Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Pre 3 nedelje si dobio poene za nedozvoljeno reklamiranje i to u ovoj temi... sta treba raditi da bi se prdrzavao par jednostavnih pravila?
 
Dobio sam opomenu za vredjanje clana kroz PM, ovo je prvi put da sam opomenut za reklamiranje. U svakom slucaju javno se izvinjavam zbog oba propusta, trudicu se da ne ponavljam te greske.
Hvala za info o ovom modelu sa jednim ventilatorom, izbegavacu ga...
 
Dobio sam opomenu za vredjanje clana kroz PM, ovo je prvi put da sam opomenut za reklamiranje. U svakom slucaju javno se izvinjavam zbog oba propusta, trudicu se da ne ponavljam te greske.
Hvala za info o ovom modelu sa jednim ventilatorom, izbegavacu ga...

Nesto ne stima u ovoj recenici... da si vredjao clana, ne bi pisao ovaj post...

Samo se drzite pravila foruma i nema problema
 
@weedman984 stigla karta, ne cuje se dok se bilo sta osnovno radi na kompu, u igrama se ventovi zagrevaju tek posle 60C a karta se ne priblizava 80C i nenormalno je tisa, nzm kako se krecu cene ali dodaj koliko da kosta ako cena ne preskace ostale ako preskace o5 je bolji izbor:gigabyte ili dr.

Edit: Panter_ pitaj za savet on je zadovoljan kartom.


Pre 3 nedelje si dobio poene za nedozvoljeno reklamiranje i to u ovoj temi... sta treba raditi da bi se prdrzavao par jednostavnih pravila?

Ovo se na mene odnosi?
Skinuti mi poeni za glupost sto sam pisao, stvarno mi nije bila namera i popravio sam to.
A reklamiranje mi isto nije bila namera jer sam kupio graficku a ne radi kako treba, pa mislio da treba nesto da se podesava/drajveri...
Sad sam odgovorio na postavljeno pitanje izvinjavam se al stvarno ne bi pozeleo niko da se pati kao ja oko one karte...
 
Poslednja izmena:
@pirke23 a reci koju si uzeo, CORE ili obicnu AMP?
 
AMP sve probleme koje sam imao sa Mini sad su proslost.
Core je jos bolja ali ako gledas jeftinije da prodjes kao ja nadam se da znas sta da izbegnes.
 
da li je na kraju dobra opcija uzeti WindForce OC 3gb model? malo sam se uzentao od coil whinea koji je pomenut par postova gore...
 
To je macka u dzaku, i ja cu da skupljam jos love za WindForce 3GB pa sta Bog da... Inace sam imao coil whine na r9 270, pa kad je ona riknula imam i na ovoj koja je tu privremeno, mozda mi je tako sudjeno :) Ponekad kad se ne cuje coil,cudno mi je, navikao sam se na to hehe... Ali nista sto dobre slusalice ne srede!
 
Od kad ubacim kartu sve tamnije boje( tamno: zelena,plava,braon,siva..) su iste sa crnom igre/filmove nadjem u setings da raspalim svetlost ali generalno u windows setings se nisam snaso gde to da podesim?
 
porucena WF OC 3GB model. kapiram da ce biti ok, za devojku i overkill :)
 
Upravo sam poručio MSI Gaming X 1060 3 gb za 258e (mađarska) :)

Kod nas Asus dual gtx 1060 3gb za 33.500. Ipak je ovaj MSI bolji model, a ovako i jeftiniji.

Jedino se nadam da neću morati u garantnom roku da se cimam, ali ni domaća garancija nije toliko pouzdana ako nema čime da se zameni.
 
stize do kraja nedelje pa javljam. zanima me i kakva je u odnosu na moju 970 g1.
 
ma jok, ova 1060 je za devojku :)
 
stigla je kartica juce, deluje jeftino zbog ove plastike u odnosu na moju 970 G1 ali sama kartica je ipak ok i za 220€ mislim da je skroz ok kupovina za casual gejmera.

nema coil whinea i kartica je skroz tiha kao i cela masina ali se zato poprilicno greje... dok sam izvrteo unigine popela se na 75c. takodje je dosta topla i u idle rezimu i drzi oko 50c... kakva su vasa iskustva i kakve su temperature kod vas?
ne znam da li treba nesto da podesavam oko ventova u vga extreme softveru za grafiku...

masina jeste mala ali mislim da grafika moze da dobije dovoljno vazduha jer je ispod nje supljina kroz koju duva veliki vent od 20cm koji je napred...

evo dve slicice:

Screen Shot 2017-10-07 at 1.24.27 PM.png

DSC_0148.jpg
 
nov je setup, sinoc prvi put upaljen :)
inace filteri bas puno znace, barem je moja masina sklopljena prosle godine i dalje unutra kao apoteka :)
 
stigla je kartica juce, deluje jeftino zbog ove plastike u odnosu na moju 970 G1 ali sama kartica je ipak ok i za 220€ mislim da je skroz ok kupovina za casual gejmera.

nema coil whinea i kartica je skroz tiha kao i cela masina ali se zato poprilicno greje... dok sam izvrteo unigine popela se na 75c. takodje je dosta topla i u idle rezimu i drzi oko 50c... kakva su vasa iskustva i kakve su temperature kod vas?
ne znam da li treba nesto da podesavam oko ventova u vga extreme softveru za grafiku...

masina jeste mala ali mislim da grafika moze da dobije dovoljno vazduha jer je ispod nje supljina kroz koju duva veliki vent od 20cm koji je napred...

evo dve slicice:

Pogledajte prilog 237926

Pogledajte prilog 237927

75 stepeni u Unigine je fino, u igrama će ti biti još manje. Ne brini za temperature. Mada, 50 stepeni u idle je malo čudno...Plus, koliko vidim, taj HDD cage (šta je već) malo blokira vazduh od prednjeg venta...
 
Poslednja izmena:
e pa super onda, mislio sam da sa karticom mozda nesto nije u redu. hdd cage je izvadjen zbog kablova od napajanja a trudio sam se da napravim sto bolji protok vazduha i mislimda ima dovoljno... probacu veceras u nekoj igri... sve u svemu zadovoljan sam karticom za ove pare (preko madjara)...
 
Nista cudno ako je 50c u idle jer se verovatno ventovi gase tako da je to normalno. Ako se ne gase ventovi onda jeste mnogo i koliko vidim moze biti da je zbog slabe ventilacije zbog formata kucista. Takodje i u full load bi mozda bila niza od 75 da ima vise mesta.
 
videcu, poogracu se jos oko podesavanja ventova sto u kucistu sto na grafici.
trenutno isprobavam hackintosh pa cu neki sledeci dan da vidim i neku igru. interesovalo me je samo kolike vi temperature imate sa 1060, posebno ako neko ima istu ovakvu karticu...
 
Ja imam 1060 3gb i temp je u idle 30c, a u Unigine 67-68c.
Ali moja je Zotac AMP verzija kod koje se venrilatori non stop vrte na 2000 obrtaja tako da nisu bas za poredjenje.
Verovatno ti idle temp malo visa zbog stop-start postavke ventilatora, a i malo ti je blokiran prednji vent.
Mada kad bolje pogledam onaj lim ispred ventilatora je supalj kako mi se cini ? Ne vidi se najbolje.
Ako jeste ne bi trebao da mnogo blokira protok vazduha do kartice.
 
verovatno su vise temperature u poredjenju sa mojom 970 g1 koja je u phenom mini itx kucistu i nikad nije presla 63c ali ona ipak ima 3 venta i ipak ima bolji airflow u masini.
poigracu se malo ventovima, bitno mi je samo da nije toliko rizicna temperatura od 75 u unigine-u.
supljikav je lim ispod kartice ali takav je raspored u masini i ne moze drugacije...
 
Generalno 75c ako je max je smesno i dalje za karticu. Mislim da su im granice 90c. A u gejmingu ce sigurno biti manje od toga u odnosu na stresiranje u sintetici tako da se ne bih opterecivao mnogo time.
Inace dok sam imao 960 i rx 470 sa tim opcijama da zaustave ventove u idle temperature su upravo bile te izmedju 40-50 tj blize 50c tako da je to sasvim ok.
 
e pa super onda, nisam do sada probao 1000 seriju i opciju sa zaustavljanjem ventova pa mi se cinilo da je previsoka temperatura... hvala na odgovorima, sad mi je nekako lakse :)
testiracu narednih dana neku igru pa cu videti kakva ce situacija da bude...
 
Da li ova GTX 1060 AMP Core 3GB verzija iz firme na e ima opciju zaustavljanja ventilatora u idle i da li bi ovaj feature ostao ako bi se zamenio hladnjak za neki aftermarket? Koliko pina ima ventilator? Takodje me zanima, da li ima slicicu na jedan od srafova pozadi koji sluze za montiranje hladnjaka, na osnovu online klipova cini mi se da nema, ali bih ipak da pitam?
 
Nazad
Vrh Dno