Šta je novo?

FSR 3 - Očekivanja

Da li FSR radi na nvidia kartama ? I ako radi kako to rad, isto kao sa AMD kartama.
Imam nameru da pazarim Starfield a ne podrzava DLSS.
 
Da li FSR radi na nvidia kartama ? I ako radi kako to rad, isto kao sa AMD kartama.
Imam nameru da pazarim Starfield a ne podrzava DLSS.
Nvidia serija 20 i 30 FSR 3 + frame generation, nvidia serija 10 FSR 3 upscaling samo bez frame generation. Mislim da je vec izasao community mod s kojim moze da se koristi i DLSS u Starfield-u.
 
A realno, pitanje je samo vremena kad ce novi GPU kod mene...Dugo mi je ovo najslabije parce hardvera. Jos vozi pristojno sa FSR 2 sve skoro igre, ali vidi se kraj... Ostavicu detetu, njoj sa 10 god nista od RX570 i ne treba...
 
Koja ce teska ironija biti da vlasnici nV karti koriste FSR jer im Jensen stavio paywall veto samo za aktuelne generacije i jos im masno naplacuje... :ROFLMAO:
Prvo ono uvaljivanje RTX magle, pa mazanje ociju sa 10 i 12gb Vrama, onda shishanje sa 3090/4090 modelima i ljudi ih fanaticno i dalje kupuju i podrzavaju/brane nVidijine prakse...
Ako nista drugo nV treba barem za poslednje 2 generacije da izbaci aktuelniju DLSS i RTX podrsku...
Ne bi me uopste cudilo da Intelov XeSS u sledecoj iteraciji (za koji mesec) nadmasi FSR3 i DLSS 3.5, ima takodje vecu podrsku i za starije modele i time jos vise produzi EOL grafickih za jos koju godinu.

Btw. nisam nasao nigde - da li ce frame gen biti limitiran/rezervisan samo za 7000 seriju ili ce i 6000 biti podrzana?
Bilo bi steta da modeli iz high-enda 6000 serije ne dobiju jer bi arhitektura trebala da bude u stanju da podrzi.
 
Poslednja izmena:
FSR3 moze i na RX 5700.
 

Može jedno uber noobster pitanje?
Čemu mod?

Ja imam NV 1660Super i u opcijama CP2077 imam da biram Intel ili FSR po defaultu, bez ikakvog moda.
Na stranu to da osim par FPS više u korist FSR i ne vidim neku razliku između ta dva, ali se sećam da je neko pisao da u CP ima neki screen tearing kad uključi Intel opciju.
 
Ostaje da se vidi da li ce uopste frame generation biti dostupan/integrisan za sve modele...

Koliko sam procitao bice za 6000/3000 seriju pa na gore...
Ostaje i da se vidi da li ce vlasnici nV modela moci da koriste FSR3 na nivou kao i vlasnici AMD karti
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno