Šta je novo?

GeForce GTX 560 Ti Thread

Koliko ljudi u nasoj zemlji ima monitor od 30'' ? Svedes na prste jedne ruke.Koliki je procenat u svetu?Mozda jedno 5% maksimalno.
Ako to prodaje grafike poput ove onda neka vala nek se rade ovakvi testovi..

Mali osvrt na detalje i karakteristike,specifikacije :

ATI 6950 :__________________GTX 560

2.65 Milijardi tranzistora................1.95 Milijardi
Memorijski klok 1250 Mhz .........1000 Mhz
Mem bandwidth 176 GB/s...........128 GB/s
FLOPs 2.25 TFLOPs ......................1.89 TFLOPs
Shader Units 1408......................384
TDP 200w..................................170w

I tako dalje...

Da nije smesno bilo bi zalosno.I to sve u paketu sa boljim kvalitetom kod nV (jos non referentne karte) ,bolje skaliranje,bolji OC,hladnije i stabilnije karte i to po kojoj ceni?
Performanse priblizno iste..Heh.Besmisleno je dalje voditi diskusiju u ovom pravcu ;)
 
Poslednja izmena:
Koliko je jacha ova GTX od ove moje vredi li upgrade?
 
Stigo' Gainward na kasicicu ...
Stigla tri modela ...
Klasican, Golden sample i pasivni Phantom, svi sa po 1GB memorije
 
Zar postoji pasivno hladjen Phantom ? Mnogo mi je jaka to kartica da bi mogla da bude pasivno hladjena. Onaj Phantom koji smo vidjali na slikama je imao dva fana ispod "oklopa".
 
Hehe, my bad - ipak su ventilatori ispod ali se jedva vide na Gainward sajtu(kad se uveca slika naravno :D)
 
Poslednja izmena:
Ma da ...samo su kod domaceg distributera napisali :
VGA PCI-E 1024MB GDDR5 GeForce GTX560Ti, Phantom Edition, Silent, Passive, Core 835 MHz, Mem 4100 MHz, Dual DVI, HDMI 1.4a, GeForce with CUDA
ova cini takodje zanimljivom :
VGA PCI-E 1024MB GDDR5 GeForce GTX560Ti, Golden Sample, Core 900 MHz, Mem 4200 MHz, Dual DVI, HDMI 1.4a, 2xFan, GeForce with CUDA
 
Тих и пасивна осим што има 2 вентилатора од по 80 милиметара испод. Баш им је лоша фора. 255 јевреја код нас.
 
Auh, 255e je po meni previse za tu kartu... trebalo bi da ima MSI Twin FrozR II za 24k dinara, sto je opet jeftinije, a meni se licno vise svidja kuler na onoj MSI. I trebao bi da odlicno hladi, pa valjda kao na GTX 460 HAWK.
 
Odlicno hladi kuler na MSI 560GTX,uzeh je danas i moram da priznam da je prava mala azdajica! :eyebrows:
 
Znash kako je ovde... slike ili se nije desilo.. naravno pored slike same lepotice, davaj slike nekih testova kao i temperature i tako to.. to nas interesuje :d
 
Bice i koja fotkica,cim nabacim novi top na Panthera II :d
Onako iz prve ruke-temperautra u idle je 27c (ventilator je na 40%) a u WoT,u full loadu,sa svim mogucim setovanjima na max i posle 2 sata igranja tem je 53c (ventilator na 83%).
E sad,koliko ke to relevantan podatak ne znam,ali imao sam problem sa poslednjim driverom,nov sam u nVidia svetu pa nisam znao za taj famozni problem skaliranja,ako se monitor poveze preko HDMI!
 
i naravno,bench warheda-bez toga kao da je nisi ni kupio!!!! :) sala mala,da te lepo sluzi i da se ko covek naigras!!!!:wave:
 
Očekivano, (samo) oko 10% brži na istom kloku... Ali to postiže bez povećane potrošnje, što znači da je nvidija ujedno i optimizovala čip za manju potrošnju a ne samo "otključala" jezgra...

10% odnosno do 5 fps razlika.... A kolika je razlika u ceni?

Ako se ne varam GTX460 je oko 160e, GTX560 230-250e... skupi ovi frejmovi u zadnje vreme....
 
10% odnosno do 5 fps razlika.... A kolika je razlika u ceni?

Ako se ne varam GTX460 je oko 160e, GTX560 230-250e... skupi ovi frejmovi u zadnje vreme....
Jedno je sigurno, tesko da ce raditi na istom kloku. Druga stvar recimo kad OCujes GTX560 dobijas za 230e performanse za koje si pre 6 meseci dobijao sa GTX480 koji je bio 500e, nije lose jel da. Recimo ati je izbacio 6970 koji je 15% brzi od 5870 a pritom je skuplji od ovog 50e. I to posle vise od godine dana. Pa covece koliko su to skupi frejmovi??
 
Eno sad je Nikola izbacio test MSI 560 TFII test pa vi vidite da li se isplati...
 
Pa preskupi su, dobijamo performanse, ali na kasicicu... To vazi i za AMD i nVidiu

Pusti GTX480/580 i naduvane cene....

GTX560 jeste jaca, ali da li je 70-100 evra bolja?

Razlika je 55evra a ne 100 :)
 
Ufff, posle dugog razmišljanja ipak sam se odlučio za 460icu ovakvu kao što sam imao ranije, od gigabytea sa 1GB memorije, OC verziju. Za nju mi je potrebno da doplatim 15e i OCom mogu da izvučem da bude sporije nekih 15%-20% procenata od def 560ice. Za 560icu, isto GV OC, mi je potrebno 65e doplate, što mi je mnogo za ulaganje u grafiku :(
 
Villy onda bolje kupi MSI N460GTX Hawk...sada se prodaje-poklanja nov svuda po radnjama..a kartica je best of the best za GTX460 seriju.
 
Ma mogu da uzmem samo iz grappola zbog toga što sam kod njih kupio 6850ice, pa sad da na ime toga preko radnje uzmem nešto drugo. Ova gtx 460 OC nova me košta 17200, a ovako košta oko 19000, dok me 560 iznosi 22500. Računao sam nešto, i mislim da sa obzirom da se zahtevnost neće povećavati još barem godinu dana, nema potrebe da uzimam 560icu.
 
Ma mogu da uzmem samo iz grappola zbog toga što sam kod njih kupio 6850ice, pa sad da na ime toga preko radnje uzmem nešto drugo. Ova gtx 460 OC nova me košta 17200, a ovako košta oko 19000, dok me 560 iznosi 22500. Računao sam nešto, i mislim da sa obzirom da se zahtevnost neće povećavati još barem godinu dana, nema potrebe da uzimam 560icu.

Brate, pa ti si isti ja. Tako sam se zapalio za 6950 da sam u Grappolu izmaltretirao mog prodavca. Stavio je u masinu testirao i digao klok na mojoj 5850 na 5870i ,vratio
6950 u magacin i ustedeo novac. Javlja mi se neki prepodavci sa bezobraznim ponudama.
 
Nazad
Vrh Dno