Šta je novo?

Gde kupiti RS domen?

Z1k4

Cenjen
Učlanjen(a)
21.04.2012
Poruke
52
Poena
160
Zanima me RS domen, idealno da prihvataju plaćanje PayPalom. Da li se može kupiti RS domen od neke strane firme, tipa GoDaddy, Namecheap ili isključivo od domaćih firmi?
Koju bi mi firmu preporučili? Idealno je da primaju PayPal mada nije neophodno.
 
Hosting mi nije nije trenutno potreban, ali trebaće mi svakako u budućnosti. Znam za većinu ovih firmi, ali me zanima koja je najbolja, tj. najpouzdanija. Privatni WHOIS i PayPal plaćanje ako ima, super. Radije bih sa nekom stranom firmom, ali mi se čini da one ne prodaju naše domene.
 
Ne možeš platiti PayPal-om usluge u Srbiji.

Bilo koji od domaćih registara navedenih na sajtu RNIDS-a je ok izbor.
 
Hvala na informaciji. Da li možda neke strane firme prodaju RS domene? Čuo sam da Namecheap radi to, i vidim da prodaju za druge države, ali nema Srbije na listi. Mislim da sam gledao pre par meseci i da sam video naše domene tamo, ali ih nema više.
 
Licencu sa prodaju RS domena imaju samo ovlašćeni registri koje je RNIDS ovlastio. Tu i tamo ima nekih stranih registara koji to rade ali kao posrednici.

Šta je problem sa domaćim firmama?
 
Pogodnost je jedino PayPal u mom slučaju. Mada ako su samo posrednici onda bi cena usluge bila veća verovatno.
 
Jesi li lociran u Srbiji ili živiš van Srbije?
 
Onda možeš da platiš putem PP kod bilo kog od domaćih provajdera koji podržavaju PP.
 
Moram da bumpujem temu da ne bih otvarao novu. Da li se više isplati kupiti .COM domen kod naših distributera ili kod stranih? Imam par domena kod GoDaddy-ja, pa ne znam šta je isplativije i pouzdanije, GoDaddy ili neki drugi, ili domaće firme?

Sledeće stvari su mi bitne u navedenom redosledu:
  1. WHOIS zaštita, a to GoDaddy nudi gratis ako se ne varam.
  2. Da sam mogu da podešavam name servere (mada nije nužno), što opet GoDaddy nudi.
  3. Cena, idealno što jeftinije da prođem, mada nije ni neka ogromna razlika koliko sam video.
 
Zavisi sta ti je potrebno i koja kolicina domena je u pitanju. U svakom slucaju generalno mozes da pratis cene i kupis gde ti je povoljnije.

Uvek mozes da pratis neki od sajtova poput ovih:

Whois i podesavanje NS-a nude apsolutno svi normalniji domen registri besplatno naravno. Nailazio sam samo na .rs registre koji to ne nude, ali to nije tema.

Tu mozes da pronadjes informacije o povoljnijim registrima, renew cenama, cenama za transfer da vidis kad imaju popuste i slicno. GoDaddy je realno uzas.

Kada je kolicina domena u pitanju razlike umeju da budu poprilicne. :)
 
Ovo je odlična lista, hvala puno!

A da li naši prodavci daju besplatan SSL za .RS domene? Gde god sam gledao, uvek mi se čini da mora da se dodatno zakupi SSL, koji je tu kao i domen ako ne i skuplji. Ne znam da li sam video da neko nudi Let's Encrpyt ili slično.
 
Pa sta ima da ti nude Let's Encrypt kad je dzabe? :) To moze da ti nudi hosting kompanija, nema bas veze sa domenom. Let's encrypt automatski proverava vlasnistvo nad domenom tako sto ti da da hostujes odredjeni fajl na odredjenoj putanji na svom domenu ili tako sto uneses poseban TXT zapis na svoj DNS, sta ti lakse. Ili namestis sam ako hostujes kod sebe.

Ja sam prvo bio registrovao na loopia.rs, pa se prebacio na mts jer je jeftiniji. Zapravo, cena je 0 jer evo vec 2 godine proslo od prebacivanja, a jos im nista nisam platio :LOL: Valjda ce kad istekne 5 godina na koliko sam uzeo domen, ali mi cudno sto nije unapred. U pitanju je licni in.rs domen.
 
Nisam znao ko dodeljuje, jer vidim da te firme koje prodaju domene nude i enkripciju. Ali to je znači, ako kupiš hosting kod njih pa možeš da doplatiš za posebnu enkripciju, ili Let's encrypt.

Ima li od naših firmi neko da daje besplatanu WHOIS zaštitu za .RS domene? Strane firme je daju besplatno, dok naše traže oko 500din pored domena?
 
Loopia nudi WHOIS zaštitu za .rs domene uključenu u cenu, jedino ih za to i koristim, za to su jedino i dobri. Sve ostale njihove usluge izbegavati u širokom luku.
 
Nazad
Vrh Dno