Šta je novo?

GeForce GTX 1070 (Ti) Thread

Gurao bi solidno, naravno ne baš kao da radi na ~4.2-4.5GHz, ali dobro.
Može grafa na ploču, ne bih ti predložio da ne može.
 
Covek ima 4k monitor moze da stavi sta hoce :p ....
 
Ljudi, treba mi pomoc tj nesto mi nije jasno:

Planirao da uzmem 1070-ku i bolje varijante krecu od 420e tipa GA,Asus, EVGA....
Ali vec nedelju dana stoji Palit GeForce GTX 1080 Dual za 480e i nije akcijska vec redovna cena koja je manja od ostalih koje su na akcijama.
Ne nalazim nikakav review o karti, nikakav komentar ili sl i nisam pametan sta uzeti tj zasto je tako mala cena ove karte...
Imate li neki info ili ideju?
 
Uzmeš KFA² GeForce GTX 1080 EXOC i ne boli te glava. Gde je bilo za 480, biće i za 500€ [emoji16]

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Ljudi, treba mi pomoc tj nesto mi nije jasno:

Planirao da uzmem 1070-ku i bolje varijante krecu od 420e tipa GA,Asus, EVGA....
Ali vec nedelju dana stoji Palit GeForce GTX 1080 Dual za 480e i nije akcijska vec redovna cena koja je manja od ostalih koje su na akcijama.
Ne nalazim nikakav review o karti, nikakav komentar ili sl i nisam pametan sta uzeti tj zasto je tako mala cena ove karte...
Imate li neki info ili ideju?

Uglavnom kod tih lower end modela je hladjenje losije odradjeno, kao kod asus dual, gigabyte gaming, msi armor i slicno...po nekad imaju i neku fazu manje i manje kvalitetne komponente.
Ako ti znaci usteda, uzimaj slobodno. Mada ako vec izdvajas 500e za kartu, dodaj par desetina evra i uzmi neku bolju izvedbu.
 
Uzmeš KFA² GeForce GTX 1080 EXOC i ne boli te glava. Gde je bilo za 480, biće i za 500€ [emoji16]

Mnogo prituzbi kod KFA2 i Zotac na coil whining. I moja KFA2 1060-ka pocela da se cuje. Nista strasno ali se cuje. To mi ne treba.
 
Eto vidiš, nisam znao. Onda uzmeš ovaj model iz moje konfe, sasvim je pristojan.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Mnogo prituzbi kod KFA2 i Zotac na coil whining. I moja KFA2 1060-ka pocela da se cuje. Nista strasno ali se cuje. To mi ne treba.

Samo da znas da nekad i nije do karte vec do napajanja.
Inace oba brenda kod mene, rade kao sat. Tihe, stabilne, ne cuju se da su zive osim ako ne pojacas vent a i to cak nije nista posebno.
 
Posumnjao sam na napajanje jer mi je Chieftek (iz dobre stare serije od pola tone) vec mator i zamenuo za Corsair, identicno ponasanje...
Ne tvrdim da svaka zuji vec ako ima prituzbi na karte, uvek je samo coil, ostatak je ok...
 
Aha, malo su se cene upristojile, nije losa varijanta ici na 1080. Ja bih svakako isao na neko bolje, provereno hladjenje.
Nisam siguran koliki je procenat karti kojima piste zavojnice... Ja sam do sada samo jednom imao komponentu kojoj se zavojnice cuju. Zotac savrseno tih kod mene.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Strix je proverena varijanta. Mene i dalje dobro sluze.
Cena jeste jaca ali to je cena za pouzdanost i kvalitet.

Taj Palit deluje kao OK kupovina ali Gigabyte Windforce OC mislim da je najbolja kupovina za 500 evra.
E sad, iznad te cifre u opsegu od 30 evra preko moze i da se probere.
 
Strix je Strix i ima Strix cenu :)

Imao 2 Palit karte i Palit 750 Ti OC StormX je jos uvek tu i sljaka svakodnevno evo vec 2,5 god... jedna od boljih karti koje sam imao.
Nista, uzecu ovu, zivo me zanima kakva je...
 
Za 20 evra preko, mislim da gresis. A to sto ti je Palit opravdao kupovinu pa si zadovoljan ne znaci da je svaki model ekstra dobar.
Ozbiljnije je uradjen Gigabyte ali ako si bas zapeo, puno srece u kupovini. P.S. Ulazis u polutesku kategoriju :D
 
Što se tiče strixa imam 1060 Oc strix i piči coil whine samo tako. Doduše ne bih ni čuo da nisam prepakivao komp pa mi je stajao neko vreme van kućišta na stolu.
 
Za 20 evra preko, mislim da gresis. A to sto ti je Palit opravdao kupovinu pa si zadovoljan ne znaci da je svaki model ekstra dobar.
Ozbiljnije je uradjen Gigabyte ali ako si bas zapeo, puno srece u kupovini. P.S. Ulazis u polutesku kategoriju :D

Dok sam se premisljao ode i Palit i Giga kod MF, prnulo preko 1000 komada...
Nasao medju zadnjim komadima u jednoj jedinoj online radnji Gigabyte 1080 WINDFORCE OC... sad sam miran...
 
Dok sam se premisljao ode i Palit i Giga kod MF, prnulo preko 1000 komada...
Nasao medju zadnjim komadima u jednoj jedinoj online radnji Gigabyte 1080 WINDFORCE OC... sad sam miran...

Rekoh ti ja :) Well done, comrade, good job
x4kmsj.jpg
 
Hehe, znam otprilike kako ti je konfiguracija avanzovala za vreme tvog bivstvovanja u Germaniji.

Matematičkom progresijom, očekujem za dve godine mašinu od 3k€.

Ladno, al' standard... [emoji16]

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Hehe, znam otprilike kako su ti konfiguracije avanzovale za vreme tvog bivstvovanja u Germaniji.

Matematičkom progresijom, očekujem za dve godine mašinu od 3k€-

Fixed :D

Ma kakvi 3k, i ovo sam jedva uzeo i to me zena "pogurala"...

Sad gledam, uzeo sam zadnji komad :)


Ljudi, ne kontam ovu 1070Ti... nasvirana do panja,trosi kao 1080 (tj ona i jeste osakacena 1080-ka) ali je ipak slabija od nje, dodas 20e i uzmes 1080-ku...
Po meni bolje da su odradili 1060Ti, jaci je jaz izmedju 1060 i 1070 nego gornji segment...
 
Poslednja izmena:
To bi logicno bilo ali amd nema kartu u segmentu izmedju GTX1060 i 1070, dok u segmentu izmedju GTX 1070 i 1080 imaju vegu 56 i 64 jasno je sto izbacaju GTX 1070ti.
 
Jel bese bio kao neki rumor za jos jednu malo slabiju vegu, jos malo sakatiji cip?
 
Da neka, kao nano verzija, koja bi trebala ici nesto ispod vege 56. Sad dal je to samo rumor, deluje da jeste.
 
To bi logicno bilo ali amd nema kartu u segmentu izmedju GTX1060 i 1070, dok u segmentu izmedju GTX 1070 i 1080 imaju vegu 56 i 64 jasno je sto izbacaju GTX 1070ti.

Mozda gresim ali ja nikako ne vidim tu konkurenciju:
Vege jedva da mozes da nadjes i sve su FE (osim 64 Strix koju ja jos nisam nigde video), trose i greju se kao furune i jedva sustizu suparnike i to sa OC...
Od najavljenih cena nista zbog zesce nestasice, tek sada imas po redovnim cenama 64, da su ostale cene iste od starta onda bi imali igranku ali kada kupis Giga Wind 1080 za ravno 500e (ili sto bese Palit "akcija" za 479e) tj ista cena kao Vega 64 FE i uzmes prethodno napisano, o cemu pricamo...
Kod 1070-ki je jos bolja situacija za nV jer je najjeftinija 56-ica oko 480e dok 1070 imas za 390e mini ili 420e "normal"...

Po meni, Vege su cisto zadovoljavanje high end AMD fankluba. Najveca perf/cenovna rupa je izmedju 580-1060 i 1070-56 i tu da AMD opali nesto masno, pokupio bi lep kajmak + fin udarac za nV jer je taj segment definitivno najprodavaniji.
Stvarno se nadam da AMD ima nesto takvo u planu, treba nam konkurentna prodaja a ne ove 250e vs 420e nebuloze...
 
Poslednja izmena:
Po meni, Vege su cisto zadovoljavanje high end AMD fankluba.

Pa nije bas tako, ja u novcaniku imam odvojeno 450 evra, jos od 14-og avgusta i cekam da konacno kupim Vegu 56, jednog lepog dana, samo zbog freesync monitora... znam da nV ima bolje kartice, koje su dostupne, a cak i vec neko vreme jeftinije zbog crypto situacije, ali dzabe sve to kad vec krenes putem freesynca ili gsynca, nema posle lutanja i menjanja tabora.
Zanima me koliko ce kod nas kostati 1070 Ti kad se pojavi, pretpostavljam oko 450e, dok ce 1070 otici na 400e, 1080 je na 500e, sve je lepo pokriveno.
 
Mozda gresim ali ja nikako ne vidim tu konkurenciju:
Vege jedva da mozes da nadjes i sve su FE (osim 64 Strix koju ja jos nisam nigde video), trose i greju se kao furune i jedva sustizu suparnike i to sa OC...
Od najavljenih cena nista zbog zesce nestasice, tek sada imas po redovnim cenama 64, da su ostale cene iste od starta onda bi imali igranku ali kada kupis Giga Wind 1080 za ravno 500e (ili sto bese Palit "akcija" za 479e) tj ista cena kao Vega 64 FE i uzmes prethodno napisano, o cemu pricamo...
Kod 1070-ki je jos bolja situacija za nV jer je najjeftinija 56-ica oko 480e dok 1070 imas za 390e mini ili 420e "normal"...

Po meni, Vege su cisto zadovoljavanje high end AMD fankluba. Najveca perf/cenovna rupa je izmedju 580-1060 i 1070-56 i tu da AMD opali nesto masno, pokupio bi lep kajmak + fin udarac za nV jer je taj segment definitivno najprodavaniji.
Stvarno se nadam da AMD ima nesto takvo u planu, treba nam konkurentna prodaja a ne ove 250e vs 420e nebuloze...

Ja sam govorio cisto o performansama gdje je vega 56 brza karta od GTX 1070 nema tu price... jucer sam nasao vegu56 u midnfactory 399e imas slike kacio sam u drugom podforumu. No nebitno na cijenu opet kazem govorio sam o performansama i vega56 je dirnula nvidiju i to je razlog izlaka GTX 1070ti.
 
Jel moze neko onako malo iz prve ruke da uporedi 1070 i 7950 po potrosnji? zanima me, imam jos uvek accelero S1 hladnjak, cini mi se da sam ga stavljao na 7950 :test:... e da jel bese kod 79xx cip bio nizi od socketa? da se tako izrazim :type: ...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno