Šta je novo?

GeForce GTX 560 Ti Thread

Meni običan Gigabyte-ov GTX560Ti evo radi opušteno na 1.1V na 1000MHz (default mu je 900MHz na 1.000V, ide do 935MHz stabilno na stock naponu) na sobnoj temperaturi sa ventilatorom na auto (jedva primetan šum kada se karta zagreje)... Moraću jednom da probam otvoren prozor, ali nažalost ne mogu sada, bolestan sam...
 
Ajde probaj ti ove igre kad ozdraiš, leba ti :) Da li da se reklamira ili ne.
 
Evo ovako nabrzaka rezultat na sobnoj temperaturi...
 

Prilozi

  • GTX580-1000.jpg
    GTX580-1000.jpg
    403.7 KB · Pregleda: 155
Nategao sam memoriju na 2450MHz (4900MHz!) i rezultati su još malo bolji... i dalje sobna temperatura, što bi rekli "za svaki dan"...
 

Prilozi

  • GTX580-1000-2450.jpg
    GTX580-1000-2450.jpg
    398.1 KB · Pregleda: 96
Dakle, tvoj GTX560 je GV-N560OC-1GI i radi sve OK?
Naručio sam ga juče kod komšije. Nadam se da neću fasovati neki faličan primerak.
 
@M_M, ti si bese imao GTX580, ne delujes mi nesto ousdevljeno sa tom GTX560? Si ocekivao vise?
 
Imao sam GTX580 do pre par dana, koja je vrh karta, ali ipak malo preskupa (i apsolutno i za svoje performanse). GTX570 i GTX560Ti su ipak sweet spot.

GTX560Ti za pare koliko košta je fenomenalna karta. Kad dobijem sledeću platu, mislim da uzmem još jednu (još samo na "nabodem" primerak kao ovaj), i stavim u SLI. Po ceni sličnoj GTX580 imaću znatno jači setup a i jednog dana će biti iste lakše prodati nego da sam ostao na GTX580. Razmišljao sam i o GTX570 u SLI, ali nisam hteo da rizikujem jer uz overklokovani 6-core CPU, 750W napajanje bi možda bilo preslabo za stabilan i dugovečan rad.
 
kazu testovi da su 560*2 bolje od 1*580 tako da je to ok
samo je i TDP jaci od 580 :(
 
@slobomo: Otprilike zato se i odlučujem za SLI GTX560Ti, jer sa 750W napajanjem i overklokovanim 6-core procesorom:

- 2xGTX580 napajanje sigurno ne bi izdržalo i totalni je overkill za 1920x1200 (a i preskupo je brate!)
- 2xGTX570 napajanje bi možda i izdržalo, ali knap a to mi se ne sviđa
- 1xGTX580 je nelogično, jer za skoro iste pare može 2xGTX560ti što je primetno brže (a i kasnije se lakše prodaju).
- 2xGTX560Ti je prava mera, i što se tiče napajanja (i TDP-a, jer se zaista malo greju), i što se tiče odnosa cene/performanse

Da ne spominjem da u slučaju reklamacije jedne karte još uvek mogu da se igram na drugoj (sporije naravno, ali mogu), kao i ako mi hitno zatreba lova, lako ću jednu da prodam (bolji primerak zadržim naravno) ;)
 
Poslednja izmena:
@M_M
Boga mi nebi ti izdrzalo napajanje sa dve GTX 570 nema Boga.Vec ti je limit i sa dve GTX560 pogotovu tako overklokovane kako vec i sam planiras!
 
Baš tako sam i ja razmišljao, SLI GTX570 bi bilo nategnuto, ako bi uopšte i radilo kao što kažeš.

Kada budem stavio GTX560 SLI, držaću ih verovatno na default naponima i taktovima (900MHz 1.000V). Dakle oko 170W svaka, recimo ukupno 350W. Dodatnih 300W na CPU, ploču i memoriju i max. 50W na diskove, sve u svemu računam 700W kad bi sve bilo u nekom totalnom maksimumu (a praktično nikad nije). Verujem da će prosek tokom igranja igrica biti 600-650W, videćemo (pozajmiću od ćaleta Watt-metar pa ću baš proveriti).

A napajanje je 750W Corsair HX, kažu u piku daje i do 900W, tako da bi trebalo sve da šljaka... još samo da čučne sledeća plata, dođe Crysis2, itd, itd...
 
Poslednja izmena:
Sa tim setovanjem ok.To ce da radi.Inace Pik power je trnutna snaga u odredjenom vremenskom trajanju koje bi napajanje moglo da iznese.
To ni slucajno nije predvidjeno za 24h/7 pod punim iskoriscenjem 100% pod full load.Ni jedno napajanje nebi izdrzalo toliku torturu pogotovu sto je veci koeficijent iskoriscenja pada "kvalitet" napona.
Nije slucajno sto se uzimaju napajanja od 1KW.
Inace masinica je boli glava.Svaka cast.
 
lol
dobro nije uzeo i7-980
ja sam npr citao negde po netu da je moja gpu 180w a ona je na 0.88GHz po defl.
M_M verovatno i ta tvoja gigab. je tu negde, znaci pik bi bio oko 360w
bilo bi lepo imati neki program za merenje trenutne iskoriscenosti W na gpu(i rpm za fan)
kao npr. CPUID HWMonitorPro sto ima za CPU.
Zna li neko mozda?
 
...
ja sam npr citao negde po netu da je moja gpu 180w a ona je na 0.88GHz po defl.
...
bilo bi lepo imati neki program za merenje trenutne iskoriscenosti W na gpu(i rpm za fan)
?

Kako bre Vid od 0.88V? Load VID? Možda 0,975V? Ajd baci GPU-z senzor screenshot da to vidimo? BTW, koji su ti klokovi za svaki dan sa tom MSI OC? Dakle sobna temperatura, vent na auto? Daj barem rezultat Crysis Warehead-a...

Čisto da skrenem pažnju, nemoguće je da program meri (nije on merni uređaj) ako hardver taj podatak eksplicitno ne saopštava softveru. Softver može samo da procenjuje ili računa znajući koji je tačno GPU u pitanju, koji je tačno napon rada i koja opterećenost, pa uz neku formulu da računa...

Inače, kad proizvođač daje TDP (za GPU, CPU, svejedno), on deklariše maksimum pri default taktu i maksimalnom VID naponu za 3D - za GTX560 taj opseg (by Nvidia) je 0.9625 V - 1.0500V. Ovo znači da je od (najgoreg) primerka do (najboljeg) primerka moguća razlika u potrošnju i disipaciji od celih 20%, tj. da najbolji GPU na svom defaultu ima i 20% manji TDP i potrošnju od te deklarisane!
 
Poslednja izmena:
evo slike,)
 

Prilozi

  • New Bitmap Image.jpg
    New Bitmap Image.jpg
    128.5 KB · Pregleda: 90
Izvinjavam se, mislio sam da pričaš o naponu, tj. Vid-u... jeste 880MHz, al' ajd nemoj da te mrzi, vidi koliki je VID, tj VDDC (u GPUZ žargonu) pod load-om? Imaš tu informaciju u "Sensors" tabu... I nisi odgovorio za max. clock za svaki dan ;)
 
aa pa nisam je ni oc
sve je po defaultu
ove su sad vrednosti
 

Prilozi

  • New Bitmap Image1.jpg
    New Bitmap Image1.jpg
    87 KB · Pregleda: 61
To je u idle, a ne po load-om... daj u pozadini neki furmark ili bilo šta što zaista koristi karticu...
 
evo ovo je za krizu 2 sto sam sad igrao
 

Prilozi

  • GPU-Z Sensor Log.txt
    1.7 KB · Pregleda: 61
Imaš takođe odličan primerak (možda i bolji nego moj), VID ti je 0.987V... vrlo verovatno ćeš imati OC od 1000MHz ili više za svaki dan bez problema...! Ma GTX560Ti je zaista sweet spot! Kada se klokne na 1000MHz ili tu blizu ima performanse više od GTX570 na defaultu i barem 15-tak % više od najbolje klokovanih GTX460-tica (a da pritom ne troši niti se zagreva išta više).
 
Poslednja izmena:
pa naravno,
ja je necu sada oc al kad dodje vreme za to...
 
Znaci ne mogu da verujem bacicu ovaj komp kroz prozor. Poceo da mi daje BSOD u vezi RTClock64.sys kad udjem u Win posle nekih par minuta . Vidim da je to vezano za MSI Afterburner. Zasto se to dogadja? Sta je bre ovo vise? Kupicu konzolu majke mi cccccc:wall:
 
e kad kupis konzolu onda ces baciti kucu kroz prozor :)))
elem ako ti msi ab pravi probleme,reinstalraj ga i imas milion drugih programa koji rade isto sto i on
 
e kad kupis konzolu onda ces baciti kucu kroz prozor :)))
elem ako ti msi ab pravi probleme,reinstalraj ga i imas milion drugih programa koji rade isto sto i on

Ma jao brate bacicu sve i ne igram vise nista:). Tvoj savet je malo za noobove. Naravno da je prva stvar sto sam uradio reinstall inace ne bih postovao ovde. Probao i Precision i Rivu, ista stvar. Nego nije mi jasno zasto se to sada desava?
 
Probaj da malo oboris klok vga i cpu. Mozda i da malo olabavis latencije memorije.
 
Evo kako radi GTX 560 u kombinaciji sa Dual Core procesorom

C2D E8400@4Ghz
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II OC
 

Prilozi

  • 24.7 .PNG
    24.7 .PNG
    482 KB · Pregleda: 181
  • 4107.PNG
    4107.PNG
    228.9 KB · Pregleda: 128
  • JustCause2_Game_2011_02_20_22_40_36_783h.png
    JustCause2_Game_2011_02_20_22_40_36_783h.png
    661.3 KB · Pregleda: 115
  • u.PNG
    u.PNG
    284.1 KB · Pregleda: 96
Ma jao brate bacicu sve i ne igram vise nista:). Tvoj savet je malo za noobove. Naravno da je prva stvar sto sam uradio reinstall inace ne bih postovao ovde. Probao i Precision i Rivu, ista stvar. Nego nije mi jasno zasto se to sada desava?

pa naveo si da je vezano za msi ab,nisi nigde naveo da si probao i rivu i evga.
krastavac ,to mi je prvo palo na pamet... jesi probao reinstal drajvera?reinstal win?
 
SLI radi ubija samo koliko sam ispratio ni ovde nije bas sve pod konac!Driveri opasno smaraju i optimizacija pogotovu za SLI podrsku!GF110 i dalje ustrojen!
Drajveri ne smaraju samo SLI, vec i celu seriju 5xx !!!
Sa ovom kupovinom treba sacekati. Vidim na oglasima da se prodaju 570 -ice stare po par dana !!!
Imam trip da nesto nije u redu !!!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno