Šta je novo?

Game Streaming Services

СББ нет има? Који пакет користиш?
Преко ког сервера играш?
У последњих 20 дана играње ми је све теже. Кад играм нешто и кад отворим онај прозор преко CTRL+N видим да ми пинг иде од 50 до 60.
Звао сам супернову,а они су мене звали 2 пута у току играња,гледају,проверавају и кажу да не виде где је проблем.
А кад мерим бруину нета на сис тесту увек буде око 140/15 и пинг не пређе 10.
До скоро је радило супер,од пре пар дана,баш лоше.
 
СББ нет има? Који пакет користиш?
Преко ког сервера играш?
У последњих 20 дана играње ми је све теже. Кад играм нешто и кад отворим онај прозор преко CTRL+N видим да ми пинг иде од 50 до 60.
Звао сам супернову,а они су мене звали 2 пута у току играња,гледају,проверавају и кажу да не виде где је проблем.
А кад мерим бруину нета на сис тесту увек буде око 140/15 и пинг не пређе 10.
До скоро је радило супер,од пре пар дана,баш лоше.
Zavisi i od igrice koju igraš
Moj paket je 300/30Mbps optika GPON.
Server na koji se kačim je Amsterdam
Ja kod mene nisam proveravao nikada ping u toku igre, ali za sada nisam primetio neke probleme.
Gde je tačno tu kod tebe opterećenje teško je reći mada uopšte ne mora da znači da je do tvoje veze
Može biti i do servera i same popularne igrice, ili čak da si ubo momenat kada je baš gužva na serveru iz celog sveta.
Desilo se i meni da za katolički božić nisam uopšte mogao da se konektujem kolika je gužva bila, jer je cela zapadna hemisfera odmarala i šta će da rade nego da gomila njih igra igrice na ovaj ekstremno jeftin način.
 
Koji paket imas GFN?
Odakle si?
i koje igre igras?
Zavisi i od igrice koju igraš
Moj paket je 300/30Mbps optika GPON.
Server na koji se kačim je Amsterdam
Ja kod mene nisam proveravao nikada ping u toku igre, ali za sada nisam primetio neke probleme.
Gde je tačno tu kod tebe opterećenje teško je reći mada uopšte ne mora da znači da je do tvoje veze
Može biti i do servera i same popularne igrice, ili čak da si ubo momenat kada je baš gužva na serveru iz celog sveta.
Desilo se i meni da za katolički božić nisam uopšte mogao da se konektujem kolika je gužva bila, jer je cela zapadna hemisfera odmarala i šta će da rade nego da gomila njih igra igrice na ovaj ekstremno jeftin način.
 
Imam ULTIMAT paket 20€
Iz Srbije sam
Uglavnom stare igre Half Life (sve delove), Euro Truck 2, Metro Exodus itd.
Ništa Cyberpank 2077 i slično što je sada hit i što većina igra
I ja placam taj od 20e.
Igram BF4,War Game EU Eskalation,Assassins Creed Unity i Witcher 3.
BF 4 radi pristojno.
War Game od radi do ocajno radi.
AC radi super.
A witcher 3 ocajno.

Kako se kacis na Amsterdam?
Tamo ima opcija Europe (pa delovi evrope)

Ajde pokreni i idi CTRL + N i slikaj prozor koji izadje u levom uglu?
 
Imam ULTIMAT paket 20€
Iz Srbije sam
Uglavnom stare igre Half Life (sve delove), Euro Truck 2, Metro Exodus itd.
Ništa Cyberpank 2077 i slično što je sada hit i što većina igra
Kako ti radi ETS2? Uzeo bih GeForce Now samo zbog njega, jel rade sve ekspanzije, kakva je situacija sa modovima? I generalno jel igrivo?
 
Ako neko koristi GeForce Now na supernovi neka se javi...
Ja koristio ali kratko. Na supernovi sam coax (ipv6). 150/20 Mbps paket. Koristio sam GFN kao free igrao sam War Thunder (free-to-play MMO game). Iskustvo pozitivno iako sam bio free. Nije bilo nikakvog laga, kasnjenja...
 
Kako ti radi ETS2? Uzeo bih GeForce Now samo zbog njega, jel rade sve ekspanzije, kakva je situacija sa modovima? I generalno jel igrivo?
Da ali modovi se kupuju posebno pored bazne igrice.
Tako da sa jedno 30-35 moda na kraju igrica uopšte nije baš jeftina.
A radi odlično kao i preko kompjutera nema razlike
 

MS igre stižu na GFN
 
25 милиона чланова у 100 земаља?
Свака част. И ако дају сви на прерплату 10е...
Мени је пар дана радило баш лоше и у задња 4 дана ради супер.
Нашао сам податак да је главни проблем неки ICMP портови или како се већ зове.
Ја мерим нет,све одлично,покренем GFN а тамо огроман губитак пакета и губитак фрејмова. И цела прича ради лоше.
Не зна се које игре све долазе од мајкрософта?
 
25 милиона чланова у 100 земаља?
Свака част. И ако дају сви на прерплату 10е...
Мени је пар дана радило баш лоше и у задња 4 дана ради супер.
Нашао сам податак да је главни проблем неки ICMP портови или како се већ зове.
Ја мерим нет,све одлично,покренем GFN а тамо огроман губитак пакета и губитак фрејмова. И цела прича ради лоше.
Не зна се које игре све долазе од мајкрософта?
Pa verovatno će doći sve u jednom trenutku. Inače MS potpisao nešto slično i sa Nintendom
 
Igra li se neko na Amazon Luna, može li se igrati bez VPN-a, da li je igrivo iz Srbije, može li da se zakupi po niskoj ceni kao kada se kupuje Prime (Turska)...?
 
Uzeh Game Pass PC i povezao na GeForce Now i samo za Ubisoft već ima mnogo toga da se igra. Postoje i EA igre koje se mogu dodati (na fotografiji su prikazane samo igre sa Ubisoft naloga):

Screenshot 2023-03-02 at 12.46.50.png
 
Uzeh Game Pass PC i povezao na GeForce Now i samo za Ubisoft već ima mnogo toga da se igra. Postoje i EA igre koje se mogu dodati (na fotografiji su prikazane samo igre sa Ubisoft naloga):

Pogledajte prilog 378738
Jel to Game Pass PC preko UK? Bas skoro citao da Game Pass PC uskoro dolazi u Srbiji i okruzenju. Koliko placas? Nagadja se da ce kod nas biti 10e kao u EU.
 
Par dana pre nego što je došao kod nas, kupio sam na Eneba za oko dva evra dva meseca ultimate i iako je pisalo da je global nikako nisam mogao da napravim Turski nalog sa tim kodom i na kraju prihvati iz prve kada sam kreirao US nalog.
 
Ima (leaving Game Pass in 13 days i ne može da se ubaci na GFN):

Screenshot 2023-03-02 at 17.10.04.pngScreenshot 2023-03-02 at 17.10.32.png
Ubacio sam sa Game Pass-a Battlefield i skroz fino radi na GFN tako da GFN prihvata i EA i Ubisoft igre sa GP-a (neka neko postavi listu svih igara sa GP-a koje prihvata GFN pošto nisam uspeo da pronađem).

Screenshot 2023-03-02 at 16.27.30.png
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-03-02 at 16.27.30.png
    Screenshot 2023-03-02 at 16.27.30.png
    2.4 MB · Pregleda: 25
Poslednja izmena:
Našao sam gde treba da se klikne da se pronađu EA igre. Malo naslova sa GFN i EA (GP) se podudara:

GFN:

Screenshot 2023-03-02 at 17.27.18.png

Game Pass (EA):

Screenshot 2023-03-02 at 17.29.19.png
Edit: Ovih 8 igara koje mi pokazuje na EA su netačne, na primer sada vidim da mogu da se ubace i NFS i još neke igre tako je duža lista kompatibilnih igara koje prihvata GFN.
 
Poslednja izmena:
Da li treba nešto posebno da se podešava za GFN, ili se samo igraju igre koje su za EA play ili Ubisoft? Kod mene vidim samo povezivanje sa Steam, Ubisoft i Epic bibliotekomna GFN.
 
GFN kao što i sam kažeš može da se poveže sa Ubisoft, Epic i Steam nalogom ali nisu dodali mogućnost za EA. Zato je najbolje kroz filter da selektuješ EA app i tako ćeš uvek znati koliko je dostupno EA igara na GFN-u, zatim napraviš poređenje sa Game Pass nalogom i pronađeš dve iste igre.

Edit: pronašao sam: https://www.xbox.com/en-US/games/ea-play

Pošto nudi za Xbox i PC, kliknite na PC i tu možete da pronađete sve EA igre koje idu uz Game Pass:

Screenshot 2023-03-02 at 23.27.44.png
 
Poslednja izmena:
Hvala. Nisam koristio Gamepass do sada, pa gledam da li postoji varijanta da delim sa kumom nalog? On ima XBOX, ja PC.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Jeste culi za ovu novinu?
Rigovi sa grafickim kartama u cloudu, potreban brz internet (50 Mbps za max rezoluciju i osvezavanje) sa malim latency-jem (mislim 40 ms) i igras igre u 4K 120Hz. Ultimate pretplata je 20$ mesecno (Rig sa 3080, u najavi su 4080 karte).

Potreban hardver je smesan, dual-core masina, 4 GB RAM, grafika Radeon HD 3000. Windows 7 je minimum, 32-bitne masine ne podrzava. Podrzava i MacOS i Android. Linux nisam video.

Jednom recju, buducnost gaminga. Da sam znao za ovo, ne bih kupovao 3070 za 430€, nego bih mogao 21 mesec da igram sa max podesavanjima preko clouda.
Podrzane su i igre sa steam naloga, ali koliko sam video, nema bas svih. Verovatno ce vremenom sve ubaciti.

Ja od kada to pričam a svi me gledaju kao vanzemaljca. Ja sam na Gforce now
 
Neko je pitao za Supernovu, ja sam na SN optici i koristim GFN. Radi ok, ali je ping bio znatno manji dok sam bio na EXE. SN ima uzasno rutiranje kao Frakfurtu.... ma generalno.

Sofija mi je od Niša na pljuc, ali je ruta katastrofa pa je ping 30ms.
 
Frankfurt je server EU-Central?
Sta koristis,koju pretplatu?
Neko je pitao za Supernovu, ja sam na SN optici i koristim GFN. Radi ok, ali je ping bio znatno manji dok sam bio na EXE. SN ima uzasno rutiranje kao Frakfurtu.... ma generalno.

Sofija mi je od Niša na pljuc, ali je ruta katastrofa pa je ping 30ms.
 
Nazad
Vrh Dno