Šta je novo?

Gde uložiti novac ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni nije jasno dok traje neka apokalipsa, pa i kad prodje, da ljudi cuvaju vrednost u zlatu.
Nikad mi nije bio jasna svrha nakita...
Da u Africi, plemenska namena, za udaju i slicno, al van toga, suludo.
 
U starom Rimu si za jedan dukat mogao uzeti dobro odelo, isto sada za jedan dukat što nam baba ostavlja možeš uzeti dobro odelo odb 500 do 1000 evra.
Taj dukat nije izgubio na vrednosti.
Od druga otac privatnik uzeo dva stana u Bg po 60 000 km sada vrede duplo, možda i više.
Ako ne znaš šta ćeš sa para kupi stan u Novom Sadu ili Beogradu i rentaj studentima, bolje nego da stoje na banci.
Polako će se potrošiti.
 
Izgleda da si promasio sve casove hemije u osnovnoj ako mislis da je zlato samo precenjeni nakit...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Pa sigurno ga niko ne koristi kao provodnike umesto bakra :)
Prosvetli me, al ozbiljno, cemu sluzi zlato ?

Osim gomilanja zlatnih poluga u rezervama ove i one drzave...
 
Najbolje da ti objasnjavam sta je zlato... Google i udri, sve je lepo objasnjeno.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Grešiš, koristi se i to mnogo! Pored toga u ekonomiji je temelj zlatnog standarda. Plemenit metal a najveće vrednost ima zbog toga što ga žene vole.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Plemenit metal a najveće vrednost ima zbog toga što ga žene vole.

To sam ja i napisao, na glupost :)

Na prvom mestu nakit pa 10 mesta prazno pa medicina, elektronika i dalje...

edit:

Da nema primarnu primenu za nakit, vredelo bi manje nego bakar :)
Znaci jedva za pola pisljiva boba :)

@ Duke
Upotreba zlata se ne uci u hemiji, ne znam u koje si ti to skole isao, al u osnovnoj jok.
 
Poslednja izmena:
Izgleda mnogo bolje nego sto sada mladi pohadjaju....

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
A odakle ti znas koje sam ja godiste :)
Zavrsio osnovnu pre 25 godina, vukovac bio.
Nije bilo toga u hemiji.
 
A odakle ti znas koje sam ja godiste :)
Zavrsio osnovnu pre 25 godina, vukovac bio.
Nije bilo toga u hemiji.
Ne znam niti me zanima, znam da trolujes i spamujes i znam kako ce se zavrsiti ako nastavis.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Eto imaš jedad dukat ekvivalent od 1000 eura
Za 20 godina ćeš imati 1000 evra koji neće ništa vredeti, ili ostaviš dukat i vidiš šta više vredi.
Kada ti zatrebaju pare, prodaš dukat, svi ih kupuju bilo ili ne bi bilo krize.
 
Ja bre Pjanovicu, ne znam sta pametujes...

https://geology.com/minerals/gold/uses-of-gold.shtml (50% otpada na nakit, 50% na ostale stvari)

Pa taj sajt sam i gledao.
Sad te pitam ja, kolika bi bila vrednost zlata da nije ovih 50% (van nakita) :) ?
Pa neko je pomenuo vrednost zlatnog dukata, da se uvek moglo kupiti i pre dva milenijuma (stari Rim) i pre 100 godina i sad, dobro odelo.
Pa jel bilo upotrebe zlata pre sto godina i pre 2000 godina u ista osim u nakit ?
A zlatni dukat i dalje ima istu vrednost, vrednost dobrog odela.

Zar ne bi trebalo da je tom zlatnom dukatu porasla vrednost za tih 50%, kad je pre 20-tak godina il malo jace pocelo da se zlato upotrebljava i druge svrhe ?

Zdrav razum nalaze, da je cena zlata takva, zbog starih navika, vezanih za kicenje zena, dece, ljubavnica...
Prsten i zlatni lanac... :)

@tambur
MA SVE SE JA SLAZEM, zlato VREDI.
Moja poenta je pitanje zasto vredi toliko :)
 
Poslednja izmena:
Nego sta bi sa vilenjakom, otvaracem ove teme.
Ljudi se ubise od polemisanja sta treba i ne treba...
 
@PjanovicBG
Retoricko pitanje. Kako neko da zna koliko bi zlato vredelo da se ne koristi za izradu nakita.
 
Vredelo bi mnogo, jer se mnoge ekonomije zasnivaju na količini zlata, veom malo se zlata koristi za nakit jer se meša sa ostalim metalima.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Jedini problem je sto kad krene ovako neka epidemija ili apokalipsa, zlato, stan i garazu ne mozes da jedes...
Daj coveku ribu i nahranis ga danas. Nauci da ulovi sam i nahranio si ga za ceo zivot.
Zato sam na pocetku rekao da ulozi u sebe, to jest znanje.
 
Vidite kako se ja i didzejalf razumemo :)
Pa doci ce kad tad vreme, kada ce ar zemlje vredeti kao tona zlata ;)

Mada zilavo je zlato, ima da povrati svoju glupu vrednost :d opet.
 
Poslednja izmena:
Znaci za 30k evra, uzmes 3 garaze i rentas ih za oko 200e.
Pa za 30k evra moze da se uzme neka garsonjera i da se renta za veroavtno oko 150e.

A valjda je stan lakse posle prodati, ako zatrebaju pare, nego tri garaz...

edit:
Piramida je FTW, pod uslovom da te ne otkopaju naknadno :d
Pa za garažu nemaš troškove ama baš nikakve + teško neko može da je upropasti, još si sam napisao da više para donosi. Uvek ćeš ih moći prodati, sa ovakvim uvozom krševa sa zapada samo se nagomilavaju kola i guše parkinzi.

Sve u svemu, tvoj zaključak mi je čudan jer je vrlo kontradiktoran :)

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Ne znam, nikad nisam cuo za izdaju/prodaju garaznih mesta, pa zbog toga tako zvucim.
Inace ovo za odrzavanjemi sam i sam skapirao.
 
Nisi čuo za izdavanje ili prodaju garaznih mesta? U BG je to aktuelno preko 20 godina...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Ali i dalje stojim iza onoga što sam napisao u prethodnom postu.
 
Hej Pjano, skoči, Pjano, daj... ban :zgran::D
 
Možda kupuje i izdaje garaže, pa odvraća konkurenciju :D

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Ma garaže su precenjena glupost, isto kao i zlato. To nikome ne treba i ničemu ne služi.

Evo, ako neko ima da proda garažu na Limanu u NS, rado ću mu pomoći da se otarasi te gluposti, tog nepotrebnog tereta.
Neka mi se javi na PP.

:p
 
Poslednja izmena:
Ma i stanovi u izgradnji glupost... :d Priblizava mi se kupovina vlastitog, gde god pogledam, a da je iole dobra lokacija - unapred rasprodati. Ako je nesto ostalo, to su veliki stanovi i kako se priblizava rok zavrsetka gradnje - i oni sve skuplji. Slusam vec godinama price o balonu, samo sto nije pukao, a nema teorije da pukne ni u narednih godinu dana, uprkos virusu.
 
Brat koji živi u Beogradu je prodao stan pre Korone. Sada mi se žali da su poskupeli stanovi. Van svake logike :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno