Šta je novo?

Game Streaming Services

NAS

Slavan
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poruke
4,958
Poena
355
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600
Matična ploča
ASRock B450M Pro4 R2.0
RAM
Kingston FURY KF432C16BBK2/16
GPU
ASUS DUAL-RX580-O4G
Storage
Crucial P1 1TB i LEGEND 710 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 Solid State Drive
PSU
RM650x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply
Kućište
ASUS Prime AP201 MicroATX Case
Monitor
27UL550P-W 27" 4K UHD IPS
Miš & tastatura
Logitech MK235
Mobilni telefon
Menjam ih ko čarape :)
Pristup internetu
  1. Optički internet
@NAS Imali su odličnu ponudu do sredine novembra. Ko god se pretplatio do tada na godišnjem nivou može da streamuje i u budućnosti sve dok je pretplaćen po povlašćenoj sceni koja je duplo niža od ove koja je trenutno. Nešto slično kao što su imali i stari korisnici GeForceNOW sa "founders" u poređenju sa "priority" membershipom.
Zanimljivo nama u Srbiji može biti to što serveri sada postoje i u Beogradu što znači nisku latenciju za sve gejmere :)
 
Kako si zadovoljan kvalitetom slike, šta si igrao od SP ili MP igara, možeš li da uporediš neku igru sa istom igrom na drugoj platformi kao što je GFN, Stadia i sl. pa da napišeš prednosti i mane?
 
Probao sam tokom beta perioda i sećam se da je po mom subjektivnom mišljenju radilo za nijansu gore GFN ali bolje od Stadia-e. Razlog za to je verovatno što Stadia nema servere u ovom regionu za razliku od Boosteroida i GFN. Govorim naravno o input lagu. Probao sam GTA V i neki Call of Duty naslov (verovatno pretposlednji u serijalu). Sećam se da tada nije postojala Android aplikacija a jako je iritantno bilo to što iz browsera nisi mogao u full screen-u da igraš što je velika mana. Planiram da se pretplatim uskoro pošto vidim da sada postoji aplikacija za Android pa bih probao kako radi preko Shielda a to bi rešilo spomenuti problem a verujem da je input lag minimalan sada pošto postoji server čak i u našoj zemlji.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
U okviru pretplate postoji neki katalog igara ili se kupuju posebno?
 
Uplatio sam mesec dana boosteroida, generalno ga koristim za free to play igre i one koje imam na steamu jer trenutno nemam baš neki jak komp. Inače,mnogo im je bolji ms jer su otvorili servere kod nas,pa je i odziv komandi brži.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Jeste culi za ovu novinu?
Rigovi sa grafickim kartama u cloudu, potreban brz internet (50 Mbps za max rezoluciju i osvezavanje) sa malim latency-jem (mislim 40 ms) i igras igre u 4K 120Hz. Ultimate pretplata je 20$ mesecno (Rig sa 3080, u najavi su 4080 karte).

Potreban hardver je smesan, dual-core masina, 4 GB RAM, grafika Radeon HD 3000. Windows 7 je minimum, 32-bitne masine ne podrzava. Podrzava i MacOS i Android. Linux nisam video.

Jednom recju, buducnost gaminga. Da sam znao za ovo, ne bih kupovao 3070 za 430€, nego bih mogao 21 mesec da igram sa max podesavanjima preko clouda.
Podrzane su i igre sa steam naloga, ali koliko sam video, nema bas svih. Verovatno ce vremenom sve ubaciti.
 
Jeste culi za ovu novinu?
Rigovi sa grafickim kartama u cloudu, potreban brz internet (50 Mbps za max rezoluciju i osvezavanje) sa malim latency-jem (mislim 40 ms) i igras igre u 4K 120Hz. Ultimate pretplata je 20$ mesecno (Rig sa 3080, u najavi su 4080 karte).

Potreban hardver je smesan, dual-core masina, 4 GB RAM, grafika Radeon HD 3000. Windows 7 je minimum, 32-bitne masine ne podrzava. Podrzava i MacOS i Android. Linux nisam video.

Jednom recju, buducnost gaminga. Da sam znao za ovo, ne bih kupovao 3070 za 430€, nego bih mogao 21 mesec da igram sa max podesavanjima preko clouda.
Podrzane su i igre sa steam naloga, ali koliko sam video, nema bas svih. Verovatno ce vremenom sve ubaciti.
Prebaceno u ovu temu, inace, radi se o Nvidia GeForce Now cloud-u.
 
Jeste culi za ovu novinu?
Rigovi sa grafickim kartama u cloudu, potreban brz internet (50 Mbps za max rezoluciju i osvezavanje) sa malim latency-jem (mislim 40 ms) i igras igre u 4K 120Hz. Ultimate pretplata je 20$ mesecno (Rig sa 3080, u najavi su 4080 karte).

Potreban hardver je smesan, dual-core masina, 4 GB RAM, grafika Radeon HD 3000. Windows 7 je minimum, 32-bitne masine ne podrzava. Podrzava i MacOS i Android. Linux nisam video.

Jednom recju, buducnost gaminga. Da sam znao za ovo, ne bih kupovao 3070 za 430€, nego bih mogao 21 mesec da igram sa max podesavanjima preko clouda.
Podrzane su i igre sa steam naloga, ali koliko sam video, nema bas svih. Verovatno ce vremenom sve ubaciti.
Ovo druže postoji već nekoliko godina. Teško da će sve igre ubaciti. U početku su mogle sve igre, posle im neki od većih igrača tražili pare.
 
Igrao sam 5 dana sa 4080 na Geforce Now The Witcher 3,AC Unity i BF4.
Radi ekstra,grafika ekstra. Istekla mi je pretplata,obnavljam je za 10 dana kad bude plata.
Najveca mana GeForce Now u mom slucaju je nedostatak PES2021!
 
Da li je neko probao Boosteroid i kako radi? Interesuje me jer se tamo može igrati God of War i Horizont Zero Dawn.
 
Kolega ga je dugo koristio i kaze da je ok.
Ja sam mislio da ce BF4 da radi lose zbog lag-a preko GFN ali sve radi odlicno.
 
@SlobaL Pa evo pisao sam ja o tome ovde u temi, koristio sam ali kratko vreme. GFN i Xbox Cloud Gaming su najbolje opcije verovatno.
 
Aleksandre, ako ćeš da igraš kompetitivno PES (ili bilo koju igru) ne bih preporučio game streaming servise za tako nešto zbog latencije. Za to je uvek ili igraonica (LAN) u idealnom slučaju, ili ako baš mora online onda bi idealno bilo kada bi imao pristup preko optike pa sa nekim da se povežeš ali ne preko cloud gaming servisa već da imaš igru instaliranu na svom PC-u i da se povežeš na online servis dostupan u samoj igri i preko njega da tražiš oponente.
Može da se igra i Battlefield preko GFN i svašta-nešto ali to nije to. Osetno je kašnjenje. Meni barem. Tako bi bilo i sa Fifom i PES-om sigurno.
 
@SlobaL Nije da ih branim, ali Nvidia je imala lepu zamisao i u nekom idealnom svetu to bi verovatno sve funkcionisalo kako treba, ali neke velike kuće su se pobunile i onemogućile streamovanje svojih igara preko GFN servisa još tokom beta perioda.
Malo je bolja situacija od kako se može povezati uPlay i Epic Store ali ako nema igre koju želiš da igraš onda džabe sve. Jedino da pratiš šta dodaju, svakog četvrtka dodaju nekoliko novih igara, pa da se nadaš da će igra koju želiš da igram biti među njima...
 
Znam za sve to, pratio sam situaciju od početka. Kompletna Bethesda/ID, Blizzard, Sony, Rockstar ponuda je povučena, i koliko vidim nema neke nade da se vrati. A to je gro igrica koje mi se igraju.
 
BF4 sam igrao sigurne 3 godine preko mog racunara online. Ako se dobro secam procesor je bio nesto tipa 10400f a grafika 1080. I Radilo je super.
Sad igram preko GFN BF4 sigurno jedno godinu dana sa pretplatom od 10e mesecno,zadnji mesec sam platio i ovu jacu od 20e i radi isto kao na mojoj konfiguraciji(ako ne i bolje)
Taj racunar je pregoreo od udara groma,pa sam uzeo od kolege neki njegov krs i preko njega igrao igre na GFN. I radi super.
Nikakv lag nisam primetio,Witcher 3 sa ovim novim patch-om radi i izgleda super,odusevljen sam kako radi taj fazon sa tim cloud gaming-om.
Citao sam da Nvidia shield pro ima jos neke dodatke u sebi za Geforce Now i da na njemu sve izgleda koji % bolje...
 
@SlobaL Onda jedino Boosteroid. Vidim da tamo ima Blizzardovih igara (Activision) i sportskih simulacija koje fale dosta na GFN. Dobro je to što imaju servere u Beogradu od prošle godine tako da bi trebalo lepo da radi. Jedino što nemamo nikog ko koristi pa da može da kaže iz prve ruke svoje iskustvo.

@Aleksandar@1389 GFN zaista odlično radi, pogotovo ako imaš dobru i stabilnu konekciju sigurno si kao i ja jako zadovoljan. Ne pamtim kada sam imao problema. Ali činjenica je da je veće kašnjenje nego kada bi igrao sa aplikacijom koju imaš instaliranu na svom računaru. U nekim online igrama je to zanemarljivo ali u nekim je baš primetno i nema govora o nekom kompetitivnom gejmingu. Sigurno neko ko igra CS:GO ili Valorant aktivno (kompetitivno) može da napiše esej ovde o tome.
Ako ćeš igrati casual Battlefield, CoD ili bilo koji drugi FPS onda je to druga priča i nije toliko bitno.
 
Hajde da napišem moj prvi utisak o Boosteroidu. Na laptopu (koristim MacBook Air M1) iz Safarija radi ok, ali definitivno konekcija nije baš najstabilnija, uz povremeni stutter (na 5-10 sekundi). Povezan na ruter preko 5GHz bežičnog. Prilikom testa konekcije, sve je prijavljivalo ok. Pokušao sam da instaliram na SBB-ov EON Box, aplikacija se instalira, mogu da povežem Nintendov Pro kontroler, prepoznat bez problema, na samom EONu se input registruje, ali Boosteroid aplikacija ne registruje input. Pokušao i preko Boosteroid mobilnog gamepada, uparuje se ali input ne registruje, nemoguće je preći deo sa instalacijom igre. Glupo je što nema free trial ili neki free tier, pa da se servis može testirati pre definitivnog plaćanja. Uplatio 9,99 evra za mesec dana, ovako kako je, otkazaću pretplatu. Definitivno kupujem ili Xbox series S ili Steam Deck.
 
Ја сам повезао неки кинески пад на рачунар и GFN га одмах препозна.
 
Hajde da napišem moj prvi utisak o Boosteroidu. Na laptopu (koristim MacBook Air M1) iz Safarija radi ok, ali definitivno konekcija nije baš najstabilnija, uz povremeni stutter (na 5-10 sekundi). Povezan na ruter preko 5GHz bežičnog. Prilikom testa konekcije, sve je prijavljivalo ok. Pokušao sam da instaliram na SBB-ov EON Box, aplikacija se instalira, mogu da povežem Nintendov Pro kontroler, prepoznat bez problema, na samom EONu se input registruje, ali Boosteroid aplikacija ne registruje input. Pokušao i preko Boosteroid mobilnog gamepada, uparuje se ali input ne registruje, nemoguće je preći deo sa instalacijom igre. Glupo je što nema free trial ili neki free tier, pa da se servis može testirati pre definitivnog plaćanja. Uplatio 9,99 evra za mesec dana, ovako kako je, otkazaću pretplatu. Definitivno kupujem ili Xbox series S ili Steam Deck.
Xbox Series S je sjajna kupovina! U rangu 250-300 evra dobiješ dobru konzolu, finog dizajna i tihu + mogućnost da streamuješ igre preko Microsoftovog game streaming servisa. A i sama konzola ima aplikacije koliko sam razumeo, čak i Plex može da se instalira i slično tako da može da se koristi i za multimediju :)
 
Kakva je situacija sa igranjem Xbox igara iz Srbije bez konzole, mislim da Xbox Cloud Gaming, da li je neko probao pa da prenese iskustva (koji VPN, da li je igrivo...)?
 
@NAS Probao sam još pre godinu dana na Shieldu uz FastestVPN i bilo je prilično neigrivo
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Nazad
Vrh Dno