Šta je novo?

Game Streaming Services

Novina je da i dalje ljudi kupuju grafike, kao da se ništa nije desilo, a skupo im je da plaćaju mesečnu pretplatu.
 
Nije baš jeftino. 6 meseci 30€. Možeš 2 grafike za te pare da kupiš.
 
Super je sve to, ali iskustvo igranja preko streama i na racunaru nije bas uporedivo jos uvek.
Tako da ako zelis potpun dozivljaj onda moras da iskesiras za hardver.
Da se razumemo, ja igram preko geforce now vec nekih godinu-dve, ali svestan sam kompromisa koji sam prihvatio.
 
Da li se neko igrao sa "save game 100%" tako što skine sa neta sve pređene nivoe igre i ubaci u Ubisoft? Pokušao sam sa AC Odyssey, isključim Ubisoft cloud sync, ubacim u folder save game i na kompu prepozna sve pređene nivoe (odmah može da se igra sa najvišim nivoom) ali nakon toga kada uključim Ubisoft cloud sync on odbija da prihvati, samim tim ne može ni GFN da prepozna najviši nivo.
 
Da li se na ovom game streaming servicu mogu igrati igre koje ne posedujem, tj. koje nisu kupljene? I da li će igranje da preoptereti komp ili će biti preko njihovog servera?
 
Igra li neko neki FPS tipa warzone 2.0 na geForce Now 3080 ?
Pre nekih godinu i kusur sam probao geroce now i bio je okay ali ne dovoljno dobar za ozbiljan FPS gaming.
Probao bi opet ovu 3080 varijnatu ali da ne bacam 20e ako neko vec ima iskustva ?:)
 
Nisu striming servisi za kompetativne FPSove. Mozda kada serveri budu u Beogradu... ali i tada ces imati dodatni lag u odnosu na sve koji igraju lokalno.
 
Da li treba brinuti oko toga što je na primer Game Pass na srpskom a Ubisoft na turskom nalogu jer je Ubisoft povezan sa Game Pass-om, da li neki softver proverava države kada se povežu nalozi?
 
Orion optika, od rutera do laptopa kabl (nije bežična veza), GFN priority, juče je bila čista slika, jutros:

Screenshot 2023-03-19 at 08.21.23.png

Screenshot 2023-03-19 at 08.22.02.png

Screenshot 2023-03-19 at 08.23.45.png

Testirao i na drugom kompu na kome je Windows, ista situacija.

Nije samo do te igre, probao sam nekoliko.
 
Poslednja izmena:
Posle nekog vremena se sredila situacija:

Assassin’s Creed® Origins 2023.03.19 - 10.26.57.01.png
 
Orion optika, od rutera do laptopa kabl (nije bežična veza), GFN priority, juče je bila čista slika, jutros:

Pogledajte prilog 381685

Pogledajte prilog 381686

Pogledajte prilog 381687

Testirao i na drugom kompu na kome je Windows, ista situacija.

Nije samo do te igre, probao sam nekoliko.
Zbog ovog problema cu verovatno u nekom trenutku bataliti sve ovo.
Problem je u kvalitetu veze,mozes da imas u duplo brzi net kad kvalitet varira.
Na GFN forumu mi je objasnjeno da je problem u nekim ICMP paketima,pokusavao sam da se malo bolje informisem o tom ICMP ali je to za mene nuklearna fizika.
Koliko sam shvatio,nije samo provajder neta tu kriv nego neka fora u signalu od nas ka njihovom serveru(EU Central)
U mom slucaju,supernova net na periferiji Beograda sa paketom 150/15 nekad radi odlicno a nekada kao sa tvoje slike.
Ali se problem java sve cesce od nove godine.
Pokusavao sam i sa VPN-om i sa nekim WireGuard-om. Ovaj drugi je nesto slicno kao VPN.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Zavisi i od hardvera

Meni na Google 4k stick sa ethernet adapterom zakucava redovno,ping oko 30

Njihov windows program onako a najbolje radi na edge brovseru
Supernova 150 /15

Nvidia shield je best
 
Njegova slika nema veze sa hardverom,to je do kvaliteta veze.
Najbolje se vidi kad se pritisne CTRL+N i u prozoru koji izadje vidi se gubitak paketa.
Ping moze da ide i do 50-60,radice i tad ok ali ako ovaj ICPM zeza...
Koliko sam istrazivao,hardver je tu najmanje bitan,pc moze i kanta,za stick-ove nemam pojma,shield navodno ima neke funkcije koje rade samo na njemu.
Za ovu najvecu pretplatu nema smisla davati pare.
Ako sutra oforme servere kod nas,verujem da ce tad sve ovo biti dosta kvalitetnije.
 
Videću preko vikenda ali situacija je sledeća: iz nekog razloga uvek je ujutru loša slika (kao 240p na YT-u) a uveče je ekstra (što meni lično odgovara) ali trebalo bi da je dobra slika 24/7 jer ipak plaćam servis. Kada sam se igrao preko Boosteroid-a to se nije dešavalo.
 
Зато што Бустероид има сервере у Београду.
А ови немају.
Ја тај проблем имам све чешће и истражио сам разлог за то. И сви кажу тај ИЦПМ...
Videću preko vikenda ali situacija je sledeća: iz nekog razloga uvek je ujutru loša slika (kao 240p na YT-u) a uveče je ekstra (što meni lično odgovara) ali trebalo bi da je dobra slika 24/7 jer ipak plaćam servis. Kada sam se igrao preko Boosteroid-a to se nije dešavalo.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Amazon luna dostupna i u Evropi, ali sada su pustili prvo Englesku i Njemačku. To mi je zanimljivo jer bi preko firesticka mogao neki paket povremeno platiti i odigrati. Nemam vremena za igranje kao nekada, tako da kupovanje konzole ne dolazi u obzir. Nadam se da će se proširiti i kod nas.
 
Testirao sam xCloud i radi odlično (nikakvo seckanje slike, zamućenje i sl.), kao da se igra na Xbox-u.

Chrome, Urban VPN (ekstenzija za Chrome free), original Microsoft controller, USA Game Pass nalog, VPN postavljen na USA.

Off topic: imam dva Microsoft naloga. Jedan je čisto da testiram i tu sam stavio USA i kupio preko Eneba sajta kod za evro-dva. Drugi koji sam otvorio je srpski nalog i tu mi je skinulo 11 din. prvi mesec (svaki seldeći će po 800) a preko njega ne može xCloud (čak i da je ultimate), tako da je još uvek komplikovana situacija za xCloud.
 
S tim da nekome ne radi kako treba. Čas radi odlično, čas je slika mutna i iz tog razloga sam odlučio da napustim GFN.

Zanimljivo je to što kada sam bio na Free Membership slika je uvek bila kristalno jasna ali je postojalo ograničenje na sat vremena i čekalo se dosta da uđe u igru, a kada sam počeo da plaćam 10 evra mesečno tada je kvalitet počeo da opada (isti nalog, iste igre, isti optički net, isti komp, sve isto). Kao na dve fotografije u prilogu, tako kod mene radi GFN:

Screenshot 2023-03-28 at 08.13.27.png

Screenshot 2023-03-28 at 08.13.57.png
Screenshot 2023-03-28 at 08.28.40.png
 
S tim da nekome ne radi kako treba. Čas radi odlično, čas je slika mutna i iz tog razloga sam odlučio da napustim GFN.

Zanimljivo je to što kada sam bio na Free Membership slika je uvek bila kristalno jasna ali je postojalo ograničenje na sat vremena i čekalo se dosta da uđe u igru, a kada sam počeo da plaćam 10 evra mesečno tada je kvalitet počeo da opada (isti nalog, iste igre, isti optički net, isti komp, sve isto). Kao na dve fotografije u prilogu, tako kod mene radi GFN:

Pogledajte prilog 383053

Pogledajte prilog 383054
Pogledajte prilog 383057
Nisam pispratio, da li si pisao GFN podršci, i ako jesi, šta su ti rekli?
 
Nisam im pisao jer je par postova iznad Aleksandar objasnio da se raspitao na Nvidia forumu jer mu se isto dešava i da je problem do ICMP-a.

Mislio sam kada istekne GFN za nekih 15-ak dana da pređem na Boosteroid.
 
Ma kakav icmp,nikad nisam imao takvu sliku,Supernova

Igram The Division 2 i radi perfektno
 
Nisam ni ja do skoro :)
 
Juče je bio update i od tada sve radi kako treba (testirao sinoć i jutros).
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-03-28 at 09.25.32.png
    Screenshot 2023-03-28 at 09.25.32.png
    2.1 MB · Pregleda: 22
  • Screenshot 2023-03-29 at 06.55.21.png
    Screenshot 2023-03-29 at 06.55.21.png
    1.7 MB · Pregleda: 20
  • Screenshot 2023-03-29 at 07.11.46.png
    Screenshot 2023-03-29 at 07.11.46.png
    1.7 MB · Pregleda: 22
Мени синоћ катастрофа.
КАТАСТРОФА.
Ако није проблем ви који сте на супернови јел можете да пингујете ову коре ИП адресу?
То ми је избацило као адресу сервера ЕУ Централ.
 
Nazad
Vrh Dno