajveri tek treba da se pojave, kada bi to sve bilo na svom mestu mislim da bi 680 bila brza za 30% sa istom ovakvom postavkom, ali to tek treba da se pokaze da li ce tako i da bude :D

http://www.overclockersclub.com/reviews/nvidia_gtx680/12.htm

Stvar je u tome da nisu napravili bolji posao u istom cenovnom rangu, cak sta vise samo su uneli pometnju i stvorili nedoumicu kod potencijalnih kupaca ovim GPU Boost-om :p
Ja sma imao 7970 referentnu, ta karta je radila na 1000mhz sa naponom daleko ispod defaultnih vrednosti i pritom je bila necujna u radu. 680 ne moze da se pohvali takvim performansam, barem ne po onome sto moze da se procita na raznim forumima. Prodao sam 7970 jer mi nije trebala i imao sam nameru da pazarim 680 neku ne referntnu, posto volim to da kloknem za svaki dan da izuva :D pa da pravim sli itd, ali za sada nema nista od te moje igre :( Sacekacu neki ne referentni model da vidim da li ce nesto uraditi po pitanju GPU Boost-a, ako ne bude mogao da se iskljuci, 7950 CF je ono sa cime cu se poigrati :D
 
Svaka karta je zaseban primerak za sebe i meni licno to je fascinantno iz razloga sto ni jedan GTX fakticki nije isti upravo zbog tog GPU boost-a!
Da rascistimo neke stvari i prikazemo to kroz brojke posto vidim da se neki obaziru na to a ne shvataju sustinu.
1006 Mhz je bazni klok GPU-a.Zbog implementacije GPU Boost-a (nesto slicno turbo modu kod Intel procesora) karta sama sebe overklokuje do odredjene granice njenog potencijala.
U full load rezimu rada ona ce klok podizati shodno tome.
Da bi se pristupilo osnovnim operacijama overkloka prvo treba istestirati GPU boost klok.
Ako je GPU boost klok recimo 1200 Mhz znaci da chip vec sam dize frekvenciju za nekih 20-tak % !
Overklok na 1300 Mhz ne znaci da ste kartu podigli 30-tak% u odnosu na 1006 Mhz bazni klok vec je razlika u odnosu na GPU boost klok odnosno
tih 9-10% !
Ne znam sta tu nije jasno i zbog cega je GPU boost toliko los?
Ja vidim samo jednu manu iz razloga automatskog korigovanja kloka po potrebi ali opet vidim prednost u odnosu na sve ove portovane i nezahtevne igre gde dolazi do raznih dropova
pa iz tog razloga fps ce biti daleko umereniji .U svakom slucaju i taj maksimalni OC moze da se fiksira!
 
Poslednja izmena:
Ma pusti ih.. pre su gledali perf per watt, a sada skaliranje pri oc.
Mene zanima samo stock vs stock.
 
Ja to gledam sa strane naprednijeg korisnika a opet smatram da danas svi dovoljno poznaju materiju i da imaju uslova da prate IT (dovoljno dobre komponente) ,tako da ce
u celom tom skladu ova karta da da svoj maskimalni doprinos ko se bude odlucio da je kupi.
Nemam potrebu nista da branim,i sam zastupam svoj stav onako kako smatram da je ispravno a opet se trudim da budem objektivan.
Nije mi samo jasno zasto traziti mane u necemu sto ne razumes ili ti generalizovati zbog svojih licnih osecaja i potreba ili je to samo da bi se nesto reklo ?!
Mislim vreme je da stavimo tacku oko toga ili da sacekamo nekog da kartu ljudski protestira i prenese utiske.
 
@yooyo
Ali zato nekoga zanima iskljucivo klok vs klok :D

Za prosecnog korisnika koji nikada nista ne klokuje, eto prilike da dobije kartu koja ce povremeno raditi preko definisanih vrednosti, u zavisnosti od radnih uslova. Sustinski to nije lose resenja, ali nije za mene, ja volim da se igram klokovima :)
 
Poslednja izmena:
Pa ako gledas klok vs klok opet nV brza.
E sad ti si ukljucio u pricu 7950 koja jeste jeftinija od 680, a mozemo to i na drugi nacin, 680 (stok ili oc, svejedno) brza od 7970 a jeftinija. :p
 
@zajebani:
Prethodnu generaciju nisi mogao da poredis clock za clock zato sto je nvidia ima hotclock. Dalje, clock vs clock moze da pokaze samo efikasnost arhitekture. U tom slucaju ajde da limitiramo i sirinu magistrale i mem clock i broj shader jedinica i..... pa da onda merimo clock za clock.
Kao sto procesore ne mozes uporedjivati clock za clock, tako i graficke ne mozes.
Realno poredjenje nije moguce. Najpribliznije je performanse za pare.... mada tu se pojavljuje razlika u dodatnim mogucnostima kartice.
Ako zelis da pokazes da nv serija ima losiju arhitekturu od amd, nisi u pravu jer nv sa manje tranzistora dobija bolje rezultate. To znaci da amd negde gresi.
Gpu boost je odlican feature je smanjuje potrosnju i nivo buke. Maxfps me ne zanima. Samo zelim stabilnih 60 fps.
 
Ovde je problem sto je gtx680 u nizim rezolucijama ogranicen snagom CPU-a, a u visim svojim uskom magistralom. Ne zaboravite da ovo treba da bude konkurent hd7870 karticama. I verovatno su je malo nafrizirali u odnosu na planirano, da bi mogli da je stave u high-end segment. Samo povecanje mem. magistrale bi donelo veliki perf. boost. Osecam da ce gk110 (za koji sam negde procitao da ima duplo vise SP-a od gk104) da oskrnavi konkurenciju (cak i ako ne bude imao duplo vise SP-a od gk104). Pa samo poliranje ovog cipa i neki potencijalni gk114 + unapredjeni drajveri mogu doneti +20% u odnosu na ovo sada. Dakle +30-35% u odnosu na hd7970. A pre 20nm procesa, tesko da ce AMD da izbaci nesto mnogo brze od 35%.
 
Moze svasta da se ukljuci u pricu ali nista ne demantuje da je dobro klokovana 1300mhz 680 5% brza od dobro klokovane 1150mhz 7950, klokovi 24/7 ;) a razlika u ceni 100e i vise :p

http://www.overclockersclub.com/reviews/nvidia_gtx680/12.htm

Najjeftinaija ponuda u Austriji za 7970 454e, 680 478e
Kod nas imaju istu cenu ali nema 680 na stanju sem u cenovnicima.

Gledano stock vs stock :D 680 je bolja karta od 7970, ali zato ni jedna ni druga nisu dovoljno dobre kada se u igru ukljuci OC i 7950 :p

@yooyo

Druze nemoj da si bukvalista, to sto sam napisao klok vs klok bilo je karikiranje na stock vs stock :p nalepio sam cak i smajli, evo opet :D
Naravno da ne moze da se porede klok za klok, vec samo max upotrebljivi kloko, ili stok vs stok :p:D
Ne zelim nista da pokazem, samo iznosim neka svoja zapazanja u skladu sa onim sto me zanima. Kakvu arhitekturu i koliko cega ima, to me ne zanima. Sve sto me zanima je sta dobijam za 500e, a to je kartica koja je 5% brza od karte koja kosta 400e, naravno kada se kloknu na max upotrebljivi klok, jer to je ono sto mene zanima. Trenutno ja takvo stanje, da li ce se promeniti, to cemo tek da vidimo.
 
Poslednja izmena:
Moze svasta da se ukljuci u pricu ali nista ne demantuje da je dobro klokovana 1300mhz 680 5% brza od dobro klokovane 1150mhz 7950, klokovi 24/7 ;) a razlika u ceni 100e i vise :p

http://www.overclockersclub.com/reviews/nvidia_gtx680/12.htm

Najjeftinaija ponuda u Austriji za 7970 454e, 680 478e
Kod nas imaju istu cenu ali nema 680 na stanju sem u cenovnicima.

Gledano stock vs stock :D 680 je bolja karta od 7970, ali zato ni jedna ni druga nisu dovoljno dobre kada se u igru ukljuci OC i 7950 :p

@yooyo

Druze nemoj da si bukvalista, to sto sam napisao klok vs klok bilo je karikiranje na stock vs stock :p nalepio sam cak i smajli, evo opet :D
Naravno da ne moze da se porede klok za klok, vec samo max upotrebljivi kloko, ili stok vs stok :p:D
Ne zelim nista da pokazem, samo iznosim neka svoja zapazanja u skladu sa onim sto me zanima. Kakvu arhitekturu i koliko cega ima, to me ne zanima. Sve sto me zanima je sta dobijam za 500e, a to je kartica koja je 5% brza od karte koja kosta 400e, naravno kada se kloknu na max upotrebljivi klok, jer to je ono sto mene zanima. Trenutno ja takvo stanje, da li ce se promeniti, to cemo tek da vidimo.
Pusti ti Eyefinity & Surround, nego lepo u 1920x1080 kao i 99% ljudi.

http://www.overclockersclub.com/reviews/nvidia_gtx680/4.htm
 
@yooyo
Ali zato nekoga zanima iskljucivo klok vs klok :D

Za prosecnog korisnika koji nikada nista ne klokuje, eto prilike da dobije kartu koja ce povremeno raditi preko definisanih vrednosti, u zavisnosti od radnih uslova. Sustinski to nije lose resenja, ali nije za mene, ja volim da se igram klokovima :)


Ti se samo bojiš da će jednog dana hw biti tako savršen, da se neće moći "ručno" klokati, već da će klokati sam sebe.

Crni dani za oc sportiste se bliže, kažem ti ja :D
 
Ti se samo bojiš da će jednog dana hw biti tako savršen, da se neće moći "ručno" klokati, već da će klokati sam sebe.

Crni dani za oc sportiste se bliže, kažem ti ja :D
Vala bas...otici ce oni lepi dani u PM. Dani kad se nije smatralo da si overklokovao grafiku kao se posteno nije zagrejala a ventilator "zavrteo" da "zuji"....eeee... a sad kao ogranicenja na 32-33% iznad nominalne TDP, ma uzas!

Kakav je to OC? Daj lepo napon gore, takt gore, pa ako se nije bar 50% povecao TDP onda nisi ni overklokovao. Jos sada i sama graficka karta vraca takt dole kad ona "proceni" da joj je previse, ma.... rekao bi sada nesto. Ja ako hocu nesto da spalim/sprzim onda neka mi bude i dopusteno. Sve je pocelo sa kilavim napajanjem na GTX570. Pa ko se jos seca da je ubio napajanje na recimo GF4 Ti4200, pa 5900, pa GT6800, pa ooo da 7900GS (moja je isla 666MHz za GPU !!!), zatim 8800GT, eh... to su bili dani. Ovo je uzas, no da karta jeste brza na def. jeste, a zamislite je samo "zakucanu" na jedno 1300-1400Mhz, bez da smanjuje clock.... uffff!
 
nv sa manje tranzistora dobija bolje rezultate. To znaci da amd negde gresi.

Uopste ne znaci da AMD negde gresi nego je razlog u necem drugom, a o tome smo vec raspravljali, u najkracem-AMD se sa GCN-om fokusirao pored gaminga i na direct computing dok je nVidia ovog puta isla striktno na gaming performanse.

O problematici je pisao i David Canter pa koga interesuje, moze da obnovi gradivo. Uglavnom-za to sto AMD sa GCN serijom i pored vise tranzistora ima nesto slabije overal gaming performanse postoji razlog, a taj razlog nije neka "greska" vec orjentacija i namena arhitekture.
Meni licno bi bilo draze da se i AMD usmerio kao nVidia samo na gaming, ali to je vec stvar pristupa.

Sto se famoznog turbo boosta tice, stvar nije losa, siguran sam da ce i AMD to implementirati vrlo brzo, posebno sto su u gami procesora tu vec daleko odmakli i vec spremaju turbo 3.0 tehnologiju za Piledrivere, ono sto bih ja voleo da vidim jeste da se ostavi mogucnost da se disable-uje po zelji.
 
U svakom slucaju kako god nVidia-i ide bolje od ruke da izbalansira chip i za gaming i za profi rad.
Pa Fermi i jeste chip koji je osmisljen za profi rad a znamo koliko se dobro pokazao u gamingu zakljucno sa petom serijom.
Ne treba traziti razna opravdanja vec treba posmatrati proizvod onakav kakav jeste i sta nudi i takvog ga porediti.

Nego vid' ovog "ludaka",dosao cak do Jena ,licno..

 
Poslednja izmena od urednika:
Zotac GTX680 SLI - Battlefield 3

Fantastican fps,umeren i fluidan gaming.
98% GPU usage konstantno,maksimalna temperatura karti je 80c i to samo jedne ,druga nije presla 76c sto je za SLI odlicno!

Setup :

Zotac Nvidia GTX680 SLI
Intel i7 3960X @ 4.6GHz
Asus Rampage IV Extreme
Corsair GTX8 @ 2133
Corsair H100
Corsair AX1200w
1920x1080 - Maximum game settings
Afterburner OSD used for overlay

 
Zotac GTX680 SLI Review Nvidia

Evo i ceo review..
Ipak ovo radi odlicno ,tesko je osporiti i naci neke mane.
Ono sto sam ja primetio a upravo je vezano za GPU boost u igri Mafija 2 gde je dolazilo do dropova i u single i sli varijanti u ovom slucaju se to ne pojavljuje vec se fps pegla.
Obratite i sami paznju.

 
SLi radi odlicno i tu nema sta da se polemise...

We know exactly what you guys are thinking. The Radeon HD 7970 has 3GB of VRAM, the GeForce GTX 680 has 2GB; the Radeon HD 7970 has 264GB/sec of memory bandwidth and the GeForce GTX 680 has 192GB/sec of memory bandwidth. You'd expect Radeon HD 7970 CrossFireX to simply blow GeForce GTX 680 SLI out of the water at 5760x1200. The simple fact is, it does not, and in fact GeForce GTX 680 SLI provides a better gameplay experience with better performance. Amazing, but true. Obviously AMD’s driver engineers need to figure out how to utilize the hardware more efficiently, because at the moment, NVIDIA is taking AMD to school.

In every game we tested GTX 680 SLI was faster, and provided gameplay options Radeon HD 7970 CFX did not. We were not bottlenecked at all at 5760x1200 with GTX 680 SLI. In fact, in BF3 Multiplayer GTX 680 SLI provided better performance, higher in-game settings, and a smoother experience, and this is a highly memory sensitive game. When we looked at power utilization we found GeForce GTX 680 SLI was more efficient in every single game, using less power, but giving us more performance.

http://www.hardocp.com/article/2012/03/28/nvidia_kepler_geforce_gtx_680_sli_video_card_review/1
 
Bas me zanima koliko daje m/hasha 680 GTX
 
Uopste ne znaci da AMD negde gresi nego je razlog u necem drugom, a o tome smo vec raspravljali, u najkracem-AMD se sa GCN-om fokusirao pored gaminga i na direct computing dok je nVidia ovog puta isla striktno na gaming performanse.

To je ono sto je nepoznato kod GK104 za sada. Double precision compute performance su mu osakatili na 1/24 single precision. Sigurno je da nVidia nece napustiti HPC. Ostaje pitanje da li ce sledece Tesla i Quadro karte koristiti drugi GPU (GK110?) ili je GK104 dobar i za DP samo je namerno osakacen kod konzumerskih grafickih karti. Upravo je DP/W ono sto je nVidia najavljivala kao veliku predost Keplera u odnosu na Fermi:

cuda-gpu-roadmap-595x444.jpg


Ovde sam nasao da ce se vise znati tek na GPU Technology Conference u Maju. Za sada spominje se 3/4 DP GFLOPS od ukuponog compute power-a, odnosno Kepler treba da ima veci DP nego sto Fermi ima SP:

However, the Quadro and Tesla professional cards will paint a different picture. Company representatives said they cannot go into GPGPU i.e. GPU computing performance until GPU Technology Conference in May and if rumors hold true, we expect to see NVIDIA debuting "three fourths" double precision rate. The chip itself reaches 3.09 TFLOPS in single precision (SP), but castrated GeForce parts should not expect more than one eight of double precision performance. Unlock Kepler should have between 1.54 and 2.32 TFLOPS of DP performance, reaching the internal target of having higher DP than Kepler SP performance. And that is something that makes GPU Computing a proposition of the future - for 1.54 DP TFLOPS, you'd have to buy no less than 23-26 Sandy Bridge-E (23x Core i7-3960X i.e. 26x Xeon E5-2687W). The difference in price is even larger - we expect to see Quadro and Tesla parts for about $2000-2500, while 23 i7-3960X processors will set you back for $24,149.77, while twentysix E5-2687W are "cheap" $49,399.74. Yes, 50,000 dollars.

http://www.brightsideofnews.com/new...asterpiece-from-the-architects-of-g80-or.aspx

Nego, sta bi ovde:

1332910830lxuqiwXcM0_8_1.gif


The power results blew our minds. First off, the idle power numbers truly surprised us. GeForce GTX 680 SLI had the lowest idle power utilization at 102W system power. This was after leaving the system alone at the desktop for 30 minutes. We had all three displays enabled and turned on. AMD Radeon HD 7970 CrossFireX idled at 127W system power. Again, this was after leaving it alone at the desktop for 30 minutes with the displays turned on. We noted that the second video card's fan was not spinning, indicating ZeroCore Power was in use on the new Radeon HD 7970 CFX. Yet, 680 SLI sat there using less power, with both fans running on both video cards. The highest idle wattage was GTX 580 SLI at 142W. Therefore, GTX 680 SLI wins hands down at idle power, improving vastly from GTX 580 SLI, and even besting AMD's 7970 GPU.

Gde je taj ZeroCore Power? :p
 
Poslednja izmena:
Nvidia GTX 680 Surround (6040x1080) !

0:00 - 2:00 - Introduction
2:00 - 3:30 - Battlefield 3
3:30 - 4:38 - Dead Space 2
4:38 - 6:09 - Skyrim
6:09 - 7:25 - Just Cause 2
7:25 - 9:04 - Metro 2033
9:04 - 11:04 - Alan Wake
11:04 - 13:12 - Batman Arkham City
13:12 - 15:25 - Dirt 3
15:25 - 15:52 - Conclusion

Intel Core i7 3960x @ 4.2GHz
GIGABYTE X79-UD5 Motherboard
Kingston HyperX 32GB (8x 4GB) 1600Mhz 9-9-11-27 Memory Kit
Nvidia GeForce GTX 680
Kingston HyperX 240GB SATA III SSD


 
Nazad
Vrh Dno