Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

Kad bi je naso' za 350E, bila bi ti kao kec na deset...;)

Okey , poredim, jer nema trenutno nikakvih drugih parametara, ( i ispada da je Pascal , Maxvell na stereodima :trust: ) i ako pogodim, bicu glavni tehno - freak za procente :rtfm: na forum....:d :eyebrows: :beat:
 
Poslednja izmena:
Ok. Kapiram. Zelis da zavaljas tu tvoju, svima nam je to jasno ali zar ne mislis da je vreme da malo povuces rucnu?
Meni ne treba Maksvel, tu seriju sam izduvao. Na redu je Paskal, bilo da je GTX 1070 ili GTX 1080, videcemo dalje od situacije na trzistu.

Paskal nije nikakav Maksvel na steroidima, ne lupaj bez veze! Negde si nesto cuo i sada ponavljas kao papagaj. Zasto si tako nehuman prema ostalim ljudima koji dolaze nesto da saznaju?
Procitace sta pises i mislice da je to zaista tako.

Arhitekture se razlikuju. GTX 1080 sa 2560 sejder jedinica je procentualno brzi od GTX Titan X za 30%, manje vise koji ima 3072 sejder jedinice i uz to GTX 1080 manje trosi.
Odnos potrosnje prema performansama nije samo zasluga nizeg procesa. Visi klokovi nisi samo zasluga nizeg procesa a isto tako ne mozes da kompezujes performanse dobijene visim
klokovima u odnosu na manje sejder jedinica a da ostvaris toliki napredak i skok u odnosu na Titan X. Da li kapiras ti ove stvari?
 
Poslednja izmena:
Pa, da 'ocu da je prodam ne bi je zacenio na 350E, pogresno si shvatio, :shock:....... ostajem na ovoj 980Ti do 1080Ti, odradjuje posao......:type:
 
Da i 1080 je debelo pregazio tu 980ti uzduz i popreko pomiri se sa tim, napinjao ti nju ili ne.
I da oboris klokove 1080 na 1500mhz opet bi je prejahala. :d
E da dok ti sacekas da izadje 1080ti za godinu dana tvoja ce vredeti 200e.
 
Poslednja izmena:
Kakav god da je napredak 1080 u odnosu na 980, (nemojte više smarati sa 980ti i poređenjem), fiskalno je doterala do duvara. $ per fps više nije isplativ.
 
Cudi da niko nije postavio

ASUS GTX 1080 SLI
http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_1080_SLI/20.html
perfrel_1920_1080-horz-9d190b.jpg


Na 1080p jedna overklokovana karta bila bi bolja od SLi-a katastrofalno skaliranje.
 
Pa valjda se podrazumeva da je za 1300+ evra combo relevantna 2160p rezolucija, a ne 1080p ili 1440p. :d
 
Kada radi, SLI skalira odlicno:

acsyndicate_3840_2160.png
bf3_3840_2160.png

bf4_3840_2160.png
codbo3_3840_2160.png

crysis3_3840_2160.png
fallout4_3840_2160.png

farcryprimal_3840_2160.png
gtav_3840_2160.png

hitman_3840_2160.png
wow_3840_2160.png


Ali Goldi voli da bude realistican.
 
Skaliranje je lose samo iz jednog razloga. A to su drajveri. U igricama gde je podrska dobra karte skaliraju odlicno.

O skaliranju u 1080p necu ni da komentarisem.

Goldi ti kao da cekas 24/7 nesto lose da se napise o gtx10x0 i odmah objava ;)
 
Nema ovde nista sustinski lose sem cene...
 
perfrel_3840_2160-0f2830.png


Evo ga i 4K ako je vama ovo dobro onda ne znam sta da kazem to sto neke igre ne rade u SLI, to moze da se popravi istina driverima, ali zar nije prica da je SLI bez mane da Nv ima spremne drivere, da od starta podrzavaju SLi itd itd itd.
 
Aj pogledaj jos jednom ove grafikone sa brojkama sto je postavio DAS.
 
perfrel_3840_2160-0f2830.png


Evo ga i 4K ako je vama ovo dobro onda ne znam sta da kazem to sto neke igre ne rade u SLI, to moze da se popravi istina driverima, ali zar nije prica da je SLI bez mane da Nv ima spremne drivere, da od starta podrzavaju SLi itd itd itd.

50% / 75% dobitka u SLI za high end kartu ne moze se smatrati losim.
 
kako izracuna 50/75%?

100:73? posmatraj ASUS Strix jer su te karte testirane to sto su u test ubacili i referentnu ne znaci nista, to sto postoje i rezultat za bez igrica u kojima sli ne radi samo znaci da SLI ne funkcionise dobro. u 10 igri dobro u 10 lose kako to moze biti dobro?

@deradici pogledao sam ja sve dobro to sto neke igre dobro rade recimo pola u ovome testu znaci samo da ima isto toliko igri koje rade lose pa je sveobuhvatno da SLi sklaira ispod 40%
 
Poslednja izmena:
E, zato je ne volem' to uzimanje nekog proseka iz svih igara. "Statistika, nasa dika, sto pozelis to naslika." ....:d

Ako pogledas dobro ovaj review, nema neka sredina u skaliranju, ili skalira oko 80% - 95%, ili uopste ne skalira, ( par procenata u cetiri igre ).
I, onda nastaje problem, djabe imas super skaliranje, kada ga u ukupnom rezultatu , ovo skaliranje od 2 - 5% upropasti i smanji mu taj konacni prosek.
Znaci, SLI odlicno sljaka i skalira, kada sljaka u igrama, sad sto ne radi u nekim igrama, pa, mozda ne sljaka ni na AMD CF , mozda igra ne podrzava i slicno, to su klasicni problemi i za SLI i za CF konfe, onaj ko uzima dve kartice, treba biti svestan tog problema.....lepo receno, jedini problem je cena.....:trust:
 
Poslednja izmena:
Pusti sad AMD vi se odma hvatate za AMD znaci ako AMD ne radi tj CF ne treba ni SLI da radi, i jedni i drugi trebaju da rade na SLI/CF ovo sto prosjek pokazuje samo znaci da trebaju jos da porade na SLI.
 
Vi kao da ne znate da skaliranje ne zavisi samo od drajvera vec i od same igre.

Nekad ne mozes da napravis znacajniji progres putem overkloka a kamo li sa dve karte.
Ove karte su izuzetno snazne i dual sistem je predvidjen za visoke rezolucije. Najmanje 2k, dok su za 4k idealne sto se vidi iz prilozenog, rezultate koje je DAS okacio.
1080p rezolucija predstavlja usko grlo, jednostavno to ne treba ni uzimati u obzir niti ce iko ove karte da kupuje za tako nisku rezoluciju.
 
Zaista, ovde fanbojizam drma iz sve snage. Pa jedna ova karta nije za 1080p, kamoli dve. Lose skaliranje lol
 
kako izracuna 50/75%?

100:73? posmatraj ASUS Strix jer su te karte testirane to sto su u test ubacili i referentnu ne znaci nista, to sto postoje i rezultat za bez igrica u kojima sli ne radi samo znaci da SLI ne funkcionise dobro. u 10 igri dobro u 10 lose kako to moze biti dobro?

@deradici pogledao sam ja sve dobro to sto neke igre dobro rade recimo pola u ovome testu znaci samo da ima isto toliko igri koje rade lose pa je sveobuhvatno da SLi sklaira ispod 40%

Tacno. Gledao sam 67% a ne 73, a SLI je radjen sa Strixom. Manji je procenat, ali ne znaci nista dok se direktno ne uporedi sa 980Ti. Da budem iskren, nemam pojma kako ona skalira, ali znam da GTX 980 skalira oko 60%. 980Ti verovatno i manje. Ako je to recimo 980/980Ti/1080 - 60%/50%/40%, opet nije lose,1080 SLI ce verovatno tek da dobije boost kroz drajvere.
 
Problem sa SLI je oduvek bio isti. Plaćaš 100% više a nikada ne vidiš 100% više fps-a.

To što ćeš da mi kažeš kako radi u 5 igara i daje mi skoro duplo više fps-a ništa ne vredi, jer si u prvih par meseci za neke od tih igara morao da uradiš disable SLI da bi ih igrao.

Kada podrška bude Day1 100% više FPS-a onda mogu da mi traže 100% više novca.
 
To se slazem driveri ce sigurno popraviti stvar... mislim da je sveobuhvatno 980Ti bolje skalirala u SLi.
 
Ako se oduzmu ove cetiri igre koje uopste ne skaliraju, u ostalim igrama gde postoji skaliranje, prosecan procenat skaliranja na 4K je oko 74%., sto je odlicno za ovu rezoluciju....
 
Problem sa SLI je oduvek bio isti. Plaćaš 100% više a nikada ne vidiš 100% više fps-a.

To što ćeš da mi kažeš kako radi u 5 igara i daje mi skoro duplo više fps-a ništa ne vredi, jer si u prvih par meseci za neke od tih igara morao da uradiš disable SLI da bi ih igrao.

Kada podrška bude Day1 100% više FPS-a onda mogu da mi traže 100% više novca.

Ne mozes tako da banalizujes.

Ne postoji generalni problem sa SLI. Osim cekanje na podrsku skaliranje zavisi od dosta stvari.

Recimo bas skoro u jednom testu procitao da je Hilbert naveo da cak ni procesori poslednje generacije nisu dovoljni za savremene sisteme sa vise grafickih karata. Predstavljaju usko grlo.
Uz to uzmi u obzir da je PCI-E prevazidjen i da odavno stvara problem za protok.

Zato je recimo osmisljen nv link da bi se to zagusenje rasteretilo. Skoro smo bas DAS i ja o tome pricali.
Onda igra, samo endzin igre koji limitira kartu i skaliranje itd. Da ne nabrajam.
Naravno nekad je tu i drajver pa se karte probude.

A realno gledano, nikad ti sistemi sa vise kartica, uzmimo u obzir da govorimo o dve nisu imali 100% skaliranje sveukupno ali su nekad bili jako blizu, zavisno od doba i vremena.
To se zna, tu nikakva tajna ne postoji. A sto su kompleksnije arhitekture sve je teze izvuci potencijal iz takvih kartica.
Eto, videcemo bas kada se pojavi GTX 1080 Ti, kako ce da skalira u SLI.
Na obicnom sistemu po meni imace procentualno manji napredak nego GTX 1080 osim ako ne koriste nv link.

P.S. Na sta si mislio kada kazes placas 100% vise? Pa ti kupujes dve karte. Nece tebi niko dati popust na drugu jer ti zelis SLI :d
 
Poslednja izmena:
@goldi
Mislim da ne radi bolje kod 980ti vec isto, a verme ce pokazati da li je skaliranje tu negde oko 80-90% kao kod 980ti. Kod 980ti radi u svim igrama koje sam igrao, sem nekim kod kojih i sa jednom kartom imas preko 100fps kako god da je podesis... Uvek je do drajvera kada se karte tek pojave, a retko koja igra ne podrzava SLI ili CF narocito kada su u pitanju dobre i hit igre...
 
Aha, a šta ćemo recimo sa svakom igrom u UE4 ? SLI/CF support ne postoji. Kako to da računamo - 74% :p
 
Nazad
Vrh Dno